0:0
Zakończony
Cracovia
90+2'

Brock-Madsen z Rakelsem rozklepali obronę Lechii. Ten drugi dostał bardzo dobrą piłkę, uderzył płasko, Zelenika końcówkami palców odbił ją do boku!

8
4
6
8
18
90+1'

Rakels wywalczył piłkę pod narożnikiem, wbiegł w pole karne i wyłożył ją do nadbiegającego Wdowiaka, który jednak nie zdołał oddać strzału. Najlepsza okazja Pasów od kilku minut.

3
4
1
1
4
90'

Doliczone trzy minuty.

4
1
1
90'

Zdrzemnęła się obrona Lechii. Brock-Madsen zdołał trącić piłkę w kierunku Zeleniki.

2
4
1
1
1
86'

Lechia dąży do zwycięstwa. Piłka krążyła w polu karnym Pasów, ale żaden z gdańszczan nie oddał dobrego strzału. Najbliżej powodzenia był Peszko - nie trafił jednak w futbolówkę.

6
84'
ZMIANA

Lechia. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Milos Krasić.

83'

Pospieszył się Borysiuk, żaden z jego kolegów nie miał szans dojść do piłki.

2
2
1
1
1
80'

Cały Piątek. Niespecjanie aktywny, a tu nagle wychodzi sam na sam z Zeleniką. Dostał podanie w tempo od Hernandeza, ale do końca naciskałgo Vitoria. Kanadyjczyk wślizgiem powstrzymał strzał.

10
4
2
2
6
78'

Chaos i jeszcze raz chaos. Najpierw zatrzymany Peszko, piłka wróciła do gdańszczan, przyjął ją Flavio, ale fatalnie i po akcji.

2
3
2
1
3
76'
ZMIANA
74'

Peszko próbował zrobić sobie miejsce do dośrodkowania. Wrzutka po nodze Diego wylądowała w rękach Peskovicia.

5
1
1
73'

Rozpędził się Peszko, ale zatrzymał się po kilku metrach, już na pierwszym obrońcy.

6
2
2
2
71'

Piątek bodajże z pierwszym strzałem. Prosto w "koszyczek" Zeleniki. Snajper Pasów jest dzisiaj nijaki.

5
2
1
70'
ZMIANA
70'

Takiej okazji Lechia jeszcze nie miała. Zabrała Siplakovi piłkę, Haraslin przełożył sobie piłkę na lewą nogę, miał mnóstwo wolnej przestrzeni i kropnął nad poprzeczką z kilku metrów. Niebywałe. A raczej - idealne podsumowanie meczu.

7
10
6
5
6
68'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Joao Oliveira. Zdecydowanie spóźniona interwencja.

2
4
1
1
3
68'
ZMIANA
68'

Jeśli ktokolwiek będzie próbował przekonywać, że to był dobry mecz, to nie wierzcie mu. Momentami oglądanie tego spotkania to męczarnia.

4
3
2
2
2
67'

Bodaj pierwszy raz Piątek dostał piłkę w polu karnym Lechii. Przełożył sobie ją na lewą nogę, strzelił, ale został zablokowany.

3
2
2
2
3
66'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Pestka. Zaostrzyło się spotkanie, lewy obrońca bez ceregieli z Haraslinem.

4
2
2
2
2
64'

Żółtą kartkę otrzymał Steven Vitoria. Ostre wejście i pauza w następnym meczu we Wrocławiu.

4
3
2
3
3
64'

Żółtą kartkę otrzymał Sergei Zenjov. Faulował w akcji Lechii, ale sędzia puścił grę.

2
2
2
2
2
63'

Haraslin pokręcił obrońcami, zrobił sobie miejsce, ale uderzył marnie, lekko, w środek i został zablokowany.

1
1
2
4
2
62'

Jakieś 28. dośrodkowanie Hernandeza. Po raz kolejny bez efektu, Hiszpan stara się, ale niewiele z tego wychodzi.

3
1
61'
ZMIANA

Lechia. Schodzi: Joao Nunes. Wchodzi: Joao Oliveira.

59'

Diego wbiegł w pole karne, jego koledzy zupełnie nie odczytali jego intencji i ruszyli do przodu, zanim prawy obrońca wybrał rozwiązania. Wszyscy zaliczyli pusty przelot.

2
5
3
57'

Nunes cierpi, trzyma się za mięsień. Zapowiada się na pierwszą zmianę w Lechii.

2
1
5
2
55'

Najlepsza akcja Lechii od dawna. Lipski powalczył o piłkę, wdarł się w pole karne i dograł do Peszki. Kadrowicz nieczysto trafił w piłkę, był naciskany przez stoperów i potem jeszcze sfaulował jednego z nich.

11
5
4
5
3
54'

Rożny bez zagrożenia, Zelinka wyjaśnił sytuację.

5
1
1
1
3
53'

Nalepa pieczołowicie pilnował Culinę. Kolejny korner dla Pasów.

2
1
5
51'

Pestka pobiegł do przodu, gdańszczanie się przed nim rozstąpili i lewy obrońca Pasów uderzył płasko, minimalnie obok słupka.

3
2
1
1
50'

Znowu dobre zachowanie Wawrzyniaka. Lewy obrońca Lechii zatrzymał Zenjova.

6
4
1
2
3
48'

Trochę za mocne dogranie do Culiny. Bez szans na wykończenie akcji.

3
2
1
46'

Frekwencja w Gdańsku nie powala: 8722.

5
2
2
4
2
46'

Piłka już toczy się po murawie, zespoły bez zmian.

4
6
1
1
1
45+1'

Peszkę chyba rozpiera energia. Dośrodkowanie z lewej stronie zdecydowanie za mocne, niedostępne dla żadnego z kolegów.

3
5
2
4
4
45'

Doliczone dwie minuty.

6
2
45'

Naciskany Ferraresso podarował Lechii rzut rożny.

6
3
1
1
44'

Siadło tempo. Lipski powalony w środku pola.

2
1
1
3
42'

Borysiuk, zachęcony strzałem sprzed kilkudziesięciu minut, oddał strzał. Na oko z 40 metrów. Nie dość, że słabo, to jeszcze pięć metrów obok słupka. Ekstraklasa w pełnej krasie.

2
4
1
2
41'

Nieźle rozegrany aut przez Cracovię. Przedłużenie i strzał Piątka. Niezbyt mocny, w ręce Zeleniki.

1
3
39'

Diego Ferraresso starł sięz Peszką i leży na murawie. Opatrywany od kilkudziesięciu sekund, ale do wesela się zagoi.

3
1
1
1
1
38'

Kolejny rzut wolny w spotkaniu, tym rzem dla Cracovii. Hernandez zdecydowanie za głęboko, prosto w ręce Zeleniki.

1
3
36'

Pasy atakują lewą stroną. Dośrodkowanie Culiny marne, wręcz tragiczne.

3
5
2
2
2
34'

Hernandez zdecydował się na strzał, ale uderzył bardzo nieczysto. Przy okazji, piłka otarła się chyba o Jakuba Wawrzyniaka, czego nie widział sędzia Kwiatkowski.

3
33'

Zdecydowanie najgorszy fragment meczu. Od dawna nie działo się nic interesującego, dużo niedokładności i fauli.

1
1
31'

Przepychanka w polu karnym Cracovii. W głównych rolach Pestka i Flavio. Zdaniem arbitra, ten pierwszy faulowany.

1
1
29'

Lechia jest bardzo agresywna, nie zostawia Pasom dużo miejsca nawet na ich połowie. Przed chwilą Covilo był blisko kosztownej straty.

3
1
2
1
26'

Pesković wypluł przed siebie piłkę po rzucie wolnym Lipskiego. Słowak na dużym farcie - bardziej futbolówka go zaskoczyła niż Pesković interweniował na wysokim poziomie. Blisko zamknięcia akcji był Vitoria.

1
2
2
1
25'

Hernandez wrzucił ostrą piłkę w pole karne Lechii, wystarczyło dołożyć głowę. Gospodarze jednak czujni - najpierw wybili piłkę, potem zablokowali Culinę.

5
3
2
1
1
24'

Cracovia przechwyciła piłkę i od razu przedostała się na połowę Lechii. Lipski faulował w środku pola.

2
4
1
1
23'

Peszko przepychał się z Covilo, właściwie szukali uchwytu jak w zapasach. Reprezentant Polski faulowany.

1
2
1
21'

Flavio nie popisał się teraz. Tragiczny przerzut Portugalczyka. Cracovia od autu, ale nie ma mowy o luzie, Lechia cały czas ich naciska.

1
1
1
19'

Lechia z większą motywacją, prze do przodu od czasu nieuznanej bramki. Przed chwilą przecięte dobre podanie do Peszki.

5
2
2
18'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa. Wejście nakładką w klatkę piersiową.

5
5
1
2
4
16'

Cały stadion zdążył ucieszyć się z gola Paixao, ochłonąć, a potem... arbiter odwołał bramkę. Z dystansu uderzał Borysiuk, w momencie strzału na spalonym znajdowało się bodaj trzech piłkarzy Lechii. Paixao dobił piłkę, ale po wideoweryfikacji Tomasz Kwiatkowski podjął słuszną decyzję.

18
13
3
8
19
13'

Lechia upodobała sobie rożne, kolejny korner gdańszczan. Dośrodkowanie przyzwoite, ale bez zamknięcia. Po chwili Peszko na spalonym.

4
3
3
1
2
11'

Peszko pogubił się na lewej stronie i nie zdołał nawet dośrodkować. Pasy wyszły z kontrą, ale Nunes nie dał się zwieść.

2
3
3
2
2
10'

Pesković wybijał spod własnej bramki wyżej niż dalej. Piłka wróciła do gospodarzy i Peszko wywalczył rożnego.

6
2
1
1
2
9'

Kolejne dośrodkowanie Cracovii, ale bez wielkiego zagrożenia dla Zeleniki. Na razie optyczna przewaga Pasów.

2
3
1
1
6'

Niezłe dośrodkowanie Hernandeza. Siplak z niewygodnej pozycji tuż nad poprzeczką, ale Zelenika chyba kontrolował sytuację.

1
3
2
1
1
5'

Świetna interwencja Wawrzyniaka. Były kadrowicz nie dał się oszukać Zenjovowi w polu karnym.

3
1
1
3'

Pogubił się jeden z gdańszczan, konkretnie Nalepa. Źle przyjął piłkę pod własną szesnastką i stworzył zagrożenie. Futbolówka dotarła do Zenjova, Estończyk zepsuł jednak uderzenie.

1
3
2'

Dobry pomysł jednego z gdańszczan. Pestka uprzedził Haraslina. Lechia cały czas wysoko w pressingu.

3
2
1'

Cracovia uwolniła się spod pressingu i wyprowadziła kontrę. Podanie do Piątka przecięte wślizgiem przez Nalepę.