Gol! Strzelił Maciej Gajos. Asystował mu Kamil Jóźwiak.

Jóźwiak dośrodkował w pole karne, a tam przewrotką gola zdobył Gajos.

31
56
113
90+1'

Piłka w polu karnym spadła pod nogi Gajosa, który technicznym strzałem chciał zaskoczyć Loskę, ale uderzył nad poprzeczką.

33
28
9
9
19
90+1'

Sędzia doliczył cztery minuty.

19
13
14
14
29
90+1'
90'

43
88'

Katastrofalny strzał z dystansu oddał Kądzior i piłka przeleciała daleko od bramki Lecha.

27
17
11
40
28
86'
41
28
6
6
8
82'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Gryszkiewicz.

17
8
4
12
31
84'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka spadła pod nogi Jóźwiaka, którego strzał został zablokowany.

28
19
5
3
7
82'

Po wideoweryfikacji żółtą kartkę otrzymał Emir Dilaver.

Lech Poznań
67
38
10
9
12
81'

Bartosz Frankowski korzysta z VAR. Sprawdzi czy Dilaver celowo nie upadł na zawodnika Górnika.

19
14
34
10
9
80'
79'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wieteska.

20
11
5
18
41
79'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Vujadinović.

40
28
5
7
15
75'

Gol! Strzelił Ołeksij Chobłenko. Asystował mu Maciej Makuszewski.

Makuszewski dośrodkował w pole karne, gdzie dobry strzał głową oddał Chobłenko i pokonał Loskę.

83
47
25
67
142
73'
73'

Gol! Strzelił Damian Kądzior. Asystował mu Rafał Kurzawa.

NOKAUT! 4:0! Kurzawa oddał strzał z lewej strony pola karnego, Putnocky odbił piłkę i do bramki dobił ją Kądzior.

209
116
26
21
40
72'

28 629 kibiców pojawiło się na Inea Stadionie.

30
15
13
9
12
71'

Przed przerwą Lech stwarzał mnóstwo sytuacji. W drugiej połowie ani razu nie zagroził poważnie bramce Górnika.

31
13
6
9
7
68'

Gol! Strzelił Szymon Matuszek. Asystował mu Rafał Kurzawa.

Katastrofalna postawa obrońców Lecha! Kurzawa wrzucił piłkę z autu, żaden z piłkarzy gospodarzy nie zdołał jej wybić i Matuszek uprzedził Putnocky'ego, a następnie umieścił piłkę w bramce.

218
125
30
28
51
67'

Kurzawa dośrodkował w pole karne i piłkę wybił Vujadinović.

15
12
12
9
9
65'

Mogło być 3:0! Lech nie złapał Kądziora na spalonym i pomocnik Górnika wyszedł sam na sam z Putnocky'm. Zbyt długo czekał jednak z oddaniem strzału i w ostatniej chwili powstrzymał go Gajos.

9
5
15
26
29
65'

Kądzior oddał płaski strzał lewą nogą z pola karnego. Piłka trafiła w boczną siatkę.

8
5
6
5
6
63'

Fatalnie z rzutu wolnego uderzył Kostewycz. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.

19
20
5
5
12
61'

Niepewnie interweniowałl jeden z obrońców Górnika, ale po zagraniu Chobłenki piłkę złapał Loska.

24
10
6
7
8
59'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Paweł Bochniewicz.

16
6
7
16
21
58'

Kurzawa mocno dośrodkował w pole karne, ale skutecznie interweniował Vujadinović.

21
6
5
5
13
57'

Żółtą kartkę otrzymał Radosław Majewski.

44
23
7
8
14
56'

Górnik ruszył z kontratakiem po nieudanym rzucie wolnym dla Lecha, ale w obronie skutecznie interweniował Gajos i piłka wyszła tylko na rzut rożny.

22
11
6
4
15
55'

Błąd obrony Górnika, dzięki któremu w polu karnym znalazł się Trałka. Jego strzał był jednak bardzo niecelny.

23
14
3
9
20
53'

Lech często dośrodkowuje w pole karne Górnika. Do tej pory nie przynosi do rezultatu.

30
24
7
5
16
49'

Lech stara się atakować i odrobić stratę, ale jak na razie obrona Górnika nie daje się zaskoczyć.

40
27
8
9
26
46'

Początek drugiej połowy.

32
11
3
4
6
46'
45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

31
15
8
6
15
43'

Putnocky pewnie interweniował po strzale z dystansu Żurkowskiego.

20
12
4
7
21
41'

Jóźwiak oddał techniczny strzał w kierunku dalszego słupka i znów skutecznie interweniował Loska!

26
13
10
10
20
35'

Gol! Strzelił Mateusz Wieteska. Asystował mu Szymon Żurkowski.

Lech atakuje, a Górnik strzela! Żurkowski uderzył sprzed pola karnego, Putnocky odbił piłkę do boku, gdzie nadbiegający Wieteska skierował ją do bramki.

259
133
34
49
105
34'

Lech cały czas w natarciu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Vujadinović i Loska przeniósł piłkę nad poprzeczką.

30
16
5
8
22
30'

Przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Sędzia nie pokazał nikomu kartki.

28
12
12
11
15
28'

Kolejna znakomita szansa Lecha! Situm dośrodkował w pole karne i Loska znów uratował Górnika broniąc mocny strzał głową Gytkjaera.

31
9
6
10
26
27'

Jóźwiak dośrodkował w pole karne, gdzie znakomicie wbiegł Tymoteusz Klupś, ale głową uderzył obok bramki! Znów było groźnie pod bramką Górnika.

18
11
8
13
18
25'

Fatalny błąd popełnił Vujadinović, który stracił piłkę w okolicach własnego pola karnego, ale Kostewycz i Trałka powstrzymali Kądziora.

18
10
2
8
17
24'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową obok słupka uderzył Nikola Vujadinović.

17
7
6
9
18
24'

Strzał Jóźwiaka sprzed pola karnego został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

8
4
4
8
9
22'

Kostewycz dośrodkował w pole karne, gdzie dobry strzał głową oddał Christian Gytkjaer, ale Loska efektowną interwencją wybił piłkę na rzut rożny.

35
14
5
7
11
18'

Gol! Strzelił Marcin Urynowicz. Asystował mu Rafał Kurzawa.

Z lewej strony boiska zagrał Kurzawa, w polu karnym sporo miejsca miał Marcin Urynowicz, który przyjął piłkę, obrócił się i mocnym strzałem pokonał bezradnego Putnocky'ego.

267
148
48
63
126
16'

Na strzał z 30 metrów zdecydował się Gajos, ale była to kompletnie nieudana próba.

17
14
4
7
20
13'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo niecelnie głową uderzał Matuszek.

14
4
6
7
11
12'

Majewski kapitalnie zagrał do Jóźwiaka, który miał przed sobą tylko Loskę, ale bramkarz Górnika zdołał odbić piłkę po jego uderzeniu!

34
12
6
6
9
11'

Kądzior wycofał piłkę przed pole karne do Żutkowskiego, którego strzał pewnie obronił Putnocky.

17
4
3
6
8
11'

Piłkarze Lecha wspierani są głośnym dopingiem. Na trybunach pojawiło się sporo kibiców.

36
11
6
4
11
8'

Lech mógł objąć prowadzenie! Na niespodziewany strzał sprzed pola karnego zdecydował się Kamil Jóźwiak i zabrzan uratował słupek!

24
19
10
19
18
7'

Situm dobrze zwiódł obrońcę, ale jego dośrodkowanie w pole karne było zbyt płaskie.

14
4
6
6
6
5'

Zagranie z lewej strony boiska w pole karne Lecha. Żaden z zawodników Górnika nie zdołał dojść do piłki i złapał ją Putnocky.

16
9
6
11
9
3'

Jóźwiak szukał miejsca do oddania strzału, ale uniemożliwili mu to obrońcy.

18
7
8
6
4
20:03

Warto odnotować powrót do kadry meczowej po kontuzji Macieja Makuszewskiego.

18
14
3
5
3
20:03

Piłkarze są już na boisku. Za moment początek spotkania.

8
5
2
1
2
20:03

Lech musi wygrać, aby utrzymać pozycję lidera Lotto Ekstraklasy. Górnik w przypadku zwycięstwa awansowałby na czwarte miejsce.

5
4
3
1
9
20:03

Ostatni raz obie drużyny rywalizowały ze sobą trzy tygodnie temu. Lech pokonał wtedy Górnika 3:1.