Lotto Ekstraklasa: 36. kolejka
13 maj 2018 18:00
90+3'

Jakub Mares padł w polu karnym, ale sędzia nie wskazał na "wapno". Piłkarze Zagłębia wściekli, ale kontaktu rzeczywiście nie było. Dobra decyzja.

46
21
8
12
18
90+3'

Zagłębie naciska i szuka gola!

28
7
7
9
20
90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

19
8
7
4
16
90'

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić. Za odepchnięcie rywala.

KGHM Zagłębie Lubin
18
11
1
3
7
90'

Żółtą kartkę otrzymał Roman Bezjak. Za faul.

Jagiellonia Białystok
5
3
2
3
15
89'

Spora szarpanina w środku boiska!

6
7
17
3
3
87'

Gol! Strzelił Jakub Tosik. Asystował mu Lubomir Guldan.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Starzyńskiego świetnie na bliższym słupku piłkę przedłużył Guldan, a z najbliższej odległości do pustej bramki trafił Tosik!

51
24
9
13
38
83'

Żółtą kartkę otrzymał Cillian Sheridan. Napastnik Jagiellonii po gwizdku jeszcze lekko kopnął Czerwińskiego.

6
4
3
2
11
78'

Indywidualną akcję przeprowadził Bartłomiej Pawłowski, który z dystansu strzelił płasko obok słupka.

1
8
1
1
5
76'
74'

Tak Aleksandar Todorovski żegnał się z kibicami Zagłębia:

4
3
2
1
1
73'

Po wrzutce Pawłowskiego źle na krótkim słupku główkował Bartosz Kopacz.

3
1
2
1
4
71'

Po dośrodkowaniu Guilherme niecelnie strzelił Bartosz Kwiecień.

4
1
1
1
69'

Guilherme Sitya wycofał na 17. metr do Romanczuka, który wyraźnie przestrzelił.

2
4
3
3
3
66'

Spokojny okres w meczu. Jagiellonia stara się oddalić grę od własnego pola karnego.

5
2
1
2
63'
62'

Alan Czerwiński strzelił celnie z półwoleja, ale dobrze interweniował Marian Kelemen.

6
3
3
2
1
60'

Co za kuriozalna sytuacja! Z prawej strony dośrodkował Filip JagiełłoMarian Kelemen nie porozumiał się z Mitroviciem i w ostatniej chwili odbił piłkę na Maresa, który najpierw trafił w słupek, a później uderzył obok bramki.

5
4
8
6
5
57'

Zagłębie. Schodzi: Aleksandar Todorovski. Wchodzi: Alan Czerwiński. Każdy z piłkarzy Zagłębia dziękuje za grę Todorovskiemu. 34-latek odchodzi z zespołu po trającym sezonie.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga. Za faul.

6
3
3
6
9
55'

Jakub Mares już szykował się do strzału z 11. metrów, ale uprzedził go jeden ze stoperów Jagiellonii. Otworzyło się spotkanie po przerwie.

5
3
3
2
4
52'

Gol! Strzelił Bartosz Kwiecień. Asystował mu Guilherme Sitya.

Jagiellonia prowadzi 2:0!!! Guilherme dośrodkował z rzutu rożnego, a z 3 metrów do siatki główkował Kwiecień!

45
26
7
16
25
51'

Filip Jagiełło strzelił płasko z dystansu i po raz drugi udanie interweniował Marian Kelemen.

5
5
3
1
2
50'

Pierwsza okazja w meczu dla Zagłębia! Jakub Mares przeprowadził błyskawiczny rajd i z ostrego kąta uderzył w światło bramki. Dobrze interweniował Marian Kelemen.

5
2
4
3
6
49'

Powinien być gol dla Jagiellonii! Przemysław Frankowski świetnie wpadł w pole karne i wycofał do Pospisila, który w doskonałej sytuacji przestrzelił.

5
4
4
4
2
46'

Początek drugiej połowy.

6
6
3
2
2
45'

Sędzia doliczył minutę.

7
2
2
3
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Tosik. Za faul na Sheridanie w środku boiska.

5
3
3
3
6
44'

Zagłębie miało rzut wolny w okolicy pola karnego, ale do dośrodkowania Starzyńskiego najwyżej wyskoczył Cillian Sheridan.

6
7
3
3
5
39'

Jakub Tosik ostro wjechał w nogi Mitrovicia, ale sędzia nie wyciągnął kartki. Piłkarz Zagłębia miał sporo szczęścia.

5
5
8
7
11
36'

Okazja dla Jagiellonii! Arvydas Novikovas wyciągnął z bramki Hładuna i wycofał na 15. metr do Sheridana, który nie trafił w piłkę. Było gorąco.

11
6
7
7
7
35'

Po bramce niewiele dzieje się w Lubinie.

5
3
5
4
4
31'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Mares. Mares stracił piłkę po czym sfaulował Kwietnia. Dla zawodnika Zagłębia to koniec sezonu - obejrzał 4. żółtą kartkę i będzie pauzować w ostatnim meczu.

11
6
3
3
4
29'

Dość przypadkowy strzał oddał Jakub Tosik. Piłka przeleciała wyraźnie obok bramki.

5
2
3
3
3
27'

Zagłębie wciąż nie oddało strzału w tym meczu, a w wirtualnej tabeli Jagiellonia znów ma 3 punkty straty do Legii.

7
5
2
3
5
24'

Gol! Strzelił Taras Romanczuk. Asystował mu Guilherme Sitya.

1:0 dla Jagiellonii! Guti dośrodkował z rzutu wolnego, a z najbliższej odległości do siatki trafił Romanczuk! Fatalne krycie w wykonaniu gospodarzy.

91
41
14
20
44
22'

Tymczasem Legia prowadzi 1:0 z Górnikiem i na tę chwilę ma aż 5 punktów przewagi nad Jagiellonią.

16
11
7
14
19
19'

Posiadanie piłki 55 do 45 procent dla Jagiellonii. W ostatnich minutach gospodarze nieco się przebudzili i oddalili grę od własnego pola karnego.

10
6
4
4
4
16'

Cillian Sheridan ładnie zgrał w polu karnym do Novikovasa, który miał jednak za mało miejsca i nie zdołał oddać strzału.

10
5
5
3
5
15'

Bartosz Kwiecień strzelił z ok. 23 metrów nad poprzeczką bramki Zagłębia.

7
5
4
4
3
13'

Na szczęście Łukasz Burliga wrócił do gry.

8
5
3
3
6
12'

Łukasz Burliga zwija się z bólu obok linii bocznej. Defensor Jagiellonii ma wyraźne problemy w lewym udzie.

7
6
2
6
8
10'

Wyraźna przewaga wicelidera rozgrywek. Gospodarze popełniają sporo błędów i zostawiają dużo miejsca rywalom w środku.

11
6
2
4
7
9'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Taras Romanczuk.

5
2
5
3
7'

I znów Cillian Sheridan! Napastnik Jagi strzelił płasko pomiędzy nogami przeciwnika i piłka przeleciała metr obok słupka.

6
4
5
1
3
5'

Filip Jagiełło mógł zaliczyć asystę... przy golu rywala. Pomocnik Zagłębia zagrał do Sheridana, który strzelił zbyt lekko, by zaskoczyć golkipera.

5
2
3
3
4
3'

Cillian Sheridan świetnie odegrał piętką w kierunku Pospisila, jednak Aleksandar Todorovski w ostatniej chwili uprzedził Czecha. Od początku wyraźna przewaga gości.

6
3
2
1
5
1'

Już w 40. sekundzie na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Frankowski. Pomocnik Jagiellonii uderzył wprost w bramkarza.