1
1
1
90'

Się zrobiło meczycho. Piech do Łuczaka, strzał z dystansu po rykoszecie mógł zaskoczyć Szmatułę.

3
5
1
90'

Niebywałe, Pietrowski w słupek!

1
2
5
1
89'

Jeszcze Piast walczy. Szczepaniak spróbował strzału z przewrotki, prosto w Słowika.

4
1
2
1
1
86'

Piast. Schodzi: Martin Bukata. Wchodzi: Karol Angielski.

86'

Gol! Strzelił Robert Pich. Asystował mu Arkadiusz Piech.

Sedlar zapomniał chyba, że gra we Wrocławiu mecz o utrzymanie. Oddał piłkę za darmo, Piech wyprowadził kontrę i Pich nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

32
17
2
3
3
84'

Vacek zepsuł kontrę Śląska i wyciągnął rękę do Piasta. Gliwiczanie w ataku.

4
3
1
7
83'

Żivec zgarnął piłkę przed linią boczną i jeszcze zdołał dośrodkować. Słowik jednak najlepszy w powietrzu.

1
81'

Celeban na miejscu. Zabrakło Papadopulosa w środku pola karnego, Szczepiak bez szans na strzał.

2
1
80'

Śląsk wyszedł z kontrą, Pich znalazł się na skraju pola karnego, postanowił sam rozwiązać akcję. Strzał Słowaka zablokowany.

1
1
79'

Rieder mocno ucierpiał w pojedynku w powietrzu. Niemiec powinien zaraz wrócić do gry.

1
77'

Papadopulos nie sięgnął piłki, za jego plecami zgarnął ją Celeban.

1
1
2
73'
72'

Słowik z trudem sięgnął dośrodkowanie, za jego plecami czaił się Zivec.

1
5
1
71'

No i mogło być już 2:2. Indywidualna akcja Żivca, trochę miejsca i strzał zza pola karnego. Minimalnie obok słupka.

3
4
2
7
70'

Pierwsza od dawna akcja Śląska. Pich pogubił się po dograniu od Cholewiaka.

2
1
70'

Śląsk przyjął Piast na własnej połowie i chyba przez 20 minut będzie bronić wyniku i czekać na kontrę.

66'

Gol! Strzelił Sasa Zivec. Asystował mu Mateusz Mak.

W końcu Piast! Akcja po wyrzucie Konczkowskiego z autu, Szczepaniak wbiegł pod linię końcową, podał do Maka, a ten wyłożył piłkę Żivcowi. Słoweniec szczęśliwie, po rykoszecie, ale jest 2:1.

8
4
1
7
18
65'

Piast może żałować, że w tej akcji piłka nie spadła na głowę Papadopulosa. Zivec, jeden z najniższych, uderzył źle, bez zagrożenia dla Śląska.

1
2
1
63'

No nie było to za ładne zachowanie. Celeban leżał przed polem karnym, a Piast grał akcję. Żeby nie było większego niesmaku - dośrodkowanie zupełnie nieudane.

1
61'

Teraz zdecydowanie bliżej. Szczepaniak uderzył soczyście głową, ale obok słupka.

60'

Sytuacja jakich wiele. Dośrodkowanie Piasta, strzał głową Maka, ale znowu za słabo i znów w Słowika.

59'

Dwa dośrodkowania z rożnych, dwa strzały, ale bez zagrożenia. Piast chyba za bardzo chce.

1
58'

Nieco za głębokie dośrodkowanie Piasta. Cholewiak profilaktycznie wybił piłkę na rożny.

56'

Tragiczne przyjęcie piłki Sedlara. Od autu Śląsk i chwila oddechu dla wrocławian, którzy od kilku minut musieli się bronić.

1
1
54'

Mak ściągnął piłkę z głowy Papadopulosa i Czech ma pretensję. Wcześniej bardzo dobra wrzutka Kirkeskova.

1
1
54'

Ostatnie ostrzeżenie dla Cholewiaka. Złapał rywala w pół i powalił na murawę.

2
2
53'

Piast. Schodzi: Gerard Badia. Wchodzi: Mateusz Mak.

52'

Cholewiak wspomógł Picha na prawej stronie i jeszcze był faulowany. Ucierpiał jego Achilles.

51'

Raz wysoko, raz za nisko. Zivec huknał w pierwszej połowie w piąty rząd, teraz Badia na wysokość krocza piłkarzy stojących w murze.

1
50'

Papadopulos wykorzystał kontakt z Cholewiakiem i wywalczył faul tuż przed linią pola karnego.

1
1
49'

Żivec zdecydowanie za mocno do Badii. Hiszpan nie zgarnął piłki przed linią końcową.

48'

Znowu bardzo groźnie pod bramką Piasta. Przedłużenie piłki przez Riedera, kilka prób, w końcu nieudany strzał Cholewiaka.

1
47'

Żółtą kartkę otrzymał Mikkel Kirkeskov. Duńczyk doigrał się, spóźniony wślizg na uciekającym Dankowskim.

Piast Gliwice
1
46'

Ruszyła druga część.

3
45'

Dobry powrót Sedlara, mogło się skończyć 3:0. Pich niepotrzebnie próbował przekładać piłkę w polu karnym.

1
2
3
3
43'

Bramka Śląska zaczarowana! Sedlar huknął z 30 metrów, Słowik nie sięgnął piłki, ale znowu zatrzymała się na poprzeczce! Potem jeszcze odbiła się tuż przed linią i wyszła w pole. Pech Piasta. Znowu.

8
6
1
1
42'

Gol! Strzelił Marcin Robak. Asystował mu Daniel Łuczak

Nie dało się rozegrać tego lepiej. Śląsk wyszedł z kontrą, Vacek rozprowadził akcję, podał do sunącego prawą stroną Łuczaka. Pomocnik w tempo podał do środka do Robaka, a snajper wykończył po mistrzowsku. Od słupka, Szmatuła bez szans.

33
19
4
4
2
39'

Konczkowski o krok od wielkiego błędu, ale poradził sobie z dwoma piłkarzami Śląska.

3
1
37'

Żivec, na nieszczęście Piasta, spróbował strzału. Uderzył katastrofalnie, Badia pewnie zniesmaczony próbą kolegi, sam czekał na strzał.

1
1
1
1
36'

Vacek gonił Badię przez 20 metrów, w końcu go sfaulował. Piast ma rzut wolny z 30 metrów.

1
35'

I Śląsk zasiedział się na połowie Piasta. Przed chwilą dośrodkowania próbował Dankowski.

2
33'

Piast jakby oszołomiony. I nie dziwimy się, bo nic nie zapowiadało bramki dla Śląska. Gospodarze przejęli inicjatywę.

1
1
30'

Gol! Strzelił Robert Pich. Asystował mu Mateusz Cholewiak.

Nieprawdopodobna zmienność w Ekstraklasie. Piast kontrolował mecz, a przygrywa 0:1. Cholewiak wbiegł między dwóch obrońców, dograł do wychodzącego na pozycję Picha, a Słowak sprytnie nad głową Szmatuły. Wyśmienita akcja Śląska.

35
19
2
1
3
29'
28'

Problem zdrotowny Koseckiego. Nie wygląda to dobrze.

4
1
28'

Szczepaniak wyszedł w górę i uderzył głową w kierunku bramki. Nieźle, ale prosto w Słowika.

1
27'

Śląsk zepchnięty na własną połowę. Jakakolwiek próba ataku kończy się na linii środkowej.

25'

Piłka bardzo długo wisiała w powietrzu, stoperzy Śląska zdążyli osaczyć Żivca i z akcji nic nie wyszło.

2
24'

Nieudana akcja Piasta. Słowik zaczyna od własnej bramki. Widać, że to Piast gra o stawkę, a Śląsk o pietruszkę.

21'

Kolejna okazja Piasta, Szczepianiak odcięty od podania, po chwili Żivec nie wypracował pozycji do strzału.

1
19'

Co tam się zadziało ?! Żivec dostał kapitalne prostopadłe podanie od Pietrowskiego, Słoweniec minął już Słowika, ale wycofał na 16. metr do Papadopulosa. Cóż ten Czech wymyślił... lob z 16. metrów i... prawie wpadło. Celeban nie sięgnął piłki, ale uderzyła w poprzeczkę!

4
9
2
17'

Pierwszy raz Śląsk próbował prawą stroną, gdzie ostatnio szalał Kosecki. Na razie bardzo spokojnie.

15'

Dankowski wygarnął piłkę spod nóg lewego obrońcy Piasta. Kolejna akcja na pełnej szybkości.

13'

Akcja Śląska lewą stroną. Cholewiak do Picha, Słowak dośrodkował w pełnym biegu. Bez efektu, stoperzy Piasta górą.

1
1
1
12'

Piast bardzo zdeterminowany. Od razu doskakuje do rywali i próbuje odebrać piłkę. Przeważnie skutecznie.

1
9'

Śląsk nadział się na kontrę Piasta. Nie wyszedł mu rzut rożny, Badia wygrał pojedynek biegowy z Vackiem i Hiszpan zgrał do Żivca. Słoweniec obsłużył Papadopulosa, ale Czech ponownie zablokowany.

7'

Konczkowski włączył się do akcji i wywalczył rzut rożny. Piast nietypowo rozegrał rożnego, a jeszcze bardziej zaskakująca była przewrotka Sedlara. Słowik nie sięgnąłby piłki, ale uderzenie nad poprzeczka.

1
5'

Cholewiak zablokowany, piłka spadła pod nogi Vacka, a ten kropnął bez zastanowienia. Tuż na poprzeczką.

4'

Papapadopulos ładnie przepuścił piłkę, po chwili dostał podanie zwrotne, ale został zablokowany.

3'

Pierwsza próba Śląska. Wrzutka na bliższy słupek, na piłkę nabiegł Celeban, ale uderzenie nieznacznie nad poprzeczką.

2
3
2'

Robak po raz pierwszy wpadł w pole karne. Czerwiński nie dał mu się oszukać. Korner dla Śląska.

1'

Prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki i Piast musiał uważać na kontrę Śląska.

2
1
czas Start meczu
15:11

Śląsk nie przegrał jeszcze w grupie spadkowej, do tej pory szedł jak burza. Piast ostatnio nijaki, przegrał 0:2 z Lechią i jest na skraju utrzymania.