5
90'
89'

Gol! Strzelił Gabi. Asystował mu Koke.

Piłka powędrowała sprawnie od Antoine'a Griezmanna do Diego Costy, a od Diego Costy do Koke. Ostatnimi ogniwami akcji bramkowej byli asystent Koke i strzelec Gabi. 3:0 i wiadomo na sto procent, że trofeum jedzie do Madrytu!

17
88'

Atletico. Schodzi: Angel Correa. Wchodzi: Thomas Partey.

4
1
2
2
4
87'

Festiwal nieskuteczności zawodników z Marsylii. Na początek Clinton N'Jie, a następnie Morgan Sanson skiksowali zamiast zatrudnić Jana Oblaka.

3
2
2
2
2
84'

Jordan Amavi nie pokonał Jana Oblaka uderzeniem zza pola karnego. Ruszyli do przodu Francuzi, ale bez efektu bramkowego.

6
2
4
2
2
83'

Kibice Olympique jeszcze podnieśli się z miejsc i dodali trochę energii swoim zawodnikom. Konstantinos Mitroglou nieomal przywrócił nadzieję na doprowadzenie do remisu.

4
1
1
1
3
81'

Bramka kontaktowa mogła podgrzać klimat w ostatnich minutach drugiej połowy! Była o włos! Po dośrodkowaniu Bouny Sarra w słupek strzelił Konstantinos Mitroglou. Nieomal zaskoczył Jana Oblaka!

6
2
4
2
3
78'

... a także Lucas Hernandez.

5
4
3
3
7
78'

Po spięciu na boisku solidarnie żółtą kartkę otrzymał Clinton N'Jie...

Olympique Marsylia
5
3
2
4
3
77'

Jan Oblak nie pozwolił żadnemu z przeciwników na dojście do piłki po dośrodkowaniu. Pewna interwencja bramkarza Atletico.

4
3
2
2
2
75'

Żółtą kartkę otrzymał Luiz Gustavo za faul w bocznym sektorze boiska.

3
2
1
2
3
73'

Ostatnim zmiennikiem w zespole z Marsylii będzie doświadczony napastnik Konstantinos Mitroglou.

4
3
2
2
3
71'

Atletico nie kłóci się z Holendrem, a ponownie atakuje. Steve Mandanda interweniował po technicznym strzale Koke zza pola karnego.

3
1
1
2
2
70'

Ponownie Luiz Gustavo w centrum wydarzeń. Saul Niguez trafił w rękę obrońcy Olympique po dośrodkowaniu Antoine'a Griezmanna. Sędzia mógł zastanowić się nad podyktowaniem rzutu karnego.

2
1
2
1
3
68'

Faul Luiza Gustavo na Antonie Griezmannie. Sfrustrowany swoimi dotychczasowymi pojedynkami z napastnikiem madrytczyków Brazylijczyk mógł dostać w tej sytuacji żółtą kartkę.

1
1
1
1
3
66'

Jan Oblak nie porozumiał się z Juanfranem. Nie była to jednak pomyłka na miarę tej z pierwszej połowy po podaniu Steve'a Mandandy do Andre-Francka Zambo Anguissy.

1
1
2
3
65'

Steve Mandanda nie pozwolił na oddanie strzału Diego Coście po akcji zbudowanej przez duet Gabi oraz Koke.

1
1
1
2
4
63'

Czy strzeli dziś gola ktoś inny niż Antoine Griezmann?

1
3
2
3
62'

Kontrola Atletico, statyczność Olympique. Pogubiła się drużyna z Marsylii, która na samym początku meczu potrafiła stworzyć sytuacje podbramkowe.

2
60'

Słynąca z żelaznej defensywy drużyna Diego Simeone nie pozwala przeciwnikowi na stwarzanie sytuacji podbramkowych, a czas pracuje na jej korzyść.

3
2
3
3
57'

Bouna Sarr próbował swoim solowym rajdem poderwać drużynę z Ligue 1 do ataku. Zabrakło mu boiska i jedyne co spowodował to konsternację w zespole i na trybunach. Po drugim golu podniosła się wrzawa na stadionie, ale śpiewy unoszą się z sektorów kibiców Atletico.

2
2
3
55'
5
3
2
4
3
53'

Dwa gole, a może jeszcze asystę do kompletu? Diego Godin uderzył w boczną siatkę po wrzutce Antoine'a Griezmanna.

1
3
1
52'

Spanikował Adil Rami i niewiele zabrakło, żeby Diego Costa przypadkiem wpakował piłkę do bramki Steve'a Mandandy.

2
5
3
2
2
49'

Gol! Strzelił Antoine Griezmann. Asystował mu Koke.

Zrobił to po raz drugi! Antoine Griezmann wyrasta bezsprzecznie na bohatera wieczoru. Indywidualną akcję zakończył celnym uderzeniem technicznym. Olympique stoi w finale nad przepaścią!

Asysta:
84
38
15
8
10
48'

Powoli rozkręca się druga połowa. Trenerzy nie chcą już oglądać rezerwowych na ławce i oddelegowali ich na rozgrzewkę pomimo deszczu.

3
2
1
1
1
46'

Atletico. Schodzi: Sime Vrsaljko. Wchodzi: Juanfran.

5
2
2
1
46'

20:02

Atletico jest 45 minut od trzeciego w historii triumfu w Lidze Europy.

2
45'

Doliczona minuta.

8
3
3
2
3
44'

Kwadrans poprzedzający przerwę mniej atrakcyjny w porównaniu z dwoma wcześniejszymi. Pora na przegrupowanie się drużyn w szatni.

5
5
4
3
3
42'

Angel Correa nie wymierzył Francuzom kary za złe zachowanie Luiza Gustavo. Trochę mu zabrakło szybkości i czujności, żeby dopaść do piłki.

7
3
3
2
2
39'

Po faulu Jordana Amaviego oczywiście rzut wolny. Diego Godin dopadł do piłki po dośrodkowaniu Koke, ale nie potrafił jej skierować w światło bramki Steve'a Mandandy.

2
3
4
2
4
38'

Żółtą kartkę za ostre przewinienie otrzymał Jordan Amavi.

6
8
5
5
7
37'

Tak padła dotychczas jedyna bramka. Kibice czekają na kolejne.

9
3
3
2
3
35'

Uskrzydlony zdobyciem gola Antoine Griezmann tym razem pomagał kompanom w defensywie. Francuz pomógł odebrać piłkę podopiecznym Rudiego Garcii. Do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie 10 minut.

8
3
4
4
3
33'

Pożegnany brawami jeden z liderów Olympique Marsylia. Chciał pomóc drużynie w finale, a przegrał z urazem.

7
4
5
9
8
33'

5
5
5
7
9
32'
10
4
8
17
12
31'

Zanosi się na wymuszoną kontuzją zmianę w zespole ze Stade Velodrome.

5
1
1
5
7
30'

Minął drugi kwadrans finału. W nim nastąpił na razie mały przełom. Po fatalnym błędzie formalnych gospodarzy Antoine Griezmann strzelił gola i Francuzi muszą gonić przeciwnika.

9
1
3
6
4
28'

Antoine Griezmann autorem dotychczas jedynego gola.

13
4
3
3
5
26'

Sędzia asystent podniósł chorągiewkę, ponieważ wypatrzył na spalonym Angela Correę. Zagranie Koke po stałym fragmencie nie miało już znaczenia po gwizdku Bjoerna Kuipersa.

10
6
5
5
7
24'

Lucas Ocampos chybił po dośrodkowaniu Dimitri Payeta z rzutu wolnego. Nie ma wyrównania.

8
4
4
2
5
23'

Żółtą kartkę za faul na Lucasie Ocamposie otrzymał Sime Vrsaljko.

5
4
2
10
6
21'

Gol! Strzelił Antoine Griezmann. Asystował mu Gabi.

Jak na zawołanie Francuz w barwach Atletico Madryt dał o sobie znać! Stołeczna drużyna wyszła na prowadzenie po nieco ponad 20 minutach finału. Gabi przejął piłkę po beznadziejnym przyjęciu Andre-Francka Zambo Anguissy i podał ją Antoine'owi Griezmannowi. Snajper wykorzystał sytuację sam na sam!

Asysta:
100
42
18
17
18
20'

Antoine Griezmann szuka miejsca do oddania ważnego strzału w ojczyźnie.

5
2
1
5
19'

Celna próba. To Dimitri Payet, jednak strzałem bez odpowiedniej energii i rotacji nie zaskoczy takiego fachowca jak Jan Oblak.

6
3
1
17'

Antoine Griezmann rozgrywał atak z Koke. Obaj wpadli na pomysł uruchomienia podaniem Diego Costy. W pewnym momencie zabrakło jednak porozumienia zawodnikom grającym w Primera Division.

4
3
5
1
15'

Na zakończenie kwadransa otwierającego spotkanie nieudane uderzenie Koke.

4
1
1
14'

Szansa dla madrytczyków na zaskoczenie przeciwnika z rzutu wolnego po faulu na Angelu Correi. Po dośrodkowaniu Koke interweniowali sprawnie formalni gospodarze.

2
1
1
14'

Tak Lyon witał uczestników wielkiego finału.

2
3
1
12'

Olympique Marsylia wymienił kilkanaście podań w środkowej strefie boiska. Postarał się przyspieszyć ten atak Morgan Sanson. Bez specjalnego efektu.

5
1
2
10'

Diego Simeone nie może prowadzić zespołu z ławki rezerwowych. Jego dyskwalifikacja nie zostałą skrócona przed finałem.

2
2
2
1
4
9'

Jordan Amavi próbował uruchomić podaniem Floriana Thauvina. Zamiast przyspieszyć akcję, to ją popsuł. Skrzydłowemu Olympique zabrakło odrobiny wzrostu, żeby przejąć piłkę.

2
1
8'

Przedstawiciel Ligue 1 nie zamierza statystować. Olympique pobudził kibiców na stadionie dwoma niebezpiecznymi strzałami. Jan Oblak musi uważać od początku pojedynku.

2
1
6'

Adil Rami spudłował wyraźniej niż dwie minuty wcześniej Valere Germain. Doświadczony obrońca próbował spożytkować dośrodkowanie Dimitri Payeta z rzutu wolnego.

2
4
4'

Odgryżli się piłkarze Olympique Marsylia i od razu mocno zapachniało ich prowadzeniem. Valere Germain nie trafił do bramki ze świetnej pozycji! Akcję rozegrali Dimitri Payet oraz Florian Thauvin i wypracowali świetną szansę swojemu napastnikowi.

6
2
4
1
1
3'

Steve Mandanda powrócił niedawno do bramki Olympique po kontuzji. Doświadczony golkiper był zdecydowanie szybszy od Diego Costy, który wystartował do podania na wolne pole.

1
4
1
1
2'

To Atletico jest zespołem faworyzowanym i stara się na początku meczu narzucić swoje warunki gospodarzom. Musieli się oni bronić i wyekspediowali futbolówkę na aut.

6
3
3
1
20:02

Sporo ognia na murawie przy okazji ceremonii otwarcia. Oby jeszcze więcej wywołanego walką piłkarzy było po pierwszym gwizdku.