Shibasaki strzela z dystansu wysoko ponad bramką.

Burki został w bramce i była to dobra decyzja. Japończycy wybijają piłkę poza linię końcową.

1
1
90'

Muto faulowany pod polem karnym. Jedna z ostatnich szans gości na zdobycie gola honorowego.

1
88'

Niedokładna prostopadła piłka Seferovicia do Zubera.

86'

Szwajcarzy chcą już tylko i wyłącznie przeczekać Japończyków i w dobrych nastrojach udać się do szatni.

1
1
1
1
1
83'
82'

Gol! Strzelił Haris Seferović. Asystował mu Francois Moubandje. Błyskawiczna wymiana podań gospodarzy z kontry, która przynosi kolejne trafienie w tym spotkaniu.

81'

Roman Burki nie zdążył do odbitej rykoszetem piłki. Korner dla Japonii.

1
80'

Xherdan Shaqiri chciał dograć piłkę na wolne pole do Seferovicia, ale zrobił to bardzo niechlujnie i goście poradzili sobie z tą kontrą.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Makoto Hasebe. Bezpardonowe wejście w nogi Xherdana Shaqiriego.

77'

Szwajcarzy wciąż bronią się bardzo twardo i nie dopuszczają Japończyków we własne pole karne.

1
76'

Japonia. Schodzi: Keisuke Honda. Wchodzi: Shinji Kagawa.

75'

Keisuke Honda faulowany blisko pola karnego Romana Burkiego. Dobra sytuacja z rzutu wolnego.

1
1
2
74'

Szwajcarzy blisko drugiego gola! Fatalny błąd Eijiego Kawashimy, który wyrzucił piłkę wprost pod nogi Shaqiriego, lecz piłka spadła kilka centymetrów obok bramki.

1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Gaku Shibasaki.

73'

Shaqiri do samego końca walczył o piłkę w polu karnym, ale piłka wyszła poza linię końcową.

71'

Kawaguchi zszedł na lewą nogę do środka pola karnego i spróbował strzału z dystansu - pewnie broni Burki.

71'

Japonia. Schodzi: Ryota Oshima. Wchodzi: Gaku Shibasaki.

69'

Honda stracił piłkę na własnej połowie. Stefan Zuber popędził prosto w pole karne, minął zwodem jednego z obrońców i uderzył w boczną siatkę.

2
2
3
2
2
67'

Fabian Schaer zdecydowanie oddala zagrożenie po wrzutce Nagatomo.

67'

Stefan Zuber w swej pierwszej ofensywnej akcji próbuje zgrania do Seferovicia, lecz bezskutecznie.

1
1
1
1
1
65'

Gospodarze dość zaskakująco oddają pole słabym Japończykom i liczą głównie na grę z kontry.

2
2
2
1
1
64'

Szwajcaria. Schodzi: Breel Embolo. Wchodzi: Steven Zuber.

63'

Roman Burki radzi sobie z dośrodkowaniem Japończyków z rzutu rożnego.

61'

Spokojniejszy fragment spotkania. Japończycy usiłują przejąć inicjatywę, ale robią to dość nieudolnie.

1
1
1
1
1
58'

Szwajcarzy znów łatwo radzą sobie z dośrodkowaniem Nagatomo.

1
1
57'

Ricardo Rodriguez na spalonym.

2
2
2
2
2
55'

Japonia. Schodzi: Gotoku Sakai. Wchodzi: Hiroki Sakai.

3
3
3
3
3
55'

Japonia. Schodzi: Takashi Usami. Wchodzi: Takashi Inui.

3
3
3
3
3
54'

Shaqiri znów nie zrozumiał się z Embolo, który zbiegał na krótszy słupek, zaś piłka posłana przez gracza Stoke zdecydowanie za mocna.

1
1
1
1
1
53'

Embolo nie doczekał się piłki po indywidualnej akcji Shaqiriego.

2
2
2
2
2
52'

Ostro bita piłka przez Rodrigueza na krótki słupek - nikt nie domknął jednak tego dośrodkowania.

2
2
2
2
2
52'

Breel Embolo wywalczył korner.

1
1
1
1
1
51'

Nieudane dośrodkowanie byłego gracza AS Romy i Szwajcarzy odzyskują piłkę.

1
1
1
1
1
50'

Podobna sytuacja z drugiej strony, lecz Honda będzie dogrywać z lewej strony boiska.

1
1
1
1
1
49'

Xherdan Shaqiri nieco za mocno.

1
48'

Rzut wolny dla Szwajcarii z 30. metra.

1
1
46'

Szwajcaria. Schodzi: Manuel Akanji. Wchodzi: Nico Elvedi.

czas Druga połowa
45+1'

Sakai wrzuca w pole karne, ale Lichsteiner wyjaśnia tą akcję.

1
1
1
1
1
45+1'

Strzał Kawaguchiego wysoko ponad bramką.

1
1
1
1
1
45'

Japończycy starają się odpowiedzieć w ostatnich minutach tej części gry, lecz szwajcarska defensywa łatwo uspokoiła grę.

1
41'

Gol! Strzelił Ricardo Rodriguez. Bardzo pewne półgórne uderzenie w prawą stronę. Piąty gol piłkarza Milanu w szwajcarskich barwach narodowych.

9
4
2
1
1
40'

Breel Embolo faulowany w polu karnym! Będzie jedenastka!

2
2
1
1
2
40'

Japonia. Schodzi: Yuya Osako. Wchodzi: Yoshinori Muto. Uraz okazał się zbyt poważny, by móc kontynuować grę.

1
1
1
1
1
39'

Yuka Osako leży na murawie. Wygląda to na lekki uraz.

1
1
1
1
1
38'

Keisuke Honda znów próbuje z dystansu - znów w środek bramki.

1
1
1
1
1
36'

Niespodziewana szansa Szwajcarów. Gavranović wbiegł między obrońców Japonii a bramkarza Eijiego Kawashimę. Piłka trafiła lobem do Breela Embolo, który z najbiższej odległości trafił z ostrego kąta w słupek.

1
1
1
1
1
35'

Fabian Schaer starł się z Yuyą Osako. Rzut wolny dla Japonii.

1
1
1
1
1
33'

Kolejny strzał z dystansu gości.

1
1
1
1
1
31'

Odważne i pewne wyjście Buerkiego, który zdołał uprzedzić Osako.

1
1
1
1
1
30'

Dużo szczęścia drużyny japońskiej. Żaden z miejscowych piłkarzy nie zdołał sięgnąć piłki.

1
1
1
1
1
30'

Lichsteiner wywalczył korner.

1
1
1
1
1
29'

Lichsteiner przesadził z siłą dośrodkowania.

1
1
1
1
2
28'

Dobre wejście Schaera wślizgiem - o faulu nie może być mowy.

26'

Świetna akcja Szwajcarów! Rodriguez dośrodkował w pełnym biegu do Gavranovicia, którzy zdecydował się na strzał "szczupakiem", lecz minimalnie chybił.

25'

Festiwal nudy przerywa Usami strzałem z 30 metra. Piłka skozłowała przed Buerkim, ale ostatecznie golkiper Borussi Dortmund nie miał z nią problemów.

1
23'

Za mocna piłka w kierunku Gavranovicia.

21'

Kolejna odważniejsza akcja Japonii kończy się rzutem rożnym. Stały fragment gry przerwany w wyniku faulu na polu bramkowym.

20'

Lichsteiner dośrodkowuje z 20 metra - do piłki dochodzi Rodriguez, ale uderza bardzo źle.

19'

Behrami faulowany przez Osako.

16'

Breel Embolo przepychał się odważnie w polu karnym, ale ostatecznie faulował Gotoku Sakai.

1
1
1
1
1
15'

Szybki powrót Ricardo Rodrigueza i blok po strzale Yuyi Osako.

1
1
1
1
1
14'

Szwajcarzy szukają Gavranovicia dalekimi prostopadłymi podaniami. Póki co nie przynosi to efektu.

1
1
1
1
1
13'

Żółtą kartkę otrzymał Valon Behrami. Szwajcarski pomocnik nastąpił na nogę Makoto Hasebe.

1
1
1
1
1
11'

Kiepściutkie przeciągnięte dośrodkowanie Nagatomo. Szwajcarzy zaczynają od wyrzutu z autu.

10'

Kawashima w ostatniej chwili zdążył do futbolówki, na którą czaił się już Shaqiri.

9'

Efektowny rajd Freulera i przerwanie akcji po faulu na Shaqirim.

8'

Japończycy przerywają akcję Shaqiriego, ale nie zdołali wyjść z szybką kontrą. Aut dla gospodarzy.

6'

Niepewne wyjście Romana Buerkiego po głębokiej wrzutce Yuty Nagatomo. W całym starciu ucierpiał jeszcze napastnik japońskiej kadry Yuya Osako.

5'

Shaqiri pomysłowo zagrywa piętą do Gavranovicia, ale napastnik Dinama Zagrzeb był w tej sytuacji na spalonym.

4'

Pierwsza interwencja Eijiego Kawashimy po akcji Remo Freulera.

2'

Mecz przerwany na kilka sekund - konieczna jest wymiana piłki.

1'

Breel Embolo faulowany na własnej połowie.

1'

Yuya Osako nie opanował długiego podania.

czas Start meczu
18:31

Oba zespoły ustawiają się już do pamiątkowych zdjęć. Przed chwilą zostały rozegrane hymny państwowe.

18:31

Arbitrem tego spotkania jest Amaury Delerue z Francji.

1
1
18:31

Japończycy, podobnie jak i Polska, rozegrają przed Mundialem dwa sparingi 7 i 12 czerwca. Za 5 dni zmierzą się z Paragwajem.

18:31

Dobry wieczór. Witamy w relacji ze spotkania towarzyskiego pomiędzy Szwajcarią i Japonią. Przypomnijmy, że piłkarze z kraju Kwitnącej Wiśnii zmierzą się z reprezentacją Polski w trzecim meczu grupowym finałów mistrzostwa świata.