Lotto Ekstraklasa: 1. kolejka
22 lip 2018 15:30
90+1'

Rozpoczął się doliczony czas tego spotkania. Tomasz Loska wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem po strzale głową.

9
4
4
3
5
90'

Doliczone trzy minuty.

9
13
7
4
5
90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Wiśniewski na obrzeżach pola karnego.

17
9
8
8
11
88'

Elia Soriano nie przedarł się między kilkoma defensorami Górnik Zabrze. Spore siły zaatakowały napastnika Korony Kielce.

13
8
4
5
5
86'

Mogli odrobinę odetchnąć obrońcy z Zabrza, ponieważ Szymon Żurkowski i spółka postarali się o utrzymanie piłki bliżej koła środkowego. Nie trwało to długo, ale był czas przygotować się na kolejny szturm Korony Kielce.

6
11
12
2
7
83'

Jeden z wspomnianych, choć nielicznych ataków uczestnika Ligi Europy. Po dośrodkowaniu pewnie interweniował w powietrzu Matthias Hamrol.

15
8
2
6
6
80'

Po trafieniu Ivana Jukicia drużyna z Kielc dostała wiatru w żagle, ale na rozstrzygnięcie meczu zostało jej niewiele czasu. Musi również uważać na ofensywne wypady Górnika.

6
4
8
3
10
78'

Ponownie Piotr Malarczyk, który haruje po obu stronach boiska. Doświadczony piłkarz główkował po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Tomasz Loska poradził sobie z próbą Malarczyka i pracuje na wysoką notę za swój występ.

16
2
3
2
2
77'

Trwa walka o pierwsze punkty w sezonie.

3
1
1
2
76'

16683 kibiców na trybunach czeka na interesującą końcówkę widowiska.

11
9
3
1
75'

Kielczanie chyba mają zamiar atakować aż do momentu, w którym wyjdą na prowadzenie albo sędzia zakończy spotkanie. Tomasz Loska już wie, że nie zachowa czystego konta, ale walczy o punkty dla zespołu. Przed momentem obronił uderzenie Piotra Malarczyka.

8
3
1
1
3
70'

20 minut regulaminowego czasu na rozstrzygnięcie tego spotkania. Górnik Zabrze już miał przewagę gola i mógł się poczuć pewnie na swoim ulubionym stadionie, ale jego przeciwnik nie dał za wygraną. Wyrównał i nadal groźnie atakuje.

8
3
3
1
8
70'
ZMIANA
67'

Coraz groźniejsze sytuacje podbramkowe. Rozkręcili się po przerwie zawodnicy obu jedenastek. Tomasz Loska musiał interweniować po niebezpiecznym strzale głową Zlatko Janjicia. Korona Kielce wyrównała, ale to jej nie satysfakcjonuje.

8
2
2
2
3
65'

Elia Soriano przypomniał o swojej obecności na boisku. Do momentu oddania strzału zrobił wszystko dobrze w swoim ataku, ale później trafił prosto w idealnie ustawionego Tomasza Loskę.

4
2
2
3
2
64'
ZMIANA
22
8
7
4
5
62'
GOOOOOOL!!!

Bramka na 1:1! Ivan Jukić!

Nie nacieszyli się długo swoim prowadzeniem zawodnicy Górnika Zabrze. Złocisto-krwiści odrobili stratę gola. Konkretnie Ivan Jukić po zagraniu Macieja Górskiego, którego nie był w stanie zneutralizować żaden z defensorów gospodarzy.

Korona Kielce
45
22
11
28
49
58'
ZMIANA
58'

W odpowiedzi kibice w Kielcach mogli śmiało myśleć, że wyrównanie stanie się faktem. Adnan Kovacević uruchomił podaniem Michaela Gardawskiego, a ten spanikował w sytuacji sam na sam z Tomaszem Loską i strzelił obok bramki.

9
3
3
4
2
57'

Michał Koj przegrał pojedynek w powietrzu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Rosły zawodnik miał ochotę na podwojenie prowadzenia Górnika Zabrze.

6
8
2
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Malarczyk za ostre przewinienie na Marcinie Urynowiczu.

4
1
3
2
9
53'

Tomasz Loska interweniował pewnie po strzale z dystansu. Dotychczas nie można mieć zarzutu do obron golkipera Górnika Zabrze, a ten zbliża się do zachowania czystego konta.

12
4
1
1
50'

Zdaniem sędziego wprowadzony w przerwie na boisko Jesus Jimenez walczył nieprzepisowo o piłkę w polu karnym Korony Kielce. W tej sytuacji futbolówka dla przyjezdnych.

7
5
3
4
6
49'

Przyjezdni znaleźli się z trudnym położeniu. Co innego ustalali w szatni, a co innego wydarzyło się natychmiast po wznowieniu gry na murawie. Korona Kielce musi zorganizować się do zdecydowanego ataku po stracie gola.

9
3
4
3
4
46'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Daniel Smuga.

Korona Kielce pozostała myślami jeszcze w szatni, a jej przeciwnik wyszedł krótko po przerwie na prowadzenie! Daniel Smuga idzie za ciosem. Po zdobyciu gola w eliminacjach Ligi Europy młody zawodnik trafił do bramki w Ekstraklasie. Smuga wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem!