4
2
2
83'

Coraz pewniejsza Jagiellonia. Jej atak zakończył się strzałem Romana Bezjaka, po którym interweniował Dominik Hładun.

12
3
1
83'

Ucieka czas gospodarzom. Skuteczność jest atutem ich przeciwnika i na zmianę tego stanu pozostało zaledwie kilka minut.

3
6
80'

Guliherme Sitya mierzył z rzutu wolnego. Miedziowych uratowała ostatnia instancja Dominik Hładun, a próbujący dobić piłkę do siatki Taras Romanczuk spóźnił się odrobinę.

8
3
78'
77'

7086 kibiców ogląda mecz na żywo z trybun.

7
6
1
1
75'

Tylko kwadrans do końca.

9
3
1
72'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Sasa Balić.

To już chyba cios ostateczny zadany KGHM Zagłębiu Lubin! Kilku zawodników Jagiellonii przyczyniło się do tego, że futbolówka wylądowała w siatce i zrobiło się 2:0. Jako ostatni dotknął ją jednak miejscowy Sasa Balić!

38
31
9
6
10
71'
67'

Szybko poprawił się Marian Kelemen! Nota podniesiona po strzale Patryka Tuszyńskiego z przewrotki. Popełnił w tej sytuacji błąd Guilherme Sitya.

9
4
3
1
66'

Piłka dla gospodarzy po niedokładnym wybiciu piłki przez Mariana Kelemena. Musi być bardziej precyzyjny jeden z najważniejszych zawodników tego meczu.

3
1
1
1
3
64'

Roman Bezjak bronił, Bartosz Kopacz atakował. Efektem nietypowego starcia kolejny rzut wolny dla zespołu z Lubina. Bartłomiej Pawłowski nie może się wstrzelić. Piłka po jego próbie ugrzęzła w murze.

4
1
60'

W momencie podania Bartłomieja Pawłowskiego na spalonym znalazł się Patryk Tuszyński. Piłkarz KGHM Zagłębia Lubin spojrzał z wyrzutem na sędziego asystenta, ale ten raz podniesionej chorągiewki, nie zamierzał już opuszczać.

2
3
57'

Jakub Tosik wślizgiem, a na dodatek zgodnie z przepisami piłkarskimi. Takim nietypowym dla siebie zagraniem powstrzymał atak Cilliana Sheridana.

3
1
1
5
55'

Roman Bezjak był sam przeciwko kilku zawodnikom Zagłębia. Powinien im uciekać, ale zatrzymał się i ekspresowo stracił futbolówkę. Ta w posiadaniu Miedziowych.

1
1
5
53'
51'

Karol Świderski był odrobinę za niski, żeby zakończyć strzałem dobre dośrodkowanie. Tylko ostrzeżenie dla Miedziowych.

6
50'

Jagiellonia w posiadaniu piłki. Każda minuta będzie przybliżać drużynę ze wschodu Polski do zwycięstwa.

9
4
1
1
48'

Spora liczba niebezpiecznych rzutów wolnych na obrzeżach pola karnego Jagiellonii. Taras Romanczuk interweniował po dośrodkowaniu Bartłomieja Pawłowskiego w kierunku Jakuba Tosika.

5
1
3
46'

3
Czy KGHM Zagłębie Lubin wyrówna po przerwie?
7
10
1
45'

Doliczona minuta.

8
1
1
1
3
42'

Szansa na wyrównanie z rzutu wolnego po faulu Bodvara Bodvarssona na Łukaszu Janoszce. Pokonać Mariana Kelemena uderzeniem ze stałego fragmentu próbował Bartłomiej Pawłowski, ale to nie była dobra próba. Pudło!

8
1
1
40'

Zdecydowanie zbyt płaskie dośrodkowanie Mateusza Machaja. Nie udało się białostoczanom pokonać szalejącego, niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu, Dominika Hładuna.

3
4
1
1
2
38'

Roman Bezjak nie zorganizował się do kontrataku. Mówiąc wprost przewrócił się. Zdobyta dziś przez napastnika Jagiellonii to pierwsza w oficjalnym meczu od czerwca, kiedy trafił do siatki w meczu reprezentacji Słowenii i Czarnogóry.

1
1
6
36'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Świderski za faul po stracie piłki.

Jagiellonia Białystok
2
2
2
4
11
34'

Białostoczanie wywalczyli rzut rożny. Szansa na drugie celne uderzenie na bramkę KGHM Zagłębia, jednak po dośrodkowaniu licznik nie drgnął.

5
1
2
1
31'

Patryk Tuszyński strzelił niecelnie z bliska. Napastnik KGHM Zagłębia Lubin powinien w tej sytuacji śmiało trafić do bramki po miernej interwencji Mariana Kelemena. To, że był na spalonym, nie ma znaczenia po spektakularnym pudle.

7
6
3
4
28'

Poddenerwowany jest Mariusz Lewandowski. Jego podopieczni muszą atakować. KGHM Zagłębie Lubin miało rzut rożny, którego nie potrafiło zamienić w wyrównanie.

7
7
1
3
3
27'

Jagiellonia na prowadzeniu dzięki strzałowi Romana Bezjaka!

18
10
1
3
25'

Gol! Strzelił Roman Bezjak. Asystował mu Taras Romanczuk.

Nie wykorzystywali swoich szans gospodarze i kara nadeszła ekspresowo. Roman Bezjak zdobył istotnego oraz ładnego gola. Napastnik Jagiellonii przelobował Dominika Hładuna po sprytnym kontrataku.

55
31
3
7
12
22'

Nie zatrzymują się piłkarze z Lubina. Marian Kelemen może od czasu do czasu liczyć na swoich defensorów, którzy poradzili sobie z wybiegającym na czystą pozycję Pawłem Żyrą.

1
1
1
20'

Patryk Tuszyński i Bartłomiej Pawłowski próbowali wepchnąć piłkę do bramki Jagiellonii po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego. Pudło i mógł ponownie wznowić grę Marian Kelemen.

2
2
1
1
18'

Marian Kelemen nie tylko zatrzymał strzał Łukasza Janoszki z rzutu karnego, ale również dobitkę. Świetna reakcja doświadczonego bramkarza i wciąż bezbramkowo.

13
8
3
1
17'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Łukasz Janoszka!

KGHM Zagłębie nie wykorzystało ogromnej szansy na zdobycie prowadzenia. Impas w wykorzystywaniu jedenastek objął w ten weekend cały szczebel centralny w Polsce. Do licznego grona pechowców dołączył Łukasz Janoszka, którego uderzenie zatrzymał Marian Kelemen!

26
30
3
5
9
16'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Wójcicki za sprokurowanie rzutu karnego.

5
2
5
8
11
16'

Rzut karny dla Zagłębia Lubin!

12
8
3
4
6
14'

Szansa dla KGHM Zagłębia Lubin na pokonanie Mariana Kelemena po rzucie wolnym. Stały fragment sprokurował Bartosz Kwiecień faulując Bartłomieja Pawłowskiego. Całą sytuację po dośrodkowaniu wyjaśnił Taras Romanczuk.

1
1
1
1
11'

Alan Czerwiński uruchomił podaniem Filipa Jagiełłę. Dośrodkowanie pomocnika zostało wybite przez obrońców wicemistrza Polski. Ponownie akcja lubinian nie zakończyła się uderzeniem.

2
9'

Patryk Tuszyński wystartował do futbolówki po podaniu z głębi pola. Szybszy od napastnika z Lubina okazał się Marian Kelemen i zaprezentował pierwszą udaną interwencję na przedpolu.

4
1
1
7'

Cillian Sheridan zamknął akcję po wrzutce z prawego skrzydła, ale jedyne co wywalczył, to utrzymanie piłki w obrębie boiska. Jagiellonia pozostała dzięki temu na połowie Miedziowych.

1
4
1
5'

Pojedynek rozpoczął się w blasku słońca.

2
2
1
4'

W odpowiedzi akcja oskrzydlająca Jagiellonii. Po dośrodkowaniu Jakuba Wójcickiego pokonać golkipera gospodarzy próbował Bartosz Kwiecień. Na sam początek musi jednak przymierzyć w światło bramki.

4
2
2
3'

Dwie akcje gospodarzy z wykorzystaniem prawego skrzydła i operującego tam Alana Czerwińskiego. Jagiellonia nie miała problemu z zatrzymaniem tych ataków KGHM Zagłębia.

3
2
2'

KGHM Zagłębie Lubin w pomarańczowych strojach, a przyjezdni z Białegostoku na biało. Z trybun przygląda się zawodnikom Jerzy Brzęczek.

16:53

Po porażce z KAA Gent piłkarze Jagiellonii Białystok nie mieli dużo czasu na odzyskanie sił przed pojedynkiem z KGHM Zagłębiem Lubin w Lotto Ekstraklasie. Oba kluby mają po trzech kolejkach sześć punktów.