Lotto Ekstraklasa: 4. kolejka
13 sie 2018 18:00
90+4'

Farshad jeszcze raz w pole karne, ale nic z tego nie wyniknęło, bo jeden z jego kolegów fatalnie przyjął piłkę. Dokładniej Golla.

8
4
2
2
3
90+2'

Śląsk przekombinował, za długo rozgrywa akcje, bez żadnego strzału nie da się zremisować.

3
3
3
3
8
90'

Doliczone cztery minuty.

4
2
2
2
2
90'

Korona czai się na kontry. Jukić wychodził z groźną akcją, ale wolał dać się sfaulować.

2
2
2
2
8
89'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Górski. Za faul.

Korona Kielce
9
5
4
3
4
89'

Teraz Śląsk ruszył. Zasiedział się na połowie Korony, ale bez efektu.

3
2
2
2
6
87'

Górski nie popisał się. Spowolnił kontrę, w dodatku zupełnie źle podał i po akcji Korony.

9
3
3
5
1
86'

Błąd Kovacevicia stworzył Golli okazję. Stoper strzelał z 12. metrów, ale został zablokowany.

4
1
4
2
4
85'
82'

Śląsk idzie na całość. Piech zaraz wejdzie do napadu.

11
3
3
1
81'

Gol! Strzelił Maciej Górski. Asystował mu Łukasz Kosakiewicz.

Znakomita akcja rezerwowych, Korona uśpiła Śląsk. Dośrodkowanie Kosakiewicza zamknął Górski!

17
9
7
8
22
79'

Co z tego, że Farshad wpadł w pole karne, skoro nie miał pomysłu na dogranie? Piłkę zgarnął Hamrol.

2
1
3
2
9
77'

Leży Oliver Petrak. Przed chwilą zakotołowało się po stronie Korony. Pałaszewski dostał bezpańską piłkę i z kilku metrów uderzył słabo w Hamrola.

2
2
3
1
7
75'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Dankowski. Faul bez piłki na przerwanie kontry.

Śląsk Wrocław
1
2
9
74'

Robak za długo próbował sobie przygotować piłkę do strzału. No i został zablokowany.

1
2
7
72'

Co zrobi Farshad w polu karnym? A no, nic. Irańczyk zepsuł koncertowo podanie od Gąski.

1
1
2
2
10
71'

Całkiem niezła akcja Śląska przynajmniej trzy celne podania i zgranie Robaka, za to Radecki uderzył katastrofalnie.

1
1
2
5
69'

I znowu niedokładnie. Gąska niechlujnie do Robaka, nie mógł wygrać rywalizacji z Diawem.

1
3
1
5
68'

Augusto miał szczęście, że jego fatalne dośrodkowanie w ogóle minęło mur. Naprawdę, jakości nie ma w tym meczu za grosz.

1
2
7
67'

Gąska ruszył mocniej prawą stroną, ale Diaw miał go na oku i szybko skasował kontrę.

1
1
2
1
5
66'
9
5
4
2
2
64'

Radecki poradził sobie z dośrodkowaniem Kallaste. Korona od autu.

4
2
6
1
4
62'

Soriano mocno obity w środku pola. Nie wiadomo, czy nie skończy się zmianą.

5
2
3
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Pawelec. Zdecydowanie spóźniony przy akcji Soriano.

1
3
3
4
58'

Przepraszamy Gollę z góry, ale po prostu.. zgłupiał. Nagle minął dwóch rywali w środku i nie wiedział, co zrobić z piłką. Więc ją stracił.

1
1
4
57'

Centra Gąski z rożnego do nikogo. Za aktywność bramek się nie dostaje.

1
1
4
54'

Korona próbuje odpowiedzieć, ale złapana na spalonym. I znowu nic się nie dzieje. Jaki tu spokój...

1
2
1
5
52'

Tym razem fatalna strata Gąski przed polem karnym i Soriano w ostatniej chwili zatrzymany przez Celebana.

1
1
1
4
50'

Gąska wszystko zrobił dobrze w tej akcji. Przyjął świetne podanie Pałaszewskiego, zrobił sobie miejsce i uderzył. Hamrol tym razem czujnie.

1
1
2
4
50'

50. minuta, pierwszy strzał z dystansu. Ekstraklasa. Cholewiak daleko od bramki.

1
2
2
1
4
48'

Kolejne zbyt nerwowe zagranie Cholewiaka. To nie jest dobry dzień lewego obrońcy Śląska.

1
1
3
47'

Rymianiak z trudem podnosi się z murawy, dość ostro potraktowany przez Augusto.

3
2
2
1
46'

Liczymy na lepsze widowisko po przerwie. Gramy.

1
4
1
46'
45+3'

Żółtą kartkę otrzymał Augusto. Portugalczyk zdecydowanie za ostro.

2
2
2
1
10
45'

Doliczone dwie minuty.

4
2
6
3
2
43'

Soriano chyba najadł się szpinaku, bo jest aż nadaktywny. Dośrodkowanie dość wysokie, a napastnik Korony spróbował strzału pół-przewrotką. Bardziej baliśmy się o stan jego pleców po upadku niż spodziewaliśmy się powodzenia.

3
6
3
2
42'

Rymaniak bardzo czujnie, wykorzystał niezdecydowanie Farshada i mógł sam popędzić na bramkę, ale piłku mu odskoczyła i tylko rożny.

1
2
4
41'

No, wreszcie coś. Gardawski znalazł miejsce i dośrodkował. Słowik wyszedł parę metrów w przód i sprzątnął Soriano piłkę.

9
4
3
1
3
40'

Mecz zrobił się wręcz niestrawny. Tylu niedokładności, co w ostatnich 5 minutach, nie było przez poprzednie 35.

1
2
2
1
9
37'

Baaardzo słaby fragment meczu. Żubrowski próbował wyjść z kontrą, ale podał jakieś 5 metrów obok kolegi. I tak od paru minut po obu stronach.

2
5
3
2
4
35'

Trener Pawłowski chyba przekombinował. Za rozegrania miał się brać Pałaszewski, a głównie walczy o piłki w środku. Dziura w jedenastce Śląska.

1
1
3
3
8
32'

Jukić szaleje. Zostawił czterech (!) zawodników Śląska i zatrzymał go dopiero Augusto. On i Soriano to dzisiejsze nadzieje Korony.

5
4
7
7
9
31'

Zapachniało bramką. Po dośrodkowaniu Żubrowskiego Rymaniak strącił piłkę i zabrakło zamknięcia akcji.

1
1
5
2
4
30'

Celeban czujny jak ważka. Jukić próbował prostopadłym podaniem obsłużyć Soriano.

10
3
2
1
1
29'

Ostro Robak, aż Diaw jęknął. Korki napastnika sprawdziły wytrzymałość ochraniaczy. Na razie bez kartki.

6
4
1
27'

Mariusza Pawellca nie można tak łatwo oszukać, ligowy wirtuoz wślizgów nie dał przejść rywalowi prawą stroną. Całkiem udany powrót do jedenastki.

10
5
2
2
1
24'

Coś czujemy, że Celeban może dzisiaj trafić do siatki, bo co chwilę stwarza zagrożenie. Stopera wypatrzył Augusto, wrzucił piłkę za plecy obrońców i gdyby stał tam Robak, to byłoby 2:1. A Celeban rzadko znajduje się w takich sytuacjach.

11
6
5
2
4
23'

Cholewiak jak zaginiony kuzyn Roberto Carlosa. Rajd przez pół boiska i zabrakło tylko lepszego dośrodkowania. Chce się zrehabilitować za wpadkę przy bramkowej sytuacji.

6
8
3
2
3
22'

Nawet niezły mecz, jak na Ekstraklasę dużo się dzieje. Teraz akurat na burę zasłużył Augusto, bo wrzucał z wolnego do nikogo.

3
3
3
1
7
20'

Gol! Strzelił Elia Soriano.

Słowik blisko, ale nie sięgnął. Mecz zaczyna się od nowa.

14
7
3
10
30
19'

Piłkę ustawia Soriano.

3
4
3
6
18
19'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Celeban. Za zagranie ręką. Nie mogło być inaczej.

4
3
5
8
19
19'

No to karny dla Korony!

3
3
2
8
22
18'

Będzie VAR!

3
2
1
2
14
17'

"Ty!", "Nie, Ty" - mówili do siebie Cholewiak i Augusto. Aż tu nagle niezdecydowanym panom piłkę zabrał rywal, posłał ją w pole karne i stworzył zagrożenie po strzale Jukicia. Uderzenie ponad bramką, ale gdzieś tam kielczanie reklamują rękę.

2
2
2
2
8
16'

Koroniarze odetchnęli. Stoperzy znowu się zdrzemnęli i mieli szczęście, że Robak spalił akcję.

7
3
2
2
2
13'

I Śląsk ciągle w ataku. Łuczak prawie zgubił Kallaste. Skończyło się autem.

8
7
2
1
2
10'

Gol! Strzelił Marcin Robak.

No co tu pisać, Hamrol ma szczęście, że grają w Kielcach, bo z wyjazdu wracałby pieszo. Wyrzut z autu do bramkarza Korony, a golkiper przyjął na pięć metrów do przodu i Robak zabrał mu piłkę tuż przed bramką. Katastrofa.

41
32
8
3
7
8'

Teraz Korona rozgościła się na połowie Śląska. Rozłożyła kocyk i czeka aż się coś z tego urodzi. Na szczęście dla Śląska na środku pewny Celeban.

5
1
2
1
7'

Trzeszczą kości i ochraniacze, oba zespoły na granicy faulu. Ale dobrze, to jeszcze nie są przesadnie agresywne wejścia, sędzia Jakubik nie musi przerywać gry.

3
5
2
1
6'

O krok od bramki z niczego dla Korony. Soriano przejął bezpańską piłkę, przerzucił ją nad głową Golli i Janjić kropnął z powietrza. Słowik z problemami.

4
2
1
4
5'

Ciekawa próba Śląska. Pałaszewski dostrzegł wbiegającego Cholewiaka i kolejny rożny dla Śląska.

4
6
3
2
2
4'

Piotr Celeban - jak bardzo często w tym sezonie - przyciąga wszystkie dośrodkowania. Przed chwilą piłka spadła mu na głowę, ale uderzył minimalnie obok bramki. Pierwsze ostrzeżenie.

4
2
1
1
3'

Pierwsze dalekie podanie do Radeckiego. A Kallaste gapa, dał się oszukać i rzut rożny dla Śląska.