Lotto Ekstraklasa: 5. kolejka
19 sie 2018 18:00
90+4'

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas. Asystował mu Taras Romanczuk.

Jagiellonia Białystok wyszła na prowadzenie 2:1! Taras Romanczuk zgrał piłkę głową do Arvydasa Novikovasa, a ten bez zastanowienia huknął z powietrza i pokonał Jakuba Szmatułę.

Jagiellonia Białystok
119
54
23
17
37
90'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Lukas Klemenz.

13
16
8
7
13
90'

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

10
4
4
2
8
89'

Piast. Schodzi: Tom Hateley. Wchodzi: Patryk Sokołowski.

87'

Ostatnie fragmenty rywalizacji w Białymstoku. Obecnie atakują przyjezdni.

16
8
3
2
7
85'

Aleksander Jagiełło trafił tylko w poczną siatkę bramki gospodarzy. Po tym uderzeniu tylko złapał się za głowę.

7
8
2
2
2
84'

Wolne tempo gry, sporo walki na boisku. Przy piłce znajduje się Jagiellonia Białystok.

4
2
2
1
82'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Martin Konczkowski.

4
5
1
3
4
79'

Szarżował Karol Świderski, lecz ostatecznie nic nie wyszło z tej akcji, bo strzelił w trybuny.

3
5
7
3
3
78'
76'

Martin Pospisil główkował niecelnie tuż obok bramki Piasta, a dośrodkowywał Savković.

4
3
3
1
2
75'

Roman Bezjak był faulowany na własnej połowie i grę od rzutu wolnego wznowi wicemistrz Polski.

3
6
1
2
2
73'

Strata podopiecznych Fornalika w środkowej strefie boiska, ale "Jaga" będzie miała tylko rzut z autu.

2
2
4
1
4
71'

Błąd popełnił Aleksandar Sedlar i to mogło się źle skończyć dla gości. Jednak piłkę złapał Jakub Szmatuła.

5
3
3
2
8
69'

Jagiellonia Białystok broni się coraz bardziej rozpaczliwie przed atakami Piasta.

7
11
6
5
5
67'

Lukas Klemenz wrócił na plac gry i uratował swoją drużynę przed stratą gola, wybijając piłkę z linii bramkowej.

8
2
1
1
3
66'

Lukas Klemenz na razie opuścił boisko. Należy podkreślić, że trener Ireneusz Mamrot wykorzystał już wszystkie zmiany.

5
3
3
3
64'

Przerwa w grze, bo ucierpiał jeden z zawodników gospodarzy, któremu udzielana jest pomoc medyczna.

3
4
3
3
62'
62'

Joel Valencia był o krok od dojścia do 100-procentowej sytuacji strzeleckiej. Zabrakło mu centymetrów.

4
4
3
3
2
60'

Piastunki złapały wiatr w żagle i tym razem próbują się przedrzeć pod pole karne rywala lewym skrzydłem.

8
5
3
3
4
58'

Gol! Strzelił Patryk Dziczek. Asystował mu Gerard Badia.

Piast Gliwice doprowadził do remisu 1:1! Gerard Badia dośrodkował z rzutu rożnego. Błąd przy wyjściu popełnił Marian Kelemen, który minął się z piłką, a futbolówkę głową do bramki skierował Patryk Dziczek.

34
18
4
9
23
57'

Piast. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Gerard Badia.

8
5
2
1
1
56'

Na razie przewagę optyczną mają przyjezdni, którzy częściej utrzymują się przy piłce.

4
2
2
2
1
55'

Joel Valencia jest bardzo aktywny i stara się napędzać ataki Piasta.

3
1
1
3
53'

Spokojnie atak pozycyjny budują piłkarze z Gliwic.

2
2
2
1
51'

1
49'

Nieudana akcja Jagiellonii i od własnej bramki grę wznowił Jakub Szmatuła.

3
3
2
2
2
47'

Jakub Czerwiński oddał bardzo niecelny strzał z około 30 metrów.

2
1
3
2
3
46'

Początek drugiej odsłony spotkania Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice.

11
9
4
45+4'

Na szczęście dla wicemistrzów Polski, Romanczuk jest zdolny do kontynuowania gry.

8
8
1
1
5
45+3'

Niesamowite. Tym razem uraz sygnalizuje Taras Romanczuk. Do pomocnika podbiegły już służby medyczne.

7
5
3
8
45+2'

Niewiele zabrakło, a mogło być 2:0. Arvydas Novikovas oddał z rzutu wolnego groźny strzał, który minął bramkę Jakuba Szmatuły.

6
5
1
2
5
45'

Przed polem karnym dryblował Arvydas Novikovas. Litwin wywalczył rzut wolny, który sprokurował Joel Valencia.

4
3
4
44'

Jagiellonia. Schodzi: Ivan Runje. Wchodzi: Lukas Klemenz.

Co za pech gospodarzy! Runje doznał urazu mięśnia i nie zdoła kontynuować gry. To już druga zmiana w szeregu białostoczan.

2
2
2
5
8
43'

Na murawie leży Ivan Runje. Chorwat będzie musiał opuścić boisko

2
1
1
2
4
43'

Centra Toma Hateleya. Bez problemów piłkę chwycił bramkarz Jagiellonii.

6
2
1
1
42'

Ivan Runje trafił łokciem Michala Papadopulosa. Rzut wolny dla gliwiczan.

4
1
6
40'

Premierowe trafienie dodało pewności siebie Mile Savkoviciowi. Serb próbował podwyższyć uderzeniem z dystansu.

5
3
1
1
2
39'

Piast Gliwice dośrodkowaniami w pole karne próbował wyrównać wynik meczu, bezskutecznie. Piłkę przejęli rywale.

10
3
1
1
2
38'

Przyjezdni utrzymują się przy piłce.

5
2
1
5
36'

Ależ kontra białostoczan. Z piłką ruszył Patryk Klimala. Napastnik został zblokowany przez obrońców.

5
4
1
1
36'

Znowu dośrodkowywał Martin Konczkowski, jednak podanie nie znalazło adresata.

1
1
1
1
35'

Martin Konczkowski dograł do Aleksandra Jagiełło Polak uderzył z woleja wprost w rywala.

2
3
2
1
33'

Kostka Mateusza Machaja dała o sobie znać. Zawodnik opuścił boisko na noszach.

2
1
5
5
5
31'

Wrzutka Mateusza Machaja z rzutu wolnego po faulu Mikkela Kirkeskova. Żaden z białostoczan nie przechwycił piłki w polu karnym.

1
2
4
4
2
30'

Na strzał ze znacznego dystansu zdecydował się Joel Valencia. Z problemami obronił Marian Kelemen.

10
4
4
2
3
29'

Patryk Klimala chciał prostopadłym podaniem uwolnić Mile Savkovicia. Serb nie zdążył wyjść do piłki.

4
27'

Nic z tego. Piłka wyszła na aut. Grę wznowi Jagiellonia Białystok.

8
3
2
2
3
27'

Kolejny rzut rożny. Piłka po strzale Mateusza Machaja odbiła się od jednego z rywali.

4
3
5
1
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Machaj. Pomocnik próbował wymusić faul. To jego pierwsza kartka w tym sezonie.

2
1
3
2
6
25'

Joel Valencia sfaulował w połowie boiska Arvydasa   Novikovasa.

3
4
3
3
3
23'

Mogło być wyrównanie. Dogranie w pole karne do Michala Papadopulosa, ale Czech nie trafił w piłkę.

6
5
3
3
9
22'

Gol! Strzelił Mile Savković. Asystował mu Jakub Wójcicki.

Co za rozegranie gospodarzy. Jakub Wójcicki udanie ruszył prawą flanką i dograł do środka, gdzie czyhał Mile Savković. Serb zdobył bramkę w swoim debiucie w Ekstraklasie

39
17
4
3
13
21'

4
20'

Rajd Martina Pospisila. Pomocnik dograł na prawą stronę do Arvydasa Novikovasa. Litwinowi piłke wybił Jakub Czerwiński.

7
4
1
2
19'

Dalekie dogranie do Mateusza Maka, jednak piłkę przejęli gospodarze i ruszyli z kontrą.

6
3
1
1
18'

Który to już korner dla gospodarzy... Znowu Mateusz Machaj nieudanie wrzucał.

4
3
2
1
1
16'

Patryk Klimala nieregulaminowo zatrzymany na prawej stronie. Niezła wrzutka Arvydasa   Novikovasa z rzutu wolnego.

1
2
3
15'

Piast Gliwice ma problemy z dłuższym utrzymaniem piłki. Wicemistrzom Polski brakuje za to kontretów na połowie rywali.

4
3
3
1
2
14'

Mateusz Machaj nieudanie wykonał pierwszy rzut rożny. Za drugim razem niecelnie dośrodkował i piłkę wybili goście.

2
1
1
2
3
13'

Patryk Klimala wywalczył kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Wykona go Mateusz Machaj.

5
2
2
12'

Jakub Wójcicki sfaulowany na własnej połowie przez Aleksandera Jagiełło.

1
1
11'

Arvydas Novikovas próbował dośrodkować z prawego skrzydła. Skutecznie Litwinowi utrudnił grę Aleksander Jagiełło.

3
3
1
2
1
10'

Na szczęście pomocnikowi nie stało się nic poważnego. 29-latek zaraz wróci na boisko.

3
7
1
8'

Na boisku leży Mateusz Machaj. Wygląda na to, że zawodnik mógł skręcić staw skokowy przy próbie odbioru piłki.

1
3
1
5
5
6'

Strzałem z dystansu próbował Mateusz Machaj. Rywal zablokował i będzie rzut rożny.

5
2
2
6'

Bardzo ładne rozegranie Tarasa Romanczuka na lewej flance z Arvydasem Novikovasem. Polski pomocnik niecelnie dogrywał do środka.

2
6
5'

Nieudana wrzutka z rzutu rożnego Mateusza Machaja.

1
1
3
1
1
5'

Bardzo groźne dośrodkowanie Mile Savkovicia. W ostatnim momencie na rzut rożny wybił obrońca.

2
3'

Centrę Arvydasa Novikovasa z lewej strony boiska zablokował Jakub Czerwiński. Będzie rzut z autu.

1
2
1
2'

Dośrodkowanie Aleksandra Jagiełło wprost w ręce Mariana Kelemena.

3
2
4
1
1
1'

Piłkarz Jagiellonii Białystok stracił futbolówkę. Przy piłce goście.

2
2
4
3
czas Start meczu
17:09

Piłkarze wyszli już na boisko. Zaraz zaczynamy!