Lotto Ekstraklasa: 5. kolejka
19 sie 2018 18:00
90+4'

Wydawało się, że sędzia zakończył już mecz, ale czeka jeszcze na sygnał od VAR czy Lechowi nie należy się rzut karny.

19
15
8
8
13
90+1'

7
90'

Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

20
10
6
3
8
90'

Gol! Strzelił Marko Kolar. Asystował mu Jesus Imaz.

Obrona Lecha istnieje tylko teoretycznie! Kolejny błąd i Imaz znalazł się w sytuacji sam na sam z Buriciem. Wygonił się jednak pod linię końcową, ale mimo to zagrał do Kollara, który umieścił piłkę w bramce.

Wisła Kraków
158
86
26
20
40
89'

Radut sprytnie przepuścił piłkę do Tiby, który z linii pola karnego uderzył niecelnie.

13
13
5
5
11
87'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcin Wasilewski.

18
4
4
12
14
85'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Paweł Tomczyk.

Lech Poznań
20
8
8
7
7
85'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Jesus Imaz.

14
4
6
2
16
83'

Lech. Schodzi: Maciej Gajos. Wchodzi: Mihai Radut.

7
8
4
1
3
82'

Tiba kapitalnie minął dwóch obrońców, zagrał wzdłuż bramki i ostatecznie piłka trafiła do Gytkjaera, który uderzył bardzo niecelnie.

13
13
4
6
11
81'

Ładna akcja Lecha lewą stroną boiska. De Marco dośrodkował w pole karne, ale Tomczyk głową uderzył obok bramki.

16
7
5
4
9
79'
12
2
6
5
11
78'

Makuszewski dośrodkował w kierunku Gytkjaera, ale piłkę na rzut rożny zdołał wybić Bartkowski.

10
5
4
2
5
77'

Bardzo niecelny strzał z dystansu oddał De Marco. Lechowi brakuje pomysłu na zaskoczenie defensywy Wisły.

19
15
7
6
14
76'

Lech. Schodzi: Tomasz Cywka. Wchodzi: Paweł Tomczyk.

22
7
5
1
6
74'
12
6
15
8
14
72'

Zablokowany strzał z dystansu De Marco.

14
8
5
6
10
71'

Z niesamowitą łatwością do sytuacji strzeleckich dochodzi Wisła. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową uderzał Ondrasek. Tym razem Burić zdołał złapać piłkę.

21
8
4
5
11
69'

Z pola karnego uderzali Gytkjaer i Gajos, a po chwili szansy szukał również Tiba. Za każdym razem próby te blokowali obrońcy.

11
7
1
2
9
66'

Wisła nadal jest zespołem lepszym. W Lechu sporo nerwowości.

38
18
3
7
11
65'

13 141 kibiców zasiadło na stadionie.

6
5
10
5
13
62'
19
7
6
5
9
61'

Gol! Strzelił Zdenek Ondrasek. Asystował mu Martin Kostal.

Fatalnie spisuje się obrona Lecha. Vujadinović zaspał i nieupilnował pod linia końcową , który zagrał do Ondraska, a ten strzałem z kilku metrów pokonał Buricia.

148
82
18
25
53
61'

Lech. Schodzi: Kamil Jóźwiak. Wchodzi: Piotr Tomasik.

59'

Amaral uderzył z kilkunastu metrów, ale piłkę zdołał odbić Lis.

12
6
6
3
5
58'

7
55'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Christian Gytkjaer.

Nieprawdopodobne! 3:2 dla Wisły. Kostal spod linii końcowej mocno dośrodkował piłkę i nieforutnnie interweniował Gytkjaer, który pokonał własnego bramkarza.

128
91
18
35
89
54'

Groźnie pod bramką Wisły, ale strzał Gajosa został zablokowany.

14
7
7
5
10
53'

Lech na początku meczu był zespołem dużo lepszym i wydawało się, że może rozgromić Wisłę. Potem jednak zaczął prezentować się słabiej, co wykorzystali goście.

18
10
3
6
18
50'

Gol! Strzelił Zdenek Ondrasek. Asystował mu Jesus Imaz.

A jednak gol! Po wideweryfikacji sędzia uznał bramkę! Wiślacy efektownie rozegrali piłkę w polu karnym, czym zaskoczyli Buricia i Ondrasek umieścił futbolówkę w pustej bramce. Ładną asystę zaliczył Imaz.

101
55
8
20
67
50'

Arbiter czeka jeszcze na decyzję VAR.

14
5
6
10
27
50'

Piłka w bramce Lecha, ale sędzia odgwizdał spalonego. To była bardzo ładna akcja Wisły.

14
5
4
5
25
49'

Mógł być remis! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Wasilewski i kapitalnie interweniował Burić.

13
8
3
3
5
49'

Jak na razie gra toczy się częściej na połowie Lecha.

9
6
4
2
11
47'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Vernon De Marco.

13
6
5
9
19
46'

Makuszewski dośrodkował spod linii końcowej do Gajosa, który składał się do strzału z woleja, ale nieczysto trafił w piłkę.

1
2
6
8
7
46'

Początek drugiej połowy.

15
6
2
3
4
45+1'

Gajos mocno uderzył sprzed pola karnego i Lis z dużymi problemami odbił piłkę.

22
11
5
9
12
45'

Sędzia doliczył minutę.

13
8
5
3
4
43'

Amaral efektownie uderzył przewrotką za co zebrał porcję braw. Piłkę złapał jednak Lis.

33
14
5
4
4
41'

Tiba sprytnie chciał zagrać do Gytkjaera, ale Duńczyk nie sięgnął piłki.

9
19
10
10
10
36'

Dobry fragment gry Wisły. Trzy dośrodkowania w pole karne nie przyniosły jednak zagrożenia.

18
12
6
7
28
34'

Okres gry w środku pola.

4
4
14
8
7
30'

Jóźwiak uderzył z pola karnego i wywalczył rzut rożny.

28
14
7
5
5
28'

Kostal uderzył sprzed pola karnego, ale Burić zdołał złapać piłkę.

18
16
6
10
5
28'

Tiba niepotrzebnie zdecydował się na strzał i trafił w obrońcę.

6
6
5
7
8
25'

Lech gra dobrze i jest lepszym zespołem. Powinien prowadzić 3:0, ale po prostym błędzie zrobiło się 2:1.

11
8
4
12
30
24'

Gol! Strzelił Martin Kostal.

Już tylko 2:1! Katastrofalny błąd popełnił Janicki, który nie wybił piłki głową i Kostal pokonał Buricia będąc sam na sam.

81
60
10
35
93
23'

Powinno być 3:0! Strzał Gajosa zablokował obrońca i piłka trafiła do Amarala, który z kilku metrów uderzył tuż obok słupka. Co za pudło Portugalczyka!

11
13
6
11
31
21'

Sprzed pola karnego zewnętrzną częścią stopy bardzo niecelnie uderzył Amaral.

8
8
7
7
14
18'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer.

Gytkjaer pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał bramkarza Wisły i jest 2:0!

146
65
11
24
47
17'

Rzut karny dla Lecha za zagranię ręką!

78
41
11
14
29
15'

Amaral dośrodkował w pole karne, ale Cywkę uprzedził obrońca, który został jeszcze sfaulowany przez lechitę.

10
5
9
3
8
12'

Piłkę na własnej połowie stracił Cywka. Kort zgrał prostopadle do Bartosza, ale z ostrego kąta nie zdołał trafić w bramkę.

9
9
6
4
4
11'

Wisła wyprowadziła akcję w przewadze, ale źle ją wykończyła. Po dośrodkowaniu Kostala bardzo niecelnie głową uderzał Bartosz.

10
16
7
5
5
10'

Po dośrodkowaniu Makuszewskiego niecelnie głową uderzał Gytkjaer.

21
12
10
7
5
8'

Gol! Strzelił Joao Amaral.

Joao Amaral przyjmujął piłkę na klatkę piersiową, z łatwością minął Sadloka, wbiegł w pole karne i strzałem prawą nogą pokonał Lisa. 1:0 dla Lecha!

Lech Poznań
187
67
16
30
49
5'

Kapitalna akcja Lecha! Po prostopadłym podaniu Tiby w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Gajos, ale trafił tylko w słupek!

33
16
11
14
17
3'

Mocne dośrodkowanie w pole karne Wisły, ale żaden z lechitów nie doszedł do piłki, a zamykający akcję Jóźwiak nie zdołał jej opanować.

8
5
6
3
4
1'

Z dystansu bardzo niecelnie uderzał Bartosz.

6
12
6
3
9
1'

Pierwsza okazja dla Wisły. Po przerzucie piłki na lewą stronę boiskaK Kostal zgrał piłkę do Ondraska, którego strzał z linii pola karnego pewnie obronił Burić.