3:1
Zakończony
Cracovia
90+3'

Katastrofalne zachowanie obrońców Cracovii! Piłka spadła w polu karnym pod nogi Badii. Hiszpan niebywale schrzanił tę okazję, Gostomski zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

6
9
6
5
10
90+1'

Dziczek za długo zwlekał z podaniem i po akcji. Pomocnik Piasta wybrał najgorzej jak mógł, po prostu kopnął w nogi Helika.

1
1
2
1
3
90'

Arbiter Paweł Raczkowski doliczył trzy minuty.

1
1
2
1
1
89'

Dziczek prawie zamknął dośrodkowanie z rożnego. Hernandez w ostatniej chwili ściągnął mu piłkę z głowy.

1
1
1
1
1
87'

Badia umiejętnie uspokoił grę, Hiszpan dał się powalić na połowie Cracovii.

2
4
2
2
1
86'

Intuicyjna obrona Placha uratowała Piast! Znowu Helik włączyć się do akcji ofensywnej i prawie wepchnął piłkę z bliska.

10
8
4
3
4
84'

Kolejna znakomita akcja Piasta. Mak zrobił wszystko perfekcyjnie - zgubił rywala i wyłożył piłkę Felixowi. Hiszpan jednak prosto w Gostomskiego. Bo po co popatrzeć, gdzie w ogóle stoi bramkarz.

9
6
4
2
7
83'

Wszyscy wiedzą, że Papadopulos świetnie gra głową. Oprócz obrońców Pasów, bo znowu dopuścili go do strzału. Czech jednak źle podszedł pod piłkę i uderzył za wysoko.

3
2
3
2
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Niko Datković. Piłkarz Pasów poślizgnął się i musiał ratować się faulem przed kontrą Piasta.

2
2
2
1
2
81'

Żółtą kartkę otrzymał Mikkel Kirkeskov. Duńczyk zdecydowanie za ostro, od dawna zbierało mu się na kartkę.

2
2
2
1
1
81'

Piast. Schodzi: Joel Valencia. Wchodzi: Mateusz Mak.

2
2
1
1
1
80'

Hernandez jeszcze raz zwietrzył szansę. Hiszpan próbował z daleka, jego atomowe uderzenie minęło popreczkę o jakiś metr.

1
1
1
1
2
79'
77'

Valencia poskrobany po łydkach. Krzyk było chyba słychać w Krakowie.

1
1
1
2
1
76'

Helik teraz zatrzymał Felixa jak profesor. Ale dogranie do kolegów już niedokładne. Piast odzyskał piłkę.

1
1
1
1
1
73'

Gol! Strzelił Javi Hernandez. Asystował mu Michał Helik.

Helik, stoper Pasów, wkurzył się bezradnością kolegów i ruszył do przodu. Pognał lewą stroną, dograł do nadbiegającego Hernandeza i strzał nie do obrony! Może jeszcze coś się wydarzy w Gliwicach.

15
14
5
5
10
71'
71'

Bodaj pierwsza sytuacja Pasów po przerwie. Rapa odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Hernandeza. Na pewno mógł to rozwiązać lepiej niż strzałem w trybuny.

1
1
1
1
1
69'

Badia spróbował szczęścia z wolnego. Hiszpanowi sporo zabrakło.

1
1
1
1
1
68'

Felix walczył z Siplakiem przed polem karnym. Chyba bez faulu, przepychanki z dwóch stron. Sędzia uznał inaczej, wolny dla Piasta.

1
2
2
1
2
66'

Gol! Strzelił Tom Hateley.

Ładna akcja Piasta, po wyrzucie z autu uruchomiony Felix. Hiszpan dośrodkował, a Gostomski popełnił błąd przy piąstkowaniu, bo wybił piłkę pod nogi Hateleya i nie popisał się przy jego strzale!

20
6
6
3
3
64'

Nerwówka to mało powiedzniane. Przed chwilą Valencia dostał w twarz, leży też Dytiatjew.

1
1
1
1
1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Uros Korun. Za przepychankę z Probierzem.

2
2
2
1
2
62'

Probierz wyrzucony na trybuny!

29
10
6
1
6
61'

Gorąco w Gliwicach. Korun starł się z Michałem Probierzem...

5
3
1
1
1
61'
58'
57'

Piast idzie po swoje. Pietrowski wypatrzył Papadopulosa, zagrał świetną piłkę, ale Czech zmarnował wysiłki kolegi. Strzał w buraki.

3
1
1
1
1
57'

Barcelona Gliwice. Naprawdę, to się ogląda. Teraz chyba trochę przekombinowali, bo zabrakło czasu i miejsca do strzału, ale wymiana piłek i jej tempo imponujące.

3
2
1
1
1
56'

Pietrowski zmuszony pressingiem do ratunkowego zagrania do Placha. Golkiper Piasta zachował jednak względny spokój.

3
2
1
1
2
54'

Czemu Valencia nie uderzał? Ekwadorczyk doszedł do dośrodkowania, mógł strzelać głową, ale nie wiedzieć czemu, wolał dogrywać.

1
1
1
1
1
52'

Piast momentami gra porywająco. Podania z klepki, wolna przestrzeń Hateleya i próba dośrodkowania. Tym razem Cracovia uratowana.

4
3
1
1
1
50'

Nieprawdopodobne, że po takiej akcji Felix spartolił strzał. Okiwał trzech (tak, naprawdę trzech) rywali w polu karnym, miał dużo miejsca do strzału, ale piłka zupełnie mu zeszła i wylądowała chyba bliżej chorągiewki niż słupka.

1
1
1
1
2
49'

Javi Hernandez wybił dośrodkowanie na rzut rożny. Ciągle kotłuje się w polu karnym Pasów.

1
1
1
1
1
48'

Co za dziura w obronie Pasów. Papadopulos mógł zrobić wszystko, ale jak to w ekstraklasie, wolał przyjąć sobie na 10 metrów do przodu.

1
1
1
1
1
46'

Obie drużyny bez zmian. Dziwi, że Michał Probierz nie wprowadził rozszad po kartce dla Budzinskiego.

3
2
1
2
1
45+4'

Kocioł pod bramką Cracovii. W polu karnym na strzał czaił się specjalista od takich sytuacji, Michał Helik.

5
1
1
2
1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Ołeksij Dytiatjew. Za przepychanki.

4
1
1
2
1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Czerwiński. Za przepychanki.

1
1
1
1
3
45+2'

Przepychanki w polu karnym. W Gliwicach jest bardzo nerwowo właściwie od początku.

1
1
1
1
1
45+1'

Zenjov nie może uwierzyć, że sędzia Paweł Raczkowski gwizdnął w tej sytuacji faul. Piast będzie miał rzut wolny z prawego sektora.

3
2
1
1
3
45'

Arbiter doliczył aż pięć minut.

5
5
1
2
4
44'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Tom Hateley!

Fatalnie wykonany karny, prosto w Gostomskiego!

8
7
6
6
9
43'

Jednak karny! A cała akcja to zasługa Jagieły. Kapitalne prostopadłe podanie do Valencii, piekielnie szybki Ekwadorczyk próbował mijać Gostomskiego.

7
4
2
4
6
43'

Chociaż Ekwadorczyk chyba sam padł na murawę, bez kontaktu z Gostomskim...

2
4
1
1
2
42'

Karny dla Piasta! Gostomski zahaczył Valencię!

8
4
2
5
3
41'

Javi Hernandez za długo zwlekał ze strzałem, więc Hateley po prostu zabrał mu piłkę.

3
3
2
2
1
39'

Wrzutka Hernandeza nieszczególna, ale po chwili poprawka z głębi pola. Zenjov jednak ledwo sięgnął piłkę i nic nie mógł wykrzesać z tej akcji.

3
3
1
1
1
38'

Mecz fauli. Kolejne przewinienie na piłkarzy Cracovii, będzie rzut wolny z 40 metrów.

2
2
1
1
1
35'

Czujnie Pietrowski. Może jego interwencja nie była piękna, ale ważne, że zgrał piłkę do Placha. A za plecami czaił się piłkarz Pasów.

1
1
1
1
1
33'

Piast ocknął się. Szybka akcja, piłka jak po sznurku, w końcu dotarła do Felixa. Jego wstrzelenie zatrzymane.

2
2
2
1
1
31'

Tragiczne zagranie Kireskova. Wybicie Duńczyka na środek pola karnego prawie skończyło się stratą gola! Bez zastanowienia uderzył Dytiatjew i trafił w słupek. Cracovia jednak nie zwiesza głów.

4
2
2
1
1
30'

Ależ to wyciągnął Plach. Uderzenie Hernandeza z 20. metra mocne, z rotacją, wprawdzie w bramkarza, ale musiał się sporo napocić, by ją sparować.

2
1
3
1
1
28'

No proszę, w dobrym momencie napisaliśmy. Pasy wyszły z kontrą i wymusiły faul przed polem karnym. Chociaż Kirkeskov innego zdania.

1
2
1
1
1
27'

Cracovia sfrustrowana. Rozpędzony Hernandez staranował Hateleya. Więcej argumentów nie mają...

2
1
1
1
1
25'

Gol! Strzelił Michal Papadopulos. Asystował mu Aleksander Jagiełło.

Tak się kończy niechlujne krycie. Piłkarze Cracovii pozwolili odskoczyć Czechowi, a kto jak kto, ale Papadopulos potrafi strzelać głową. Uderzenie z ostrego kąta, bardzo mocne, Gostomski bezradny.

23'

Korun przyjął dośrodkowanie Hernandeza na głowę. Wrzutka niezła, w światło bramki.

1
1
1
1
3
22'

Mamy wrażenie, że jatka wisi w powietrzu. Obie drużyny nie odstawiają nogi. Akurat teraz jeden z piłkarzy Pasów faulowany blisko szesnastki Piasta.

1
1
1
1
1
20'

Znowu Piast naciska. Lewą stroną sunął Kirkeskov, nieźle wrzucił, ale w szesnastce koledzy zajęli inny sektor.

3
1
1
1
1
17'

Żółtą kartkę otrzymał Milan Dimun. Źle się dzieje w Cracovii, faul taktyczny na zatrzymanie kolejnej kontry.

1
3
2
2
5
17'

W Gliwicach było napięcie, bo sędzia Raczkowski dostał sygnał z wozu, ale skończyło się bez zmiany decyzji.

1
1
1
1
2
15'

Gol! Strzelił Jorge Felix. Asystował mu Michal Papadopulos.

Trzy minuty w dziesiątkę i już się zaczęła egzekucja. Strata w środku pola i wzorcowo rozegrana kontra. Trochę Piast się pogubił, ale na kilka metrach Valencia, Papadopulos i Felix rozklepali obronę Cracovii. Ten ostatni huknął pod poprzeczkę!

14
9
7
6
13
14'

Felix zrobił jedno kółeczko z piłką, odegrał do Valencii i czekał na piłkę zwrotną. Ekwadorczyk przesadził jednak z siłą, Gostomski musiał być pierwszy.

1
1
3
1
1
12'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Marcin Budziński.

Najpierw sędzia Raczkowski pokazał żółtko za spóźnione wejścia i faul na Dziczku. Po chwili arbiter dostał sygnał, żeby sprawdzić sytuację. Powtórki rozwiały wątpliwości - wyprostowana noga, aż staw skokowy zatrzeszczał. Zasłużona czerwona kartka.

17
6
5
3
9
11'

Będzie VAR w tej sytuacji...

2
3
6
2
5
9'

Hernandez to urodzony optymista. 35 metrów od bramki i strzał z wolnego. Może i niezły, ale przede wszystkim niecelny i raczej za słaby.

1
1
4
1
1
8'

Cracovia nie czeka biernie na ciosy. Hernandez ruszył sam, ale zabrakło mu kolegów do pomocy. Ale przynajmniej wywalczył wolnego.

1
1
2
1
1
6'

Papadopulos wrócił się na własną połowę, zgrał głową do kolegów i wydawało się, że Valencia może ruszyć na Gostomskiego. Błyskotliwy skrzydłowy Piasta jednak faulował w pojedynku powietrznym.

1
1
2
1
1
4'

No i takie akcje szanujemy. Najpierw Jagieło pokręcił obrońcami, potem oddał piłkę Hateyowi, a ten kropnął z 25 metrów. Pomyłka naprawdę nieznaczna.

2
2
4
1
1
3'

Nerwowo w Gliwicach, chaos przed polem karnym Piasta, ale sytuację wyjaśnił Pietrowski. Przy okazji, został dość ostro potraktowany.