I znów pudłuje Augustyniak! Uderzenie z 8. metra ponad bramką!

3
3
7
90+4'

Miażdżąca dominacja Miedzi. Oojama z najbliższej odległości obok bramki, po akcji ze swoim rodakiem Arturem Pikkiem.

12
2
1
1
3
90+2'

Augustyniak fatalnie spaprał kontrę - to mogło być 3:0 dla Miedzi!

9
8
7
5
7
90'

Gol! Strzelił Petteri Forsell. Asystował mu Henrik Ojamaa. Co się odwlecze to nie uciecze! Oojama tym razem bezbłędnie wyszedł do kontry, popędził lewą stroną i dograł do niekrytego Fina, który po rękach Hładuna wpakował piłkę do siatki. Miedź wygrywa derby!

60
35
11
7
14
90 '

Oojama nie opanował piłki przy bocznej linii. To mogła być zabójcza kontra gospodarzy.

5
2
1
1
1
89'

Augustyniak przerywa akcję w środku pola. Faulowany Balić.

2
2
1
88'
87'

W końcu spróbowali goście! Jagiełło testuje umiejętności Kaniłobockiego!

2
2
1
86'

Forssell nieco ponad bramką, choć kibice widzieli futbolówkę w siatce.

4
4
4
1
1
86'

Bardzo dobra akcja dwójkowa Łobodzińkiego i Borjy Fernandeza, ale Hiszpan w momencie wykończenia akcji nie znalazł się na odpowiedniej pozycji i nie zdołał oddać strzału. Miedź dąży do strzelenia gola.

2
2
1
85'

Zaskakujący strzał Bozicia ponad bramką.

5
1
3
2
1
84'

Oojama nieco w swoim stylu, czyli samolubnie i chyba niepotrzebnie uderzał bez większego pomyślunku.

1
2
84'

Oojama wygrał pojedynek na skrzydle, ale dośrodkował w ręce Hładuna.

4
1
1
84'

Katastrofalna strata Dziwniela. Lubinianie wyglądają, jakby chcieli już opuścić murawę, niezależnie od końcowego wyniku.

5
1
82'

Zagłębie kompletnie nie radzi sobie w akcjach ofensywnych.

1
4
2
81'

Od bramkarza do bramkarza - spokojna interwencja Kanibołockiego.

1
80'

Marquitos nie miał szans wyskoczyć do dośrodkowania Oojamy.

1
3
79'

"Centrostrzał" Maresa obok bramki.

1
78'

Temperatura meczu wyraźnie spadła. Łobodziński faulowany przez Dziwniela.

76'

Tragiczna próba uderzenia z dystansu gości.

1
4
1
3
73'

Ileż miejsca mieli teraz legniccy Hiszpanie przed polem karnym Hładuna. Fernandez chyba powinien wykończyć akcję w lepszy sposób.

1
1
3
72'

Oojama faulował Tosika w akcji ofensywnej.

1
1
1
1
1
72'

Lubinianie naprawdę nie mają pomysłów na przeprowadzenie jakiejś skuteczniejszej akcji.

1
5
1
3
71'

I Zagłębie ponownie na własnej połowie.

2
6
69'

Forssell skutecznie zdołał się zastawić i wywalczył rzut wolny po faulu Tosika. Bardzo dobra gra tyłem do bramki fińskiego napastnika.

1
1
66'
65'

Coś nieprawdopododobnego! Augustyniak miał niezwykle dużo miejsca, by przyjąć piłkę i zwieść Czerwińskiego, ale jego strzał instynktownie wybija Hładun.

1
64'

Maciej Dąbrowsk wyjasnia sytuację - kolejny rzut rożny.

2
62'

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić.

KGHM Zagłębie Lubin
2
2
1
62'

Tomislav Bozić zgłasza kontuzję. Za chwilę najprawdopodobniej dojdzie do ostatniej zmiany w składzie gospodarzy.

1
1
61'

Słaby strzał Baliica z dystansu.

1
2
60'

Kiepskie rozegranie stałego fragmentu gry. Zagłębie znów przy piłce.

1
1
2
59'

Miedź wywalczyła rzut rożny. A za chwilę na boisku pojawi się Wojciech Łobodziński.

6
1
56'

Klasa Kaniłobockiego. Spokojne wyjście do dośrodkowania Pawłowskiego. Ciężko będzie wytypować w tej kolejce najlepszego bramkarza Lotto Ekstraklasy.

1
54'

A na trybunach uchwycony trener Tadeusz Pawłowski. Śląsk zagra z Zagłębiem w kolejnej kolejce.

3
1
2
54'

Oglądamy bardzo dobry mecz, na trybunach panuje prawdziwe święto, lecz w naszym społeczeństwie zawsze znajdzie się kilku idiotów, którzy chcą zrobić wszystko, by w niezrozumiałej nienawiści zrujnować spotkanie.

6
3
2
2
53'

Kolejny debilny akcent ze strony kibiców. Tym razem fani Zagłębia wrzucają race na murawę.

5
3
3
1
6
52'

Starzyński zablokowany w ostatniej chwili.

2
52'

Zagłębie wymienia podania na swojej połowie i ma problem z wyprowadzeniem akcji.

4
1
50'

Miedź Legnica. Schodzi: Omar Santana. Wchodzi: Borja Fernandez. Hiszpańska zmiana w drużynie gospodarzy.

49'

Zagłębie zaczyna bardzo mocno. Seria stałych fragmentów gry mogła przynieść sukces.

4
2
48'

Cierpliwa akcja Zagłębia po rzucie rożnym, ale strzał pozostawia wiele do życzenia.

4
47'

Ależ zamieszanie w polu karnym i świetna interwencja Kanibołockiego, po uderzeniu z bliskiej odległości Tuszyńskiego.

2
46'

Żółtą kartkę otrzymał Artur Pikk.

Miedź Legnica
1
46'
czas Druga połowa
45+3'

Filip Starzyński na ofsajdzie.

1
1
1
3
45+2'

Augustyniak odebrał piłkę Pawłowskiemu w szesnastce. Pomocnik dobrze wspomógł Pawła Zielińskiego.

2
1
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Omar Santana.

6
1
1
4
3
45'

Dryblujący Oojama wycofywał piłkę do tyłu, ale wszystko wyjaśnił Pawłowski.

1
45'

Kolejna zepsuta akcja Zagłębia. Miedziowi z Lubina myślą już o przerwie.

4
1
2
1
44'

Janosza sięgnął kiepsko dograną piłkę ze środka pola, ale nie zdołał zrobić z niej niczego konkretnego.

1
2
2
43'

Strzał Marquitosa z dystansu w środek bramki.

9
1
2
1
42'

Na trybunach pojawił się ogień. Płoną szaliki kibiców gości.... Zostawimy to bez komentarza.

6
1
1
7
41'

Piasecki wbiega w pole karne i uderza mocno oraz celnie, lecz Hładun na posterunku.

6
1
2
40'

Piłka nie trafiła do Patryka Tuszyńskiego. Poślizgnął się Filip Jagiełło.

2
3
3
39'

Piękna akcja Piasecki-Forssell-Marquitos! Wystarczyły dwa podania, by uruchomić Hiszpana, ale ten uderzył za mocno i ponad bramką.

5
1
1
1
37'

Cóż teraz zrobił Dąbrowski! Fatalny strzał z bliskiej odległości. Piłka poszybowała gdzieś w okolice sektora kibiców gości.

3
1
2
5
37'

Rewelacyjny strzał Pawłowskiego z dystansu i jeszcze lepsza interwencja Kaniłobockiego, który sparował piłkę na poprzeczkę!

4
1
1
2
5
36'

Akcja kompletnie z niczego. Filip Starzyński uderzył z dystansu, a piłka odbija się jeszcze od nogi Bozicia i spada poza linię końcową. Rzut rożny.

2
1
34'

Z pewnością szykują się bardzo wysokie grzywny dla klubu.

11
4
3
2
3
33'

Tego meczu nie da się oglądać. Nie chodzi o jego jakość, bo pod tym względem naprawdę nie mamy żadnych zarzutów. Kibice Miedzi nieustannie zadymiają boisko "pokazem pirotechnicznym".

2
1
33'

Augustyniak zbyt mocno przerzuca piłkę na prawą flankę.

32'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Janoszka. Syn słynnego "Ecika" poskrobał nogi Fabiana Piaseckiego na połowie Miedzi.

1
1
2
31'

Kompletnie niepotrzebna przerwa w grze nie pozwala nam na oglądanie tego naprawdę niezłego widowiska.

1
28'

Niestety, do akcji wkroczyła pirotechnika. Nad stadionem zapanowała mgła. Za chwilę pan Damian Stefański przerwie mecz.

1
2
9
2
3
26'

Dobry "opadający liść" fińskiego napastnika ląduje jednak ponad bramką.

1
1
26'

Miedź ewidentnie w gazie. Forssell ustawiony tyłem do bramki faulowany przez Guldana.

1
3
2
2
23'

Gol! Strzelił Marquitos. Asystował mu Artur Pikk. Miedź prowadzi! Znakomita akcja na lewym skrzydle Pikka i Piaseckiego, po czym Estończyk wycofał piłkę do wbiegającego Hiszpana, który wykończył akcję zewnętrzną częścią stopy, uderzając płasko z 10 metra.

42
20
10
12
21
20'

Starzyński prostopadle do zbiegającego w środek Pawłowskiego, ale w ostatniej chwili przechwyt notuje Bozić.

3
1
20'

Sympatyczna kartoniada kibiców Miedzi na stadionie.

1
2
2
3
18'

Niezwykle aktywny jest Czerwiński, lecz wciąż ma problem z dośrodkowaniami. Kornel Osyra wybija płaskie dogranie poza szesnastkę.

1
17'

Guldan zamykał akcję strzałem z półwoleja obok bramki.

1
1
17'

Marquitos źle przyjął piłkę, z czego powstała groźna kontra duetu Pawłowski-Tuszyński. Kolejny korner.

1
1
16'

Świetnie rozegrali to lubinianie! Starzyński zgrał długą piłkę po ziemi do Pawłowskiego, ale płaskie uderzenie wybronione przez Kanibołockiego.

4
1
1
2
1
15'

Dobrze przepychał się w polu karnym Bartłomiej Pawłowski. Skrzydłowy zdobył przewagę nad Kornelem Osyrą i wywalczył rzut rożny.

14'

Oojama za mocno zgrywał piłkę w stronę Forssella z lewej flanki.

1
1
1
11'

Słabiutkie zagranie do boku Starzyńskiego. Źle rozegrany stały fragment gry.

1
10'

Po nieudanym zagraniu faul z drugiej strony. Tym razem Tuszyński urywał się Bożiciowi.

1
1
9'

Starzyński faluje Augustyniaka. Rzut wolny dla Miedzi z ok. 45 metrów.

1
2
1
1
8'

Strzał Marquitosa w bandy.

7'

Guldan wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Zielińskiego.

1
4'

Znów dośrodkowanie Czerwińskiego dołem - znów interwencja obrońców Miedzi. Wysokie wyjścia prawego obrońcy Zagłębia.

1
3'

Szybka kontra Zagłębia przerwana słabym dośrodkowaniem po ziemi Alana Czerwińskiego.

1
1
2'

Nie zdążył dojść do dośrodkowania Zielińskiego Fabian Piasecki.

1'

Próba zaskoczneia Kaniłobockiego przez Dąbrowskiego strzałem z własnej połowy.

1
czas Start meczu
14:39

Na trybunach czuć atmosferę prawdziwego piłkarskiego święta.

3
14:39

Ewentualne zwycięstwo może wywindować Zagłębie na pozycję wicelidera. Miedź ma cień szansy na awans do pierwszej ósemki, lecz najprawdopodobniej pozostanie w grupie spadkowej.

2
1
14:39

W minionej kolejce, Miedź zaskoczyła całą Polskę i ograła w delegacji Jagiellonię 3:2 po szalonym meczu.

1
14:39

Arbitrem tego spotkania jest pan Daniel Stefański.

14:39

Zagłębie jest jedną z bardziej bezkompromisowych drużyn w naszej lidze. Jak dotąd lubinianie odnieśli cztery wygrane i dwukrotnie schodzili z boiska pokonani.