Lotto Ekstraklasa: 8. kolejka
15 wrz 2018 15:30
90+7'

Emocje w doliczonym czasie! Anton Kanibołowcki odpowiedział Marcelowi Zapytowskiego intuicyjną obroną po uderzeniu Damiana Szymańskiego.

10
5
3
3
5
90+6'

W doliczonym czasie Marcel Zapytowski uratował Nafciarzy. Po dośrodkowaniu Marquitosa w kierunku bramki młodziana huknął z kilkunastu metrów Wojciech Łobodziński. Dał sobie radę zmiennik Thomasa Daehne!

12
6
4
4
2
90+2'

Zderzenie Adama Dźwigały z Tomislavem Boziciem. Obaj defensorzy potrzebowali pomocy medycznej, przez co jest przerwa w doliczonym czasie.

4
4
2
6
1
90'

Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

8
6
4
6
5
85'

Ekspresowa riposta zespołu z Dolnego Śląska. Mateusz Piatkowski mógł zajść za skórę byłemu klubowi, jednak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku!

11
6
5
3
5
83'

Przyspieszają jedni i drudzy, chcą zwyciężyć! Carlitos Oliveira nie przymierzył do bramki przyjezdnych po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego.

4
4
2
2
1
81'

Nie pierwsza dziś akcja Petteriego Forsella z Marquitosem. Nie może się wstrzelić ten drugi i skorzystać z dobrego podania Fina.

8
4
3
4
2
79'
78'

Upadł na boisko Thomas Daehne. Rezerwowy bramkarz Wisły Płock jest już rozgrzany i za moment zamelduje się między słupkami.

5
5
4
4
3
75'

Coraz mniej czasu mają przedstawiciele obu klubów na zdobycie zwycięskiego gola. Nie można powiedzieć, że po wyrównaniu któraś z ekip ma zdecydowaną przewagę.

2
2
2
2
2
70'

Wyczekiwana sytuacja podbramkowa. Marquitos dostał podanie od Petteriego Forsella. To mogło być fenomenalne trafienie Hiszpana, jednak minimalnie przestrzelił z woleja!

2
2
2
2
2
68'

Anton Kanibołocki uprzedził Adama Dźwigałę po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu rożnego. Od kilku minut bez klarownych sytuacji podbramkowych na Mazowszu.

4
2
2
2
2
64'

Thomas Daehne interweniował na przedpolu po dośrodowaniu Petteriego Forsella. Odczuwa ból bramkarz płocczan, ale nie pęka i w przeciwieństwie do Rafała Augustyniaka nie siada na ławce rezerwowych.

6
2
2
2
2
61'

Dominik Furman wykonywał rzut wolny, więc Miedź Legnica musiała mieć się na baczności. Podanie byłego Legionisty w kierunku Jakuba Łukowskiego zostało zatrzymane przez Marquitosa.

2
2
2
2
2
60'

Henrik Ojamaa rozpędził się na prawym skrzydle. Nieudane dośrodkowanie zawodnika pozyskanego latem przez Miedź Legnica i od bramki wznowił grę Thomas Daehne.

2
2
2
2
2
55'

Bartłomiej Sielewski doprowadził do remisu 2:2!

6
3
1
1
3
54'

Marquitos zakończył akcję indywidualną uderzeniem. Rykoszet był tym razem szczęśliwy dla płocczan, ponieważ po nim futbolówka opuściła boisko.

4
2
1
5
1
52'

Anton Kanibołocki wybiegł w odpowiednim momencie na przedpole i sprzątnął piłkę sprzed nosa nadbiegającego Damiana Szymańskiego.

5
2
3
1
4
49'

Gol! Strzelił Bartłomiej Sielewski.

Po przerwie reprezentacyjnej piłkarze w Lotto Ekstraklasie mają duży apetyt na zdobywanie goli. Po dośrodkowaniu Ricardinho główkował Alan Uryga. Po tym uderzeniu piłka jeszcze nie wylądowała w siatce, ale w odpowiednim czasue i miejscu znalazł się jeszcze Bartłomiej Sielewski. Defensor zrehabilitował się za nieudane zachowanie przy golu Rafała Augustyniaka.

18
9
2
8
8
48'

Bardzo przytomne podanie Alana Urygi w pole karne do Damiana Szymańskiego. Reprezentant Polski miał problem z opanowaniem piłki, przez co jedyne co wywalczył to korner.

2
2
1
1
1
46'

14:38

Zderzenie Thomasa Daehne z Rafałem Augustyniakiem było bolesne dla obu zawodników. Bardzo prawdopodobne, że przed drugą połową dojdzie do zmian wymuszonych urazami.

1
45+1'

Gol! Strzelił Petteri Forsell.

Miedź Legnica odzyskała prowadzenie tuż po upływie regulaminowego czasu w pierwszej połowie. W polu karnym zderzyli się Rafał Augustyniak z Thomasem Daehne, ale do futbolówki dopadł jeszcze Petteri Forsell i ominął wysuniętego bramkarza gospodarzy!

Miedź Legnica
31
19
7
3
18
43'

W szesnastkę Nafciarzy wpadł ponownie Petteri Forsell. Z ostrego kąta mierzył najbardziej dziś wysunięty zawodnik Miedzi Legnica i musiał interweniować nogami Thomas Daehne. Rzut rożny dla przyjezdnych.

6
3
1
1
1
40'

Po dalekim wrzucie z autu Marcina Warcholaka przyjezdni wybili piłkę pod nogi Alana Urygi. Uderzenie defensora zza pola karnego prosto w Antona Kanibołockiego.

3
3
2
1
1
37'

Szansa Rafała Augustyniaka na zdobycie drugiego gola, jednak blisko pomocnika Miedzi Legnica znajdował się Adam Dźwigała i nie pozwolił na oddanie niebezpiecznego strzału.

5
2
1
3
1
34'

Dotychczas ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedział Alan Uryga.

2
1
1
1
1
32'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Łukowski za faul na Fabianie Piaseckim.

Wisła Płock
4
4
1
1
5
30'

Gol! Strzelił Alan Uryga. Asystował mu Dominik Furman.

Wyrównanie! Perfekcyjna wrzutka Dominika Furmana z rzutu wolnego doczekała się równie dobrego uderzenia Alana Urygi do siatki. Defensor wyszedł wysoko w powietrze i główkował tak precyzyjnie, że Anton Kanibołocki wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem.

22
14
3
14
9
26'

Petteri Forsell strzelił zza pola karnego nieznacznie obok bramki Thomasa Daehne. Po chwili kombinacja z udziałem Fina w polu karnym Wisły Płock i beniaminek wywalczył korner.

4
1
1
1
1
23'

Tym razem rzut wolny. Dominik Furman zaskoczył swoim wstrzeleniem Antona Kanibołockiego, ale również Bartłomiej Sielewski nie zorientował się na czas i kolejny stały fragment nie doczekał się zakończenia strzałem.

3
3
2
1
1
21'

Mały festiwal stałych fragmentów w Płocku. Obie drużyny nie potrafią zamienić rzutu rożnego w gola.

2
2
2
1
1
19'

Miedź Legnica stara się szanować piłkę i wymieniła krótkie podania w środkowej strefie boiska. W końcu zdecydowała się na przyspieszenie i ono już nie było udane.

2
3
3
2
1
18'

Tym razem rzut rożny dla Wisły Płock. Dośrodkowanie z prawego skrzydła zmierzające w kierunku Alana Urygi zostało wybite w ostatnim momencie.

1
1
3
1
1
15'

Pojedynek na prawym skrzydle. Henrik Ojamaa wywalczył rzut rożny obijając piłkę o nogi Marcina Warcholaka. Stały fragment nie przyniósł Miedzi Legnica korzyści.

3
3
1
1
1
12'

Zadowoleni legniczanie i trudno się dziwić, skoro po świetnym początku mają przewagę gola w Płocku.

9
3
1
1
1
10'

Gol! Strzelił Rafał Augustyniak. Asystował mu Henrik Ojamaa.

Miedź Legnica na prowadzeniu w Płocku. Dość niespodziewanie Rafał Augustyniak poszedł na przebój w pole karne po wymianie podań z Henrikiem Ojamaą, wygrał pojedynek z Bartłomiejem Sielewskim i pokonał bramkarza gospodarzy płaskim strzałem w sytuacji sam na sam.

31
20
3
3
12
8'

Odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego wziął na swoje barki Petteri Forsell. Fin nieznacznie przestrzelił.

4
2
2
2
1
7'

Riposta beniaminka. Poderwał się na połowie przeciwnika Marquitos i został sfaulowany. Szansa dla Miedzi Legnica na zaskoczenie Thomasa Daehne z rzutu wolnego.

2
1
1
1
1
5'

Nafciarze pozostają w posiadaniu piłki. Próbował przyspieszyć na lewej stronie Giorgi Merebaszwili, jednak poradził sobie z jego przyblokowaniem Paweł Zieliński.

2
2
2
1
1
2'

Piłka na połowie Miedzi Legnica. Uderzenie Dominika Furmana z dystansu zostało zablokowane. Po chwili próba uruchomienia skrzydłowego crossowym podaniem, jednak futbolówka uciekła gospodarzom poza boisko.

14:29

Miedź Legnica przystąpi do meczu z wyższego miejsca w tabeli Lotto Ekstraklasy. Beniaminek wywalczył dotychczas 10 punktów za trzy zwycięstwa oraz jeden remis. Podopieczni Dominika Nowaka są niepokonani od trzech kolejek.

1
1
1
1
1
14:29

Dotychczas drużyna z Mazowsza pokonała jednego przeciwnika od czasu zmiany trenera z Jerzego Brzęczka na Dariusza Dźwigałę. Była to Legia Warszawa. Poza wiktorią przy Łazienkowskiej płoccanie zremisowali trzy mecze i tyle samo przegrali.

1
1
1
1
1
14:29

Sobota w Lotto Ekstraklasie rozpocznie się w Płocku. Wisła spróbuje odnieść pierwsze w sezonie zwycięstwo na własnym stadionie, a jej przeciwnikiem będzie Miedź Legnica.