Lotto Ekstraklasa: 10. kolejka
30 wrz 2018 18:00
90+4'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkę na rzut rożny wybił Goutas. W pole karne Lecha pobiegł nawet Sapela.

10
6
6
3
3
90+3'

Z dystansu niecelnie uderzył Camara.

12
19
10
12
8
90+2'

Groźna kontra Lecha, ale nikt nie doszedł do piłki po zagramiu Amarala. Po chwili z dystansu niecelnie uderzał Gajos.

8
4
4
4
11
90'

Mecz potrwa jeszcze cztery minuty.

15
4
10
6
7
90'

Lech ruszył z akcją 4 na 3! Amaral zdecydował sie uderzyć sprzed pola karnego, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

4
4
6
11
8
89'
87'

Znów zamieszanie pod bramką Lecha, ale Wasielewski uniemożliwił oddanie strzału rywalowi.

5
8
5
3
4
85'

Groźna kontra Miedzi. Jeden z zawodników gości mógł być sam na sam z Putnocky'm, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił Wasielewski.

11
8
4
2
4
85'

Amaral uderzył z narożnika pola karnego i Sapela musiał piąstkować piłkę.

12
7
2
1
2
83'

Lech. Schodzi: Kamil Jóźwiak. Wchodzi: Maciej Gajos.

83'

Tym razem groźna akcja Lecha. Jóźwiak zagrał do Gytkjaera, który oddał natychmiastowy strzał, ale posłał piłkę tuż obok bramki.

5
4
3
5
7
81'

Kolejny strzał Piątkowskiego. Tym razem prosto w Putnocky'ego.

4
5
3
4
10
80'

Mógł być remis! Piłka po strzale Szczepaniaka przeleciała wzdłuż bramki, dopadł do niej Piątkowski, ale w trudnej pozycji trafił tylko w boczną siatkę!

4
4
4
4
9
73'

Gol! Strzelił Mateusz Szczepaniak. Asystował mu Juan Camara.

Camara wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie dobrze przyjął ją Szczepaniak, a następnie z kilku metrów pokonał bezradnego Putnocky'ego. Lech prowadzi już tylko 2:1.

57
28
12
20
73
72'

Radut potężnie uderzył z woleja sprzed pola karnego, ale trafił jednak w obrońcę.

5
8
3
2
3
71'

Ładna akcja Lecha. Najpierw Amaral efektownie ograł rywala, potem Tiba przedarł się lewą stroną boiska, ale nieudanie zagrywał do Gytkjaera i piłka wyszła na rzut rożny.

3
5
4
1
69'

Chwilowa przerwa w grze, ponieważ ucierpiał Kostewycz oraz jeden z piłkarzy Miedzi.

1
6
11
67'

Tiba popisał się znakomitym prostopadłym podaniem do Gytkjaera, ale strzał napastnika Lecha został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

4
2
1
2
3
65'

Radut uderzył sprzed pola karnego, ale piłkę wybilł jeden z obrońców.

1
3
1
1
2
65'

Gytkjaer zagrał do Jóźwiaka, ten szukał w polu karnym Amarala, ale jego podanie było zbyt słabe i obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

3
1
2
1
63'

Łobodziński zdecydował się na strzał z prawej strony pola karnego. Znów bardzo niecelna próba.

1
4
2
1
60'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową strącił Goutas, ta trafiła pod nogi Jóźwiaka, który z trudnej pozycji uderzył bardzo niecelnie.

2
3
4
1
5
59'

Dośrodkowanie Jóźwiaka sprawiło sporo problemów Sapeli i bramkarz gości musiał wybić piłkę na rzut rożny.

6
2
1
1
1
57'

Żółtą kartkę za faul na Jóźwiaku otrzymał Wojciech Łobodziński.

10
4
1
1
4
57'

Prawidłowa decyzja sędziego. Nie ma rzutu karnego i gra została wznowiona.

10
5
3
2
2
56'

Piłkarze Miedzi domagali się rzutu karnego za zagranie ręką. Jarosław Przybył jest innego zdania, choć czeka jeszcze na potwierdzenie.

5
6
2
2
2
54'

Niecelnie z pola karnego uderzył Łobodziński.

6
4
1
2
1
51'

Gol! Strzelił Joao Amaral. Asystował mu Christian Gytkjaer.

2:0 dla Lecha i znów w roli głównej Gytkjaer i Amaral. Tym razem rolę się odwróciły. Duńczyk sprzed linii końcowej wyłożył piłkę Amaralowi, a ten mając sporo miejsca potężnym strzałem z niespełna dziesięciu metrów pokonał Sapelę.

71
38
8
8
19
50'

Pikk dośrodkował do Łobodzińskiego, ale ten za długo zwlekał ze strzałem i został powstrzymany.

3
1
1
49'

Lech przeważa, ale brakuje precyzji pod polem karnym.

6
4
1
1
6
46'

Początek drugiej połowy.

9
3
3
1
1
45+3'

Koniec pierwszej połowy.

5
1
3
1
4
45'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niecelnie głową uderzył Goutas.

3
5
1
2
9
42'

Forsell oddał dobry płaski strzał sprzed pola karnego. Skutecznie zdołał interweniować Putnocky.

11
4
3
2
6
41'

Camara próbował zagrywać z lewej strony boiska w pole karne, ale uczynił to bardzo niecelnie i piłka opuściła boisko.

4
2
2
3
5
38'

Okres gry w środku pola. Brakuje klarownych sytuacji strzeleckich.

1
1
4
3
7
36'

Przerwa w grze, ponieważ ucierpiał Wasielewski.

1
3
7
7
33'

Jóźwiak otrzymał piłkę w polu karnym, miał dogodną sytuację, ale uderzył w taki sposób, że piłka wyszła na aut.

5
2
2
8
30'

Mogło być groźnie pod bramką Lecha. Camara otrzymał piłkę w polu karnym, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców.

7
4
3
1
4
28'

Amaral zdecydował się na kolejny strzał z dystansu. Tym razem uderzył lewą nogą bardzo niecelnie.

2
3
2
11
26'

Jóźwiak minął rywala na lewej stronie pola karnego, dośrodkował w kierunku Gytkjaera, ale skutecznie interweniował obrońca.

6
2
2
2
6
24'

Kapitalny strzał z dystansu oddał Joao Amaral. Sporo szczęścia miała Miedź, bo piłka odbiła się od słupka.

16
7
2
4
22'

Lech. Schodzi: Tomasz Cywka. Wchodzi: Mihai Radut.

2
3
6
10
8
19'

Miedź Legnica. Schodzi: Marquitos. Wchodzi: Juan Camara.

4
1
8
6
3
18'

Chwilowa przerwa w grze, ponieważ Barreno doznał urazu.

1
4
1
2
17'

Piłkarze Miedzi dłużej utrzymali się przy piłce, ale ostatecznie Ojaamaa zagrał niecelnie i od bramki grę wznowił Putnocky.

2
2
1
2
4
14'

Sprzed pola karnego niecelnie uderzył Łobodziński.

7
4
1
4
11'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Joao Amaral.

Amaral zagrał w pole karne do Gytkjaera, ten opanował piłkę, zwiódł Żyrę i płaskim strzałem pokonał bramkarza. 1:0 dla Lecha!

98
50
6
19
32
8'

Makuszewski znów dobrze wyłożył piłkę, ale tym razem Amaral z pola karnego uderzył wysoko nad bramką.

6
4
4
3
8
7'

Forsell zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale odległość była za duża, a siła uderzenia zbyt mała, aby mogło to zaskoczyć Putnocky'ego.

3
2
1
1
1
3'

Makuszewski wyłożył piłkę przed pole karne, a nadbiegający Cywka uderzył wysoko nad bramką.