Lotto Ekstraklasa: 13. kolejka
27 paź 2018 18:00
90+3'

Ależ teraz Arce przydałby się rosły Kolew... Inna sprawa, że ciężko walczyć o gola, nie utrzymując się przy piłce.

19
20
4
4
13
90'

Doliczone minimum 3 minuty.

21
15
8
7
30
90'

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Jakub Arak. Lechia na prowadzeniu! Wrzutka Nunesa na głowę Araka, który przytomnie zagrał do Flavio, a ten również głową wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości!

158
78
16
44
78
88'

Arka Gdynia. Schodzi: Aleksandar Kolew. Wchodzi: Adam Danch. Obrońca za napastnika. Trener Smółka wysyła jasny sygnał - remis w 100% go satysfakcjonuje.

9
8
7
3
13
86'

Lechia. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Jakub Arak.

20
6
4
3
10
85'

Lechia przeważa, ale brakuje jej pazura pod polem karnym Arki. Jeśli gospodarze nie wykorzystają osłabienia rywala, będą mieli czego żałować. Wygrana daje im fotel lidera.

14
8
1
2
6
83'

Wolski fatalnie przymierzył z dystansu.

7
9
2
5
12
81'

Nieco ponad dziesięć minut ma Lechia, aby ograć osłabioną Arkę. Póki co goście dzielnie się bronią.

6
4
3
2
6
79'

Flavio huknął z obrębu pola karnego, ale trafił w Helstrupa.

11
6
1
2
9
76'
76'

Mocne i bardzo niecelne uderzenie Haraslina z dystansu. Lechia zwietrzyła swoją szansę i walczy o jak najszybsze wyjście na prowadzenie.

7
1
2
3
9
75'

Wolski ponownie płasko zagrał wzdłuż bramki, ale tym razem obrońcy na raty zdołali wybić piłkę.

8
4
3
3
4
74'

Po płaskim zagraniu Wolskiego w pole karne, Helstrup pod naciskiem Sobiecha prawie wpakował piłkę do swojej bramki. Steinbors wybił ją końcówkami palców.

6
6
6
3
8
73'

Lechia. Schodzi: Konrad Michalak. Wchodzi: Rafał Wolski.

73'

Sobiech ponownie na spalonym.

6
6
3
2
12
71'

Flavio podcinką zagrał w pole karne, lecz Mladenović wyciągnął piłkę już zza linii końcowej.

9
8
5
3
8
69'

Mladenović zagrał piłkę "na nos" Sobiechowi, ale ten w stuprocentowej sytuacji główkował w ręce Steinborsa.

16
8
5
7
15
66'

Miejsce Sochy na prawej obronie zajął... Maciej Jankowski, czyli nominalny napastnik.

14
8
7
6
17
65'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Tadeusz Socha. Złe zagranie Janoty i Socha ratował się taktycznym faulem na Haraslinie. Wydaje się jednak, że defensor mógł zachować się inaczej, bowiem akcja rozgrywała się w środku boiska, a skrzydłowy Lechii musiałby jeszcze poradzić sobie ze stoperami.

Arka Gdynia
26
20
10
17
32
64'

Kolejny spalony. Tym razem złapany Sobiech.

8
60'

Jankowski ruszył lewym skrzydłem, lecz zagrał zbyt głęboko i Alomerović spokojnie złapał piłkę.

12
6
2
1
7
60'

Nieźle zapowiadała się akcja Lechii, jednak Michalak został złapany na spalonym.

4
9
1
2
3
56'

Nieźle poczyna sobie Arka po przerwie. Lechia nie potrafi zagrozić rywalowi.

18
12
2
2
11
53'

Niezła wrzutka Mladenovicia z rzutu wolnego. Piłkę zgrał Flavio, ale akcji nie zdołał zamknąć Nalepa.

8
5
3
6
8
53'

Kolejna kartka... Tym razem faulował Adam Marciniak.

8
4
3
8
16
52'

Gubią się gospodarze w rozegraniu piłki. Arka nie potrafi jednak tego wykorzystać.

6
4
2
2
7
49'

Zamieszanie w polu karnym Lechii po wrzutce z narożnika, ale w końcu obrońcy zdołali wybić piłkę.

14
4
2
2
8
48'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Michał Nalepa. Trzecie upomnienie dla trzeciego obrońcy Lechii. Dla samego Nalepy jest to... dziewiąta kartka w sezonie, co jest wyczynem niebywałym.

Lechia Gdańsk
20
9
3
5
15
46'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Tadeusz Socha.

Arka Gdynia
13
2
2
7
10
46'

Gramy dalej.

16
3
2
3
3
46'

Lechia. Schodzi: Patryk Lipski. Wchodzi: Artur Sobiech. Zmiana w Lechii. Lipski nie jest w stanie kontynuować gry po starciu z rywalem z końcówki pierwszej połowy.

4
5
4
1
2
45+2'

Zarandia czarował Łukasika w polu karnym, aż w końcu zdecydował się uderzyć w trybuny.

11
10
3
7
8
45'

Doliczone przynajmniej 2 minuty.

4
4
5
3
4
44'

Haraslin kapitalnie dośrodkował do niepilnowanego w polu karnym Lipskiego, a ten zamiast zapytać Steinborsa, z której strony chce wyciągnąć piłkę z siatki, skierował ją obok słupka.

16
8
2
2
16
43'

Końcówka pierwszej połowy nie zapowiada zmiany wyniku.

5
2
4
3
7
40'

Inicjatywa znowu po stronie Arki. Goście chcą wykorzystać moment słabości Lechii.

36
15
4
5
18
37'

Gol! Strzelił Michał Janota. Pewne uderzenie Janoty i mamy wyrównanie!

116
57
6
18
54
36'

Żółtą kartkę otrzymał Błażej Augustyn.

37
23
6
6
26
36'

Żółtą kartkę za protesty otrzymał Filip Mladenović.

34
26
6
4
24
35'

Karny dla Arki!

39
24
5
9
29
35'

Mamy VAR. Sędzia Frankowski sprawdza czy Augustyn nie zagrał ręką we własnym polu karnym.

19
11
4
3
12
32'

Niecelny strzał Jankowskiego, który chciał wykorzystać niekorzystne ustawienie Alomerovicia.

3
4
3
5
12
30'

Michalak kapitalnie do Flavio, ale Portugalczykowi zabrakło do szczęścia dłuższej szyi, by trącić piłkę głową.

15
7
8
3
8
29'

Lechia znowu w natarciu. Gdańszczanie szukają drugiej bramki.

27
11
5
7
16
26'

Gol! Strzelił Błażej Augustyn. Asystował mu Filip Mladenović. Kolejne dobre dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu rożnego, które na gola zamieniły plecy Augustyna! 1:0 dla Lechii!

83
48
11
23
56
23'

Po wrzutce ze stojącej piłki, najlepiej zachował się Steinbors, który ją wypiąstkował.

16
5
4
3
8
22'

Nie radzą sobie obrońcy Arki z ruchliwym Michalakiem. Marciniak znowu sfaulował skrzydłowego Lechii i będzie kolejna okazja dla gospodarzy.

14
5
3
4
8
18'

Haraslin potężnie przymierzył z lewej nogi, jednak jego próba w znacznej odległości minęła bramkę.

9
7
3
4
5
15'

Arka odsunęła rywala od swojego pola karnego i od kilku chwil, to gdynianie dowodzą na boisku.

25
4
4
5
11
12'

Jankowski po fatalnym błędzie Alomerovicia, wpakował piłkę do pustej bramki, ale sędzia ostatecznie gola nie uznał. "Jankes" w momencie odbicia piłki przez bramkarza w Kolewa był na spalonym.

66
37
19
22
66
10'

Kolew uderzył z dystansu, ale został zablokowany. Dobijał Nalepa i on już sprawdził rozgrzanie Alomerovicia.

9
4
3
3
4
9'

Haraslin uderzył tuż sprzed pola karnego, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Steinborsa.

10
11
4
5
4
6'

Lechia od początku przejęła inicjatywę. Arka przyczajona.

27
13
7
6
15
4'

Mladenović ładnie dokręcił piłkę, ale Steinbors zdołał wybić ją na róg.

28
12
9
8
11
3'

Michalak faulowany w okolicach pola karnego. Pierwsza okazja dla Lechii.