Lotto Ekstraklasa: 14. kolejka
05 lis 2018 18:00
90+3'

Gol! Strzelił Łukasz Burliga. Asystował mu Martin Pospisil.

Nokaut! Pospisil dziecinnie łatwo ogrywa Mello na lewym skrzydle i wykłada piłkę jak na tacy. Strzał do pustej bramki był formalnością.

Jagiellonia Białystok
45
30
11
2
6
90+2'

Niepotrzebne spięcie na zakończenie spotkania. Burliga miał coś do powiedzenia jednemu z obrońców gospodarzy.

7
5
7
2
2
90'

Jeszcze 3 minuty szans Zagłębia.

9
8
9
6
6
89'

Rozpędził się z piłką przy nodze Konrad Wrzesiński, ale w kluczowym momencie piłka nienaturalnie podskoczyła na murawie i to by było na tyle jeśli chodzi o zagrożenie.

2
3
8
4
1
86'

Zagłębie zamknęło rywala. "Jaga" w głębokiej defensywie.

7
4
7
5
13
84'

Zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii. Do bezpańskiej piłki dopadł Mello, ale huknął tylko w boczną siatkę.

7
3
6
2
7
82'

Nowy zasób sił dostali piłkarze gospodarzy. Atakują, a więc wiara w odwrócenie losów meczu jeszcze nie umarła.

1
5
3
6
82'
78'
1
2
5
5
4
77'

Gol! Strzelił Vamara Sanogo.

Trafiają gospodarze. Kwiecień zalicza fatalną stratę na własnej połowie, a później desperacko próbuje ratować sytuację. Piłka po jego nodze odbija się od poprzeczki i wpada do bramki.

komentarz

3 112 ludzi na stadionie. Delikatnie mówiąc szału nie ma.

6
4
10
5
3
73'

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Babiarz. Faulowany Pospisil.

3
1
4
2
1
72'

Najlepsza w tym meczu okazja gospodarzy! Alexandre Cristovao wygrywa pojedynek 1 na 1 z Klemenzem, mocno strzela po ziemi, ale świetnie broni Marian Kelemen.

8
2
2
1
71'
1
1
3
1
2
70'

Kolejna dobra akcja gości. Burliga miał dużo miejsca na prawej flance, ale dał się przyblokować.

2
1
2
1
3
68'

Celny strzał Pospisila z 20 metrów. Płasko, soczyście, ale w sam środek bramki, idealnie do rąk Kudły.

5
4
7
2
1
65'

Fatalny strzał Alexandre Cristovao z prawego narożnika pola karnego. Z rywalem na plecach napastnik z Angoli posłał piłkę wysoko w trybuny.

3
1
2
1
2
63'

Vamara Sanogo wygrywa biegowy pojedynek z Guilherme Sityą. Podanie przed bramkę nie dociera jednak do Cristovao.

1
1
2
1
62'

Znów prosta strata gospodarzy na środku boiska. Jagiellonia rusza z kontrą, ale Novikovasa ponosi fantazja. Zagranie piętą "do nikogo".

3
2
4
2
61'
59'
57'

Mogło być 0:4! Prostopadłe zagranie do Novikovasa, ale ten przegrywa pojedynek z Kudłą.

4
1
8
3
5
54'

Gol! Strzelił Karol Świderski. Asystował mu Arvydas Novikovas.

Juniorski błąd Jędrycha, który będąc ostatnim obrońcą traci piłkę na rzecz Novikovasa. Podanie wzdłuż bramki i nogę dostawia Świderski.

50
29
6
1
9
53'

Zagłębie nie składa broni! Konrad Wrzesiński zbiegł z piłką do środka pola karnego i uderzył w górny róg... tuż nad poprzeczką.

5
3
3
1
2
52'

"Jaga" złapała pewność siebie. Spokojnie wymienia podania na środku boiska, a gospodarze biegają od rywala do rywala.

8
11
3
2
49'

Centra z prawego skrzydła i strzał z powietrza Pawłowskiego. Ofensywny pomocnik źle trafił w piłkę i Kelemen nie miał kłopotów z chwytem.

3
4
2
1
1
46'

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas. Asystował mu Marko Poletanović.

23 sekundy po wznowieniu gry pada drugi gol dla gości! Zagłebie wyszło wyżej, ale Jagiellonia świetnie wyszła z opresji. Poletanović w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie strzela, a odgrywa do biegnącego obok Litwina. Novikovas nie miał prawa spudłować.

52
31
5
5
14
46'

1
42'

Zbyt krótkie wybicie piłki przez obrońców gospodarzy po centrze Guilherme. Do futbolówki dopadł Lukas Klemenz, ale jego strzał "wolejem" odbija Kudła.

9
3
2
1
3
41'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Polczak. To oznacza jego pauzę w kolejnym meczu.

6
3
2
2
3
17:29

Po strzeleniu gola widzieliśmy ciekawą "cieszynkę". Trójka białostoczan zrobiła trzy pompki.

7
4
1
1
3
38'

Gol! Strzelił Karol Świderski. Asystował mu Mateusz Machaj.

Goście prowadzą po akcji środkiem. Zgranie Machaja przed polem karnym i precyzyjne uderzenie napastnika z 18 metrów. Piłka po rekach Kudły odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

44
34
7
9
22
35'

Dośrodkowanie Machaja i strzał Mitrovicia. Dawid Kudła zrobił kilka kroków do tyłu i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

2
2
3
2
2
34'

Szybki wypad Zagłębia zakończony podaniem nie w tempo do Wrzesińskiego. Źle to rozegrał Szymon Pawłowski.

2
4
4
2
31'

Chytre podanie Romanczuka do Frankowskiego, ale wzorowo przeczytał to Arkadiusz Jędrych.

2
1
3
3
3
29'

Początek spotkania wyraźnie dla Zagłębia, ale z każdą minutą Jagiellonia ma więcej do zaoferowania.

9
3
3
4
2
26'

Cóż za parada Kudły! Po dośrodkowaniu Guilherme z trzech metrów główkował pozostawiony bez opieki Przemysław Frankowski. Jak bramkarz Zagłebia to obronił?! Niesamowita interwencja!

12
6
4
1
23'

Soczysty strzał Frankowskiego z ostrego kąta, ale Dawid Kudła do ostatniej chwili pilnował bliższego rogu i odbił piłkę.

7
3
5
2
2
22'

Alexandre Cristovao w indywidualnej szarży środkiem pola karnego. Trzech białostoczan radzi sobie na wielkim luzie.

6
3
1
1
20'

Frankowski świetnie na wolne pole do Świderskiego, a ten balansem ciała starał się oszukać Jedrycha. Strzał młodego napastnika został jednak łatwo zablokowany.

2
1
3
18'

Drybling Wrzesińskiego kończy się na drugim rywalu. Gospodarze szukali miejsca do strzału z dystansu... bezskutecznie.

1
3
2
14'

Strata Burligi i Zagłębie ruszyło z kontrą. Żarko Udovicić dogrywa wzdłuż bramki z lewego skrzydła, z piłką mija się Alexandre Cristovao, a Wrzesińskiego uprzedza Guilherme Sitya.

3
4
2
4
13'

Widowiskowa akcja gospodarzy! Pawłowski zakłada siatkę rywalowi, po chwili to samo robi Wrzesiński. Wszystko kończy niecelny strzał tego drugiego.

1
1
3
2
12'

Novikovas szuka partnerów dośrodkowując na 6. metr, ale tam dobrze interweniuje Michael Heinloth.

1
4
2
10'

Ostre starcie na środku boiska. Świderski starł się z Babiarzem. Piłkarz Zagłębia kilka chwil zwijał się z bólu, ale to on faulował.

3
1
1
8'

Dośrodkowanie Machaja troszeczkę zbyt wysokie. Nemanja Mitrović sięga piłkę czubkiem głowy, bez jakiejkolwiek kontroli nad futbolówką.

1
1
2
3
6'

Dwa faule na skrzydle i za każdym razem przewracał się Arvydas Novikovas. W obu przypadkach Litwin wiele dodał od siebie.

1
3
1
3'

Idealne dośrodkowanie Mraza na 5. metr. Alexandre Cristovao wyprzedził białostockich obrońców i stanął przed świetną szansą na szybkie otwarcie wyniku. Napastnikowi zabrakło jednak zdecydowania i minął się z piłką.

3
3
6
5
17:29

Wysłuchaliśmy wszystkich zwrotek polskiego hymnu. Jeszcze chwila i startujemy z grą.

5
4
2
17:29

Piłkarze i sędziowie już na boisku. Wszyscy wyszli w biało-czerwonych szalikach na znak uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości.