08 gru 2018 15:30
90+6'
ZMIANA
90+6'

Drygas nie może uwierzyć, że znowu przegrał rywalizację z Kudłą. Bramkarz Zagłębia uratował kolegów, ale na wiele to się nie zda.

11
13
2
3
14
90+4'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Kamil Drygas!

Fatalny strzał Drygasa. Lekki, w zasięgu ręki Kudły!

Pogoń Szczecin
17
14
8
9
31
90+3'

Faulowany Kowalczyk, karny dla Pogoni!

30
13
8
7
9
90+2'

Doliczone aż sześć minut, to efekt dwukrotnej wideoweryfikacji.

5
2
3
1
3
90'

Część kibiców już się ucieszyła. Guarrotxea kropnął mocno, naprawdę minimalnie obok bramki. Hiszpan drugi raz o krok od gola.

9
14
4
3
3
87'

Guarrotxea próbował zrewanżować się Stecowi za wiele dobrych podań. Prawy obrońca zatrzymany jednak przez Cichockiego.

5
2
2
7
85'

Zagłębie cały czas próbuje środkiem, ale nie tędy droga. Duet stoperów jest dzisiaj nie do złamania.

12
8
4
3
3
83'
ZMIANA
82'

Stoperzy, konkretnie Walukiewicz, znowu na drodze Zagłębia. Po chwili w kontrze zatrzymany Guarrotxea.

4
2
2
1
80'

Znowu aktywny Stec, mógł mieć już drugą asystę. Guarrotxea jednak spudłował, koszmarna pomyłka.

6
3
1
1
2
79'
ZMIANA

Pogoń. Schodzi: Spas Delew. Wchodzi: Soufian Benyamina.

79'

Nie popisał się Podstawski. Portugalczyk zepsuł akcję Steca.

1
1
4
77'
ZMIANA
77'

Zagłębie nie poddaje się, Milewski próbował szarży lewą stroną.

5
2
5
3
75'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Alexandre Cristovao. Słuszna decyzja, bandyckie zachowanie napastnika Zagłębia, która z premedytacją nadepnął Walukiewicza na klatkę piersiową.

Zagłębie Sosnowiec
21
8
5
7
10
74'

Cristovao może wylecieć z boiska. Paweł Raczkowski obejrzał nagranie.

12
4
4
3
4
72'

Cristovao starł się z Walukiewiczem, napastnik Zagłębia nadepnął stopera na klatkę piersiową...

2
2
3
2
11
71'

3
70'

Malec powinien postawić piwo Bursztynowi. Golkiper wyszedł do zbyt lekkiego podania od stopera i uprzedził Cristovao.

9
4
2
2
2
69'

Reakcja Zagłębia. Za mocne dośrodkowanie Heinlotha, Pawłowski bez szans.

4
2
4
2
5
67'

Jednak bramka uznana! Chociaż w powtórkach wydawało się, że był spalony.

20
10
4
4
10
64'

Trwa wideoweryfikacja, Delew był chyba na spalonym...

6
5
5
2
6
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Spas Delew.

Na lewej stronie pośliznął się Polczak, w wolną strefę wbiegł Majewski i strzelił. Kudła poradził sobie z uderzeniem, ale Delew miał idealną okazję na dobitkę i nie pomylił się.

62
25
9
10
19
61'

Banasiak ożywił mecz. Próbka możliwości pomocnika, przyzwyczaił w tym sezonie do niezłych strzałów z dystansu. Niewiele zabrakło do szczęścia.

3
2
1
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał David Stec.

1
2
2
6
59'

Bardzo nieprzyjemne starcie Steca z Cichockim. Przy pełnej prędkości panowie wpadli na siebie.

1
4
4
4
56'

Cristovao uciekł Walukiewiczowi, ale nastolatka z Pogoni zaasekurował partner, Malec. Po chwili nie popisał się Delew, Bułgar nie ma dzisiaj dobrego dnia w ataku.

3
1
1
3
54'

Cristovao urządził sobie przebieżkę, Walukiewicz nie pozwolił mu na więcej. To kolejny bardzo dobry występ 18-letniego stopera Pogoni.

7
2
2
2
53'

Najpierw Polczak, potem Cichocki. Stoperzy Zagłębia wyczyścili przepole.

2
2
2
1
3
51'

Tempo drugiej połowy nie porywa, na razie więcej niedokładności niż składnych akcji.

1
2
5
48'

Malec wyspecjalizował się dzisiaj w przerzutach. Ten też całkiem niezły, ale za mocny.

1
1
3
46'

W Szczecinie zaproszenie do drugiej połowy. Może w końcu rozwiąże się worek z bramkami.

4
2
2
45+1'

Jeszcze 60 sekund gry.

2
2
1
2
45'

Brakuje wykończenia ze strony Pogoni. Guarrotxena kropnął właśnie nad poprzeczką.

6
3
5
2
5
45'

Delew zmarnował cały wysiłek kolegów. Podanie Bułgara do nikogo. Znowu.

4
2
2
7
43'

Dobra wrzutka Wrzesińskiego, w środku pola karnego czekał Pawłowski. Powrót Kożulja uniemożliwił oddanie strzału.

5
1
2
3
40'

Świetnie Bursztyn, nie zostawił miejsca do strzału. Uderzenie Wrzesińskiego z ostrego kąta sparowane na rzut rożny.

11
2
3
2
3
40'

Strzał Majewskiego z daleka i interwencja Kudły "na notę". Bez zagrożenia, ale przynajmniej ładnie się położył.

3
2
2
38'
ZMIANA
38'

Błąd Steca i Zagłębie mogło zrobić psikusa w dziesiątkę. Udoviciciowi brakło pomysłu i partnera w środku pola karnego.

1
2
37'

Sanogo zbił pionę z sędzią Pawłem Raczkowskim i zasygnalizował zmianę. Opuszcza murawę na noszach.

4
1
2
2
35'

Sanogo jednak wrócił i próbował wedrzeć się lewą stroną. Na razie snajper Zagłębia robi więcej kurzu niż zagrożenia.

3
3
2
2
1
33'

Banasiak za długo zwlekał z podaniem w kontrze i nagle cała Pogoń wróciła na swoją połowę.

5
4
1
2
1
32'

Złe wieści dla Zagłębia. Sanogo chyba pogłębił swój uraz stawu skokowego, zasygnalizował już zmianę.

5
4
4
5
5
31'

Ogromne zamieszanie, na metrze kwadratowym znalazło się z 10 piłkarzy. Wymuszony strzał oddał Sanogo, ale został powstrzymany przez gąszcz nóg.

2
4
3
30'

Sanogo próbował czarować Matynię. Chyba za długo czekał, w końcu został zablokowany.

4
1
1
1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Vamara Sanogo. Gonił wyprowadzającego piłkę Walukiewicza, w końcu sfaulował.

4
6
1
4
26'

Żółtą kartkę otrzymał Hubert Matynia. Spóźnione wejście lewego obrońcy Pogoni, Wrzesiński znowu ucierpiał.

5
3
3
3
8
26'

Tylko Delew wiedział, co chcial zrobić. Kapitalny przerzut Malca, Bułgar zrobił kilka kroków z piłką i zagrał na pamięć. Nie było tam nikogo oprócz pięciu zawodników Zagłębia.

2
1
1
4
25'

Milewski postanowił sprawdzić, jak wysoko potrafi kopnąć. Bursztyn tylko sprawdził swój chwyt.

5
4
2
1
23'

Krótko rozegrany wolny nie zaskoczył Zagłębia. Po rykoszecie piłka minęła linię końcową.

3
1
1
5
2
22'

Pogoń przyspieszyła prawą stroną i są efekty. Stec wykorzystał pociągnięcie za koszulkę przez Mraza, rzut wolny w okolicach szesnastki.

8
2
5
1
20'

Ojoj, ewidentnie spóźniony Stec... Całe szczęście, że Wrzesińskiemu nic się nie stało.

3
2
1
1
18'

We dwóch nie da się strzelić. Guarrotxena przyjął sobie piłkę do uderzenia, ale wtranżolił mu się Majewski. Wyszło komicznie.

2
4
2
2
4
17'

Najgroźniejsza okazja Zagłębia. Cichocki znalazł się w polu karnym i zdołał uderzyć. Bursztyn górą.

4
2
3
1
5
15'

Jak szkoda, że to nie wpadło... Podstawski uderzył rewelacyjnie z 35 metrów. Słupek pomógł Zagłębiu, ale naprawdę, było na co popatrzeć.

14
8
9
2
8
14'

Świetna akcja Pogoni. Malec, Drygas, Majewski, jak po sznureczku. Matynia mógł strzelać, ale zrobił to źle, tylko w boczną siatkę.

6
4
5
4
2
13'

Trochę zamieszania pod bramką Zagłębia. Nerwowa interwencja Polczaka, ale Kudła wybawił stopera.

2
2
1
1
11'

W tej akcji szkoda tylko zdrowia Kożulja. Zawodnik Pogoni pognał przez pół boiska, by uderzyć koszmarnie.

2
1
2
3
10'

Kibice tylko jęknęli z zawodu. Dobrze włączenie Podstawskiego, Iker Guarrotxena uderzył zaskakująco i Kudła nie sięgnął piłki. Do szczęścia zabrakło może 30 cm.

1
4
3
1
9'

Minimalnie za mocna piłka za plecy obrońców. Delew nie wyprzedził Kudły.

2
2
2
2
8'

Sanogo rozbiegał uraz, a Zagłębie wciąż atakuje. Wrzesiński szukał kolegów w polu karnym Pogoni.

5
1
3
4
6'

Sanogo chyba podkręcił staw skokowy bez kontaktu z przeciwnikiem. Zaraz okaże się, czy będzie w stanie wrócić na plac.

3
4
4
2
2
5'

Sanogo pokręcił obrońcami Pogoni w polu karnym. Sam wyglądał na zaskoczonego, że udało mu się zwieść dwóch rywali. Trzeciego nie nawinął, strzał zablokowany.

5
4
4
4
3'

Dość wysokie tempo od początku. Zagłębie już dwa razy przedostało się w okolicę pola karnego Pogoni.

3
3
6
1
4
1'

Zaczęło się obiecująco. Guarrotxena próbował wyłożyć koledze piłkę do strzału.

3
2
4
3
czas Start meczu
15:11

Pogoń szła jak burza, dopiero pięć dni temu zatrzymał ją Piast. Wątpliwe, by Portowcom przytrafiła się druga taka klęska (0:3).

5
4
2
2
1
15:11

Sytuacja Zagłębia jest nie do pozazdroszczenia. Strata pięciu punktów do bezpiecznego miejsca i generalnie słabe występy w ostatnich tygodniach.

6
1
1
4
15:03

Pojedynek dwóch światów w Szczecinie. Pogoń, celująca nawet w miejsce na podium, zagra z ostatnim Zagłębiem Sosnowiec.