Lotto Ekstraklasa: 28. kolejka
03 kwi 2019 18:00
90+4'

Trochę szalony rajd Merebaszwiliego i tyle będzie z remisu Wisły... Piast raczej kontroluje mecz.

11
9
5
4
5
90+2'

Felix naraził się na śmieszność. Miał mnóstwo miejsca na środku pola karnego, ale myśli tak mu zakotłowały, że chyba nie wiedział co zrobić. I wyszedł z tego kiks.

5
5
4
3
3
90'

Hiszpan na moment poza placem. Doliczone cztery minuty.

3
3
2
2
2
90'

Oj, uzębienie Garcii chyba mocno ucierpiało. Hiszpan poprosił o pomoc.

1
1
1
3
3
88'

Kirkeskov nie popisał się, ale przynajmniej wywalczył rzut rożny. Piast kradnie czas.

1
1
1
2
3
85'

Mateusz Mak nie doczekał się na piłkę. Która to już ładna akcja Piasta?

1
1
2
2
3
84'

Piast. Schodzi: Joel Valencia. Wchodzi: Gerard Badia.

1
1
2
2
4
82'

Papadopulos zepsuł przyjęcie piłki, a i tak stworzył zagrożenie. To efekt niefrasobliwości Urygi.

2
2
2
3
2
81'

Zderzenie Valencii w powietrzu, pocierpi pewnie trochę, bo przecież Piastowi się nie spieszy.

1
1
2
2
3
79'
78'
77'

Rasak chyba się pospieszył. Miał dużo miejsca, kolegów w polu karnym, a zdecydował się na strzał. Zupełnie nieudany.

1
1
1
74'

Piast. Schodzi: Marcin Pietrowski. Wchodzi: Mateusz Mak.

74'

Zaskakująca próba z woleja. Dahene nie musiał jednak interweniować.

2
1
73'

Dobre dośrodkowanie Konczkowskiego. Piłki nie sięgnął Parzyszek, spóźnił się Valencia i po akcji.

1
2
1
73'

Jednak nie, bez jedenastki.

2
1
2
1
7
72'

Pietrowski ze stoickim spokojem, choć chyba przy tej interwencji zahaczył rywala. To może być kuriozalny rzut karny...

2
1
65'

Piłka jak po sznurku, ładna akcja Piasta. Kirkeskov zgrał z powietrza, z woleja przyłożył Parzyszek, ale nad bramką.

1
2
2
1
62'

Sporo swobody na prawej stronie miał Konczkowski. Dosrodkowanie zablokowane, tylko rzut rożny.

1
2
59'

Furman zrobił sobie miejsce i uderzył z 30 metrów. Niezła próba, Plach z problemami sparował piłkę do boku.

6
2
1
56'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Pietrowski. Ratunkowy faul przed kontrą.

4
1
1
1
55'

Pietrowski złamał do środka i próbował zagrać w pole karnego. Przesadził z siłą.

1
1
54'

Kirekoskov z wolnego przymierzył w Daehnego, Niemiec bez wielkich problemów.

2
52'

Kapitalna akcja Valencii! Ekwadorczyk huknął w poprzeczkę!

2
1
1
5
50'

Cwaniactwo Furmana, po raz kolejny umiejętnie się zastawił i wywalczył faul przed polem karnym.

3
1
48'

Daehne tylko patrzył, jak Piast stwarza zagrożenie. Świetna wrzutka Hateleya, przedłużenie Dziczka i Uros Korun udem minimalnie nad poprzeczką!

2
komentarz

46'

W Gliwicach ruszyła druga połowa.

1
komentarz

1
44'

Rasak mocno ucierpiał w starciu z Dziczkiem. I znowu okazja dla Wisły, rzut wolny wykonuje oczywiście Furman.

3
3
1
1
2
42'

Wyszło cwaniactwo Furmana. Stracił piłkę w środku pola, ale wymusił faul Valencii. I po niebezpieczeństwie.

3
3
1
39'

Merebaszwili! Drybling i pach, z daleka. Gruzin sprawdził czujność Placha, świetna interwencja bramkarza Piasta.

7
2
1
2
38'

Na razie Wisła jest najgroźniejsza po dośrodkowaniach Furmana. Kolejny strzał głową, ale bardziej przypominał on przedłużenie piłki.

1
1
1
2
36'

Piast chyba musiał odpocząć, bo znowu dominuje. Ładna akcja Valencii i Konczkowskiego, skończona niedokładnym zagraniem w pole karne.

1
3
2
34'

Piast w końcu się obudził. Hateley z dystansu tuż nad poprzeczką.

1
2
3
34'

Piast oddał Wiśle inicjatywę. Rasak i Furman rządzą w środku pola.

5
2
1
31'

Odważnie Daehne, ale nie miał wyjścia. Niemiec musiał wybiec daleko przed bramkę, by uprzedzić Valencii. Wyglądało komicznie, ale skutecznie.

4
1
1
30'

Płocczanie nie mają nic do stracenia. Najpierw Uryga głową, po chwili strzał z dystansu w Placha.

1
1
1
1
27'

Wisła zmusiła Koruna do błędu, Słoweniec spanikował pod presją, ale jego błąd naprawił Czerwiński. Prawda jest taka, że Stevanović też mógł się zachować lepiej.

3
2
1
26'

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek. Asystował mu Jorge Felix.

Co ma wisieć, nie utonie. Świetna wrzutka Dziczka, mierzący 172 cm Felix wyskoczył wyżej od obrońcy, zgrał do Parzyszka, a napastnikowi Piasta zostało najłatwiejsze zadanie. Po prostu dołożył nogę.

25
8
3
5
9
22'

Przytłaczająca przewaga w posiadaniu piłki. 70 do 30 dla Piasta.

6
1
1
4
3
23'

Za to lubimy Valencię, pełen gaz, szalony drybling i już okazja. Ekwadorczyk zrobił wiatrak z obrońców, ale trochę brakło koncepcji na akcję w szesnastce.

5
3
2
2
22'

Wisła jakby się otrząsnęła, nie pozwala Piastowi na bezkarne wejścia. Coraz odważniej także w ataku, ale strzał Rasaka daleki od ideału.

3
2
19'

Poklepali piłkarze Piasta, obrońcy Wisły patrzyli z rozdziwionymi ustami, jak Felix wbiega w szesnastkę. Hiszpan nie zdołał jednak dogonić piłki.

2
2
2
2
2
18'

No i zapachniało golem. Po wrzutce Furmana było blisko strzału głową.

7
2
16'

Dziczek znowu w roli głównej, chociaż nie w taki sposób jakby chciał. Faul na własnej połowie i będzie niezła okazja dla Wisły.

2
2
1
15'

CO ZA PARADA. Wiele razy psioczyliśmy na Daehnego, ale Niemiec popisał się kapitalną interwencją po strzale Dziczka z dystansu. Zbieramy zęby z podłogi.

7
3
1
2
14'

Wisła zupełnie niewidoczna w ofensywnie. Znowu przyjmuje Piasta na swojej połowie. Prawa strona jest bardzo groźna.

2
2
12'

Piłkarze Wisły proszą się o karę... mnóstwo niedokładności.

2
1
5
12'

Na pewno najgroźniejsza sytuacja dla Piasta. Konczkowski dorzucił piłkę, Garcia przysnął i Parzyszek był bliski wepchnięcia piłki do siatki.

1
1
2
1
11'

Wystarczyło, że Piast mocniej depnął i Nafciarze mieli już serce w gardle. Gospodarze dominują.

1
1
1
2
2
10'

Tempo generalnie spacerowe, nikt nie spieszy się z wyjściem do obrońców Piasta. No to sobie klepią piłkę na własnej połowie.

1
7'

Garcia dzisiaj głównym celem Piasta. Trzecie zagranie za plecy Hiszpana, na razie bez powodzenia.

1
1
2
17:54

6'

Dośrodkowanie dla Wisły, więc przy piłce niezbędny Furman. Wrzutka za wysoka, piłkarze Piasta poradzili sobie z niebezpieczenstwem.

1
4'

Valencia kręcił obrońcami i chyba zaczarował stoperów, bo bardzo nerwowo wybili piłkę. Chyba na parking.

1
1
1
1'

Pierwszy rzut rożny, na wrzutkę czaił się Parzyszek.

2
17:47

1
2
17:47

W Wiśle robi się coraz goręcej, ponoć posada trenera Vicuny jest zagrożona. W sumie nic dziwnego, Nafciarze to w tym momencie jeden z głównych kandydatów do spadku.

1
1
1
17:45

W Gliwicach mecz bardzo istotny dla układu tabeli - Piast gra o podium, płocka Wisła o utrzymanie.