Newcastle United
65' Fabian Schaer 68' Federico Fernandez 71' Matt Ritchie 83' Joselu
Chelsea FC
40' Mateo Kovacić 76' Eden Hazard 87' DeAndre Yedlin
1:2

Koniec meczu! Chelsea musiała się napocić, żeby wywalczyć komplet punktów. Ostatecznie londyńczycy pokonali Newcastle 2:1.

Stałe fragmenty nie są w tym meczu mocną stroną gospodarzy. Okazja zmarnowana.

Sroki jeszcze walczą, za chwilę wznowią z rzutu rożnego. To co, jednak remis?

Dość przypadkowo Perez stanął przed szansą na strzał zza pola karnego. Decyzja słuszna, ale wykonanie bardzo mizerne. Z piątego metra wznowi golkiper Chelsea.

Podopieczni Maurizio Sarriego wiedzą co robić w takiej sytuacji, futbolówka daleko od bramki Arrizabalaga.

Arbiter dorzucił 5 minut.

Chcieliśmy ciekawej końcówki i taką też mamy. Czy to koniec strzelania?

Gol samobójczy! DeAndre Yedlin.

Chelsea znów prowadzi! Ustawiony w polu karnym Newcastle Marcos Alonso uderzył w kierunku dalszego słupka, piłka po drodze odbiła się od nogi Yedlina i wpadła do siatki!

Rzut wolny dla Chelsea. Będzie gorąco pod bramką Dubravki?

Gospodarze odżyli, teraz to goście muszą uspokoić grę.

Gol! Strzelił Joselu.

Joselu notuje świetne wejście z ławki, zdobywając gola po strzale głową... ale tego gola nie powinno być. Yedlin uderzył w twarz Giroud, ale sędzia pozwolił kontynuować grę i The Blues mają problem.

Eden Hazard został złapany na spalonym.

Zawitaliśmy na połowę Chelsea na dłuższą chwilę. Gospodarze nie sprawiają jednak wrażenia zespołu podrażnionego stratą gola.

Newcastle. Schodzi: Fabian Schaer. Wchodzi: Yoshinori Muto.

Chelsea. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Ross Barkley.

Newcastle nie ma już czego bronić. Będą emocje w końcówce?

Gol! Strzelił Eden Hazard.

Dubravka dobrze odczytał intencje Belga, ale jego uderzenie było wystarczająco silne, żeby otworzyć wynik!

Rzut karny dla gości, faulowany Marcos Alonso! Czy to dobra decyzja arbitra? Mocno dyskusyjna.

Ale ten korner nie podniósł ciśnienia kibicom na St James' Park.

Alonso trochę za mocno podkręcił piłkę przy dośrodkowaniu, ale dzięki interwencji obrońcy gospodarzy Chelsea zyskała korner.

Newcastle. Schodzi: Jacob Murphy. Wchodzi: Ayoze Perez.

Poprzeczka! Co za pocisk! Antonio Ruediger przyłożył z dystansu ile sił w nodze, to byłby cudowny gol!

Żółtą kartkę otrzymał Matt Ritchie.

Obraz gry bez zmian. Goście cały czas w okolicach pola karnego Newcastle. Kepa Arrizabalaga z kolei może się nudzić.

Chelsea. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Willian.

Żółtą kartkę otrzymał Federico Fernandez.

Maurizio Sarri szykuje drugą zmianę. Jak myślicie, zobaczymy gole w tym meczu?

Chelsea. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Olivier Giroud.

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Schaer.

Newcastle. Schodzi: Jose Salomon Rondon. Wchodzi: Joselu.

The Blues zaczynają się spieszyć. Póki co biją głową w mur. A Newcastle? Dawno nie było na połowie londyńczyków.

Gospodarze zostawiają rywalowi bardzo mało miejsca. Mimo to gracze Chelsea wymieniają kolejne podania. Nie idą jednak za tym okazje strzeleckie.

Z tego mógł paść gol! Podanie ze skrzydła do będącego w polu karnym Alvaro Moraty, lecz ten popełnił prosty techniczny błąd. Powinien być strzał a wyszło złe przyjęcie.

Yedlin wćsiekły na sędziego, który przerwał akcję Newcastle, dopatrując się przewinienia na Marcosie Alonso.

Nie idzie z akcji, to może ze stałego fragmentu? Hazard bardzo źle dośrodkował z rzutu wolnego.

Czas płynie a Sroki cały czas realizują swój plan - nie dają sobie zrobić krzywdy.

Goście przyspieszyli. Świetne przerzucenie piłki na prawe skrzydło do Pedro, który wystawił ją do nadbiegającego Azpilicuety. Jego uderzenie, z dobrej pozycji, bez problemu zatrzymał Dubravka.

Hazard do Moraty, ten chciał odegrać do kolegi z zespołu, ale na posterunku był jeden z przeciwników.

Nic się nie zmienia. Ani w składach, ani na murawie. Londyńczycy znów w ataku pozycyjnym.

Druga połowa rozpoczęta!

Czy Chelsea uda się złamać defensywę Newcastle?

Przerwa. Chelsea ma ogromną przewagę w liczbie wymienianych podań, naciska defensywnie ustawione Sroki, ale póki co goli nie mamy.

Azpilicueta strzela z powietrza. Trafił w Alvaro Moratę.

Był rzut wolny, po chwili również korner. Cały czas mamy bezbramkowy remis.

Jedna wrzutka, druga, trzecia... Gospodarze próbowali, ale i tym razem bez celnego strzału. Okazję na to będą mieli goście, których kontra została przerwana faulem.

Sung-Yong mógł dokładnie dośrodkować... ale nie wyszło. Newcastle za chwilę wznowi jednak grę spod chorągiewki.

Żółtą kartkę otrzymał Mateo Kovacić.

Sprytne podanie w kuerunku Azpilicuety. Ten jednak nie zdołał dogonić futbolówki. Gdyby to się udało, byłoby gorąco pod bramką Srok.

Pierwsza połowa zbliża się do końca. Mecz nabrał nam tempa, to Chelsea cały czas ma przewagę, ale czekamy na kolejne okazje, więcej emocji!

I jeszcze raz Pedro! Tym razem płaski strzał w kierunku dalszego słupka został zatrzymany przez Dubravke.

Świetna okazja dla Chelsea! Pedro Rodriguez wykorzystał bierną postawę obrońców, znalazł się z futbolówką w polu karnym, lecz zamiast do siatki posłał ją w trybuny.

Matt Ritchie posłał niezłą wrzutkę. Po chwili, po centrze z drugiej strony, piłka trafiła na głowę Rondona, a ten uderzył niecelnie.

Mimo to gospodarze zyskali rzut wolny. Marcos Alonso był lekko spóźniony, mógł za to zagranie dostać żółtą kartkę.

Rafael Benitez nie może być zadowolony. Gra jego zespołu jest bardzo chaotyczna.

Ładna, indywidualna akcja aktywnego Hazarda. 27-latek i tym razem jednak nie zmusił bramkarza do interwencji.

I już jesteśmy pod drugim polem karnym. Alvaro Morata długo się przymierzał aż w końcu uderzył. Jego próba została zablokowana, a rzut rożny, który zyskała Chelsea, nie wyszedł jej piłkarzom.

Alvaro Morata traci piłkę, w końcu jakaś kontra Newcastle? Nic z tego. Rondon może i miał dobry plan, ale nie udało mu się utrzymać przy futbolówce.

Hazard pokazuje, że nie ma zamiaru odpuszczać. Mimo obecności rywali zdołał oddać strzał, precyzji w tym jednak nie było.

Cały zespół gospodarzy w okolicach własnego pola karnego. To chyba najlepiej pokazuje, jak wygląda obraz gry.

Hazard wrócił do gry. Ciekawe czy uda mu się rozbiegać ten drobny uraz.

Przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje Eden Hazard. Czyżby jednak zmiana?

Londyńczycy wymieniają bardzo dużą liczbę krótkich podań. Może się to podobać, ale nie przekłada się to na klarowne okazje. Nie może to jednak dziwić, Newcastle stawia "autobus".

Dużo dymu, mało ognia. Kotłowało się pod bramką Dubravki. Skończyło się niecelnym strzałem Antonio Ruedigera.

Ritchie notuje udany wślizg, rzut rożny dla przyjezdnych.

Newcastle broni się bardzo głęboko, Chelsea ma wyraźną przewagę. Jeśli miejscowi nie zmienią taktyki to ciężko będzie im utrzymać bezbramkowy remis.

Eden Hazard próbował zrobić coś z niczego w bardzo dużym tłoku. Skończyło się na udanej interwencji obrońców.

Wrzutka z prawego skrzydła w pole karne gospodarzy. Na boisko upadł jeden z londyńczyków, ale o odgwizdaniu przewinienia nie mogło być mowy.

Rondon fauluje w ataku, nic z tej akcji Newcastle nie będzie.

Teraz ekipa z Londynu przeniosła się pod bramkę rywala. Sroki jednak mocno skupione w obronie.

Jacob Murphy dostał piłkę przed polem karnym, miał trochę wolnego miejsca, więc co? Uderzenie! Mocne, płaskie, lecz Arrizabalaga był dobrze ustawiony.

Początek spokojny, goście w ataku pozycyjnym popełnili błąd. Newcastle ruszyło z kontratakiem, który jednak stracił na dynamice.

Matt Ritchie trafił w nogę Edena Hazarda. Gracz Chelsea mocno odczuł to starcie, ale wydaje się, że szybko dojdzie do siebie.

Zaczynamy!

Jak zakończy się ten mecz?

Sędzia: Paul Tierney,

Już za kilka minut rozpocznie się spotkanie zajmującego 15. miejsce w tabeli Newcastle z plasującą się na 4. pozycji Chelsea.