Zappacosta zgłasza chęć do gry. Po wejściu przeprowadził dwie dobre akcje, teraz też zakręcił się w polu karnym.

1
90'

Jeszcze cztery minuty agonii Cardiff.

87'

Kepa jeszcze zmuszony do dużego wysiłku, świetny strzał głową i kapitalna interwencja Hiszpana!

1
84'
83'

Gol! Strzelił Willian.

Można się rozejść, Chelsea ma 3 punkty. Kapitalne uderzenie Brazylijczyka sprzed pola karnego.

Chelsea FC
17
10
2
1
3
80'

1
80'

Karny dla Chelsea, Bamba faulował Williana.

16
6
2
1
1
79'

Giroud reklamował rękę rywala, ale chyba nie miał racji. Za chwilę na placu może pojawić się Alvaro Morata.

77'

Cardiff. Schodzi: Danny Ward. Wchodzi: Gary Madine.

74'

David Luiz próbował ożywić mecz swoim wejściem. Stoper zatrzymany na linii pola karnego.

73'

Chelsea zabija mecz. Tempo spadło, właściwie nie spieszy się jej do ataków.

2
1
70'

Cardiff. Schodzi: Bobby Reid. Wchodzi: Callum Paterson.

68'

Chelsea. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Willian.

6
2
1
1
1
67'

No proszę, Chelsea przysnęła całkowicie. Reid zwiódł Davida Luiza i strzelił między nogami Azpilicuety. Pomyłka naprawdę nieznaczna.

2
2
2
2
3
66'

Maurizio Sarri wpuści nową krew, do wejścia szykuje się Willian.

1
1
63'

Hiszpan raz jeszcze. Przyjął, odwrócił się z piłką i wstrzelił (uderzył?) piłkę. Nikt z kolegów nie zamknął akcji.

1
62'

Pedro po prostu ma pecha. Rudiger ruszył z akcją z własnej połowy, znalazł Hiszpana podaniem, a mistrz świata 2010 uderzył tuż obok słupka. No nie chce wpaść. Mógł mieć już hat-tricka.

60'

Słabszy fragment meczu, od trzech minut zupełnie bez żadnej składnej akcji, więcej wybić na aferę i niedokładności.

57'

Etheridge z drobnymi problemami. Ostatecznie poradził sobie z rykoszetem po dośrodkowaniu.

56'

Chelsea trochę igra z ogniem, była blisko koszmarnego błędu na własnej połowie. Cardiff coraz bardziej aktywne.

54'

Neil Warnock zmobilizował Cardiff okrzykami, bo nagle się otrząsnęli i zaczęli wychodzić z wyższym pressingiem. Może jeszcze będą emocje?

52'

Chyba Chelsea poczuła się zbyt pewnie. Przegrany pojedynek powietrzny i piłka spadła pod nogi Rallsa. Soczyste uderzenie obok słupka.

3
50'

Chelsea. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Ross Barkley.

3
2
1
1
1
49'

Kovacić od początku połowy zgłaszał jakiś problem, będzie konieczna zmiana.

1
47'

Cardiff. Schodzi: Harry Arter. Wchodzi: Jazz Richards.

47'

Przewaga Chelsea robi się przygniatająca. Niemal nie dopuścili Cardiff do piłki po przerwie.

1
2
46'

Wracamy do gry!

1
2
1
45+3'

Nie grzeszący wzrostem Kante mógł zaskoczyć strzałem głową. Bamba nie dał się jednak przeskoczyć.

45+1'

Pierwszą z doliczonych trzech minut zwieńczył strzał Morrisson. Cardiff jeszcze się nie poddaje.

1
43'

Gol! Strzelił Eden Hazard. Asystował mu Olivier Giroud.

Wow, co za akcja! Pedro w pole karne, Giroud zdołał zgrac stojąc tyłem do bramki, a Hazard wykonał najłatwiejszą część zadania. To musiało się tak skończyć.

24
12
2
2
1
43'

Alonso dryblował na lewej stronie. Dośrodkowanie zatrzymane jednak przez stoperów.

41'

Piłkarze wykorzystali krótką przerwę i udali się do wodopoju. Bardzo intensywna pierwsza połowa.

1
39'

Cardiff całkowicie zamknięte na własnej połowie, Hazard dowodzi niemal każdą akcją.

36'

W końcu wpadło. Chelsea przyspieszyła, Giroud dojrzał wybiegającego Hazarda i obsłużył go podaniem w tempo. Belg uderzył po długim rogu, bramkarz bez szans.

20
11
3
1
2
35'

Znowu Pedro. Jego kolejny strzał wylądował na trybunie za bramką.

33'

Fantastyczny pomysł Pedro, wykonanie prawie równie dobre. Dojrzał, że Etheridge za bardzo wyszedł z bramki, próbował go przelobować. Pomyłka minimalna.

32'

Uderzał oczywiście Alonso. Duża pomyłka Hiszpana, przynajmniej metr nad poprzeczką.

3
31'

Hazard faulowany właściwie na linii pola karnego, będzie się działo.

3
30'

Cardiff, a dokładniej Sol Bamba, wyjaśnili kolejną sytuację. Świetne podanie do Giroud, Francuz bardzo blisko wepchnięcia piłki do siatki.

28'

Lecą wióry. Danny Ward znokautowany przez Rudigera.

26'

No proszę, dośrodkowanie Pedro prawie zakończyło swój lot na poprzeczce. Mnóstwo szczęścia Etheridge'a, chyba nie spodziewał się takiego scenariusza.

1
24'

Bardzo blisko gola Pedro! Strzał Hiszpana właściwie musnął słupek, Etheridge tylko pofrunął nadaremno.

1
2
4
3
4
22'

Kante skasował atak Cardiff i przy okazji Hoiletta. Piłkarz beniaminka pocierpiał, ale chyba wróci do gry.

1
21'

The Blues nie popisali się przy rzucie rożnym. Chwilę wcześniej wywalczył go bardzo aktywny Giroud.

1
20'

Zaczynają się wściekłe ataki Chelsea. Piłkarze z Cardiff bardzo często wpuszczają ich we własne pole karne.

1
2
17'

Bestia obudzona. Etheridge w krótkim czasie dwa razy uratował Cardiff! Za drugim razem sam na sam z Kovaciciem, co za interwencja.

1
1
15'

Gol! Strzelił Souleymane Bamba. Asystował mu Bobby Reid.

Ależ zaspała defensywa Chelsea! Dośrodkowanie z głębi pola, zgranie głową i Bamba znalazł się sam przed bramką1

7
9
5
9
15
12'

Taka okazja pewnie nieprędko się przytrafi. Bamba nie może uwierzyć, że tak zepsuł uderzenie głową. Cardiff mogło prowadzić.

1
11'

Tym razem Alonso w głównej roli pod swoją bramką. Przerwał groźną akcję Cardiff.

9'

Chelsea znowu groźnie. Akcję rozprowadził Alonso, Giroud znalazł się w szesnastce, ale dostał podanie nieco za plecy i uderzenie nie zagroziło Cardiff.

7'

Kolejne poszukiwanie Giroud. Długie prostopadłe podanie wylądowało w rękach Etheridge'a.

6'

Zdecydowanie najlepsza akcja Chelsea. Piłka wrzucona z prawej strony leciała baaaaardzo długo, ale Giroud wyskoczył w tempo i zdołał oddać strzał głową. Pomyłka o centymetry.

3
2
5'

Kante już zaczyna kąsać. Mistrz świata poskrobał rywala po kostkach.

3'

Ożywiło się Cardiff. Bamba dośrodkował i Kepa nie uratował Chelsea przed rzutem rożnym.

1
2'

Chelsea od razu mocno ruszyło. Pierwsza akcja Pedro zatrzymała się na drugim obrońcy Cardiff.

czas Start meczu
15:47

Na razie Chelsea imponuje, ma na koncie 12 punktów i razem z Liverpoolem przewodzi w tabeli. Cardiff City w dolnej połowce tabeli.