Groźny strzał Xhaki zza pola karnego, ale piłka minęła słupek.

1
1
1
90'

Everton naciska na bramkę Cecha. Dośrodkowanie Davisa z prawej strony przejęte przez Arsenal.

1
1
87'

Oezil chciał dograć na lewo do Iwobiego, ale napastnik nie zdążył do piłki.

85'

Dobry strzał Tosuna z pol karnego, ale bronił Cech.

2
83'

Sigurdsson oddał mocny strzał zza pola karnego, ale strzał odbił się rykoszetem.

82'

Iwobi do Welbecka, ale strzał Anglika zblokował Zouma.

1
1
80'

Arsenal rozegrał na krótką z rzutu roznego ale zwleka z dograniem w pole karne.

80'
ZMIANA

Arsenal. Schodzi: Aaron Ramsey. Wchodzi: Danny Welbeck.

79'

Teraz Iwobi wywalczył rzut rożny po starciu z Kennym

1
1
1
79'

Iwobi nie poradził sobie z piłką na lewej stronie i zwolnił dobrze zapowiadający się atak Arsenalu.

76'

Richarlison próbował wejść w pole karne, ale został złapany w zasieki obrońców. Zderzył się z Mustafim i obaj leżą na murawie.

1
75'

Nieudane dogrnie z lewej strony i grę wznowi Petr Cech.

70'

Richarlison faulowany przed polem karnym przez Torreirę.

1
1
1
1
70'

Xhaka stracił piłkę. Z prawej strony dogrywał Calvert-Levin, ale na drugiej stronie nie poradził sobie Richarlison.

1
67'

Dośrodkowanie Monreala z lewej strony strącone przez obrońcę Evertonu.

65'

Chaos wdarł się w szeregi obu drużyn. Dużo niedokładości w ostatnich minutach w wykonaniu piłkarzy

62'

Dośrodkowanie Evertonu z lewej strony, nieudane i Arsenal rusza z kontrą.

1
59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Aaron Ramsey.

W dobrym miejscu o dobrym czasie znalazł się Aubameyang. Gabończyk z prawej strony dostał piłkę i bez problemu podwyższył strzałem z kilku metrów.

56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette. Asystował mu Aaron Ramsey.

Francuz dostał podanie od Ramseya i przymierzył w samo okienko.

25
10
3
3
5
52'

Zouma atakowany na środku boiska przez pomocników Arsenalu i rzut wolny dla Evertonu.

1
51 '

Nieudane zagranie Davisa. Pomocnik zagrał za plecy Walcotta, ale Everton szybko odzyskał piłkę po aucie dla Arsenalu.

49'

Piłkę dostał Ramsey i uderzył z dystansu. Przytomnie obronił Pickford.

49'

Walcott nabity piłką przez Monreala i korner dla Arsenalu.

48'

Na spalonym złapany Calvert-Lewin.

1
47'

Dośrodkowanie Sigurdssona na głowę Keane'a. Obrońca uderzył z kilku metrów niecelnie.

1
47'

Dośrodkowanie wybite. Everton musi próbować dalej.

46'

Pierwszy rzut rożny w drugiej połowie dla Evertonu.

46'

Zaczęli gospodarze.

1
1
komentarz

Piłkarze wracają na murawę. Zaraz zaczynamy drugą połowę.

45+2'

Ramsey szukał w polu karnym Lacazette'a, ale szybszy jest Jordan Pickford.

45'

Sędzia przedłuża I połowę o 3 minuty.

1
1
44'

Richarlison idzie na przebój, może podawać do Walcotta, ale wybiera inne rozwiązanie. Mocny strzał pod poprzeczkę odbija Cech.

2
2
1
1
1
42'

Nieoczekiwane problemy Pickforda! Po centrze z lewej strony boiska piłka trafiła w poprzeczkę i wróciła na boisko.

1
1
1
1
1
40'

Nie wiemy dokładnie kiedy, ale uderzenie w w oko przyjął Theo Walcott. Ofensywny pomocnik Evertonu ledwo widzi. Spuchnięte oko nie wygląda dobrze.

1
2
2
2
2
39'
ZMIANA

Arsenal. Schodzi: Sokratis Papastathopoulos. Wchodzi: Rob Holding.

Problemy ze zdrowiem zgłaszał Mustafi, a tymczasem kłopoty ma także drugi ze stoperów. Do tego stopnia, że konieczna jest zmiana.

38'

Theo Walcott rozpędził się na prawej stronie, był już sam przed bramkarzem, ale Cech świetnie obronił nogami.

2
2
1
36'

Kilka minut ospałej gry. Piłkarzy wytrąciła z rytmu kontzuja Mustafiego.

1
1
33'

Przerwa w grze. Calvert-Lewin kopnął Mustafiego. Reprezentant Niemiec nie podnosi się z murawy.

1
1
31'

Lucas Digne przymierzył pod poprzeczkę, piłka poszybowała nad murem i zmierzała tam gdzie chciał, ale Petr Cech przeniósł ją nad bramką.

3
2
30'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos. Faulowany tuż przed polem karnym Arsenalu był Walcott.

29'

Zaskakujacy strzał Richarlisona sprzed lewego narożnika pola karnego. Cech nie musiał interweniować, odprowadzając piłkę wzrokiem.

27'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Digne. Nieprawidłowo zatrzymany na prawym skrzydle został Aubameyang.

1
1
24'

Niebezpieczne są ataki Evertonu. Kolejna szybka wymiana podań zakończona strzałem Walcotta. Z tym uderzeniem Cech również sobie poradził.

1
1
1
21'

Petr Cech odbija piłkę do boku po mocnym strzale sprzed "szesnastki". Soczyście strzelił Richarlison.

3
1
19'

Ładnie pograli na małej przestrzeni piłkarze Evertonu. Prostopadłe podanie do Calverta-Lewina przerwa jednak Mustafi.

1
1
1
16'

Za nami świetny kwadrans gry. Dużo się dzieje, a wszystko dlatego, że oba zespoły są usposobione ofensywnie.

1
1
15'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Torreira. Ostry atak wślizgiem w nogi Sigurdssona.

12'

Ależ zamieszanie przed bramką Pickforda! Anglik broni strzał z bliska Monreala. Była jeszcze próba dobitki... nieskuteczna.

1
8'

Rozklepana obrona Arsenalu! Strata Xhaki i piłka u Walcotta. Podanie wzdłuż bramki, ale piłki nie sięga Richarlison. Do tego był jeszcze spalony.

2
7'

Znów Aubameyang dogrywa z lewej flanki. Tuż przed bramką do piłki dopada Aaron Ramsey. Nie ma strzału, a gwizdek sędziego. Walijczyk pomagał sobie ręką.

1
2
1
5'

Pierre-Emerick Aubameyang rozpędził się lewym skrzydłem, dośrodkowanie jednak ofiarnie blokuje Davies.

1
1
2'

Wymarzona okazja Evertonu już na samym początku! Dominic Calvert-Lewin sam przed Cechem, ale próba minięcia bramkarza wręcz fatalna.