Premier League: 16. kolejka
08 gru 2018 13:30
90+1'

Lallana zmienił koszulkę i wrócił do gry. Liverpool nie będzie więc kończył meczu w dziesiątkę.

4
1
1
90'

Doliczone 5 minut.

1
1
87'

Adam Lallana zderzył się z Lermą i krwawi z głowy. Przerwa w grze.

1
1
1
86'

Po dośrodkowaniu Robertsona świetną okazję miał Georginio Wijnaldum, lecz główkował daleko obok słupka.

1
1
1
1
83'

AFC Bournemouth. Schodzi: Charlie Daniels. Wchodzi: Diego Rico.

83'

AFC Bournemouth. Schodzi: Junior Stanislas. Wchodzi: Tyrone Mings.

81'
80'

Niezła próba gospodarzy. Sprzed pola karnego potężnie uderzył Charlie Daniels i piłka poleciała tuż nad bramką.

1
77'

Gol! Strzelił Mohamed Salah.

Ależ pogrom! Cook nie potrafił zatrzymać wychodzącego na czystą pozycję Salaha, a ten dwa razy "położył" Begovicia i spokojnie trafił do siatki, mimo że na drodze stanął mu jeszcze Ake.

Liverpool FC
23
17
5
3
4
75'

Gospodarze jeszcze walczą, ale robią to bez przekonania. W tym meczu wielkich emocji już chyba nie będzie.

1
71'

Alisson ze spokojem obronił strzał Stanislasa z rzutu wolnego. Odległość była zbyt duża.

70'

Żółtą kartkę za faul na Lermie otrzymał Fabinho.

2
68'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Steve Cook.

3:0 dla Liverpoolu! Cook tak przeciął dośrodkowanie Robertsona z lewego skrzydła, że wyszedł z tego... idealny strzał przy dalszym słupku. Begović bez szans. Gdyby Cook zrobił to po drugiej stronie boiska, z pewnością stałby się mocnym kandydatem do autora trafienia kolejki.

AFC Bournemouth
14
14
4
4
4
67'

Obrona The Reds bez trudu poradziła sobie z dośrodkowaniem Frasera z rzutu rożnego.

2
2
1
2
1
65'

AFC Bournemouth. Schodzi: David Brooks. Wchodzi: Lys Mousset.

2
2
1
1
65'

Liverpool. Schodzi: Naby Keita. Wchodzi: Adam Lallana.

3
2
1
1
65'

Liverpool. Schodzi: Xherdan Shaqiri. Wchodzi: Sadio Mane.

62'

Zbyt mocno z lewego skrzydła dośrodkował Ryan Fraser i żaden z jego kolegów nie miał szans tego zamknąć.

58'

Inicjatywę mają teraz Wiśnie, ale póki co niewiele z tego wynika.

57'

Jefferson Lerma zablokowany przy próbie oddania potężnego strzału z 18 metrów.

52'

Joshua King zamykał akcję oskrzydlającą, ale zamiast podciąć piłkę nad wychodzącym Alissonem, źle ją przyjął, a potem domagał się jeszcze podyktowania jedenastki.

1
52'

Zakotłowało się w polu karnym Liverpoolu, ale gospodarze nie mieli pomysłu na zakończenie akcji i nie oddali nawet strzału.

50'

Przerwa w grze, z pomocy lekarskiej musiał skorzystać Nathan Ake. Zawodnik Wiśni ma chyba problem z kością policzkową.

1
1
48'

2:0 dla The Reds! Salah zakręcił obrońcami Bournemouth i skierował piłkę do siatki lekkim, ale precyzyjnym płaskim strzałem przy dalszym słupku. Niewykluczone, że to już koniec emocji na Dean Court.

25
15
2
3
6
46'

Początek drugiej połowy.

1
1
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

3
2
44'

W starciu z rywalem ucierpiał Joshua King, który potrzebował pomocy medycznej.

1
1
42'

Asmir Begović złapał piłkę po wrzutce Milnera z rzutu rożnego.

2
2
41'

Ostatnie fragmenty rywalizacji w I odsłonie starcia. Grę od własnej bramki rozpocznie Alisson.

3
3
39'

Alisson wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Ryan'a Frasera z kornera.

2
2
36'

AFC Bournemouth spychane do głębokiej defensywy. Pachnie kolejnym golem dla Liverpool FC.

2
4
34'

Ryan Fraser wywalczył rzut rożny dla miejscowej ekipy.

1
1
1
1
2
32'

Długo przy piłce utrzymują się The Reds, zaś gospodarze tylko bezradnie biegają za futbolówką.

3
2
30'

Piłkarze AFC Bournemouth mają problem z wymianą kilku celnych podań.

1
28'

Virgil van Dijk był faulowany i od rzutu wolnego grę wznowi Liverpool FC.

2
25'

Liverpool FC wyszedł na prowadzenie 1:0! Z dystansu uderzył Roberto Firmino, a piłkę przed siebie odbił Asmir Begović. Do futbolówki dopadł Mohamed Salah i wpakował ją do siatki. Jednak należy podkreślić, że Egipcjanin w momencie strzału Firmino znajdował się na minimalnym spalonym, czego nie dojrzał sędzia boczny.

screen: Twitter
27
24
8
7
12
23'

David Brooks uderzył mocno z dystansu, a piłkę do boku odbił Alisson.

4
2
22'

Joshua King oddał niecelny strzał na bramkę przyjezdnych.

2
1
20'

Uderzał z około 14 metrów Naby Keita, ale został zablokowany przez przeciwnika.

2
1
19'

Nieudanie z lewej flanki dośrodkowywał Andrew Robertson.

2
1
17'

Szarżował na prawym skrzydle Salah, ale z łatwością został zatrzymany przez rywala.

2
1
1
15'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jefferson Lerma.

4
1
1
1
1
14'

Mohamed Salah znalazł się na pozycji spalonej.

2
3
2
2
1
13'

Xherdan Shaqiri trafił z rzutu wolnego prosto w mur.

2
1
1
1
1
12'

Żółtą kartkę za zagranie piłki ręką otrzymał Nathan Ake.

3
1
11'

Posiadanie piłki:

AFC Bournemouth - 25 proc.

Liverpool FC - 75 proc.

3
1
1
9'

Bezpańską piłkę wyłapał Alisson i szybko rozpoczął akcję gości.

2
2
6'

Na razie piłkarskie szachy, sporo walki i brak składnych akcji.

1
1
4'

Roberto Firmino faulował rywala i od rzutu wolnego grę rozpocznie AFC.

2
1
1
3'

The Reds spokojnie wymieniają kolejne podania, budując atak pozycyjny.

4
1
1'

Rywalizację od środka boiska rozpoczęli gospodarze.