Premier League: 16. kolejka
08 gru 2018 18:30
90+4'

Bardzo dobra interwencja Kepy, który sparował strzał Jesusa z 15 metrów. Brazylijczyk powinien był lepiej uderzyć w tej sytuacji.

6
3
1
90+2'

Cała drużyna Chelsea na własnej połowie, ale Man City i tak nie jest w stanie podejść pod pole karne.

5
3
1
90'

Cztery minuty doliczone.

4
2
2
1
90'

Chelsea. Schodzi: Eden Hazard. Wchodzi: Olivier Giroud.

88'

Nie klei się gra Man City. Wciąż jest na połowie Chelsea, ale nie oddaje strzałów.

8
5
84'

Telewizyjne powtórki pokazały, że Chelsea nie należał się rzut rożny, po którym zdobyła drugiego gola.

9
10
5
5
5
84'

Man City. Schodzi: Riyad Mahrez. Wchodzi: Phil Foden.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Pedro Rodriguez.

2
2
2
2
3
78'

Gol! Strzelił David Luiz. Asystował mu Eden Hazard. 2:0! Dośrodkowanie Belga z rzutu rożnego i Luiz głową z pięciu metrów pokonał Edersona.

42
24
12
7
9
77'

Strzał Barkleya sprzed pola karnego, niewielki rykoszet i korner.

6
6
3
3
2
75'

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Ruben Loftus-Cheek.

4
3
1
2
1
74'

Wypad Chelsea na połowę rywali i Hazard dał się sfaulować.

2
1
1
1
3
72'

Man City nie jest w stanie wrzucić wyższego biegu. Dłużej utrzymuje się przy piłce, jednak niewiele z tego wynika.

3
3
4
2
1
68'

Man City. Schodzi: David Silva. Wchodzi: Ilkay Gundogan. Kontuzja Hiszpana.

67'

Chelsea cofnięta na własną połowę i tutaj czeka na Man City.

1
1
1
1
2
64'

Chelsea. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Ross Barkley.

2
1
2
3
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Jorginho. Faulowany Mahrez.

Chelsea FC
2
2
1
3
1
63'

Ederson złapał piłkę po płaskim strzale Pedro z 25 metrów.

2
1
1
1
1
62'

Centra Sterlinga w pole karne, jednak żaden zawodnik Man City nie sięgnął piłki.

1
2
1
1
59'

Odpowiedź Chelsea, jednak Cesar Azpilicueta fatalnie dośrodkował z prawego skrzydła.

1
1
1
2
57'

Kyle Walker celnie przymierzył z 20 metrów z rzutu wolnego, jednak Kepa zdołał sparować piłkę do boku.

3
3
2
2
3
56'

Man City ruszył do ataku. Przed chwilą miał już siódmy rzut rożny (Chelsea żadnego), ale nie było zagrożenia pod bramką Chelsea.

2
1
53'

Man City. Schodzi: Leroy Sane. Wchodzi: Gabriel Jesus.

52'

Kolejna szansa dla Chelsea! Kante dostrzegł niepilnowanego Williana, który z 15 metrów uderzył zbyt słabo, żeby zaskoczyć Edersona.

2
1
1
51'

Kante wpadł w pole karne i dograł do Pedro, który nie był w stanie oddać celnego strzału.

1
49'

Dobry strzał Williana z rzutu wolnego z 22 metrów i bardzo dobra interwencja Edersona.

47'

Warto zaznaczyć, że Man City w tym sezonie przegrywał w Premier League... przez 12 minut.

2
1
2
1
1
46'

Początek drugiej połowy.

1
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

4
2
3
3
2
45'

Gol! Strzelił N'Golo Kante. Asystował mu Eden Hazard. 1:0 dla Chelsea! Atakował Man City, ale gola strzelili gospodarze. Płaskie dogranie Belga i Kante wpakował piłkę pod poprzeczkę MC z 12 metrów.

45
27
12
8
10
41'

Eden Hazard otrzymał trudne podanie na klatkę piersiową i nie był w stanie opanować piłki.

6
3
2
2
5
38'

Alonso ma spore problemy ze Sterlingiem. Anglik bez problemu mija Hiszpana.

4
2
2
3
4
35'

Przerwa w grze, ponieważ z bólu zwija się David Luiz po starciu ze Sterlingiem.

4
3
2
4
6
33'

Sterling ośmieszył przy linii Alonso i płasko zagrał na 10 metr, gdzie niepilnowany Sane trafił w obrońcę Chelsea.

1
1
1
1
2
32'

W końcu. Zagotowało się w polu karnym Chelsea. Kąt był ostry, a Kepa dobrze go jeszcze skrócił. Sane nie był w stanie zdobyć bramki.

3
1
1
1
2
29'

Alonso próbował wyjść z szybką kontrą, ale nie udało mu się przekroczyć nawet linii środkowej.

2
1
1
2
3
25'

Bardzo przeciętne widowisko na Stamford Bridge. Nie ma strzałów, nie ma ciekawych akcji.

2
1
2
1
1
23'

Man City miał rzut wolny w okolicach pola karnego gości, ale dośrodkowanie Davida Silvy było zbyt mocne.

3
1
1
1
2
20'

Warto zaznaczyć, że na "szpicy" obu drużyn występują nominalni skrzydłowi - Eden Hazard i obchodzący dzisiaj 24. urodziny Raheem Sterling.

2
3
2
1
1
16'

Chelsea bardzo rzadko pojawia się w okolicach pola karnego Man City. Póki co brakuje sytuacji bramkowych z obu stron.

3
1
1
3
1
13'

Sporo krótkich podań Man City. The Citizens grają tak jak zwykle.

2
1
1
2
2
10'

Przewaga Man City w ostatnich minutach. Przed chwilą przyblokowane dośrodkowanie Walkera i korner dla The Citizens.

4
2
3
1
1
9'

Niezła okazja przed Sterlingiem, jednak Anglik uderzył zbyt lekko, żeby z siedmiu metrów pokonać Kepę.