Premier League: 21. kolejka
02 sty 2019 21:00
90+3'

Jose Salomon Rondon próbował pokonać Davida De Geę strzałem w doliczonym czasie. Trafił jednak w defensora i tylko sprowokował Manchester United do kontrataku. Ten zakończył się uderzeniem Paula Pogby w boczną siatkę.

8
1
1
1
90'

Doliczone sześć minut.

3
4
3
2
1
89'

DeAndre Yedlin cierpi z bólu po niebezpiecznym upadku. Sporo było w tym spotkaniu przerw spowodowanych kontuzjami.

4
88'

Jeszcze jedna szansa na zdobycie bramki kontaktowej. Do piłki po dośrodkowaniu Matta Ritchie dopadł Jonjo Shelvey i główkował ponad bramką Davida de Gei. Na twarzy zmiennika ponownie wymalowało się niezadowolenie. Nie potrafi się wstrzelić.

3
1
1
87'
84'

Ander Herrera ucierpiał w starciu z Christianem Atsu. Bask nie musi opuścić boiska, a pomoże kompanom z klubu w odpieraniu ostatnich ataków Newcastle United.

1
2
2
2
2
81'
80'

Gol! Strzelił Marcus Rashford. Asystował mu Alexis Sanchez.

To już prawdopodobnie ostateczny cios zadany Newcastle United. Marcus Rashford miał nadspodziewanie dużo miejsca w polu karnym przeciwnika i płaskim strzałem pokonał Martina Dubravkę w sytuacji sam na sam. Podawał młodzianowi zmiennik Alexis Sanchez.

35
18
7
6
7
77'

Podanie od Paula Pogby do Romalu Lukaku. W ostatnim momencie wmieszali się w to wszystko gospodarze i nie pozwolili zawodnikom z Old Trafford na zdobycie drugiej bramki.

3
2
75'

Żółtą kartkę otrzymał Luke Shaw za zatrzymanie faulem rozpędzonego przeciwnika.

Manchester United
3
2
73'

Paul Pogba domaga się kartki dla Jonjo Shelveya za brutalny atak przed własnym polem karnym. Sędzia uspokaja Francuza i nie napomina pomocnika Newcastle United.

4
5
69'

Newcastle. Schodzi: Ayoze Perez. Wchodzi: Kenedy.

68'

Newcastle United nie zareagował na gola Romelu Lukaku. Sytuacja zmieniła się diametralnie, ponieważ gospodarze nie mogą koncentrować się na bronieniu.

2
1
65'

Genialna zmiana trenera Manchesteru United.

8
4
1
1
1
64'

Gol! Strzelił Romelu Lukaku.

Pierwszy kontrakt z piłką i od razu bramka Romelu Lukaku. Reprezentant Belgii znalazł się we właściwym miejscu oraz czasie po wstrzeleniu z rzutu wolnego i wpakował piłkę z bliska do siatki po fatalnej interwencji Martina Dubravki.

39
25
8
3
5
63'

Man Utd. Schodzi: Juan Mata. Wchodzi: Alexis Sanchez.

5
1
1
1
1
63'
60'

Jonjo Shelvey najpierw uruchomił prostopadłym podaniem Ayoze Pereze, a następnie oddał uderzenie z dystansu. W obu sytuacjach zadrżeli kibice Manchesteru United.

1
1
59'

Marcus Rashford zatrzymany po podaniu Anthony'ego Martiala. Młodzianowi nie udało się oddać uderzenia, ponieważ środkowi obrońcy Newcastle United zagrodzili drogę do bramki.

1
56'

Mobilizują się piłkarze Newcastle United w defensywie. Schowani w jedenastu na własnej połowie odpierają kolejne ataki Manchesteru United.

53'
51'

Juan Mata oddał strzał w gąszczu zawodników Newcastle United. Futbolówka zatrzymała się na głowie defensora. Poprawiał Marcus Rashford, którego uderzenie było niecelne.

2
48'

Nieudane podanie za linię obrońców Newcastle United. Gospodarze mogą wznowić grę wrzutem z autu.

1
46'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Lindelof za dotknięcie piłki ręką.

2
2
2
46'

1
45'

Doliczone dwie minuty.

2
2
44'

Tym razem ucierpiał Mohamed Diame. Po zderzeniu z Paulem Pogbą pomocnik Newcastle United potrzebuje pomocy medycznej.

1
41'

Phil Jones oddał nieudany strzał głową po wrzutce Juana Maty z rzutu wolnego. Publiczność w Newcastle była zachwycona takim finałem stałego fragmentu.

2
2
1
38'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Anthony'ego Martiala. Piłkarz Manchesteru United dostał przypadkowy cios w nos.

1
1
2
1
37'

Nieudane podanie DeAndre Yedlina i piłka uciekła zawodnikom Newcastle United poza boisko.

1
1
34'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła DeAndre Yedlina na głowę Jose Salomona Rondona. Sytuacja do oddania uderzenia była trudna i napastnikowi Newcastle United nie udało się skierować piłki w bramkę Davida de Gei.

1
1
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa Paul Pogba strzelił zza pola karnego nieznacznie obok bramki Newcastle United. Martin Dubravka nie był przekonany, że piłka przeturla się po właściwej stronie słupka.

4
1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Jamal Lascelles za brzydki atak wślizgiem w nogi Andera Herrery.

Newcastle United
2
1
27'

Paul Pogba dośrodkował z okolicy narożnika pola karnego Newcastle United na głowę Paula Dummetta. Ponownie skutecznie bronią gospodarze.

3
25'

Martin Dubravka musiał naprawiać błąd Fabiana Schaera oraz Jamala Lascellesa i zatrzymać szarżującego w polu karnym Marcusa Rashforda.

23'

Po ponad 20 minutach można już śmiało powiedzieć, że atak pozycyjny Manchesteru United nie przynosi specjalnego efektu.

3
19'

Kolejne podanie na wolne pole do Christiana Atsu. Obok skrzydłowego Newcastle United był Victor Lindelof i utrudnił oddanie strzału w lustro bramki. Zupełnie nieudanym zagraniem zakończył ten atak zawodnik gospodarzy.

1
16'

Dynamiczne ataki z obu stron boiska. Na uderzenia Christiana Atsu odpowiedział strzałem w boczną siatkę Antonio Valencia. Efektem kolejnego ataku Anthony'ego Martiala i Luke'a Shawa był korner dla Manchesteru United.

1
14'

Christian Atsu przetestował dwoma uderzeniami Davida de Geę. Obie próby płaskie, jednak zbyt mało zaskakujące dla bramkarza Manchesteru United.

3
2
1
12'

Anthony Martial wymienił podania z Luke'em Shawem, ale nie zdołał dostarczyć piłki Marcusowi Rashfordowi ustawionemu w centralnej części pola karnego.

3
3
9'

Szansa dla Manchesteru United na zaskoczenie Martina Dubravki z rzutu wolnego. Do piłki podbiegł Marcus Rashford i zatrudnił skomplikowanym strałem bramkarza Newcastle United.

1
1
4'

Paul Pogba zatańczył z obrońcami na skraju pola karnego, po czym wstrzelił piłkę pod bramkę Martina Dubravki. Golkiper gospodarzy interweniował czujnie.

3
3
2
2
2
3'

Manchester United w czerwonych koszulkach i białych spodenkach. Przyjezdni wymieniają podania, ale jeszcze nie znaleźli miejsca między obrońcami Newcastle United.

20:08

Dwie poprzednie wyprawy Manchesteru United do Newcastle nie były udane. W styczniu 2016 roku zremisował tam 3:3, a w lutym 2018 roku został pokonany 0:1.

2
2
1
20:08

Newcastle United zwyciężył po raz ostatni 15 grudnia z Huddersfield. W następnych trzech spotkaniach zdobył dwa z możliwych dziewięciu punktów. W tabeli jest na 15. miejscu z przewagą trzech "oczek" nad strefą spadkową.

1
1
20:08

Manchester United spróbuje przedłużyć swoją passę pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. Po zwycięstwach z Cardiff, Huddersfield i Bournemouth uczestnik Ligi Mistrzów zmierzy się z Newcastle United.