Man City. Schodzi: Ilkay Gundogan. Wchodzi: Danilo.

1
89'

Man City. Schodzi: Sergio Aguero. Wchodzi: Gabriel Jesus.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Luke Shaw za ostre przewinienie. Już poirytowani gospodarze.

Manchester United
2
4
1
1
1
85'

Ederson nie dał się pokonać strzałem z dystansu Paula Pogby. Szybko zorientował się w sytuacji Brazylijczyk i również uniemożliwił dobitkę Alexisowi Sanchezowi.

6
4
1
1
2
83'
83'
81'

Ucieka czas i coraz mniej wiary jest na trybunach Old Trafford. Manchester United jest zablokowany przez przeciwnika. Tak jakby nie miał planu B, kiedy ostatecznie nie wypalił ten przygotowany przed meczem.

2
2
1
2
1
79'

Nerwowo interweniował Chris Smalling we własnym polu karnym. Był tam ponownie i siał postrach Bernardo Silva. Szczęśliwie Manchester United nie strzelił sobie gola samobójczego.

2
3
2
1
2
77'

Kolejna akcja z udziałem naładowanego energią Romelu Lukaku. Belg strzelił niecelnie po podaniu Marcusa Rashforda. W ten sposób ucieka czas gospodarzom.

2
1
2
6
4
75'

Podanie do Romelu Lukaku, który ułożył sobie piłkę na prawej stopie w polu karnym przeciwnika, ale nie potrafił jej skierować do bramki Edersona.

2
3
74'

Tak padła druga bramka w prestiżowym pojedynku.

2
1
1
72'
70'

Niebezpieczny atak Davida Silvy na Andreasa Pereirę. W jego efekcie ucierpiał pomocnik Manchesteru United.

5
4
4
4
3
66'

Gol! Strzelił Leroy Sane. Asystował mu Raheem Sterling.

Odmienił ten mecz Leroy Sane! Tym razem sam wpakował piłkę do bramki Davida De Gei po sprawnie przeprowadzonym kontrataku. Podanie na wolne pole posłał Raheem Sterling, a zmiennik pokonał bramkarza przeciwnika płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów. Mógł odrobinę lepiej zachować się Hiszpan, a praktycznie wrzucił sobie futbolówkę do sieci.

48
29
10
15
26
64'

Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Paul Pogba i trafił prosto w mur pieczołowicie ustawiony przez Edersona.

3
1
3
4
7
62'

Długa kombinacja zawodników w czerwonych koszulkach. Teraz to oni mają obowiązek atakować. Będzie szansa na wyrównanie z rzutu wolnego po faulu Bernardo Silvy na Paulu Pogbie.

1
60'

Nie chcą podopieczni Pepa Guardioli pozwolić na rozpędzenie się przeciwnikowi. Ich celem jest ponownie przejąć piłkę i ostudzić impet Manchesteru United długimi wymianami podań.

2
2
58'

Bernardo Silva rozpoczął strzelanie w derbach!

4
4
1
6
6
56'

Tak naprawdę widowisko może dopiero się rozkręcać. Jeese Lingard został powstrzymany w polu bramkowym, kiedy próbował strzałem z bliska pokonać Edersona.

4
2
1
56'

Kolejna akcja Manchesteru City, a szyki obronne jego przeciwnika rozluźniają się. Sergio Aguero strzelił nieznacznie obok słupka zza pola karnego.

2
2
3
2
54'

Gol! Strzelił Bernardo Silva. Asystował mu Ilkay Gundogan.

Po zmianie personalnej jest od razu prowadzenie wirtualnego lidera! Manchester City zrobił po przerwie to, czego nie potrafił zrobić w pierwszej połowie. Jest gol! Davida De Geą pokonał uderzeniem po ziemi Bernardo Silva. Odważnie przedarł się w pole karne lokalnego wroga i przymierzył w narożnik bramki.

47
21
11
27
46
51'

Man City. Schodzi: Fernandinho. Wchodzi: Leroy Sane.

6
2
5
2
2
50'

Na murawie przysiadł Fernandinho i oczekuje na pomoc medyczną.

3
5
1
5
1
48'

Tym razem interweniowali przyjezdni. W początkowych minutach drugiej części nadal starają się atakować jedni i drudzy.

2
2
4
3
2
46'

Szybka akcja Obwateli po wznowieniu gry. Dopiero we własnym polu karnym interweniowali podopieczni Ole Gunnara Solskjaera.

1
2
3
1
46'

20:24

Sergio Aguero musi nastawić celownik w szatni, jeżeli chce rozstrzygnąć derby.

2
45'

Dodatkowe dwie minuty od sędziego.

3
7
1
2
5
44'

Piłka w dłoniach Davida De Gei, a było niebezpiecznie. Szybka wymiana podań Manchesteru City i to byłaby najpewniej piękna bramka, gdyby w momencie oddania strzału nie mieli na to jednocześnie ochoty Raheem Sterling oraz Ilkay Gundogan. Przeszkodzili sobie!

6
7
1
1
1
42'

Dla odmiany rzut wolny mieli piłkarze z Old Trafford. Trochę ryzykownie zachował się na predpolu Ederson, ale daje swoją mową ciała do zrozumienia, że sytuacja była kontrolowana.

3
40'

Zbyt agresywny atak na Sergio Aguero, więc piłka przyznana Manchesterowi City. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Ilkay Gundogan, którego wrzutka była pokazem, jak nie wykonywać stałych fragmentów.

4
9
2
2
37'

Matteo Darmian wybił piłkę po nieudanej kombinacji Manchesteru City. Nie udało się przeprowadzić również kontrataku gospodarzom, co publiczność przyjęła z rozczarowaniem.

5
3
4
6
2
35'

Kilka minut ze wskazaniem na drużynę w błękitnych koszulkach. Długa wymiana podań w jej stylu, jednak nie zdobywa przestrzeni.

7
7
5
5
7
32'

Daleka od perfecji jest gra Manchesteru City. Podopieczni Pepa Guardioli atakują, ale klarowne sytuacje podbramkowe stwarzają z niską częstotliwością.

10
15
4
3
3
30'

David De Gea zgarnął piłkę po zdecydowanie zbyt głębokim dośrodkowaniu Raheema Sterlinga z lewego skrzydła.

6
11
2
2
3
28'

Vincent Kompany poradził sobie z trudną piłką posłaną w pole karne Manchesteru City z rzutu wolnego. Próbował oddać uderzenie po tym dośrodkowaniu Marcus Rashford, ale to doświadczony Belg był w lepszym miejscu.

3
1
1
1
8
26'

Żółtą kartkę otrzymał Ołeksandr Zinczenko za kolejne ostre przewinienie.

7
10
3
3
2
24'

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Pereira za spóźniony atak w nogi przeciwnika.

4
1
2
9
4
23'

Marcus Rashford dał do zrozumienia, że wszystko z jego zdrowiem jest w porządku. Mocna próba pokonania Edersona zza pola karnego. Nieznacznie chybił wychowanek Manchesteru United, ale pokazują pazury gospodarze.

6
9
2
2
1
21'

Chwilę na złapanie oddechu mieli rozgrzani już dostatecznie kibice na Old Trafford. W jednym ze starć ucierpiał Marcus Rashford, ale nie zamierza przedwcześnie zejść z boiska.

3
6
3
2
1
19'

Coraz wyższe tempo, coraz więcej wydarzeń pod obiema bramkami. David De Gea interweniował po strzale Bernardo Silvy, a w odpowiedzi Ederson zatrzymał na przedpolu rozpędzonego Marcusa Rashforda.

4
16'

Podanie w pole karne mistrza Anglii do szybkiego Jeesego Lingarda. Atakującemu Manchesteru United udało się uciec przeciwnikowi i oddać uderzenie z powietrza, tyle że poza światło bramki Edersona.

2
2
2
5
3
15'

W tej samej minucie musiał być skoncentrowany Ederson. Metr obok bramki Manchesteru City przeleciała piłka po strzale Freda.

2
3
4
10
6
15'

David De Gea rzucił się jak lew na piłkę. W ten sposób nie dał się zaskoczyć rykoszetem po płaskim strzale Raheema Starlinga.

7
6
2
1
13'

Kolejne rozegranie Manchesteru City. Nie ma łatwo ze stłoczonymi albo w polu karnym, albo na jego obrzeżach podopiecznymi Ole Gunnara Solskjaera.

4
2
2
3
10'

Żółtą kartkę otrzymał Vincent Kompany za faul taktyczny na Marcusie Rashfordzie.

Manchester City
5
8
2
3
3
9'

Przewaga w posiadaniu piłki po stronie Manchesteru City, ale to nie powinno nikogo zaskakiwać. Kandydat do zdobycia mistrzostwa Anglii ma obowiązek prowadzić grę.

2
2
2
4
6
7'

Zatańczyła piłka w polu karnym Manchesteru United po wrzutce Davida Silvy z rzutu wolnego. Jeden z Obywateli szykował się do oddania uderzenia, ale blisko niego było kilku zawodników w czerwonych koszulkach.

1
2
1
1
3
6'

Za mocne crossowe podanie do ustawionego szeroko na lewym skrzydle Raheema Sterlinga. Zachwyceni nieporozumieniem podopiecznych Pepa Guardioli byli kibice gospodarzy.

5
4
3
1
1
4'

Premierowe ataki obu drużyn, ale to ostrzegawcze szarże, jeszcze nie prowadzone w kosmicznie wysokim tempie.

3
2
3
1
2'

Dobra interwencja Paula Pogby w centrum boiska. Zainicjowana przez reprezentanta Francji akcja zakończyła się odrobinę zbyt mocnym podaniem w pole karne do Marcusa Rashforda.