Premier League: 35. kolejka
21 kwi 2019 14:30
90+2'

Piłka w posiadaniu Manchesteru United, ale daleko od bramki Jordana Pickforda. Przesuwają się umiejętnie gracze Evertonu.

3
1
90'

Cztery minuty dodatkowe od sędziego.

2
1
1
1
87'

Nie ma sensu specjalne przedłużanie takiego meczu. Już niech cieszą się gospodarze, już niech pomyślą o derbach przyjezdni.

4
2
1
1
84'

Everton. Schodzi: Lucas Digne. Wchodzi: Phil Jagielka.

84'

Druga zmiana spowodowana kontuzją w Evertonie. Nie wygląda to bardzo groźnie, ale dla bezpieczeństwa już nie zagra Lucas Digne.

2
1
3
81'

Seamus Coleman zapędził się w pole karne przeciwnika. Strzał prostym podbiciem nie był zaskakujący dla Davida De Gei, dzięki któremu rozmiar klęski Manchesteru United to "tylko" 0:4.

3
3
1
2
4
80'

Zostało 10 minut do końca regulaminowego czasu. Nie zmienia się wynik, prawie nie zmienia się obraz meczu, uśmiechają się tylko kibice Evertonu.

1
1
77'
76'

Everton. Schodzi: Idrissa Gueye. Wchodzi: James McCarthy.

72'

Jordan Pickford chyba dziś wyjdzie z szatni bez prysznica. Manchester United nadal bez celnego strzału.

4
7
2
1
2
70'

Niezła szansa na honorowego gola. Uaktywnił się w ostatnich minutach Anthony Martial, który wbiegł w pole karne przeciwnika i oddał strzał z centralnej jego części obok bramki Jordana Pickforda.

1
1
1
2
68'

Żółtą kartkę otrzymał Scott McTominay za faul w centrum boiska.

Manchester United
1
1
1
66'

Lista strzelców coraz dłuższa.

2
64'

Gol! Strzelił Theo Walcott. Asystował mu Gylfi Sigurdsson.

Na podstawie takich kontrataków można pisać podręczniki. Zmiennik Theo Walcott strzelił na 4:0 w sytuacji sam na sam z Davidem de Geą. Na dodatek wymagają aktualizacji statystyki Gylfiego Sigurdsona. Tym razem Islandczyk asystował. Manchester United nie ma żadnych argumentów, a mina Ole Gunnara Solskjaera wygląda coraz gorzej.

28
20
10
5
5
61'

Mają co podziwiać kibice Evertonu.

2
1
2
2
1
59'

Niebezpieczne wstrzelenie z rzutu rożnego. Zapachniało kolejnym golem. Dobrym refleksem wykazał się Hiszpan i w ostatnim momencie wykopał piłkę z linii bramkowej.

1
1
2
2
2
56'

Gol! Strzelił Lucas Digne.

3:0 i najpewniej pozamiatane w Liverpoolu. A było to tak: rzut rożny wywalczył Gylfi Sigursson. Po nim David de Gea piąstkował niefortunnie przed pole karne. Tam nie zastanawiał się ani o sekundę za długo Lucas Digne i huknął z półwoleja prosto do siatki.

21
13
9
6
7
52'

Akcja oskrzydlająca Bernarda. Gdzieś zabrakło porozumienia, ponieważ piłka po jego dośrodkowaniu wylądowała za plecami wszystkich zawodników Evertonu, którzy mogliby potencjalnie oddać strzał.

2
1
2
1
1
51'

Everton. Schodzi: Richarlison. Wchodzi: Theo Walcott.

3
1
1
1
2
50'

Pech zawodnika Evertonu. Będzie wymuszona urazem zmiana za Richarlisona, który wyróżniał się pozytywnie od początku.

2
2
2
2
1
48'

Manchester United był w posiadaniu piłki po powrocie z szatni, ale nic ciekawego nie wykreował.

3
1
1
2
2
46'

Druga połowa.

5
2
2
2
2
46'

Man Utd. Schodzi: Fred. Wchodzi: Scott McTominay.

2
1
3
2
1
46'

Man Utd. Schodzi: Phil Jones. Wchodzi: Ashley Young.

1
Czy Manchester United wyrówna po przerwie?
3
1
1
2
2
45'

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

2
2
1
2
3
42'

Podnoszą się z miejsc kibice Evertonu. Są zachwyceni pierwszą połową.

2
1
2
1
3
41'

Beznadziejne wznowienie Davida de Gei, ale naprawił swój błąd i spokojnie zatrzymał piłkę po strzale z ostrego kąta.

2
2
1
1
2
39'

Rzut wolny dla Manchesteru United z bocznego sektora boiska. Musiało być dośrodkowanie. Po nim skuteczna interwencja defensora Evertonu.

3
2
1
1
2
38'

Tak padła druga bramka.

1
1
1
1
2
37'

3:0 w stałach celnych. Łatwo je sobie przypomnieć. Dwa oddał Richarlison, jeden Gylfi Sigursson. W przypadku Manchesteru United nie ma na razie czego wspominać.

3
2
1
1
3
35'

Akcja lewym skrzydłem z wykorzystaniem Marcusa Rashforda. Także w tym sektorze boiska rządzi od pierwszych minut spotkania Everton.

1
1
2
1
3
31'

Już 2:0 w Liverpoolu.

1
1
1
1
2
28'

Gol! Strzelił Gylfi Sigurdsson. Asystował mu Idrissa Gueye.

Szybko skontrowali gospodarze po stałym fragmencie przeciwnika. Gylfi Sigurdsson słynie z tego, że w meczach z Manchesterem United wszystko czego się dotknie, zamienia się w złoto. Miał za dużo miejsca, więc wbiegł przed pole karne i oddał precyzyjne uderzenie z dystansu w narożnik bramki Davida de Gei.

28'

6:1 w rzutach rożnych. Ten pierwszy korner dla Manchesteru United przed momentem. Dośrodkowanie zostało wybite przez gospodarzy.

1
1
27'

Richarlison nie zdążył do crossowego podania i piłka opuściła boisko. Brazylijczyk strzelił w 13. minucie meczu 13. gola w sezonie i jest samodzielnie najlepszym snajperem w swoim zespole.

1
23'

Żółtą kartkę otrzymał Idrissa Gueye za faul w centrum boiska.

2
1
1
2
1
23'

Chyba obudzili się przyjezdni, choć pierwsza połowa już za półmetkiem, a Jordan Pickford jeszcze nie musiał się niczym wykazać.

2
1
1
1
1
19'

Pierwsza godna uwagi akcja podopiecznych Ole Gunnara Solsjaera. Piłka w pole karne do Marcusa Rashforda, który miał obok siebie dwóch przeciwników. Oddał uderzenie, ale nieprzygotowane ponad bramką Jordana Pickforda.

1
1
3
2
2
18'

Ponownie gotowało się w polu karnym Manchesteru United. Piłkarze Evertonu jak po sytym śniadaniu przystąpili do szturmu i nie zatrzymują się.

3
1
1
1
1
16'

Bardzo mocne otwarcie Evertonu.

1
13'

Gol! Strzelił Richarlison. Asystował mu Dominic Calvert-Lewin.

Do trzech razy sztuka. Efektem szalonego naporu Evertonu jest jego prowadzenie 1:0. Po dalekim wrzucie z autu Dominic Calvert-Lewin wygrał przebitkę i skierował piłkę do Richarlisona. Aktywny od pierwszych minut zawodnik złożył się do strzału z powietrza i zrobił to perfekcyjnie. Futbolówka wylądowała pod poprzeczką bramki Manchesteru United.

16
10
14
13
12
11'

Everton! Coraz wyższa temperatura w polu karnym Manchesteru United. Po wrzutce z prawego skrzydła piłkę opanował tam Richarlison i oddał aż dwa uderzenia w trzy sekundy. Pierwsze obronił David de Gea, drugie było niecelne.

4
2
2
1
3
10'

Faul Freda na Gylfim Sigurdssonie. Po nim rzut wolny dla Evertonu 30 metrów od bramki Davida de Gei. Wrzutka w kierunku Richarlisona została wybita nerwowo na korner.

3
2
3
2
3
7'

Aktywniejsi w ofensywie są na razie zawodnicy Evertonu. Wrzutka jednego z nich została przyblokowana i akurat w tej sytuacji rykoszet ułatwił sprawę Davidowi de Gei.

2
2
1
1
2
5'

Kolejny stały fragment mieli gospodarze. Drugi korner i ponownie w polu karnym zameldowali się wysocy środkowi obrońcy Evertonu. Manchester United nie pozwolił im na oddanie strzału.

4
1
1
1
2
4'

Rzut rożny dla Evertonu. Nie uchronił przed nim przyjezdnych David de Gea. Kilkanaście sekund później Hiszpan zgarnął jednak piłkę po nieczystym strzale Morgana Schneiderlina.

5
1
1
1
2
2'

Everton w niebieskich koszulkach i białych spodenkach. Jego przeciwnik w łososiowych koszulkach oraz czarnych spodenkach.

4
3
2
1
2
Czy Manchester United wygra mecz z Evertonem?