Man City. Schodzi: John Stones. Wchodzi: Claudio Gomes.

1
1
1
90+3'

Brahim Diaz przegrał pojedynek sam na sam z Wilfredo Caballero. W tym spotkaniu Argentyńczyk musiał kilkakrotnie ratować skórę swoim obrońcom.

1
90+1'

Willian przyspieszył na skrzydle, ale nie miał żadnego dobrego pomysłu na zakończenie swojego ataku. Chaotyczne dośrodkowanie Brazylijczyka nie trafiło do zawodnika Chelsea.

2
1
1
1
2
90'

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu.

4
3
2
1
1
88'

Tammy Abraham mógł podnieść temperaturę w końcówce meczu. Zapachniało jego golem kontaktowym po podaniu Rossa Barkleya. Wmieszał się w to wszystko Claudio Bravo, a próbującego dobijać Victora Mosesa zatrzymał Nicolas Otamendi. Zmiennicy w rolach głównych.

2
2
2
3
2
87'
85'

Sergio Aguero już poza boiskiem. Otrzymał zasłużone brawa z trybun.

3
3
1
1
1
83'

Brahim Diaz chce być zapamiętany po tym meczu. Akcja zainicjowana jeszcze na skrzydle, a zakończona strzałem sprzed pola karnego. Wilfredo Caballero musiał się wykazać w bramce Chelsea.

1
2
81'

Marcos Alonso wykorzystał najprostszy i najmniej elegancki sposób na zatrzymanie szarżującego Bernardo Silvy. Faul.

1
1
80'
79'

Chelsea. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Victor Moses.

76'

Man City. Schodzi: Phil Foden. Wchodzi: Brahim Diaz.

1
2
3
1
73'

Jeszcze jedno dośrodkowanie. Do piłki dopadł Sergio Aguero i dopiero interwencja Wilfredo Caballero sprawiła, że napastnik Manchester City nie ma już hat-tricka na koncie.

3
72'

David Luiz interweniował po dośrodkowaniu, które przedłużał Phil Foden. Brazylijczyk stara się jeszcze zorganizować swoich kompanów do ataku, ale niektórzy z nich wyglądają już na mocno zdemobilizowanych wynikiem.

4
3
2
4
2
70'

Chelsea. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Tammy Abraham.

68'

Ledwo Brazylijczyk wszedł na boisko i już może się napić. Przerwa na uzupełnienie płynów.

1
67'

Man City. Schodzi: Riyad Mahrez. Wchodzi: Gabriel Jesus.

2
2
2
3
2
65'

Nie popisał się Pedro Rodriguez. Powinien uderzyć jak to było najwcześniej możliwe, tymczasem wygonił się w mniej korzystne miejsce boiska.

2
1
64'

Mecz należy do Sergio Aguero.

7
2
2
1
3
62'

Riyad Mahrez na spalonym. Sędziowie nie mieli wątpliwości. Ciekawe, że przez ponad godzinę meczu nie było żadnej kartki w Londynie.

1
1
60'
60'

Chelsea. Schodzi: Callum Hudson-Odoi. Wchodzi: Willian.

58'

Gol! Strzelił Sergio Aguero. Asystował mu Bernardo Silva.

Argentyńczyk nie myli się dwa razy. Identycznie jak w pierwszej połowie wykorzystał swoją drugą sytuację podbramkową. Sergio Aguero trafił na 2:0 i bardzo możliwe, że zamknął spotkanie po przerzucie Bernardo Silvy. Nie dał szans na interwencję Wilfredo Caballero.

17
7
5
5
7
56'

Rzut rożny wywalczył dla stołecznego zespołu Cesar Azpilicueta. Dośrodowanie ze stałego fragmentu nie sprawiło problemu zawodnikom Pepa Guardioli.

1
54'

Londyńczycy nie potrafią przebić się przez defensywę przeciwnika, który zawczasu przewiduje większość ich ruchów.

2
1
52'

Tym razem Sergio Aguero nie strzelał, a podawał. Nie ma rewanżu za asystę z 13. minuty, ponieważ uderzenie Phila Fodena obronił Wilfredo Caballero.

3
3
2
2
2
50'

Nie zatrzymuje się Sergio Aguero, ale jednocześnie nie podwaja przewagi swojego zespołu! W sytuacji sam na sam z Wilfredo Caballero powinien zachował się zdecydowanie lepiej. Zamiast strzelić drugiego gola wdał się w nieudany drybling.

1
47'

Po przerwie kolejny atak uskrzydlonego golem Sergio Aguero. Argentyńczyk strzelił po stracie Jorginho obok bramki zespołu z Londynu.

2
46'

Piłka ponownie w grze.

4
1
1
1
46'

Man City. Schodzi: Leroy Sane. Wchodzi: Ilkay Gundogan.

2
45+1'

Pierwsza pomyłka Claudio Bravo bez poważnych konsekwencji. The Blues nie ukarali bramkarza strzałem do siatki po tym jak źle obliczył tor lotu piłki. Zdążył sekundę później naprawić swój błąd i zatrzymać futbolówkę zanim przekroczyła linię bramkową.

2
2
2
1
3
45'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu.

3
3
1
1
1
43'

Jeden z licznych pojedynków. Jak widać zawodnicy walczą o pierwsze trofeum w sezonie w promieniach słońca.

2
4
2
1
1
41'

Ostatnie szanse na zmianę wyniku w pierwszej połowie. Piłkarze ruszą do ataku dopiero po tym jak Pedro Rodriguez podniesie się z boiska. Hiszpan ucierpiał wskutek pojedynku z Fernandinho.

1
1
1
3
2
38'

Claudio Bravo nadal pewnie. Tym razem doświadczony bramkarz poradził sobie z zagraniem Marcosa Alonso, który rozpędził się na lewej stronie boiska.

2
1
1
1
1
37'

Pedro Rodriguez pogubił się w bocznym sektorze boiska. Hiszpan nie oddał strzału, a nawet nie wykonał dośrodkowania.

4
3
3
2
3
35'

Po dwóch kwadransach Chelsea ma problem.

1
1
2
1
1
34'

Claudio Bravo! Dobra interwencja Chilijczyka w bramce Manchester City po dotychczas najgroźniejszym ataku The Blues. Finalizował go strzałem Callum Hudson-Odoi i gdyby nadał piłce ciekawszą rotację, mogło być jeszcze groźniej.

3
3
1
1
1
32'

Callum Hudson-Odoi zakończył strzałem szybki atak zespołu Maurizio Sarriego. Brakuje precyzji młodemu zawodnikowi i Claudio Bravo musiał wyłącznie odprowadzić futbolówkę wzrokiem poza boisko.

2
1
2
1
1
31'

Claudio Bravo wiedział, w które miejsce dostanie się piłka po podaniu Jorginho. Chilijczyk był tam wcześniej od Alvaro Moraty.

1
1
1
2
1
29'

Zamieszanie po ataku Sergio Aguero, który poluje już na 201. gola w barwach Manchester City. W zamieszaniu odrobinę sprytniejsi okazali się być zawodnicy z Londynu.

5
2
2
1
3
25'

Sergio Aguero dotychczas autorem jedynego gola, a zawodnicy zostali poproszeni przez sędziego o uzupełnienie płynów.

3
2
2
1
2
23'

Wilfredo Caballero wyprzedził przeciwnika na przedpolu. W ten sposób naprawił nie pierwszą dziś pomyłkę Jorginho w centrum boiska.

3
2
2
1
2
21'

Jeszcze jeden mały pojedynek zawodników z Ameryki Południowej. Interweniował David Luiz po dośrodkowaniu Bernardo Silvy. Dobre ustawienie i reakcja doświadczonego stopera.

3
2
1
2
1
20'

Kamień milowy dla klubu i zawodnika.

4
2
3
1
1
18'

Kolejny pojedynek Sergio Aguero z Wilfredo Caballero. Tym razem Argentyńczyk znalazł sposób na zatrzymanie płaskiego strzału rodaka.

2
2
1
1
1
16'

Dwa dośrodkowania Cesca Fabregasa i poradzili sobie z nimi mistrzowie Anglii. Chelsea musi szukać innego sposobu na dogonienie przeciwnika.

2
4
1
2
1
14'

Sergio Aguero trafił po raz 200. w barwach Manchester City.

2
3
1
2
1
13'

Gol! Strzelił Sergio Aguero. Asystował mu Phil Foden.

Druga próba Sergio Aguero już skuteczna. Manchester City jest na prowadzeniu po niespełna kwadransie rywalizacji! Argentyńczyk dostał podanie blisko linii pola karnego przeciwnika i nie zastanawiał się długo jak rozwiązać tę sytuację. Strzelił precyzyjnie w narożnik bramki i Wilfredo Caballero nie zapobiegł nieszczęściu Chelsea.

22
10
5
7
11
11'

Tak wyglądało powitanie drużyn na stadionie.

1
2
2
2
2
10'

Bardzo nieudana próba Sergio Aguero. Nie jest zadowolony Argentyńczyk, ponieważ zmarnował wrażenie wypracowane udanym dryblingiem.

1
1
2
2
3
8'

Szansa na zdobycie gola z rzutu wolnego po faulu Rossa Barkleya na Riyadzie Mahrezie. Poszkodowany wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie stałego fragmentu i trafił prosto w mur Chelsea.

1
1
1
3
2
5'

Akcja Pedro Rodrigueza na skrzydle. Hiszpan próbował solowo zaatakować i zrobić przewagę na prawej stronie boiska. Czujnie broni będący w pobliżu Benjamin Mendy.

2
3
1
1
1
4'

Manchester City przystępuje do ataku. Uderzenie Riyada Mahreza zablokował David Luiz. Nie trzeba było długo czekać na poprawkę Leroya Sane. Pomylił się Niemiec i Wilfredo Caballero może wznowić grę od bramki.

2
1
1
2
2
2'

Riyad Mahrez pognał za Rossem Barkleyem. Plan odebrania piłki zawodnikowi ofensywnemu Chelsea FC udaremnił sędzia, który odgwizdał pierwsze przewinienie. Futbolówka dla podopiecznych Maurizio Sarriego.

15:01

Oba kluby zdobyły trofeum po cztery razy. W niedzielę jeden z nich wyprzedzi przeciwnika w klasyfikacji wszech czasów rozgrywek. Po raz ostatni Obywatele triumfowali w 2012 roku, a The Blues w 2009.

2
1
2
1
1
15:01

W Londynie spotkają się dwaj ostatni mistrzowie Anglii. W poprzednim sezonie w Premier League triumfował w doskonałym stylu Manchester City. Chelsea pod wodzą Antonio Conte nie dostała się nawet do Ligi Mistrzów.

1
1
2
1
1
15:01

Sezon w Anglii rozpocznie się na stadionie Wembley. Chelsea FC postara się, żeby Tarcza Wspólnoty pozostała w Londynie. Przeciwnikiem nowego zespołu Maurizio Sarriego będzie Manchester City.