Bundesliga: 1. kolejka
26 sie 2018 18:00
90+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Jadon Sancho. Sancho popędził prawą stroną boiska, podał piłkę do Reusa, a ten precyzyjnym strzałem najprawdopodobniej ustalił wynik na 4:1!

Borussia Dortmund
27
12
3
1
1
90'

Arbiter przedłużył mecz o minimum 3 minuty.

4
3
2
86'

Dwa rzuty rożne RB Lipsk. Skończyło się faulem w ataku.

3
3
3
3
3
86'

Na strzał z dystansu zdecydował się Bruma. Dobra obrona Burkiego.

6
5
3
1
85'
ZMIANA

. Schodzi: Diego Demme. Wchodzi: Bruma.

3
2
1
84'

Forsberg wyszedł sam na sam z bramkarzem BVB. Ten jednak znów niepokonany.

7
4
1
1
1
82'

Ataki RB Lipsk nie ustają. Borussia gra jednak bardzo mądrze w destrukcji i nie daje się do siebie zbliżyć rywalowi.

7
5
1
78'

Piłkarze Borussii wyszli z kontrą po rzucie rożnym RB. Od bramki Gulacsi.

4
4
1
1
78'

Cunha tańczył z piłką naprzeciw Wolfa i wywalczył rzut rożny.

1
1
3
1
1
77'
ZMIANA
76'

Forsberg bił piłkę z rzutu wolnego, Reus wybił ją jednak z pola karnego.

7
3
75'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Mahmoud Dahoud. Odkopnął piłkę w trybuny po tym, jak Piszczek sfaulował Timo Wernera.

2
2
3
3
3
73'

Kampl wrzucał w pole karne, piłka nie doszła jednak do Klostermanna.

4
3
1
72'
ZMIANA

. Schodzi: Jean-Kevin Augustin. Wchodzi: Matheus Cunha.

69'
ZMIANA
67'

Klostermann płasko w pole karne, nabiegał Forsberg, ale został doskonale powstrzymany przez obrońców BVB. Ostatecznie sędzia odgwizdał faul na Burkim.

3
2
1
2
1
66'

Na spalonym jeden z piłkarzy RB Lipsk. Goście atakują coraz odważniej, nie mają nic do stracenia.

4
2
1
63'

Lukas Klostermann przegrał pojedynek z Schmelzerem. RB próbuje atakować, ale robi to bardziej nieporadnie niż w I połowie.

4
3
59'

Przy jednym z ataków ucierpiał Demme, jednak będzie mógł kontynuować grę.

2
4
1
1
2
57'

Dahoud stanął przed szansę na strzelenie swojego drugiego gola, jednak trafił nad poprzeczką.

4
5
2
2
1
55'

Rzut rożny dla BVB, jednak szybko zagrożenie zostało oddalone.

2
2
2
4
2
53'

Forsberg strzelił celnie z rzutu wolnego. Burki na raty, ale obronił.

5
3
1
1
52'

Łukasz Piszczek wybił piłkę z pola karnego.

7
5
2
50'

To powinien być gol! Po podaniu Timo Wernera, doskonały strzał oddał Lukas Klostermann. Piłkę odbił Gulasci.

1
2
1
2
2
50'

Z rzutu rożnego nic nie wyniknęło.

1
1
2
49'

Mahmoud Dahoud spróbował strzału. Piłka odbiła się od jednego z piłkarzy RB i mamy rzut rożny.

5
2
1
48'

Thomas Delaney wrzucał piłkę w pole karne. Tam jednak nie było żadnego z jego kolegów.

1
1
3
1
czas Druga połowa
46'
ZMIANA

. Schodzi: Marcel Sabitzer. Wchodzi: Timo Werner.

17:51

Piłkarze wychodzą na boisko.

5
2
1
45'

Arbiter doliczył minimum minutę do czasu gry I połowy.

6
2
2
43'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Axel Witsel. Asystował mu Thomas Delaney. Gol Witsela w debiucie! Po rzucie rożnym i strzale Delaneya piłkę odbił przed siebie Gulacsi. Wpadła ona jednak tuż pod nogi Witsela, który doskonale złożył się do strzału. RB Lipsk gra, Borussia prowadzi już 3:1!

33
23
7
2
6
42'

Stracona okazja gospodarzy z rzutu rożnego. Mamy kolejny korner.

6
4
1
1
1
42'

Świetna, dynamiczna akcja Borussii. Wrzutka Reusa została zablokowana przez jednego z zawodników RB.

4
4
3
3
2
40'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Marcel Sabitzer. Po rzucie wolnym Reusa, Sabitzer musnął piłkę głową, czym zaskoczył swojego bramkarza.

23
16
3
1
2
37'

Kampl mógł zrobić wszystko na boisku, a podał piłkę do bramkarza rywali.

4
5
1
2
36'

Na strzał zza pola karnego zdecydował się Emil Forsberg, piłkę pewnie złapał Burki.

3
2
33'

Seria podań w środku pola. Mamy chwilę wytchnienia na Signal Iduna Park.

5
4
2
1
1
29'

Świetną, instynktowną obroną po strzale Jeana-Kevina Augustina popisał się Roman Burki! To mógł być gol na 1:2!

11
6
5
1
2
27'

Po kiksie Diallo, Poulsen starł się z Burkim. Od bramki bramkarz Borussi Dortmund.

3
3
2
25'

Po rzucie wolnym RB Lipsk padł na murawę Yussuf Poulsen, jednak sędzia pozostał niewzruszony.

4
2
23'

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo Saracchi. Sfaulował wychodzącego z akcją Pulisicia.

4
2
1
21'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mahmoud Dahoud. Asystował mu Marcel Schmelzer. Po podaniu Schmelzera, Dahoud miał trudną pozycję, ale złożył się idealnie i trafił na 1:1!

23
21
2
3
4
19'

Thomas Delaney wszedł w pole karne rywala. Strzelił celnie, ale na posterunku Peter Gulacsi.

2
2
2
3
19'

Augustin doznał drobnego urazu przy swojej akcji. W końcu podniósł się z boiska.

2
2
1
1
2
18'

Augustin wrzucił piłkę do Poulsena, jednak lipszczanie stracili piłkę na rzecz dobrze zorganizowanej obrony BVB.

3
3
1
17'

RB Lipsk gra wysokim pressingiem. Jest to jak widać dobra recepta na Borussię.

1
1
1
2
15'

Augustinowi nie wyszło przyjęcie piłki w polu karnym rywala. Od bramki Borussia.

4
2
13'

Piszczek rozpoczął akcję, po czym wszedł pod pole karne. Otrzymał jednak niedokładną piłkę i przewrócił się na boisko.

1
1
4
5
12'

Krótki rzut rożny RB, po chwili gwizdek i piłka dla Borussii.

4
2
9'

Znów szczęścia próbował Jean-Kevin Augustin. Został nastrzelony przez Burkiego, piłka nie odbiła się jednak tam, gdzie by chciał.

3
2
2
1
7'

Żółtą kartkę otrzymał Dayotchanculle Upamecano. Za faul.

2
3
1
6'

Akcja RB, piłkę odbił Burki.

3
3
1
2
1
4'

Krótko rozegran rzut rożny Borussii i faul na spalonym jeden z piłkarzy z Dortmundu.

1
1
2
1
2'

Kolejna szansa RB, Yussuf Poulsen strzelił głową obok poprzeczki bramki Borussii.

4
3
2
3
3
1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jean-Kevin Augustin.  30 sekunda meczu i mamy bramkę! Diallo przegrał pojedynek z Augustinem, Burki bez szans. Ale start RB Lipsk!