Bundesliga: 5. kolejka
26 wrz 2018 20:30
89'

Gol! Strzelił Julian Weigl. Asystował mu Jadon Sancho. I mamy siódmą bramkę! Sancho podał do Weigla, ten uderzył z szesnastu metrów. Piłka odbiła się jeszcze od Margreittera i wpadła do siatki.

Borussia Dortmund
24
13
3
2
2
85'

Gol! Strzelił Jadon Sancho. Asystował mu Thomas Delaney. Dogranie Delaney'a w kierunku Sancho, ten urwał się spod opieki obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

25
16
5
3
3
81'

Pulisić próbował w polu karnym odegrać do jednego z partnerów, ale stracił piłkę.

1
3
79'

Strzał Kagawy z dwudziestu metrów. Nie było to jednak celne uderzenie.

1
1
1
2
77'

Przybici gracze gości sprawiają wrażenie, jakby oczekiwali na ostatni gwizdek arbitra.

1
1
1
74'

Gol! Strzelił Manuel Akanji. Mamy piątego gola. Najpierw Bredlow świetnie obronił strzał Pulisicia. Piłkę przechwycił jednak Akanji i pokonał bramkarza.

15
8
2
1
1
74'

Dośrodkowanie Pulisicia w pole karne, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał dopaść do piłki.

1
1
1
73'
70'

Nuernberg. Schodzi: Alexander Fuchs. Wchodzi: Mikael Ishak.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Alexander Fuchs #35
2
1
69'

Groźny strzał Weigla, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

1
2
2
64'

Indywidualna szarża Pulisicia zakończona stratą piłki.

1
1
3
62'

Borussia. Schodzi: Axel Witsel. Wchodzi: Julian Weigl.

62'

Borussia. Schodzi: Marco Reus. Wchodzi: Shinji Kagawa.

62'

Nuernberg. Schodzi: Robert Bauer. Wchodzi: Eduard Loewen.

Eduard Loewen #17
Robert Bauer #8
2
61'

Sędzia sprawdzał czy Zagadou celowo zagrał piłkę w polu karnym. Po analizie systemu VAR nie ma wątpliwości. Było to przypadkowe zagranie i nie ma rzutu karnego.

3
1
1
1
1
58'

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Jacob Bruun Larsen. Dwójkowa akcja Larsena i Reusa. Duńczyk w polu karnym odegrał do Niemca, a ten nie miał problemów ze zdobyciem gola.

19
9
3
1
1
57'

Po rzucie rożnym goście nie sprawili zagrożenia pod bramką Burkiego.

3
1
54'

Borussia kontroluje losy meczu. Goście starają się o zdobycie honorowej bramki.

2
1
3
51'

Akcja gości przerwana z powodu spalonego.

4
1
1
2
49'

Gol! Strzelił Achraf Hakimi. Asystował mu Marco Reus. Błyskawiczna kontra zakończona golem. Reus przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, a przed polem karnym odegrał do Hakimiego. Ten strzelił po długim rogu i pokonał bramkarza rywali.

19
11
6
4
4
49'

Groźnie pod bramką Borussii, ale strzał obronił Burki.

1
2
6
2
48'

Niewiele brakło, by goście zdobyli gola. Zagadou chciał wybić piłkę, ale uczynił to na tyle niefortunnie, że mógł strzelić samobója.

4
1
2
46'

Początek drugiej połowy.

4
44'

Philipp strzelił z szesnastu metrów, ale trafił w Margreittera.

2
1
3
43'

Po rzucie wolnym piłkę pewnie chwycił Burki.

6
2
1
41'

Reus szukał w polu karnym Larsena, ale szybszy był bramkarz.

2
2
3
40'

Schmelzer podał w kierunku Pulisicia, ale ten nie zdołał opanować piłki.

1
1
2
5
1
37'

Dalekie podanie w kierunku Philippa, ale piłkę zgarnął bramkarz gości.

2
2
3
4
5
33'

3
32'

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Maximilian Philipp. Borussia dobiła rywali. Szybka akcja gospodarzy zaowocowała golem. Reus uderzył spoza pola karnego i pokonał bramarza rywali.

30
14
4
3
4
29'

Groźny strzał Schmelzera, ale reprezentant Niemiec trafił tylko w boczną siatkę.

2
1
3
6
2
27'

Kontra gości zakończona wybiciem piłki przez Hakimiego.

4
5
2
1
1
26'

Strzał Pulisicia z ponad dwudziestu metrów. Dobra interwencja gracza gości sprawiła, że Borussia ma rzut rożny.

6
2
2
1
1
24'

Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez gości. Piłkę przejęła Borussia.

4
5
2
1
2
21'

Borussia musi uważać, bowiem ataki gości są coraz groźniejsze.

2
2
5
1
2
18'

Strzał Misidjana tuż obok bramki. Goście coraz śmielej radzą sobie w ofensywie.

2
4
4
3
2
18'

Groźna akcja Borussii zakończona interwencją Bredlowa.

2
3
5
3
3
17'

Kolejny raz Pulisić wdał się w drybling, ale tym razem nie zdołał minąć defensywy rywali.

2
3
5
2
2
14'

Pierwsze zagrożenie ze strony gości. Pewnie obronił jednak Burki.

5
5
5
3
3
13'

Po wrzutce z rzutu rożnego sędzia przerwał grę ze względu na ofensywny faul graczy Borussii.

4
2
4
1
4
12'

Kolejna szansa Reusa. Tym razem strzelił nad poprzeczką.

4
2
4
3
4
11'

To powinno być 2:0. Reus znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie zdołał go pokonać. Koszmarny błąd w tej sytuacji popełniła defensywa gości.

6
6
8
4
5
9'

Gol! Strzelił Jacob Bruun Larsen. Asystował mu Christian Pulisić. Kapitalna akcja gospodarzy. Pulisić urwał się spod opieki obrońców i podał w kierunku Larsena. Ten był szybszy od bramkarza i zdążył skierować piłkę do bramki.

30
12
6
5
4
6'

Indywidualna akcja Pulisicia przerwana przez sędziego. Amerykanin faulował rywala.

4
4
4
5
3
4'

Spokojny początek meczu. Borussia częściej jest przy piłce, ale nie forsuje tempa.

8
5
3
2
2
1'

Rzadko się zdarza, by w 24. sekundzie piłkarz został ukarany żółtą kartką. To może być ostre spotkanie.

5
3
3
2
2
1'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Yuya Kubo.

Yuya Kubo #14
8
2
1
czas Start meczu
19:36

Beniaminek z Norymbergii wywalczył dotychczas 5 punktów, co daje 10. miejsce.

3
3
19:36

Po czterech kolejkach Borussia ma na swoim koncie 8 punktów i w tabeli zajmuje czwarte miejsce.