Bundesliga: 12. kolejka
24 lis 2018 15:30
90+2'

Piłka była w posiadaniu Borussii Dortmund, jednak sędzia gwizdnął przewinienie w defensywie i odesłał przyjezdnych na własną połowę.

2
1
1
1
2
90'

Aż pięć dodatkowych minut od sędziego.

3
1
3
4
6
85'

W ataku gospodarze, ale Borussia Dortmund wyciągnęła wnioski i nie pozwala na szybkie wyrównanie. Lider Bundesligi stara się transportować futbolówkę jak najdalej od bramki Romana Burkiego.

4
1
2
1
83'

Mainz. Schodzi: Danny Latza. Wchodzi: Alexandru Maxim.

83'

Borussia. Schodzi: Achraf Hakimi. Wchodzi: Abdou Diallo.

80'

Łukasz Piszczek dał prowadzenie liderowi!

36
19
4
3
77'
76'

Gol! Strzelił Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund ponownie na prowadzeniu, a z ważnego gola na początek ostatniego kwadransa regulaminowego czasu cieszy się Łukasz Piszczek. Przejął futbolówkę były reprezentant Polski i nie zastanawiał się długo co z nią zrobić! Potężne uderzenie z obrzeży pola karnego, od poprzeczki do siatki.

Borussia Dortmund
148
66
17
6
10
74'

Jean-Philippe Mateta strzelił niecelnie z obrzeży pola karnego. Złapali podmuch wiatru w żagle gospodarze po wyrównaniu.

2
1
1
1
72'

Mainz. Schodzi: Robin Quaison. Wchodzi: Karim Onisiwo.

70'

Gol! Strzelił Robin Quaison. Asystował mu Alexander Hack.

Alexander Hack przydaje się gospodarzom nie tylko w defensywie. Tym razem ten zawodnik asystował przy golu Robina Quaisona. Uderzenie napastnika w środek bramki i Roman Burki skapitulował. Genialna reakcja Mainz na straconego gola.

13
6
4
6
20
68'

Po zmianie wyniku rusza do ataku Mainz.

5
2
3
1
6
66'

Gol! Strzelił Paco Alcacer. Asystował mu Marco Reus.

Lucien Favre triumfuje. Wprowadzony przed momentem zmiennik dał prowadzenie drużynie z Dortmundu. Borussia cieszy się z rozbicia defensywy przeciwnika. Paco Alcacer przymierzył po podaniu Marco Reusa!

37
21
6
5
6
64'

Borussia. Schodzi: Mario Goetze. Wchodzi: Paco Alcacer.

15
12
4
2
3
62'

Trenerzy nie przeprowadzili jeszcze zmian w swoich zespołach, a minęła ponad godzina rywalizacji.

2
2
3
3
3
60'

Sytuacja na boisku powróciła do tej z pierwszej połowy spotkania. Borussia Dortmund ponownie zepchnęła swojego przeciwnika w okolicę jego pola karnego.

7
2
2
1
1
57'

Uderzenie Jacoba Bruuna Larsena, po którym piłka nie poleciała w światło bramki Mainz. Robin Zentner nie musiał interweniować.

3
2
2
1
3
55'

Przerwa w grze jest spowodowana problemami zdrowotnymi Alexandra Hacka. Mainz potrzebuje tego zawodnika w pełni sił do odpierania ataków lidera Bundesligi.

2
3
3
1
1
52'

Robin Zentner musiał kontrolować do końca, w którym miejscu wyląduje piłka po dośrodkowaniu. Mario Goetze nie miał możliwości oddania strzału, a Lucien Favre spogląda w kierunku swoich rezerwowych zawodników.

1
1
2
1
50'

Borussia Dortmund wygląda na zaniepokojoną przyspieszeniem swojego przeciwnika. Po przerwie jeszcze nie przeprowadziła niebezpiecznego ataku.

3
3
4
48'

Aktywnie po przerwie gospodarze, którzy najwidoczniej postarają się w drugiej połowie powalczyć o coś więcej niż tylko punkt.

3
3
1
1
46'

Piłka ponownie w grze.

5
3
1
1
Czy Borussia Dortmund wyjdzie na prowadzenie po przerwie?
1
1
1
1
45'

Doliczona minuta.

1
1
40'

Danny Latza przerwał niebezpieczny atak Borussii Dortmund, a do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie pozostało zaledwie pięć minut.

1
37'

Gwizdek sędziego i Mario Goetze nie dostał pozwolenia na oddanie strzału po dośrodkowaniu Thomasa Delaneya. Futbolówka dla Mainz.

2
35'

Daniel Brosinski pozazdrościł akcji sprzed kilku minut Aaronowi Martinowi Caricolowi i tym razem on zapędził się w pole karne Borussii Dortmund. Nie pozwala sobie na momenty zawahania Roman Burki.

2
1
1
34'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Delaney za przewinienie na Jeanie-Philippie Matecie.

2
1
1
2
1
33'

Dwie żółte kartki mają piłkarze Mainz. Będzie im coraz trudniej o agresywną grę w defensywie.

4
1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Pierre Kunde Malong za ostre zagranie.

Pierre Kunde Malong #14
1.FSV Mainz 05
2
1
28'

Aaron Martin podłączył się do ataku gospodarzy na lewej stronie i stworzył duże zagrożenie. Po akcji skrajnego defensora interweniował Roman Burki.

2
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Alexander Hack za przewinienie.

4
1
1
24'

75 procent posiadania piłki po stronie lidera Bundesligi. Kosmiczna wartość.

3
21'

Szansa na zdobycie gola przez Axela Witsela. Belg w barwach Borussii Dortmund uderzył zza pola karnego w światło bramki. Gdyby nie interwencja Robina Zentnera faworyt byłby na prowadzeniu, a tak musi zadowolić się rzutem rożnym.

1
1
1
20'

Sprawdzona czujność Romana Burkiego przez Pierre'a Kunde Malongę. To może być sygnał, że po 20 minutach rywalizacji z liderem gospodarze chcą odważniej ruszyć do ataku. Dotychczas koncentrowali się na defensywie.

1
1
18'

Aż do Romana Burkiego wycofali piłkę przyjezdni, a to nie świadczy dobrze o jakości ich ostatniego ataku pozycyjnego.

1
16'

Kwadrans za kibicami. Bardziej niebezpieczna dla przeciwnika jest Borussia Dortmund, ale nie dokumentuje swojej przewagi golem. Najbliżej pokonania Robina Zentnera był Marco Reus po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka.

5
3
1
1
13'

Dobra reakcja Robina Zentnera w bramce. Coraz groźniejsza jest drużyna z Dortmundu.

6
1
1
11'

Po raz pierwszy mocno zapachniało golem Borussii Dortmund. Marco Reus mógł pokonać bramkarza Mainz po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka z prawego skrzydła.

3
1
1
10'

Lider Bundesligi był na obrzeżach pola karnego przeciwnika, skąd nie udało się oddać uderzenia. Robin Zentner wyręczany przez swoich defensorów.

2
8'

Marco Reus posłał interesujące podanie w pole karne Mainz. Nie udało się dopaść do futbolówki najbardziej wysuniętemu dziś w ekipie przyjezdnych Mario Goetze.

3
2
1
7'

Borussia Dortmund w posiadaniu piłki i stara się nadać ton wydarzeniom na boisku.

4
2
1
1
1
5'

Poradzili sobie gospodarze i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który wywalczył Jadon Sancho dla Borussii Dortmund.

3
2
2
3'

W centrum boiska doszło do pojedynku defensywnych pomocników. Wmieszał się we wszystko sędzia i gwizdnął przewinienie Danny'ego Latzy na Thomasie Delaneyu. Od rzutu wolnego przyjezdni z Dortmundu.