Bundesliga: 20. kolejka
02 lut 2019 15:30
90+3'

Piłka adresowana do da Costy dość pechowo odbiła się od murawy i przeszkodziła skrzydłowemu. Borussia już broni remisu.

1
2
1
2
90'

Doliczone cztery minuty.

8
2
2
88'

Borussia. Schodzi: Paco Alcacer. Wchodzi: Mario Goetze.

88'

Do główki skakał Rebić, ale był osaczony przez dwóch rywali.

5
3
1
1
87'

Tym razem szansa z wolnego dla Eintrachtu.

2
1
1
4
84'

Ładne uderzenie Alcacera spadło na górną siatkę. Część kibiców zdołała się już ucieszyć.

4
4
3
14
3
84'

Jeden z niewielu wolnych Borussii po przerwie.

2
1
3
1
81'

Środkowi obrońcy Borussii znowu uratowali swoich kolegów. Naprawdę Eintracht może się podobać.

3
2
3
1
3
76'

Na razie Borussii, przynajmniej od 30 minut, niewiele wychodzi. To Eintracht dominuje.

1
1
1
2
6
74'

Niewygodne dośrodkowanie Gacinovicia, ale było blisko groźnej sytuacji. Witsel wyczyścił pole karne.

3
2
1
1
2
73'

Dwukrotnie pomylił się Hakimi i tylko brak koncentracji Rebicia uchronił Borussię.

2
3
2
2
70'

Pulisić po wejściu odnotował właściwie same nieudane zagrania. Sancho chyba wnosił więcej.

3
7
67'

Świetne wejście Piszczka. Polak znalazł Alcacera, Hiszpan w swoim stylu ukrył strzał, ale Trapp czujny.

5
5
4
4
65'
65'

Fantastyczne zejście Hakimiego do środka, Trapp pewnie nie sięgnąłby tej pilki, gdyby tylko leciała w światło.

3
1
4
2
3
64'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Delaney. Duńczyk pogadał sobie z arbitrem.

Borussia Dortmund
1
4
64'

Jeszcze raz Kostić, zdecydowanie za słabo na Buerkiego.

2
1
1
1
61'

Gdyby Kostić lepiej przyjął piłkę, to zrobiłoby się niebezpiecznie. Borussia statystuje od 10 minut.

2
1
4
59'

Eintracht zaskakująco mocno naciska Borussię. Buerki ma ręcę pełne roboty.

1
1
6
1
57'

Dość przypadkowa sztuczka techniczna Rebicia i znakomita okazja! Chorwat kropnął w Buerkiego, co za mecz wicemistrza świata.

2
2
6
2
3
55'
53'

Bardzo nieefektywna stała się Borussia. Dośrodkowanie Hakimiego do nikogo.

1
4
4
51'

Piszczek trzy razy szukał podaniem kolegów, za każdym razem odbił się od obrońców. Polak dzisiaj lepszy z tyłu niż w ataku.

2
3
50'

Sytuacja trochę z niczego, ale od tego jest Alcacer. Hiszpan w Trappa.

3
2
4
1
49'

Rebić naciskał Piszczka, Polak z trudem uporał się z Chorwatem.

2
4
1
3
48'

Z Hakimim chyba wszystko dobrze, pewnie odczuł zderzenie z pierwszej połowy, ale gra. Właśnie przed chwilą o mało nie obsłużył Reusa idealnym podaniem.

1
4
46'

Czas, start.

8
3
45+2'

Fatalnie to wyglądało... Hakimi zderzył się z biodrem Rode i chyba na moment wyłączyło prąd...

2
1
1
1
10
45+1'

Sancho szukał Witsela długim podaniem. Wszystko wyjaśniło wyjście Trappa.

5
1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

3
1
2
1
1
44'

I już Reus bohaterem z drugiej strony. Delaney z Reusem rozklepali obronę, ten drugi prawie wyłożył piłkę Sancho. Golkiper Eintrachtu czujny.

3
1
42'

O proszę, Marco Reus znalazł się pod swoją bramką i wygarnął piłkę - gdzieżby inaczej - Rebiciowi.

5
1
4
1
41'

Sancho jest niemiłosiernie poniewierany. Anglik sfrustrowany, to już kolejny raz.

2
2
2
1
3
39'

Rebić to żywe srebro. Który to już raz wdarł się w szesnastkę?

2
2
1
3
36'

Gol! Strzelił Luka Jović. Asystował mu Danny da Costa.

Ależ przycisnął Eintracht. Najpierw Rebić głową w poprzeczkę, a po chwili w ekwilibrystycznej pozycji poradził sobie Jović! To jego 14. gol w Bundeslidze, jest liderem strzelców.

Eintracht Frankfurt
24
17
6
12
11
34'

Koszmarne zachowanie Weigla i Diallo, panowie przeszkodzili sobie nawzajem i mogą dziękować opatrzności, że Buerki poradził sobie ze strzałem z jakiś sześciu metrów.

2
2
3
2
6
32'

Obudził się Eintracht! Uruchomili lewą stronę i Rebić mógł uderzyć z dystansu. Mocno, ale metr obok słupka.

3
2
3
2
2
29'

Jak na razie mecz Guerreiro i Reusa. Temu drugiemu znowu brakło precyzji.

5
2
1
27'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Rode.

5
2
2
2
1
27'

Pewne wyjście Trappa wyjaśniło sytuację. Dobra wrzutka Reusa nie doszło do celu, ale za chwilę będzie okazja do poprawki, bo Rode faulował szarżującego Sancho.

3
1
25'

Jak co mecz, czyli Marco Reus w poprzeczkę. Błyskawicznie rozegrana akcja, piłka wyłożona Niemcowi, który chyba próbował ściągnąć pajęczynę z bramki.

4
2
5
6
3
24'

Reus chyba jeszcze rozpamiętywał strzelonego gola, bo teraz zupełnie zawalił. Komiczna pomyłka obrońców Eintrachtu, Reus sam na sam, ale uderzył koszmarnie.

2
2
5
4
5
22'

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Raphael Guerreiro.

Tak otwarta gra z Borussią musiała się tak skończyć. Guerreiro ośmieszył obronę Eintrachtu i wyłożył Reusowi do "pustaka". Fenomenalny rajd.

29
15
9
9
11
20'

Leo Messi zagwizdałby z uznaniem po tej akcji Piszczka. Polak przedarł się dryblingiem w pole karne, ale przesadził z solówką, nie dojrzał Alcacera.

2
3
8
2
1
19'

Kolejny rajd Rebicia. Nie odpuścił mu Weigl i dzięki temu uchromił Borussię przed niebezpieczeństwem.

3
1
1
16'

Haller wyłożył się jak długi, ale to Diallo był lepszy w tym pojedynku. Gwizdek sędziego milczał.

4
14'

Znowu Rebić w roli głównej. Odważnie wyszedł pressingiem do Buerkiego i prawie zmusił go do błędu.

1
1
6
12'

Hasebe nie odpuścił Alcacerowi i nadrobił błąd z początku meczu. Japończyk uniemożliwił strzał w znakomitej sytuacji.

1
1
1
1
4
11'

Żółtą kartkę otrzymał Gelson Fernandes. Łokieć pracował w powietrzu.

6
1
10'

Cały Paco Alcacer, zrobił coś z niczego. Raczej marne dośrodkowanie z rożnego, a Hiszpan zdołał jeszcze strzelić głową w kierunku Trappa.

3
2
9'

Znakomicie wymyślił to Rebić. Dojrzał wychodzącego prostopadle Jovicia i tylko wyjście Buerkiego przed pole karne uratowało Borussię.

3
1
4
8'

Eintracht może się podobać. Kilka podań i od razu gorąco pod szesnastką Borussii.

1
1
3
5'

Borussia w swoim świecie. Obrońcy jakby w zwolnionym tempie, złe wybicie Buerkiego i Jović mógł zaskoczyć Szwajcara z linii 16. metra.

7
3'

Fantastycznie rozegrany atak Eintrachtu. Dobre tempo, podania na jeden kontakt i da Costa właściwie sam na sam z Buerkim. Gdyby uderzył nieco lepiej - Szwajcar musiałby schylać się po piłkę.

1
3
1
1
4
2'

Odpowiedział Eintracht. Kostić ruszył lewą stroną i zostawił za sobą tylko kurz. Tylko wyrzut z autu.

1
4
1'

Hasebe chyba myślami był jeszcze w szatni, bo w 10. sekundzie stracił piłkę pod własną bramką i powinien postawić kolegom kufelek złocistego płynu.

1
1
14:58

W pierwszym składzie Borussii tradycyjnie Łukasz Piszczek.

6
4
1
14:58

Zapraszamy na mecz Bundesligi - lider z Dortmundu postara się utrzymać ośmiopunktową przewagę nad Bayernem. Na wyjeździe zagra z Eintrachtem.