30 mar 2019 15:30
90+4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Paco Alcacer. Asystował mu Jadon Sancho.

Piłka ponownie w bramce przyjezdnych po strzale Paco Alcacera. Szybki kontratak między zdezorientowanymi przyjezdnymi zakończył się uderzeniem po podaniu Jadona Sancho.

Borussia Dortmund
36
24
11
7
10
90+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Paco Alcacer.

Szansa na rozstrzygnięcie spotkania z rzutu wolnego została wykorzystana! Paco Alcacer huknął prosto do bramki. Bezsensowne przewinienie, źle ustawiony mur i Wolfsburg stracił gola w doliczonym czasie.

46
28
15
9
17
90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał William za niesportowe zachowanie.

1
89'

Szansa na decydującego gola dla Borussii z rzutu wolnego.

7
3
1
1
2
88'

Jadon Sancho uruchomiony przez kompanów na połowie przeciwników. Dynamicznie zainicjował atak Borussii Dortmund, jednak jego kompan niewiele później wybiegł z piłką poza boisko.

1
1
2
1
2
85'

Nie ustaje doping w Dortmundzie. Jeszcze pięć minut, jeszcze mogą gospodarze rozstrzygnąć spotkanie, ale to samo można powiedzieć o gościach, którzy kilkakrotnie pokazali pazury na terenie wicelidera.

2
3
83'

Piłka na lewe skrzydło do Jacoba Bruuna Larsena. Ten wdał się w drybling, a po nim dośrodkowanie było już spóźnione i trafiło w gąszcz zawodników w zielonych koszulkach.

1
komentarz

1
81'
ZMIANA
81'
ZMIANA

Borussia. Schodzi: Mario Goetze. Wchodzi: Mahmoud Dahoud.

78'

Na przekór defensywnej taktyce Wolfsburga była szansa na zranienie gospodarzy. Spóźnił się strzelec do dośrodkowania minimalnie.

1
1
78'

Nie było płynnej gry w ostatnich minutach. Rwane tempo sprzyja przyjezdnym, którzy w pierwszej połowie byli równorzędnym partnerem dla Borussii, ale obecnie koncentrują się już głównie na bronieniu.

1
72'

Przerwa w grze wykorzystana przez zawodników na uzupełnienie płynów. Zanosi się na kolejne roszady personalne w najbliższych minutach.

1
1
2
komentarz

1
70'

20 minut do końca regulaminowego czasu. Borussia Dortmund przeważa pod kątem posiadania piłki.

1
1
67'
ZMIANA

Wolfsburg. Schodzi: Felix Klaus. Wchodzi: Renato Steffen.

64'

Szansa dla Borussii Dortmund na pokonanie bramkarza przeciwnika z rzutu wolnego. Równie mocne co niecelne uderzenie i wszyscy na stadionie musieli wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

1
2
62'

Mocne uderzenie Jadona Sancho, który opanował piłkę w polu karnym przeciwnika po crossowym podaniu. Popisał się refleksem bramkarz przyjezdnych i nie dopuścił do tego, żeby futbolówka znalazła się w jego siatce.

1
2
2
60'

Dobra interwencja Mariusa Wolfa. Obił on piłkę o nogi przeciwnika i temu nie udało się nawet wywalczyć wrzutu z autu.

2
57'

Koen Casteels poradził sobie z akcją Mario Goetze, który przedarł się z drugiej linii w pole karne Wolfsburga. Ucieka czas zawodnikom z Dortmundu.

1
2
55'

Akcja kombinacyjna Borussii Dortmund zakończona niecelnym strzałem Achrafa Hakimiego. Nie musiał interweniować bramkarz przyjezdnych.

2
53'

Roman Burki uprzedził przeciwnika na przedpolu. Bramkarz Borussii Dortmund nie ma czasu na złapanie oddechu.

2
2
50'
ZMIANA

Borussia. Schodzi: Abdou Diallo. Wchodzi: Achraf Hakimi.

48'

Gospodarze starają się ruszyć do dynamicznego ataku w drugiej połowie. Przed przerwą Borussia Dortmund stworzyła tylko jedna realnie groźną sytuację podbramkową.

3
2
1
46'

1
43'

Kąśliwe dośrodkowanie tylko przecięło pole karne VfL Wolfsburg. Wyglądał na spanikowanego bramkarz przyjezdnych, ale na szczęście dla niego piłka nie wpadła w narożnik bramki, ani nie wylądowała pod nogami zawodnika Borussii Dortmund.

2
1
2
38'

Szybuje piłka w pole karne VfL Wolfsburg, który aktualnie wycofał się bliżej własnej bramki. Kibice w Dortmundzie wyglądają jednak na znudzonych atakami swoich ulubieńców.

2
2
2
4
35'

Borussia Dortmund ma problem z narzuceniem swoich warunków przeciwnikowi. Wicelider trafił na mocny opór przeciwnika.

2
33'

Dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych. Po nim jeszcze korner i Wilki musiały interweniować po całej serii wrzutek.

2
2
2
1
1
30'

Roman Burki odważnie rzucił się pod nogi szarżującego przeciwnika i sprzątnął stamtąd piłkę. W ostatnich minutach futbolówka częściej w polu karnym Borussii Dortmund niż VfL Wolfsburg.

2
2
1
1
2
28'

Szansa dla zespołu z Wolfsburga na gola z rzutu rożnego. Była odrobina zamieszania w polu karnym zespołu z Dortmundu, ale udało mu się zneutralizować niebezpieczeństwo.

2
3
1
1
1
27'

Pomruk niezadowolenia na trybunach w Dortmundzie po tym jak przyjezdni przechwycili dośrodkowanie z lewego skrzydła.

2
23'

Po boisku spaceruje gołąb i nie przejmuje się specjalnie sunącymi w jego kierunku akcjami Wolfsburga.

1
2
1
22'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Borussii Dortmund. Z problemami, ale poradzili sobie gospodarze i nie dopuścili do strzału.

1
19'

Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku Paco Alcacera. Zapachniało prowadzeniem Borussii Dortmund, ponieważ jej napastnik bez problemu wyprzedził środkowych obrońców. Nie potrafił jednak oddać celnego uderzenia.

1
1
1
17'

Żółtą kartkę otrzymał Maximilian Arnold za ostre przewinienie w centrum boiska.

1
1
1
16'

Wyrównana walka na początku spotkania w Dortmundzie. Przyjezdni potrafią wziąć piłkę w swoje posiadanie i wymienić kilkanaście podań.

1
14'

Akcje oskrzydlające obu drużyn. Podrywają się Marius Wolf oraz William. Akcja bocznego defensora VfL Wolfsburg została zatrzymana, a powinien uruchomić Maximiliana Arnolda.

2
1
1
10'

Felix Klaus miał dużo miejsca na prawym skrzydle i powinien pokusić się o lepsze zagranie niż to w rękawice Romana Burkiego.

1
2
1
2
7'

Żółtą kartkę otrzymał John Anthony Brooks za przewinienie. Nie ma żartów z arbitrem od początku spotkania.

1
1
7'

Abdou Diallo zachował się najlepiej we własnym polu karnym i wybił piłkę po dośrodkowaniu Maximiliana Arnolda z rzutu rożnego.

1
5'

Marius Wolf wymienił podania i starał się pognać w kierunku pola karnego przeciwnika. Poradzili sobie przyjezdni i Borussia Dortmund musi budować atak od początku.

1
1
1
3'

Marius Wolf dał do zrozumienia swojemu przeciwnikowi, że czeka go twarda walka na skrzydle. Pierwsze przewinienie bocznego defensora Borussii Dortmund na Admirze Mehmedim.

1
1
1
Czy Borussia Dortmund wygra mecz z VfL Wolfsburg?