2
9
90'
87'

Roman Burki nie pozwolił gospodarzom wyjść na prowadzenie. Interwencja bramkarza Borussii Dortmund po mocnym uderzeniu Milota Rashicy.

6
83'
83'
80'

Żółtą kartkę otrzymał Julian Weigl za faul na uciekającym Milocie Rashicy.

Borussia Dortmund
3
2
1
1
5
78'

Nie ma rzutu karnego dla Werderu Brema, choć sędzia zastanawiał się nad jego przyznaniem gospodarzom.

6
6
8
12
9
75'

Gol! Strzelił Claudio Pizarro. Asystował mu Ludwig Augustinsson.

W pięć minut zgubili przewagę przyjezdni. Kolejne trafienie zmiennika i Borussia Dortmund już nie prowadzi. Claudio Pizzaro znalazł się w odpowiednim miejscu pola karnego, żeby pokonać Romana Burkiego.

32
23
11
7
25
72'

Borussia Dortmund stara się utrzymywać w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika i zyskiwać cenny czas. Na własne życzenie ma problemy w tym meczu wicelider Bundesligi.

4
4
6
2
6
70'

Gol! Strzelił Kevin Moehwald. Asystował mu Milot Rashica.

Chyba za mało zadań w tym spotkaniu miał Roman Burki. Bramkarz Borussii Dortmund zachował się beznadziejnie po strzale zza pola karnego zmiennika i przepuścił futbolówkę między nogami do siatki.

3
65'

Dzięki swojemu bramkarzowi Werder Brema nie przegrywa wyżej niż 0:2. Jiri Pavlenka zatrzymał piłkę po niebezpiecznym strzale Paco Alcacera.

4
1
5
3
2
62'

Krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Claudio Pizzaro próbował pokonać Romana Burkiego strzałem z ostrego kąta po dośrodkowaniu.

4
2
6
2
2
60'

Werder. Schodzi: Yuya Osako. Wchodzi: Kevin Moehwald.

1
60'

Werder. Schodzi: Nuri Sahin. Wchodzi: Claudio Pizarro.

3
2
4
1
1
58'

Piłka w bramce Werderu Brema, ale Borussia Dortmund nie cieszy się z trzeciego gola z powodu spalonego Paco Alcacera.

3
2
3
4
7
55'

Kolejna ciekawa akcja. Thomas Delaney wpakowałby piłkę pod poprzeczkę gospodarzy, gdyby nie interwencja gibkiego Jiriego Pavlenki. Efektowne uderzenie z dystansu, ale jeszcze lepsza obrona.

4
1
4
2
4
54'

Paco Alcacer próbował wpakować piłkę z bliska do bramki po dośrodkowaniu Mario Goetze i niewiele zabrakło mu do szczęścia.

4
4
2
7
2
52'

Maximilian Eggestein sprawdził czujność Romana Burkiego. Również po tym uderzeniu rykoszet, ale wystrzelona w górę piłka nie mogła sprawić problemu doświadczonemu bramkarzowi Borussii Dortmund.

5
2
1
49'

Rykoszet po strzale Raphaela Guerreiro mógł zaskoczyć Jirigo Pavlenkę. Na szczęście zorientował się w sytuacji bramkarz Werderu Brema.

1
7
1
1
48'

Piłka w posiadaniu Werderu Brema. Jakby nieco ostrożniej przyjezdni po powrocie z szatni, ale to może być tylko cisza przed burzą.

2
4
46'

Druga połowa meczu.

12
5
18:06

2
Czy Werder Brema strzeli gola po przerwie?
3
2
1
45'

Doliczona minuta.

4
2
44'

Rozpaczliwa obrona Werderu Brema. Gospodarze jakimś cudem nie pozwolili piłce przekroczyć linii bramkowej po serii strzałów przyjezdnych.

6
3
5
43'

Sędzia asystent przerwał akcję Borussii Dortmund z powodu spalonego.

2
4
41'

Gol! Strzelił Paco Alcacer.

Podwójna kara dla Werderu Brema za przewinienie blisko linii własnego pola karnego. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Paco Alcacer i perfekcyjnie przymierzył do bramki Jiriego Pavlenki. 2:0 dla Borussii Dortmund.

28
17
6
4
5
39'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Friedl za faul na Christianie Pulisiciu.

6
2
4
38'

Davy Klaassen wstrzelił piłkę w pole bramkowe Borussii Dortmund. Z trudem wybronili się przyjezdni po tym ataku doświadczonego pomocnika.

2
2
5
1
35'

Doczekali się gospodarze czegoś interesującego pod bramką Romana Burkiego. Piłka przeleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką po mocnym strzale Milota Rashicy.

3
1
4
1
3
33'

Żółtą kartkę otrzymał Davy Klaassen za agresywny atak w nogi przeciwnika na skrzydle.

6
2
29'

Jadon Sancho wparował w pole karne przeciwnika. Dopiero tam został zatrzymany rajd błyskotliwego zawodnika Borussii Dortmund. Trwało to trochę za długo i poirytowani gospodarze musieli znaleźć sposób na poskromienie przeciwnika.

1
1
4
3
3
28'

Przyspieszenie Borussii Dortmund na połowie przeciwnika. Tym razem wicelider został zatrzymany, co spodobało się publiczności w Bremie.

2
2
3
25'

Był jeszcze rzut rożny. Niezłe dośrodkowanie, ale piłka została wypiąstkowana przez Jiriego Pavlenkę.

1
4
2
3
24'

Christian Pulisić ruszył na lewej stronie boiska. Tym razem zabrakło mu boiska, ale nie zabrakło czujności sędziemu asystentowi, który zauważył, że interweniował obrońca Werderu Brema.

3
3
2
2
18:06

2
20'

Sędzia asystent podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego po podaniu Nuriego Sahina w kierunku Yuyi Osako.

3
1
18'

Manuel Akanji był blisko trafienia do bramki gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Duże problemy ma defensywa z Bremy. Z kolei Borussia rozdrażniona po derbach i ofensywnie usposobiona.

6
3
1
2
16'

Christian Pulisić otworzył wynik meczu w Bremie.

8
2
1
14'

Interwencja Sebastiana Langkampa uratowała gospodarzy po kolejnym ataku zespołu z Dortmundu. Werder skoncentrowany na bronieniu dostępu do własnej bramki.

1
1
5
11'

Christian Pulisić został uruchomiony przez Axela Witsela. Tym razem nie miał wystarczająco dużo miejsca, żeby po raz drugi skierować futbolówkę do bramki Werderu Brema.

2
2
1
6
6'

Gol! Strzelił Christian Pulisić. Asystował mu Thomas Delaney.

Tym razem Borussia Dortmund już stworzyła sytuację podbramkową, a jakby tego mało, została ona wykorzystana. Christian Pulisić poradził sobie najpierw z Milosem Veljkoviciem, a następnie pokonał swoim strzałem Jiriego Pavlenkę.

30
17
8
5
12
4'

Zatrzymana akcja oskrzydlająca Borussii Dortmund, którą przygotowywali Jadon Sancho z Christianem Pulisiciem. Po tym pierwszym ostrzeżeniu Werder Brema spróbował uspokoić sytuację w centrum boiska.

1
5
2
1
Czy Borussia Dortmund wygra mecz w Bremie?

17:39

W poprzedniej kolejce Borussia Dortmund nie popisała się i poniosła porażkę 2:4 w derbach z nisko notowanym Schalke 04 Gelsenkirchen. Spróbuje poprawić się i zwyciężyć w Bremie, gdzie poprzednio wygrała w styczniu 2017 roku.

3
1
2
3
2
17:39

Borussia Dortmund jeszcze bierze udział w wyścigu po mistrzostwo Niemiec. Klub Łukasza Piszczka jest wiceliderem ze stratą pięciu punktów do prowadzącego Bayernu Monachium.

4
3
1
2
1
17:39

Werder Brema jest na dziewiątym miejscu w Bundeslidze, a jego strata do będącego na siódmej lokacie Hoffenheim to pięć punktów. Drużyna z północy Niemiec przegrała dwa poprzednie spotkania z Bayernem Monachium i z Fortuną Duesseldorf.