Liga Europy: II runda eliminacyjna, rewanże
02 sie 2018 20:45
120+1'

Z woleja z pola karnego uderzył Trałka i bramkarz w ostatniej chwili zdołał odbić piłkę.

58
12
6
9
17
120'

Szachtior kończy mecz w ósemkę.

91
53
13
7
10
120'

Sędzia doliczył dwie minuty.

29
12
2
5
7
120'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę za uderzenie głową De Marco otrzymał Denis Łaptiew.

10
119'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Puściły nerwy Białorusinom. Za faul na Amaralu drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Paweł Rybak.

Paweł Rybak #18
106
47
13
10
11
118'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Joao Amaral.

Bardzo dobrą zmianę dał Amaral i zaliczył drugą asystę. Z prawej strony pola karnego wyłożył piłkę do Gytkjaera, który miał przed sobą tylko bramkarza i przypieczętował awans Lecha.

295
143
29
15
21
116'

Czerwoną kartkę otrzymał Siergiej Bałanowicz.

Siergiej Bałanowicz #16
135
56
19
10
13
114'

Kontra Lecha. Cywka zagrał do Amarala, ten "nawinął" obrońcę i uderzył technicznie lewą nogą. Klimowicz popisał się efektowną interwencją i odbił piłkę.

54
19
13
16
33
113'

Rzut rożny dla Szachtiora. Piłkę przed pole karne wybili obrońcy, a strzał Bałanowicza został zablokowany.

29
16
10
8
15
110'

Lech zdecydowanie dłużej utrzymuje się przy piłce.

70
24
8
6
10
107'

Po ładnej akcji w polu karnym padł Cywka. Lechici domagali się rzutu karnego, ale sędzia był innego zdania.

24
16
7
17
56
106'

Początek drugiej połowy dogrywki.

47
14
10
7
4
105+1'

Kontra Lecha. Makuszewski wyłożył piłkę Amaralowi, którego strzał z szesnastu metrów został zablokowany.

32
11
9
25
13
104'

Łaptiew zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i trafił w obrońcę. Mógł lepiej rozwiązać akcję zawodnik Szachtiora.

26
9
8
4
12
102'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Siergiej Matwiejczik.

Siergiej Matwiejczik #3
43
10
9
8
10
98'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Orłowskiemu, którego strzał odbił bramkarz Szachtiora.

34
19
12
18
21
97'

Lech. Schodzi: Pedro Tiba. Wchodzi: Łukasz Trałka.

58
19
8
5
8
96'

Mogło być 3:1. Joao Amaral z łatwością ograł dwóch obrońców i dwukrotnie uderzał z pola karnego. Najpierw piłkę odbił bramkarz, a potem obrońca.

18
14
10
15
36
96'

Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową uderzał Lisakowicz, ale pewnie interweniował Burić.

25
14
1
6
8
94'

Joao Amaral dobrze wyprzedził obrońcę po podaniu od Raduta i spod końcowej linii wyłożył piłkę Gytkjaerowi, który z dwóch metrów umieścił ją w pustej bramce!

347
170
42
22
32
93'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Denis Łaptiew.

38
18
6
5
10
93'

Gytkjaer padł w polu karnym i zwijał się z bólu, ale sędzia uznał, że nie było faulu.

14
6
6
8
34
91'

Początek dogrywki.

19
6
8
12
21
91'

Szachtior. Schodzi: Julius Szoke. Wchodzi: Michaił Szybun.

komentarz

W pierwszej połowie Lech był o wiele lepszy i powinien prowadzić kilkoma bramkami. Po przerwie nie był już tak groźny.

23
9
14
24
35
90+4'

Skurcze łapią Białorusinów. Mieliśmy chwilową przerwę w grze.

56
36
13
11
15
90+3'

Lech mógł zdobyć bramkę na wagę awansu! Tiba kapitalnie przerzucił piłkę do Makuszewskiego, ten wyłożył ją Amaralowi, którego strzał z pola karnego znakomicie obronił Klimowicz!

14
10
12
21
42
90+1'

Burko oddał lekki strzał sprzed pola karnego i piłkę bez problemów złapał Burić.

24
7
18
7
10
90'

Sędzia doliczył pięć minut.

22
9
8
4
6
89'

Lech. Schodzi: Maciej Gajos. Wchodzi: Mihai Radut.

19
7
3
6
5
85'

Lech w ostatnich meczach słynął z bramek w końcówkach meczów. Czy tym razem również mu się to uda? Przypominamy, że przy obecnym wynik będzie dogrywka.

36
18
7
7
10
83'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maciej Makuszewski.

10
12
10
19
34
80'

Po dośrodkowaniu Makuszewskiego niecelnie głową uderzał Gytkjaer.

7
7
7
25
19
79'

Gol! Strzelił Denis Łaptiew.

Remis! Po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego niesamowicie zakotłowało się w polu bramkowym Lecha. Bliscy przejęcia piłki byli De Marco, Burić i Rogne, ale ostatecznie dość szczęśliwie piętą gola zdobył Łaptiew.

54
35
18
70
181
76'

De Marco dobrze wyprzedził rywala i przejął piłkę, a następnie zagrał do Kostewycza. Tym razem jego dośrodkowanie przecięli obrońcy.

14
5
4
5
8
73'

Szachtior. Schodzi: Roger Canas. Wchodzi: Witalij Lisakowicz.

Witalij Lisakowicz #80
10
2
5
3
6
70'

27
69'

Powinno być 2:0. Po rzucie rożnym jeden z zawodników Szachtiora oddał strzał głową prosto w Buricia. Bramkarz Lecha od razu wznowił grę dalekim wykopem, a obrońcom świetnie uciekł Amaral. Portugalczyk znakomicie opanował piłkę, ale jego strzał zdołał odbić Klimowicz.

21
8
9
10
17
68'

Burko miał sporo miejsca i zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka przeleciała obok bramki, ale będzie jeszcze rzut rożny.

4
4
15
11
7
66'

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Joao Amaral.

34
18
7
4
8
65'

Szachtior. Schodzi: Elis Bakaj. Wchodzi: Denis Łaptiew.

Elis Bakaj #19
3
2
4
6
12
64'

Żółtą kartkę otrzymał Julius Szoke.

22
7
2
2
6
63'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zamykający akcję Orłowski zdołał zgrać piłkę, ale wybili ją obrońcy.

9
5
3
2
3
59'

Po przerwie nie było jeszcze groźnej okazji.

9
6
8
7
15
56'

Jevtić dryblował w polu karnym, piłka trafiła do Kostewycza, który nie zdołał jednak minąć bramkarza przy linii końcowej.

20
9
4
8
5
54'

Szachtior odważnie wyszedł na drugą połolwę i stara się atakować.

7
3
4
11
13
52'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Tomasz Cywka.

Lech Poznań
6
4
4
18
8
52'

Ryzykowne zagranie Buricia, który dryblingiem minął Bałanowicza. Poradził sobie z rywalem i otrzymał porcję braw.

17
9
11
2
2
47'

Jevtić sprytnie płasko dośrodkował z rzutu wolnego na krótki słupek, ale dobrze interweniował jeden z obrońców.

23
11
2
4
2
46'

Szachtior. Schodzi: Max Ebong. Wchodzi: Siergiej Bałanowicz.

Max Ebong #99
5
4
2
6
7
46'

Początek drugiej połowy.

11
5
1
2
2
46'

Lech. Schodzi: Rafał Janicki. Wchodzi: Maciej Orłowski.

45+2'

Kolejna bardzo dobra akcja Lecha! Strzał Gytkjaera został zablokowany, a dobitka Gajosa z 16 metrów była niecelna.

23
8
3
5
6
45'

Sędzia doliczył trzy minuty.

9
6
14
4
4
45'

Znów strzał Gytkjaera głową. Tym razem niecelny po dośrodkowaniu Makuszewskiego.

11
12
4
4
3
44'

Kostewycz idealnie dośrodkował na głową Gytkjaera, którego zbyt słaby strzał głową złapał Klimowicz.

18
5
3
2
5
43'

Kolejną zasłużoną porcję braw zebrał Kostewycz, który efektownym zagraniem minął obrońcę i wywalczył rzut rożny.

34
13
2
2
3
40'

Z rzutu wolnego z ok. 30 metrów Gajos uderzył wyraźnie nad bramką

7
3
4
4
16
39'

4
36'

Niecelnie z dystansu uderzał Cywka.

6
6
4
5
5
35'

Kolejna akcja Lecha i znów Kostewycz w roli głównej. Ukrainiec ograł Burko i zagrał do Jevticia, którego strzał został zablokowany.

22
10
2
4
4
32'

Chwilowa przerwa  wgrze, ponieważ ucierpieli gracze obu drużyn po zderzeniu głowami. Pomocy sztabu medycznego potrzebują Canas i Janicki.

9
6
7
21
5
28'

Znów groźnie zaatakował Lech. Uderzenie Jevticia nie było najlepsze, ale piłka trafiła do Gytkjaera, którego strzał zdołał odbić Klimowicz.

27
13
5
6
7
28'

Niesamowicie aktywny jest dziś Kostewycz! Po raz kolejny jego dośrodkowanie było bardzo groźne. Tym razem żaden z partnerów nie zdołał dojść do piłki i umieścić jej w bramce.

28
8
2
1
4
26'

Lech grał dobrze, a tymczasem mógl być remis! Po płaskim zagraniu w pole karne błąd popełnili obrońcy Lecha i w wymarzonej sytuacji znalazł się Bakaj. Jego strzał z kilku metrów był jednak niecelny! Sporo szczęścia mieli poznaniacy.

16
4
6
7
11
25'

Makuszewski zszedł z prawej strony do środka, ale lewą nogą sprzed pola karnego uderzył nad poprzeczką.

17
6
2
2
5
23'

Mogło być 2:0! Kolejnym kapitalnym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Kostewycz, a piłka po strzale z kilku metrów Gytkjaera trafiła w poprzeczkę! Centymetrów zabrakło Lechowi do zdobycia bramki.

40
18
7
6
4
22'

Okres gry w środku pola. Lech ma przewagę optyczną.

27
12
1
2
1
18'

3
17'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Max Ebong.

37
15
5
3
6
15'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Darko Jevtić.

1:0 dla Lecha! Kostewycz przejął piłkę na połowie rywala, popędził z nią pod pole karne i zagrał do Darko Jevticia, który natychmiast odegrał do Christiana Gytkjaera, a ten mając przed sobą tylko bramkarza umieścił piłkę w bramce!

348
171
42
17
22
11'

Szachtior jak na razie prezentuje się bardzo dobrze.

7
2
5
8
32
8'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie głową uderzał Sielawa.

13
11
2
2
4
8'

Szachtior nie zamierza się tylko bronić. Kowaliew dośrodkował z prawej strony boiska, ale De Marco wybił piłkę na rzut rożny.

12
4
6
3
4
6'

Tiba zgrał piłkę głową do Gytkjaera, który jednak został powstrzymany w polu karnym.

4
2
5
10
9
4'

W polu karnym Lecha padł Kowaliew, ale sędzia nie miał wątpliwości, że De Marco czysto powstrzymał rywala.

21
7
2
3
4
3'

Odpowiedź gości. Groźne dośrodkowanie z prawej strony boiska zdołał jednak wybić jeden z obrońców Lecha.

8
3
11
2
10
3'

Mogło być 1:0 dla Lecha! Kostewycz płasko dośrodkował z lewej strony boiska, akcję zamknął Maciej Makuszewski, którego strzał zablokował obrońca.

29
25
4
3
4
2'

Lech od początku stara się długo utrzymywać przy piłce.

28
13
3
4
4
20:34

"Kolejorz, Kolejorz" skandują kibice, choć zorganizowany doping nie będzie dziś prowadzony.

19
6
2
1
3
20:34

Na trybunach pojawiło się kilkanaście tysięcy kibiców.

17
6
3
1
2
20:34

Piłkarze pojawili się już na boisku. Za moment początek spotkania.

20:34

Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1. Najpierw bramkę dla Szachtiora zdobył Elis Bakaj, a w końcówce wyrównał Joao Amaral.