0:1. Danny Drinkwater huknął po dłoniach Petra Cecha do bramki

4
1
2
komentarz

W konkursie rzutów karnych interesujący pojedynek doświadczonego Petra Cecha z młodym Marcinem Bułką.

2
4
1
90+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette. Asystował mu Reiss Nelson.

Sekundy pozostały do końca spotkania i Arsenal wyrównał. 1:1 po uderzeniu Alexandre'a Lacazette z bliska! Marcin Bułka był w tej sytuacji bez szans.

9
4
5
6
18
90'

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

2
1
1
87'

Ostatnie ataki Arsenalu w tym spotkaniu. Tym razem akcja oskrzydlająca nie zakończyła się uderzeniem w kierunku bramki Marcina Bułki.

4
85'
ZMIANA
84'

Świetna interwencja Marcina Bułki na linii bramkowej. Doskonały refleks młodego Polaka po uderzeniu z kilku metrów.

10
2
1
80'

Marcin Bułka ponownie dostał szansę pokazania się w bramce Chelsea. Zostało 10 minut regulaminowego czasu i jeszcze po roszadach personalnych Arsenal nie zaatakował.

3
1
1
3
78'
ZMIANA
78'
ZMIANA

Chelsea. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Ruben Loftus-Cheek.

2
2
2
1
1
78'
ZMIANA
78'
ZMIANA
76'

Była sytuacja podbramkowa i jest spektakularne pudło! Alexandre Lacazette oszukał defensora jak juniora i strzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem obok słupka. Nie popisał się Francuz.

1
5
1
1
1
75'

Kwadrans został na wyrównanie zawodnikom Arsenalu. Podobnie jak w pierwszej połowie Kanonierzy są ambitni i chętni do atakowania, ale wynika z tego niewiele sytuacji podbramkowych.

1
2
72'
ZMIANA
71'

Mobilni zawodnicy Chelsea blokują sporą liczbę uderzeń. Po próbie Pierre'a-Emericka Aubameyanga drużyna Unaia Emery'ego wywalczyła jedynie rzut rożny.

2
70'
ZMIANA

Arsenal. Schodzi: Sead Kolasinac. Wchodzi: Ashley Maitland-Niles.

wchodzi Wchodzi
Ashley Maitland-Niles #15
schodzi Schodzi
1
1
67'

Alex Iwobi zameldował się atakiem indywidualnym na lewym skrzydle. W momencie wbiegania w pole karne znalazł się śmiałek z Chelsea, który zatrzymał zmiennika. Ustawieni pod bramką Wilfredo Caballero zawodnicy Arsenalu nie doczekali się więc podania.

1
63'

W drużynie Maurizio Sarriego cztery roszady personalne. Publiczność ogląda już w akcji między innymi Tammy'ego Abrahama, Davide Zappacostę i Victora Mosesa.

1
62'
ZMIANA

Arsenal. Schodzi: Emile Smith Rowe. Wchodzi: Alex Iwobi.

Emile Smith Rowe #55
1
1
1
1
62'

Danny Drinkwater wpadł w pułapkę ofsajdową Kanonierów. Tymczasem przy linii bocznej stoi już spora grupa zmienników.

1
57'

Antonio Ruediger stanął przed szansą zdobycia drugiego gola w tym meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Niemiec skorzystał z wybloku Andreasa Christensena i strzelił nieznacznie obok bramki.

1
56'

Płaskie wstrzelenie z lewego skrzydła Calluma Hudsona-Odoia. Tym razem nie wyglądał na pewnego w stu procentach Petr Cech. Na szczęście dla bramkarza Arsenalu nie uprzedził go Alvaro Morata.

1
54'

Po przeciwnej stronie boiska interweniował na przedpolu Wilfredo Caballero. Argentyńczyk wygląda na zdecydowanie pewniejszego w działaniach niż w poprzednim meczu z Interem, kiedy był zmiennikiem Marcina Bułki.

1
53'

Bezpańska piłka wrzucona w pole karne Arsenalu. Jedynym adresatem tego podania mógł być Petr Cech.

1
49'

Podanie na skraj pola karnego Chelsea do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Były napastnik Borussii Dortmund chciał natychmiast dośrodkować i pośpiech nie był w tej sytuacji dobrym doradcą.

1
48'

Po spotkaniu ze swoim menedżerem w szatni Chelsea atakuje. Niedawny mistrz Anglii chciałby rozpocząć drugą połowę równie dobrze jak pierwszą.

1
46'

Piłka ponownie w grze.

1
46'
ZMIANA
46'
1
45'

Doliczona minuta.

1
42'

Petr Cech robi show w swojej bramce! Weteran poradził sobie z Callumem Hudsonem-Odoiem w sytuacji sam na sam. Za golkiperem Arsenalu był jeszcze defensor i wyekspediował piłkę, która mogła doszybować do siatki.

2
1
38'

Podrzewają temperaturę w polu karnym przeciwnika zawodnicy Arsenalu, ale w ostatniej fazie ataków brakuje im wykończenia. Na wyrównanie w pierwszej połowie pozostało już niewiele czasu.

1
1
35'

Matteo Guendouzi dostał podanie od Seada Kolasinaca i zdecydował się na uderzenie. Wilfredo Caballero nie dał się zaskoczyć i interweniował po próbie młodego pomocnika Arsenalu.

3
1
32'

Pierre-Emerick Aubameyang powinien wepchnąć futbolówkę z bliska do siatki, ale nie trafił w nią. Unai Emery pochwalił podopiecznych na sposób przygotowania ataku, ale nie może się cieszyć z wyrównania.

1
3
2
31'

Antonio Ruediger jest uskrzydlony zdobyciem gola i interweniuje znakomicie we własnym polu karnym. Były zawodnik AS Roma wybił płaskie dośrodkowanie z prawej strony boiska.

2
28'

Emile Smith Rowe, który tuż przed meczem zastąpił w podstawowym składzie Aarona Ramseya, strzelił bardzo niecelnie po podaniu Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Pozostało schować twarz w dłonie po tej próbie.

1
1
27'

Wilfredo Caballero nie musi zdawać równie poważnych egzaminów jak Petr Cech. Arsenal próbuje atakować, ale nie kończy swoich rozegrań niebezpiecznymi strzałami.

1
24'

Jeszcze lepsza interwencja Petra Cecha, który sparował piłkę do boku w pojedynku sam na sam z Alvaro Moratą. Dotychczas to doświadczony bramkarz prezentuje się najlepiej w zespole Unaia Emery'ego.

1
23'

Szansa na zaskoczenie Wilfredo Caballero z rzutu wolnego. Argentyńczyk kontrolował jednak sytuację po zbyt głębokim dośrodkowaniu Henricha Mchirarjana.

4
2
20'

Chelsea prezentuje się dotychczas lepiej w Dublinie. Próbował zmienić proporcję Arsenal, tyle że po rajdzie Pierre'a-Emericka Aubameyanga nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

1
18'

Ponownie piłkarze Chelsea muszą wracać na własną połowę po sygnalizacji spalonego. Tym razem za wcześnie za linią obrońców Arsenalu znalazł się Pedro Rodriguez.

1
15'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Alvaro Morata!

Po strzale Hiszpana z rzutu karnego interweniował z wyczuciem Petr Cech. Drużynie ze Stamford Bridge nie udało się wykorzystać ogromnej szansy na zdobycie drugiego gola.

5
6
4
9
7
14'

Rzut karny dla Chelsea po faulu Hectora Bellerina. Obrońca Arsenalu wszedł wślizgiem w nogi Calluma Hudsona-Odoia.

2
4
2
1
12'

W rozegraniu podopieczni Maurizio Sarriego. Po podaniu Antonio Ruedigera miał trochę miejsca na lewym skrzydle Callum Hudson-Odoi, jednak nie zakończył swojego rajdu ani podaniem, ani strzałem.

2
3
1
10'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Alvaro Moraty. Dlatego fakt, że nie oddał strzału po dośrodkowaniu Pedro Rodrigueza nie miał znaczenia.

1
1
2
1
1
7'

Arsenal jeszcze nie odpowiedział na gola Antonio Ruedigera. Maurizio Sarri rozsiadł się wygodnie i wygląda na zadowolonego z początku spotkania w wykonaniu swoich podopiecznych.

1
1
1
3
1
5'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Antonio Ruediger. Asystował mu Cesc Fabregas.

Bardzo skuteczne uderzenie głową Antonio Ruedigera. Niemiec wyskoczył wysoko i trafił w sam narożnik bramki Petra Cecha. Chelsea błyskawicznie wyszła na prowadzenie!

23
9
5
3
4
4'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku Pierre'a Emericka Aubameyanga zostało zatrzymane przez Davida Luiza. Obok Brazylijczyka nikt nawet nie podskoczył, więc mógł spokojnie interweniować.

2
1
2'

Arsenal w czerwonych koszulkach z białymi akcentami, natomiast przeciwnik Kanonierów w adekwatnych do przydomka, niebieskich strojach. Powoli organizują się zawodnicy obu klubów.