Liga Europy: III runda eliminacyjna, pierwsze mecze
09 sie 2018 19:20
90+4'

Nie udało się żadnemu z zawodników Jagiellonii oddać strzału po dośrodkowaniu Jakuba Wójcickiego. Sędzia powoli zaczyna spoglądać w kierunku zegarka i odlicza sekundy do zakończenia meczu.

12
12
10
14
26
90+2'

Jeszcze próbuje Jagiellonia odpowiedzieć w doliczonym czasie, ale cofnięci i podbudowani golem rywale nie pozwalają na dużo. Sprowokowany do przewinienia Taras Romanczuk nie wytrzymał ciśnienia.

14
5
4
6
7
90'

Doliczone pięć minut.

14
9
4
6
8
89'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Machaj za faul.

Jagiellonia Białystok
5
4
1
5
12
89'
ZMIANA

Gent. Schodzi: Vadis Odjidja-Ofoe. Wchodzi: Brecht Dejaegere.

7
87'

KAA Gent zdobył gola na wyjeździe!

6
3
2
4
14
85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jonathan David.

KAA Gent na prowadzeniu w ostatnich minutach regulaminowego czasu. Końcówka należy do przyjezdnych z Belgii! Nie można dziwić się ich radości. Wprowadzony z ławki rezerwowych Jonathan David może być najważniejszym piłkarzem tego spotkania. Po kontrataku pokonał na raty Mariana Kelemena. Kompletnie pogubili się w tej sytuacji obrońcy z Białegostoku.

89
84'
ZMIANA
84'

Franko Andrijasević cofnął się pod własną bramkę i pomógł swoim defensorom w zażegnaniu niebezpieczeństwa po dośrodkowaniu gracza Jagiellonii.

2
1
5
3
82'

Wyraźne pudło po strzale głową Bartosza Kwietnia. Sporo zawodników miało ochotę na dojście do futbolówki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, dlatego było tam malutko miejsca.

2
2
2
5
3
80'
ZMIANA
79'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego, a przyjezdni już cieszyli się z prowadzenia. Nie ma jednak gola po strzale głową Franko Andrijasevicia. KAA Gent musi szukać sposobu na zdobycie gola zgodnie z przepisami piłkarskimi.

16
14
3
2
3
78'

Jonathan David wszedł na boisko z ławki rezerwowych i ma sporo energii. Indywidualna akcja zmiennika zakończona zejściem ze skrzydła do środka i strzałem. Nieznacznie pomylił się zawodnik KAA Gent.

9
3
3
2
3
77'

Kilkanaście minut pozostało do końca regulaminowego czasu. Nadal bezbramkowo w Białymstoku, a gra w upalnych warunkach nie ułatwia zorganizowania się do ostatniego szturmu.

3
1
6
4
1
75'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego próbował dobiec do futbolówki Roman Bezjak. Stłoczeni w tym samym miejscu defensorzy z Gandawy nie pozwolili doświadczonemu napastnikowi na uderzenie.

1
2
3
73'

Colin Coosemans! Nieprzewidywalny bramkarz KAA Gent zatrzymał futbolówkę po uderzeniu Romana Bezjaka. Również zmiennik nie jest na razie w stanie przełamał impasu strzeleckiego w tym meczu. Tylko korner dla Jagiellonii.

4
2
10
3
73'
ZMIANA
72'

Po przewinieniu na Arvydasie Novikovasie oczywiście stały fragment. Po wrzutce z rzutu wolnego strzał głową został zablokowany przez defensora KAA Gent.

2
1
1
5
71'

Białostoczanie w ataku pozycyjnym. Futbolówka powędrowała na prawe skrzydło, gdzie defensor ratował się faulem na Przemysławie Frankowskim.

8
7
4
4
3
69'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kwiecień za przewinienie.

3
3
5
6
10
69'
ZMIANA

Gent. Schodzi: Taiwo Awoniyi. Wchodzi: Jonathan David.

3
1
3
3
7
68'

Reaguje trener Belgów na nieudany okres w grze zespołu. Jagiellonia zaczęła atakować i stwarzać sytuacje podbramkowe. Czasu na rozstrzygnięcie meczu zostało jednak niewiele.

2
5
1
1
1
67'
ZMIANA

Gent. Schodzi: Giorgi Czakwetadze. Wchodzi: Roman Jaremczuk.

Giorgi Czakwetadze #7
3
1
8
1
4
66'

Próba Cilliana Sheridana po wrzutce z rzutu rożnego. Nie dobiegł do piłki w idealnym momencie, przez co trudno było o oddanie jednocześnie celnego i mocnego strzału.

8
6
2
3
4
63'

Igor Plastun interweniował w ostatnim momencie metr przed linią bramkową po strzale Bartosza Kwietnia. Jagiellonia nie potrafiła skorzystać z następnej pomyłki bramkarza KAA Gent. Zapachniało bardzo mocno jej prowadzeniem, ale brakuje skuteczności!

2
1
3
2
9
62'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Foket za faul na Przemysławie Frankowskim.

16
5
3
2
4
60'

Jean-Luc Dompe sprawdził czujność Mariana Kelemena uderzeniem z dystansu. Mocna próba, ale prosto w dobrze ustawionego doświadczonego bramkarza, który popisał się piąstkowaniem.

4
2
3
58'

Przerwa w grze spowodowana urazami zawodników obu klubów. Ponownie upadł na murawę Jakub Wójcicki, który już w pierwszej połowie poprosił o pomoc medyków.

4
1
5
4
3
56'

Ponownie Arvydas Novikovas w centrum wydarzeń. Popychany przez defensora upadł w polu karnym, jednak sędzia nie zdecydował się podyktować jedenastki dla Jagiellonii.

2
2
2
7
56'

Arvydas Novikovas zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i to była niezła próba Litwina. Na posterunku jednak zachował czujność Colin Coosemans, który zamierza zaprezentować się w drugiej połowie zdecydowanie lepiej niż przed przerwą.

9
4
1
1
1
55'

Cillian Sheridan chybił jeszcze wyraźniej niż kilka minut temu Taiwo Awoniyi. Której drużynie uda się wreszcie przymierzyć w światło bramki i jednocześnie przechytrzyć golkipera?

5
2
4
1
2
53'

Vadis Odjidja-Ofoe i spółka szukają sposobu na rozmontowanie defensywy Jagiellonii.

3
2
2
51'

Dobra interwencja Ivana Runje. Stoper Jagielonii wygrał dziś kilka pojedynków w powietrzu, a okazji do zmierzenia się z zawodnikami KAA Gent nie brakuje.

10
3
50'

Również Taiwo Awoniyi nie przymierzył w bramkę Jagiellonii. Mógł to zrobić zdecydowanie lepiej napastnik KAA Gent po przechytrzeniu dwóch defensorów z Białegostoku. A tak skończyło się na strachu i od bramki Marian Kelemen.

2
4
1
2
48'

Giorgi Czakwetadze chybił z dystansu. Wyraźnie ma do poprawienia dokładność swoich uderzeń zawodnik operujący na lewym skrzydle KAA Gent.

1
4
2
47'

Zerwał się do ataku po powrocie z szatni Arvydas Novikovas. Nana Asare nie dał się jednak oszukać w pojedynku z ofensywnym zawodnikiem Jagiellonii.

6
2
1
1
46'

Gra wznowiona po przerwie.

9
2
18:24

Jagiellonia nie pozwala przeciwnikowi na zdobycie prowadzenia.

1
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Arvydas Novikovas za faul na skrzydle.

4
2
2
4
8
45'

Doliczona minuta.

4
2
1
1
1
43'

Tym razem Colin Coosemans interweniował bez zarzutu. Inna sprawa, że Nemanja Mitrović strzelił prosto w przeciwnika.

4
1
2
2
42'

Colin Coosemans popełnił drugi błąd w tym pojedynku! Bramkarz KAA Gent gubi piłkę po dośrodkowaniach. Próbowali to wykorzystać Taras Romanczuk i Arvydas Novikovas, jednak wybronili się zawodnicy z Gandawy. Golkiper odetchnął z ulgą.

3
8
1
4
41'

Igor Plastun zablokował dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego, który dobrze rozegrał ten atak z Arvydasem Novikovasem. Ripostuje Jagiellonia przyjezdnym i to dobry znak.

13
2
1
40'

Blisko 16 tysięcy kibiców czeka na gola Jagiellonii.

12
8
2
1
1
38'

Często powtarzane są personalia Jeana-Luca Dompe. Operujący najczęściej na prawym skrzydle zawodnik radzi sobie z obrońcami Jagiellonii i nęka ich dośrodkowaniami. Przed momentem interweniował na przedpolu Marian Kelemen.

2
1
2
5
36'

Białostoczanie nie potrafią stworzyć sobie równie dobrych sytuacji podbramkowych jak KAA Gent. Belgowie czują się coraz pewniej na polskiej ziemi i chcą wyjść na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie.

5
2
4
5
15
34'

Również Sigurd Rosted zapędził się w pole karne Jagiellonii. Środkowy obrońca główkował zbyt delikatnie po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu.

3
6
3
33'

Temperatura w polu karnym Jagiellonii rośnie! Coraz groźniejsi są jej przeciwnicy, a przede wszystkim Jean-Luc Dompe. Po jego dośrodkowaniu i zbyt krótkim wybiciu gospodarzy strzelił Franko Andrijasević obok bramki Mariana Kelemena!

1
4
4
2
8
32'

Pierwsza szansa najbardziej wysuniętego zawodnika KAA Gent na gola. Taiwo Awoniyi spóźnił się odrobinę do podania Jeana-Luca Dompe, który poprzedził dośrodkowanie pojedynkiem z defensorem Jagiellonii.

2
9
1
1
2
29'

Gwizdek sędziego po przewinieniu Cilliana Sheridana. Napastnik Jagiellonii próbował odebrać piłkę przeciwnikom na ich połowie. Turek nie pozwolił kibicom przekonać się, jak zakończy się ten pojedynek.

1
1
4
7
5
28'

Chcą atakować zawodnicy obu drużyn, ale w końcowej fazie akcji brakuje im nieco jakości. To powoduje, że kibice oglądają stosunkowo niewiele strzałów, a tym bardziej tych celnych. Powoli dobiega końca drugi kwadrans.

1
4
2
1
26'

Jeszcze jeden wypad przedstawiciela Lotto Ekstraklasy. Gdyby Cillian Sheridan był dokładniejszy doszłoby do pojedynku Arvydasa Novikovasa z bramkarzem Colinem Coosemansem.

9
5
2
2
1
25'

Podobna sytuacja po przeciwnej stronie boiska. Wicemistrzowie Polski organizowali się do kontrataku, tyle że podanie do Jakuba Wójcickiego nie było dostatecznie dokładne.

4
3
2
5
4
23'

Była krótka przerwa spowodowana urazem Jakuba Wójcickiego. Po niej starali się szybko zaatakować zawodnicy z zachodu kontynentu. Za szybko. Thomas Foket nie dogonił futbolówki po niechlujnym podaniu ze środka pola.

5
4
3
4
1
21'

Nana Asare nie przebiera w środkach w pojedynkach z białostoczanami. Sędzia spojrzał groźnie w kierunku kapitana KAA Gent i ostrzegł go. Kolejne ostre przewinienie i będzie kartka.

18
4
2
1
1
20'

Oprawa przygotowana przez kibiców Jagiellonii.

17
6
5
2
2
18'

Obok Cilliana Sheridana znalazło się natychmiast dwóch defensorów z Gandawy i nie pozwolili dobrze zbudowanemu napastnikowi dojść do piłki po dalekim wrzucie z autu.

2
2
2
4
8
16'

Szybki kontratak KAA Gent po nieudanym zagraniu Przemysława Frankowskiego. Futbolówka trafiła do Franko Andrijasevicia, którego uderzenie zostało zablokowane przez dobrze ustawionego Nemanję Mitrovicia.

3
1
1
1
15'

Guilherme Sitya wrócił już we własne pole karne i interweniował po dośrodkowaniu. Poprawka z rzutu rożnego również nie sprawiła problemu podopiecznym Ireneusza Mamrota.

5
3
1
2
2
12'

Próba uruchomienia podaniem szarżującego na lewym skrzydle Nany Asare. Obrońca nie zabrał się z futbolówką i ta trafiła do Mariana Kelemena.

3
2
2
1
10'

Po pierwszym i od razu niebezpiecznym przyspieszeniu zawodników z Belgii odpowiedział akcją na skrzydle Guilherme Sitya. Interweniowali po dośrodkowaniu defensora goście.

2
5
8
1
1
9'

Jagiellonia miała dużo szczęścia po strzale Jeana-Luca Dompe. Uruchomił go podaniem Vadis Odjidja-Ofoe. Skrzydłowy nie potrafił zamienić tego zagrania byłego Legionisty w asystę. Spektakularne pudło z bliska!

3
16
2
3
3
6'

Gra przeniesiona na przeciwną stronę boiska i wicemistrz Polski wywalczył premierowy rzut rożny. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu w kierunku bliższego słupka zostało zneutralizowane przez ustawionego tam Igora Plastuna.

5
7
5
1
4'

Cillian Sheridan próbował oddać strzał po dośrodkowaniu Jakuba Wójcickiego. Nie popisał się bramkarz przyjezdnych, jednak napastnik Jagiellonii nie wymierzył mu kary w postaci umieszczenia piłki w siatce.

6
3
4
2
2
3'

Nieudane przyjęcie piłki w wykonaniu Vadisa Odjidji-Ofoe. Tak zakończyła się akcja KAA Gent. Po niej podopieczni Ireneusza Mamrota mogli wznowić grę wrzutem z autu.

8
3
3
3
3
2'

Początek walki o awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Jagiellonia starała się wysoko odebrać piłkę swoim przeciwnikom, ale ci nie spanikowali i wyprowadzili ją z własnej strefy obronnej.