2
1
2
88'

Nie popisał się we własnym polu karnym Kalidou Koulibaly i pozwolił na uderzenie Christianowi Pulisiciowi. Senegalczyk powinien choć skromnie podziękować swojemu bramkarzowi za skuteczną interwencję w tej sytuacji.

4
1
2
1
86'

Lorenzo Insigne zameldował się na murawie. Reprezentant Włoch zaatakował w swoim stylu. Zbiegł z lewego skrzydła przed pole karne i oddał uderzenie. Roman Burki został w blokach i miał szczęście, że błyskotliwy pomocnik nieznacznie chybił.

4
2
3
1
1
84'

Dobry przechwyt Azzurich w centrum boiska. Ich szybki wypad przerwał dopiero Roman Burki, który interweniował na przedpolu.

3
5
1
2
1
80'

Średni pressing Napoli, a Borussia Dortmund rozgrywa piłkę mozolnie w okolicy koła środkowego i od czasu do czasu przyspiesza. Tak wygląda obraz spotkania na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu.

1
1
1
1
77'

Końcówka już bez byłego reprezentanta Polski. Łukasz Piszczek obejrzy ostatnie kilkanaście minut meczu z ławki rezerwowych. Przed momentem zobaczył niebezpieczne uderzenie Marcela Schmelzera z dystansu w kierunku bramki Napoli i z trudem interweniował golkiper.

1
2
2
7
2
76'

Borussia. Schodzi: Łukasz Piszczek. Wchodzi: Herbert Backhorn.

10
75'

Jadon Sancho rozegrał piłkę z dwoma partnerami. Akcja na lewym skrzydle zakończyła się płaskim dośrodkowaniem, które z poświęceniem wybił jeden z obrońców wicemistrza Włoch.

1
2
1
1
71'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Napoli. Przepychał się w polu karnym Amadou Diawara, jednak obrońcy w żółtych koszulkach nie pozwolili mu na oddanie uderzenia.

4
3
1
1
2
68'

Organizują się do ataków uskrzydleni golem zawodnicy Borussii Dortmund. Przed momentem przyspieszył na prawym skrzydle Łukasz Piszczek.

6
5
1
2
1
65'

Gol! Strzelił Maximilian Philipp.

Bramka kontaktowa powinna dodać dreszczyku emocji końcówce meczu. Maximilian Philipp znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i wykorzystał swoją drugą w tym spotkaniu sytuację podbramkową.

Borussia Dortmund
18
6
4
13
17
64'

Napoli. Schodzi: Arkadiusz Milik. Wchodzi: Jose Callejon.

61'

Aż chciało się pochwalić dynamikę tego spotkania w pierwszej połowie, ale nie chwal dnia przed zachodem słońca. Po przerwie zrobiło się wolniej.

3
5
1
2
1
58'

Piłka pod nogami Orestisa Karnezisa. Nikt nie naciskał na nowego bramkarza Napoli, który ma za zadanie zastąpić na posterunku Pepe Reinę.

5
5
2
3
3
55'

Akcja Napoli z udziałem Arkadiusza Milika i Simone Verdiego zakończona przeciągniętym dośrodkowaniem. Od autu Łukasz Piszczek.

8
7
4
2
5
52'

Jeszcze szansa na zdobycie trzeciego gola dla Napoli z rzutu wolnego. Mocne, ale niecelne uderzenie i Roman Burki tylko podskoczył.

4
3
1
3
3
52'

Wymienili kilkanaście podań zawodnicy ze Stadio San Paolo. Ponownie uśmiechnięty Arkadiusz Milik, ale tym razem nie ma się z czego cieszyć, ponieważ po dośrodkowaniu z lewego skrzydła nie trafił w piłkę.

5
5
2
2
4
48'

Zmiana stron, ale czy zmiana obrazu spotkania? Teoretycznie nie zanosi się, ponieważ Borussia Dortmund musi atakować, a Napoli spodobało się stosowanie szybkich wypadów w tym spotkaniu.

6
6
1
3
2
46'

Gra wznowiona po przerwie.

5
3
1
40'

Dwóch zawodników zagrodziło Christianowi Pulisiciowi drogę do piłki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Ostatecznie sytuację wyjaśnił Orestis Karnezis. Do końca pierwszej połowy pozostało pięć minut.

5
4
2
4
2
37'

Niebezpiecznie po stałym fragmencie! Wrzutka z rzutu wolnego spadła w polu bramkowym Napoli, skąd uderzenie powinno być zdecydowanie dokładniejsze. Spudłował Abdou Diallo.

4
6
3
3
4
36'

Żadna z akcji Borussii Dortmund w ostatnich minutach nie mogła się podobać. Tymczasem ekipa z Neapolu kontratakuje. Adam Ounas zerwał się jak strzała i Mahmoud Dahoud zatrzymał go faulem.

5
5
1
1
4
33'

Borussia Dortmund nadal wymienia podania. Taki najwidoczniej ma być jej styl, tyle że na razie kompletnie nic z tego nie wynika. Drużyna Łukasza Piszczka ma dwa gole do odrobienia.

5
4
1
2
2
29'

Gol! Strzelił Nikola Maksimović.

Rzut rożny wywalczony przez Arkadiusza Milika przyniósł Napoli drugiego gola. Do piłki po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu wyskoczył wysoko Nikola Maksimović i główkował prosto do siatki. Rośnie przewaga podopiecznych Carlo Ancelottiego.

45
20
8
5
9
28'

Arkadiusz Milik w pojedynku biegowym na połowie klubu z Bundesligi. Udało się dopaść do piłki reprezentantowi Polski i starał się uruchomić dośrodkowaniem ustawionego na dalszym słupku kompana. W ostatnim momencie wybił piłkę na korner defensor.

5
5
2
3
3
27'

Borussia Dortmund zaczyna rozrywać defensywę przeciwnika. Wścieka się bramkarz Napoli po strzale z kilkunastu metrów Maximiliana Philippa. Gdyby nie Orestis Karnezis, byłoby wyrównanie.

4
4
2
4
2
25'

Piłka pod nogami Romana Burkiego. Bramkarz Borussii Dortmund stara się rozstawić swoich kompanów z pola zanim zainicjuje kolejne rozegranie piłki.

4
3
2
3
4
21'

Nie ma gola. Marcel Schmelzer nie potrafił umieścić piłki w okienku bramki Napoli. Zabrakło metra.

5
5
4
2
5
20'

W rozegraniu Borussia Dortmund. Cała seria podań z udziałem Łukasza Piszczka. Cała akcja zakończyła się dwoma zablokowanymi strzałami z dystansu. Będzie szansa na trzecie, tym razem lepsze, ponieważ sfaulowany został Nuri Sahin.

4
4
2
4
4
16'

Marko Rog zrewanżował się Christianowi Pulisiciowi uderzeniem zza pola karnego. Roman Burki został w blokach, ale chyba miał to wszystko precyzyjnie obliczone. Piłka po uderzeniu Chorwata przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką.

4
4
4
4
4
13'

Długo rozgrywają piłkę zawodnicy Borussii Dortmund, ale na razie trudno jest im znaleźć sposób na przedostanie się pod bramkę Napoli. W tej sytuacji strzelają z dystansu. Christian Pulisić huknął zza pola karnego w poprzeczkę!

7
5
3
6
3
10'

Dobrze rozpoczął się ten mecz dla Azzurrich, a przede wszystkim dla Arkadiusza Milika. Szeroki uśmiech po trafieniu na twarzy reprezentanta Polski. Jego bramka naprawdę mogła się podobać.

21
11
4
6
5
7'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik.

Tym razem pressing Napoli na połowie przeciwnika opłacił się. Podopieczni Carlo Ancelottiego odebrali piłkę wysoko, a szybki atak zakończył perfekcyjnym uderzeniem zza pola karnego Arkadiusz Milik. Polak huknał jak z armaty! Zaskoczył zdezorientowanych obrońców Borussii Dortmund, a także Romana Burkiego.

143
57
23
10
13
5'

Wysoki pressing Napoli nie poskutkował szybkim przechwytem. Spokojnie utrzymali się w posiadaniu piłki zawodnicy Borussii Dortmund.

4
3
3
2
2
3'

Borussia Dortmund w żółtych strojach z czarnymi akcentami. Jej przeciwnik z Półwyspu Apenińskiego w ciemnych z błękitnymi wstawkami.