Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

6
3
5
85'

Krzysztof Piątek dopadł do futbolówki po wrzutce Domenico Criscito z rzutu wolnego. Reprezentant Polski główkował wyraźnie obok bramki. Chyba można powoli pakować komplet punktów do autokaru beniaminka.

5
1
5
5
16
82'

Jeszcze raz Luigi Sepe, który zaczął bronić jak w transie. Były bramkarz Sampdorii przypilnował krótkiego słupka i poradził sobie z uderzeniem Andrei Favilliego.

2
3
2
2
80'

Luigi Sepe interweniował po strzale Daniela Bessy zza pola karnego. Bramkarz Parmy wyrósł na jednego z najważniejszych zawodników tego spotkania, a wcale się na to nie zanosiło.

4
1
2
2
2
77'

Parma. Schodzi: Luca Rigoni. Wchodzi: Alessandro Deiola.

1
77'

Kilkanaście minut do końca spotkania. Rozdrażnieni są kibice w Genui. Miejscowa drużyna rozpoczęła mecz dobrze, po czym dała się wypunktować przeciwnikowi osłabionemu, nie należącego obecnie do mocarzy ligi.

4
3
3
2
2
75'

Cristian Kouame zatrzymany w polu karnym i Genoa CFC wywalczyła korner. Po krótkim rozegraniu stałego fragmentu i dośrodkowaniu interweniował Leo Stulac.

3
1
3
1
3
72'

Bardzo rozczarowuje w tym meczu Cristian Kouame. Albo gra źle, albo znika z radarów. Luigi Sepe zatrzymał piłkę właśnie po wstrzeleniu Iworyjczyka z lewego skrzydła.

1
1
4
71'

Genoa. Schodzi: Pedro Pereira. Wchodzi: Luca Mazzitelli.

68'

Stara się atakować Genoa CFC i poprawić wynik, ale bezskutecznie. Krzysztof Piątek i spółka nie naprawiają błędów swoich obrońców. Prezes gospodarzy musi najwidoczniej poszukać w Polsce defensora.

23
19
5
7
4
67'

Parma. Schodzi: Fabio Ceravolo. Wchodzi: Alessio Da Cruz.

1
63'

Cały czas dużo jest strzałów w tym meczu. Daniel Bessa huknął zza pola karnego mocno, ale prosto w Luigiego Sepe.

5
4
5
4
6
61'

Parma. Schodzi: Antonio Di Gaudio. Wchodzi: Alessandro Bastoni.

2
60'

Domenico Criscito nie wykorzystał stałego fragmentu wywalczonego przez Krzysztofa Piątka. Strzał doświadczonego zawodnika wyraźnie ponad bramką Luigiego Sepe.

6
4
6
9
10
59'

Przewinienie na Krzysztofie Piątku blisko linii pola karnego. Szansa na zdobycie bramki z rzutu wolnego.

17
7
6
4
4
58'

Ucieka czas gospodarzom, a nie można powiedzieć, że dominują po przerwie. Przed momentem Domenico Cristito strzelił zza pola karnego prosto w nogę Bruno Alvesa.

5
2
3
4
5
54'

Ionut Andrei Radu interweniował w ostatnim momencie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uniemożliwił byłemu triumfatorowi Pucharu UEFA zdobyć czwartego gola. Gra w obronie gospodarzy zawołała o pomstę do nieba.

3
5
2
2
4
52'

Luigi Sepe przytulił piłkę do piersi po uderzeniu zza pola karnego. Podłączony do prądu bramkarz Parma Calcio nie daje plamy.

2
2
4
2
6
51'

Żółtą kartkę otrzymał Bruno Alves za faul na Krzysztofie Piątku.

Parma Calcio 1913
30
15
6
5
7
50'

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Piątek za faul w walce o piłkę.

6
4
7
8
47
49'

Pierwsza szansa na gola kontaktowego po przerwie. Luigi Sepe popełnił w pierwszej części jeden komiczny błąd, ale w pozostałych sytuacjach broni bez zarzutu.

5
2
1
1
2
48'

Trudno będzie o równie ekscytującą drugą połowę. Pewnie Parma Calcio przygotowała trochę ostrożniejszy plan na grę po przerwie.

4
3
2
2
4
46'

Piłka ponownie w grze.

8
5
2
3
3
46'

Genoa. Schodzi: Oscar Hiljemark. Wchodzi: Andrea Favilli.

Andrea Favilli #39
3
3
1
1
3
46'

Genoa. Schodzi: Iuri Medeiros. Wchodzi: Daniel Bessa.

komentarz

Genoa ma kłopot, ale jeszcze 45 minut meczu przed sobą.

5
3
2
2
2
Czy po przerwie Krzysztof Piątek strzeli gola?
19
9
8
2
3
45'

Doliczone trzy minuty.

11
4
6
3
5
45'

Krzysztof Piątek spojrzał w kierunku sędziego po pojedynku z Bruno Alvesem. Nie ma rzutu karnego sprokurowanego przez Portugalczyka i Polak musi szukać innego sposobu na zdobycie gola.

5
6
5
18
11
42'

Krzysztof Piątek kontra Luigi Sepe. Skutecznie interweniował bramkarz Parmy i nie pozwolił reprezentantowi Polski zdobyć drugiego gola w tym meczu.

5
2
4
13
20
40'

Pięć minut do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Genoa CFC w posiadaniu piłki i próbuje poprawić wynik przed zejściem do szatni.

15
8
4
4
5
35'

Anulowana z powodu spalonego bramka Domenico Criscito.

Domenico Criscito pozostał w polu karnym Parmy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główkował z bliska do siatki. W momencie podania defensor był jednak na spalonym, przez co sędzia nie pozwolił publiczności długo cieszyć się z gola kontaktowego.

66
34
21
26
38
33'

Chwieją się na nogach gospodarze. Trudno będzie im odrobić stratę do beniaminka. Przed momentem była szansa na zdobycie gola kontaktowego z rzutu rożnego, ale Sandro został zablokowany w momencie uderzenia.

5
4
9
9
8
30'

Gol! Strzelił Fabio Ceravolo. Asystował mu Antonino Barilla.

Parma Calcio 1913 daje popis pomimo sporych braków w składzie. W dwa kwadranse były triumfator Pucharu UEFA zdobył trzy gole. Fabio Ceravolo urwał się bez problemu obrońcom Genoa CFC i główkował z bliska w narożnik bramki po eleganckim dośrodkowaniu.

71
26'

Gol! Strzelił Luca Siligardi. Asystował mu Luca Rigoni.

Luca Siligardi dorzucił gola do wcześniejszej asysty. Idzie jak burza piłkarz Parma Calcio w tym meczu. Po wymanewrowaniu Nicolasa Spolliego i Domenico Criscito uderzył z kilkunastu metrów prawie w samo okienko bramki Genoa CFC. Beniaminek na prowadzeniu, choć wcześnie stracił gola.

15
8
12
25
80
24'

Krzysztof Piątek główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w słupek! Nie ma gola, a zdecydowały o tym centymetry, kiedy futbolówka zatańczyła jeszcze na linii bramkowej.

43
11
12
14
21
23'

Kolejny pojedynek Darko Lazovicia z Luigim Sepe. Tym razem górą bramkarz Parma Calcio. Dobra interwencja doświadczonego golkipera i tylko korner dla Genoa CFC.

8
4
4
5
4
21'

Zablokowane podanie w kierunku Krzysztofa Piątka. Po rzucie rożnym kuriozalnie interweniował Luigi Sepe i ma mnóstwo szczęścia, że nie wpakował sobie piłki do własnej bramki po wstrzeleniu Darko Lazovicia.

8
4
4
5
7
20'

Od mocnego uderzenia rozpoczęły mecz obie jedenastki. Nie potrzebowały dużo czasu na pobudkę w porze drugiego śniadania, a dla niektórych nawet pierwszego.

8
6
5
6
6
16'

Gol! Strzelił Luca Rigoni. Asystował mu Luca Siligardi.

Nie wiedział, co się dzieje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ionut Andrei Radu. Wiedział natomiast Luca Rigoni i strzelił z bliska na 1:1. Nie poddała się Parma Calcio i walczy o zapunktowanie z Genui.

16
12
18
35
88
15'

Gra wznowiona i rozpętała się walka w centrum boiska. Akcja Parmy została przerwana na prawym skrzydle, ale będzie mieć jeszcze szansę na wyrównanie po rzucie rożnym.

6
4
5
7
4
12'

Przyjezdni w tym meczu osłabieni, a na dodatek kolejny ich zawodnik potrzebuje wsparcia medycznego. Będzie prawdopodobnie kontynuować grę z mało gustownym opatrunkiem na głowie.

9
5
3
4
4
10'

Szansa dla beniaminka na zdobycie gola z rzutu rożnego. Długo zastanawiali się przyjezdni jak rozegrać stały fragment. Wreszcie piłka trafiła do Antonio Di Gaudio, którego uderzenie pozostawiało dużo do życzenia.

13
7
6
7
5
8'

Gra jak z nut Krzysztof Piątek. Ledwo wyszedł na boisko i już zdobył gola. Z zaliczką będzie łatwiej grać gospodarzom.

59
30
11
11
8
6'

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Darko Lazović.

Całe sześć minut trzeba było poczekać na trafienie Krzysztofa Piątka w pojedynku z beniaminkiem. Reprezentant Polski zamienił w gola pierwszy kontakt z piłką w polu karnym przeciwnika. Nieprawdopodobne! Bohater Genui uderzył głową po dośrodkowaniu Darko Lazovicia od słupka do bramki.

597
247
108
13
19
3'

Od początku rusza do przodu drużyna z Genui. Akcje oskrzydlające Darko Lazovicia i Pedro Pereiry. Gospodarze mieli korner, ale nie udało się wykonać dobrego dośrodkowania Domenico Criscito.

10
7
3
5
4
Czy Krzysztof Piątek strzeli gola Parmie?

11:38

Krzysztof Piątek w podstawowym składzie. Z przodu towarzyszyć mu będzie Christian Kouame, nie zagra natomiast od początku Goran Pandev.

5
6
2
3
2
11:38

Jest 7 października, a Krzysztof Piątek ma na koncie osiem goli w Serie A, a także cztery w Pucharze Włoch. Popisami strzeleckimi kadrowicza Jerzego Brzęczka ekscytują się już nie tylko kibice w Polsce i w Italii.

8
6
2
2
2
11:38

Parma Calcio 1913 spisuje się nieźle. Były triumfator Pucharu UEFA nie bierze przykładu z pozostałych beniaminków, punktuje w elicie i jest ponad strefą spadkową. Tydzień temu Parma zwyciężyła 1:0 z Empoli.

2
2
4
1
1
11:38

Genoa CFC chce spędzić przerwę reprezentacyjną w górnej połowie tabeli, ponad lokalnym wrogiem Sampdorią. Dzięki oszałamiającej formie strzeleckiej Krzysztofa Piątka ekipa ze Stadio Luigi Ferraris punktuje regularnie.