Serie A: 16. kolejka
16 gru 2018 18:00
90+4'

Po strzale Arkadiusza Milika przyjezdnym pozostało utrzymać korzystny wynik do końca spotkania. Napoli jest w posiadaniu piłki daleko od własnej bramki.

61
35
7
8
5
90+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik.

Reprezentant Polski prawdopodobnie rozstrzyga spotkanie perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego na 1:0. Kapitalnie przymierzył Arkadiusz Milik. Alessio Cragno nie miał nic do powiedzenia! Napastnik Napoli może być bohaterem tego spotkania.

562
245
80
15
20
90'

Doliczone siedem minut.

17
9
8
7
9
89'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Marco Sau za faul na Driesie Mertensie.

Cagliari Calcio
8
4
6
5
2
86'
ZMIANA
85'

David Ospina poradził sobie z dośrodkowaniem. Doświadczony bramkarz Napoli natychmiast zainicjował atak przyjezdnych, który zakończył się dośrodkowaniem Piotra Zielińskiego w kierunku Driesa Mertensa.

4
5
2
1
1
82'

Simone Padoin poczęstował Davida Ospinę uderzeniem zza pola karnego. Na raty, ale skutecznie interweniował Kolumbijczyk. Miał szczęście, że nie było w pobliżu napastnika Cagliari Calcio.

6
4
3
1
2
80'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Kevin Malcuit. Wchodzi: Jose Callejon.

2
80'
ZMIANA
79'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Insigne za protestowanie.

1
1
2
4
1
76'

Zdaniem sędziego Piotr Zieliński czysto odebrał piłkę Nicolo Barelli. Ambitny i skuteczny powrót pomocnika Napoli za rozpędzonym przeciwnikiem.

11
6
5
1
3
74'

Alessio Cragno popisał się piąstkowaniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
3
1
3
72'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Maksimović za niesportowe zachowanie.

1
1
1
2
2
71'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Adam Ounas. Wchodzi: Lorenzo Insigne.

69'
ZMIANA

Cagliari. Schodzi: Diego Farias. Wchodzi: Marco Sau.

69'

Piotr Zieliński uderzył z kilkunastu metrów nieznacznie obok słupka. Polski ostrzał bez efektu bramkowego.

11
9
4
1
6
68'

Arkadiusz Milik główkował w poprzeczkę! Coraz bliżej zdobycia gola jest reprezentant Polski. Tym razem zabrakło mu centymetrów po wrzutce Faouziego Ghoulama.

17
7
2
5
9
66'

Kalidou Koulibaly interweniował w swoim stylu po dośrodkowaniu Simone Padoina. Po kilkunastu sekundach kolejna wrzutka i tym razem Diego Farias oddał uderzenie głową. Szkoda z perspektywy gospodarzy, że niecelne.

6
1
2
1
2
63'

Arkadiusz Milik biegł blisko szesnastki przeciwnika i postraszył Alessio Cragno uderzeniem z kilkunastu metrów. Dobra decyzja napastnika Napoli, jednak nie zaskoczył bramkarza Cagliari Calcio

4
7
4
4
4
62'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Amadou Diawara. Wchodzi: Dries Mertens.

61'

Filip Bradarić zakończył składną akcję Cagliari Calcio fatalnym uderzeniem zza pola karnego ponad bramką Davida Ospiny.

1
60'

Carlo Ancelotti wygląda na zdegustowanego. Ciekawe, czy trener Napoli zastanawia się już nad wprowadzeniem zmienników.

2
3
3
3
1
57'

Kevin Malcuit wybił piłkę spod nóg Simone Padoina tak szczęśliwie, że Cagliari Calcio nawet nie dostało rzutu rożnego. Gospodarzom pozostało wracać i ustawić się w defensywie.

1
1
3
2
1
55'

Trochę opanowali sytuację gospodarze, którzy po powrocie z szatni byli w kompletnej rozsypce i szczęśliwie nie stracili gola.

1
1
1
52'

Rykoszet po strzale Piotra Zielińskiego. Alessio Cragno był już na łopatkach i tylko obserwował jak futbolówka po próbie reprezentanta Polski wychodzi na korner i szczęśliwie dla Cagliari Calcio nie ląduje w siatce.

2
1
2
2
4
50'

Przyspieszenie Napoli robi wrażenie. Piotr Zieliński uruchomił przytomnym podaniem będącego w polu karnym Arkadiusza Milika. Napastnik reprezentacji Polski nie potrafił jednak oddać strzału między słupki.

1
4
6
3
3
48'

Żółtą kartkę otrzymał Simone Padoin za faul na Adamie Ounasie.

2
2
1
1
48'

Po podaniu Kevina Malcuita w środek pola karnego przestrzelił Fabian Ruiz. Świetna szansa, żeby przebić się przez mur zespołu z Sardynii, jednak ofensywny pomocnik Napoli ją zmarnował.

1
1
46'

Rusza do ataku Napoli po przerwie. Fabian Ruiz szarżował w polu karnym. Jego rajdu nie zakończył uderzeniem do bramki Arkadiusz Milik.

1
2
46'

Gra wznowiona po przerwie.

3
1
1
17:29

Inteligentnie bronią się piłkarze z Sardynii.

1
2
17:29

Napoli nie zdobyło gola w pierwszej połowie.

2
45'

Doliczone dwie minuty.

5
3
2
1
1
42'

David Ospina po raz drugi w tym spotkaniu! Kolumbijczyk musiał wznieść się na wyżyny umiejętności po akcji Paolo Farago z Joao Pedro. Azzurri mają pewniaka między słupkami.

1
1
2
1
40'

Faouzi Ghoulam postanowił zaskoczyć Alessio Cragno ciekawym wstrzeleniem z małego kąta. Futbolówka wylądowała na górnej siatce i bramkarz Cagliari Calcio nie musiał interweniować.

2
1
2
39'

Kalidou Koulibaly wygrał pojedynek z Fabio Pisacane. Obaj wyglądają na zadowolonych, ponieważ boczny obrońca Cagliari Calcio przynajmniej wywalczył korner.

2
2
37'

Podanie do Arkadiusza Milika przed pole karne Cagliari Calcio. Napastnik Napoli nie zastanawiał się długo i oddał uderzenie z dystansu. Bardzo nieudane, po którym Alessio Cragno nie musiał interweniować.

2
2
2
2
7
35'

Piotr Zieliński atakował na lewym skrzydle. Reprezentant Polski ominał dwóch przeciwników, ale już sposobu na wymanewrowanie Filippo Romagni już nie znalazł.

1
3
3
2
32'

Pewna interwencja Davida Ospiny na przedpolu. Kolumbijczyk zachowuje się bardzo dobrze, a w jednej sytuacji ratował skórę neapolitańczyków.

6
3
4
4
2
30'

Seria przewinień. Musi studzić temperament zawodników sędzia. Najbardziej ucierpiał Nicolo Barella, ale nic nie wskazuje na razie na to, że będzie musiał przymusowo opuścić boisko.

3
2
1
2
1
26'

Szybka akcja w trójkącie Azzurrich. Fabian Ruiz nie mógł stoczyć pojedynku z Alessio Cragno, ponieważ sędzia asystent słusznie zasygnalizował spalonego.

3
3
2
3
2
24'

Diego Farias rozpędził się na lewej stronie boiska. W ostatnim momencie zawodnika Cagliari Calcio zahamował ryzykownym wślizgiem Kevin Malcuit.

2
2
2
1
2
22'

Festiwal niedokładności blisko koła środkowego. Poza rajdami Adama Ounasa nie ma jeszcze czego pochwalić w ofensywie Azzurrich.

1
3
1
19'

Po nędznym dośrodkowaniu takie samo podanie Piotra Zielińskiego w środkowej strefie boiska. Na szczęście bez przykrych konsekwencji dla Napoli.

4
3
2
3
4
16'

Krąży futbolówka między zawodnikami Napoli. Kalidou Koulibaly postanowił uruchomić Arkadiusza Milika, którego przyjęcie pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

4
9
3
4
4
14'

Faouzi Ghoulam dostał podanie od Arkadiusza Milika, po czym pogubił się na lewym skrzydle. Zgodnie z przepisami interweniowali gospodarze.

2
3
2
3
5
12'

David Ospina! Bramkarz Napoli interweniował po strzale Paolo Farago, który poprawiał po zablokowanym uderzeniu Diego Fariasa. Całe niebezpieczeństwo dla Napoli wynikło z beznadziejnego podania Adama Ounasa pod nogi przeciwnika.

2
3
2
2
2
8'

Adam Ounas wypracował sobie miejsce przed polem karnym Cagliari Calcio i poczęstował Alessio Cragno uderzeniem po ziemi. Nie pomylił się bramkarz gospodarzy.

1
1
6'

Kevin Malcuit podłączył się do ataku na prawej stronie boiska. Francuz próbował obsłużyć dośrodkowaniem Arkadiusza Milika. Niebezpiecznie szybowała ta futbolówka w kierunku reprezentanta Polski, ale zareagowali gospodarze.

1
3
5'

Paolo Farago dośrodkował z prawego skrzydła pod nogi Nikoli Maksimovicia. Ożywiła się publiczność, jednak atak skrzydłowego nie doczekał się ciekawej kontynuacji.

1
1
1
1
2'

Gospodarze w granatowo-bordowych koszulkach. Także Napoli w klasycznych strojach, czyli błękitnych koszulkach, białych spodenkach oraz błękitnych getrach jak na Azzurrich przystało.