Serie A: 16. kolejka
16 gru 2018 15:00
90+2'

Riccardo Saponada mógł powiększyć przewagę Sampdorii Genua po przebojowym ataku indywidualnym. Minimalnie niecelne uderzenie zmiennika.

1
1
1
1
1
90'

Doliczone trzy minuty.

2
1
88'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Karol Linetty za spóźniony wślizg w nogi Jonathana Biabianego.

Sampdoria Genua
2
1
2
3
86'

Amato Ciciretti został zablokowany. Jeden z dobrze ustawionych obrońców Sampdorii Genua wyręczył Emila Audero.

2
82'
ZMIANA

Parma. Schodzi: Matteo Scozzarella. Wchodzi: Leo Stulac.

2
80'

10 minut do końca regulaminowego czasu, ale nic specjalnego nie dzieje się pod bramką Sampdorii Genua. Emil Audero oczekuje na ostatni gwizdek, żeby cieszyć się z kolejnego czystego konta w tym sezonie.

1
76'
ZMIANA

Parma. Schodzi: Riccardo Gagliolo. Wchodzi: Amato Ciciretti.

Amato Ciciretti #10
Riccardo Gagliolo #28
1
75'

Gaston Ramirez główkował niecelnie po dośrodkowaniu Gregoire'a Defrela. Od bramki Luigi Sepe.

2
1
69'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Dennis Praet.

Drugie trafienie Sampdorii Genua i jest po zawodach. Cieszą się gospodarze, a przede wszystkim Fabio Quagliarella, który podwoił przewagę zespołu Marco Giampaolo. Druga asysta na koncie Dennisa Praeta.

13
9
3
3
3
68'
ZMIANA

Parma. Schodzi: Luca Siligardi. Wchodzi: Fabio Ceravolo.

Fabio Ceravolo #9
1
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Gianluca Caprari. Asystował mu Dennis Praet.

Sampdoria Genua wreszcie przebiła mur biernego beniaminka. Dennis Praet wbiegł przebojowo w pole karne przeciwnika i obsłużył podaniem Gianlucę Caprariemu. Napastnikowi Blucerchiatich wyprzedził Bruno Alvesa i wpakował futbolówkę z bliska do siatki.

14
9
2
1
2
63'

Nie próżnuje Karol Linetty. Akcja indywidualna pomocnika Sampdorii Genua, który nie pozwolił zabrać sobie piłki, mimo ataku dwóch przeciwników. Dopiero Luigi Sepe zatrzymał reprezentanta Polski.

1
2
2
61'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Scozzarella za faul na Fabio Quagliarelli.

Parma Calcio 1913
60'

Kwadrans po przerwie ze zdecydowanym wskazaniem na Sampdorię Genua. Dwie sytuacje podbramkowe Karola Linettego i jeszcze kilka innych niebezpiecznych dla przyjezdnych ataków.

57'

Karol Linetty oddał strzał nożycami. Ciekawa i szkoda, że niecelna próba pomocnika reprezentacji Polski po dośrodkowaniu Jacopo Sali. Takiej wirtuozerii po byłym zawodniku Lecha Poznań trudno było się spodziewać.

2
2
1
55'

Sędzia zaprosił na indywidualną rozmowę Roberto Inglese, który wymownie domagał się kartonika dla piłkarza Sampdorii Genua. Luca Pairetto nie zamierza pozwalać na takie protestowanie.

53'

Poważne ostrzeżenie dostała Parma Calcio 1913 od Karola Linettego. Defensywa beniaminka została zaskoczona wejściem pomocnika reprezentacji Polski w pole karne.

50'

Świetna szansa Karola Linettego na zdobycie prowadzenia. Po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła reprezentant Polski oddał strzał z bliska w Luigiego Sepe. Można to było wykorzystać!

1
1
48'

Wrzutka Gastona Ramireza z rzutu wolnego prosto w rękawice czujnego Luigiego Sepe. Piłkarze ofensywni Sampdorii Genua nie doczekali się dokładnego podania od Urusa.

46'

1
45'

Doliczona minuta.

43'

Żółtą kartkę otrzymał Nicola Murru za faul w powietrzu na Luce Siligardim.

1
1
41'

Coraz mniej czasu mają piłkarze na poprawienie wyniku w pierwszej połowie. Aktywniejsza Sampdoria Genua, ale nie można powiedzieć, że groźniejsza.

39'

Luca Rigoni odetchnął, ponieważ ostatecznie sędziowie przyznali piłkę Parmie Calcio z powodu spalonego Gastona Ramireza.

38'

Gaston Ramirez protestuje i domaga się rzutu karnego za zagranie ręką Luci Rigoniego. Będzie sprawdzać tę sytuację Luca Pairetto.

34'

Odrobinę za późno Roberto Inglese uruchomił podaniem Lucę Siligardiego. Ten ostatecznie oddał strzał, ale w ustawionego już odpowiednio defensora Sampdorii Genua.

1
1
31'

Pokazał się Fabio Quagliarella, po którego strzale musiał wykazać się Luigi Sepe. To pierwsza próba pokonania bramkarza przez któregoś z napastników Sampdorii Genua.

1
1
30'

Wrzutka z rzutu wolnego w kierunku Karola Linettego. Wiedzieli, co się dzieje obrońcy beniaminka i nie pozwolili na oddanie strzału pomocnikowi Sampdorii Genua.

1
1
29'

Kolejne przewinienie blisko pola karnego Parmy. Tym razem zdaniem sędziego nieprzepisowo został powstrzymany Albin Ekdal.

1
1
25'

Krążyła piłka między zawodnikami z Genui. Wreszcie trafiła do Nicoli Murru, którego płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła zatrzymał Luigi Sepe.

2
1
23'

Gianluca Caprari kombinował z Gastonem Ramirezem w polu karnym zespołu z Parmy. Nie udało się tam oddać strzału, co sprowokowało przeciwnika do kontrataku.

2
1
20'

Gianluca Caprari oddał uderzenie z rzutu wolnego prosto w Luigiego Sepe. Bramkarz popisał się pewnym chwytem.

2
1
19'

Karol Linetty uruchomił podaniem Gastona Ramireza. Pomocnik Sampdorii został zatrzymany faulem przez Bruno Alvesa i gospodarze mają szansę na zdobycie prowadzenia z rzutu wolnego.

2
1
17'

Sędzia utrudnia zawodnikom złapanie odpowiedniego rytmu. Po ostatniej interwencji arbitra aż złapał się za głowę Albin Ekdal.

1
1
14'

Szansa na zaskoczenie Emila Audero po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ciekawe zagranie w kierunku Simone Iacoponiego, który przechytrzył Joachima Andersena i uderzył nieznacznie obok bramki Sampdorii Genua.

2
11'

Jacopo Sala przyspieszył i wbiegł z prawego skrzydła przed pole karne przyjezdnych. Akcja zakończona płaskim uderzeniem prosto w dobrze ustawionego Luigiego Sepe.

1
8'

Zadaniem piłkarzom utrudnia nieco nasiąknięta wodą murawa. Nie zmienia to faktu, że przydałoby się skonstruować już jakiś atak.

2
6'

Zastępcą zawieszonego z powodu nadmiaru kartek Bartosza Bereszyńskiego jest Jacopo Sala. Defensor Sampdorii Genua rozpędził się na prawym skrzydle, ale nie dogonił tam piłki.

1
4'

Grający w niebieskich koszulkach i białych spodenkach gospodarze szukają sposobu na rozmontowanie defensywy beniaminka. Dotychczas bezskutecznie.