Serie A: 18. kolejka
26 gru 2018 15:00
90+3'

Piłka przeleciała przez pole karne Cagliari Calcio po dośrodkowaniu Pedro Pereiry. Starał się główkować do bramki Estaban Rolon, jednak jego uderzeniu dużo brakowało do perfekcji.

1
1
2
90'

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

6
4
2
5
4
87'
ZMIANA
85'

W Bergamo strzelił gola Cristiano Ronaldo. Krzysztofowi Piątkowi pozostało kilka minut, żeby korespondencyjnie odpowiedzieć wprowadzonemu z ławki rezerwowych Portugalczykowi.

3
2
4
14
12
82'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Piątek za zbyt agresywną próbę odebrania piłki.

9
6
6
17
17
80'

10 minut do końca regulaminowego czasu. Chciał doprowadzić do kompromisowego wyniku Darko Lazović, jednak jego płaskie uderzenie zostało zablokowane.

1
1
4
2
77'
ZMIANA

Genoa. Schodzi: Oscar Hiljemark. Wchodzi: Miguel Veloso.

75'

Odłożoną w czasie żółtą kartkę otrzymał Luca Cigarini.

Cagliari Calcio
6
3
3
4
3
75'

Luca Ceppitelli zdjął piłkę ze stopy Krzysztofa Piątka. Reprezentant Polski próbował doprowadzić do remisu po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

3
3
4
5
6
74'
ZMIANA

Cagliari. Schodzi: Diego Farias. Wchodzi: Marco Sau.

4
4
5
3
3
72'

Nie można powiedzieć, że spotkanie stoi na rewelacyjnym poziomie, ale nie ma też powodu do specjalnego narzekania. Cały czas wynik jest na styku i mecz trzyma w napięciu.

3
2
3
2
4
68'

Słupek! Centymetry decydują o tym, że Genoa CFC pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem. Potężne, ale minimalnie niecelne uderzenie Nicolo Barelli zza pola karnego. Ionut Andrei Radu tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

7
6
4
4
8
66'
ZMIANA

Genoa. Schodzi: Cristian Gabriel Romero. Wchodzi: Andrea Favilli.

2
65'

Żółtą kartkę otrzymał Paolo Farago za faul bez piłki.

Paolo Farago #24
6
3
4
2
2
64'

Sędzia postanowił porozmawiać z Cesare Prandellim. Panowie doszli do porozumienia.

4
1
1
1
62'

Diego Farias powinien skompletować dublet. Brazylijczyk obrócił się z futbolówką na linii pola karnego, wymanewrował obrońców Genoa CFC i wybiegł sam na sam z Ionutem Andreiem Radu. Płaskie uderzenie prosto w rękawice Rumuna.

5
2
3
2
2
61'

Nic wynikło ze stałego fragmentu Cagliari Calcio. Przyjezdni starali się szybko przetransportować piłkę na przeciwną stronę boiska, a tam podanie w pole karne nie trafiło do Krzysztofa Piątka.

1
1
2
59'

Pojedynek blisko chorągiewki. Zadowoleni są gospodarze, ponieważ wywalczyli dla siebie rzut rożny.

2
1
3
2
3
55'

Po zmianie ustawienia przyjezdni są niebezpieczni dla Cagliari Calcio. Alessio Cragno interweniował ponownie. Tym razem odbił futbolówkę na korner po strzale Christiana Kouame.

7
4
3
5
4
53'

Idzie po gola Genoa CFC. Podanie do Daniela Bessy w szesnastkę gospodarzy. Uderzenie pomocnika odbił na korner Alessio Cragno.

6
1
2
4
1
50'

Centymetrów zabrakło Danielowi Bessie do wyrównania. Pomocnik oddał płaskie uderzenie z linii pola karnego tuż obok słupka. Podanie Christiana Kouame przytomnie przepuścił do strzelca Krzysztof Piątek.

6
2
2
5
2
49'

Niebezpieczne dośrodkowanie z obrzeży pola karnego w jego środek. Ionut Andrei Radu nie wiedział, czy interweniować na przedpolu i miał szczęście, że żaden z zawodników Cagliari Calcio nie oddał strzału.

3
2
2
3
3
48'

Genoa CFC w zmienionym ustawieniu z dwoma napastnikami. Drużyna Cesare Prandelliego stara się rozmontować defensywę gospodarzy.

2
1
2
2
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa.

5
2
4
2
3
46'
ZMIANA

Genoa. Schodzi: Sandro. Wchodzi: Christian Kouame.

Sandro #30
6
1
1
2
2
Czy Krzysztof Piątek strzeli gola po przerwie?
14:38

W pierwszej połowie Krzysztof Piątek miał jedną szansę na zdobycie gola. Jego strzał zatrzymał Alessio Cragno. Reprezentant Polski zapoluje ponownie po powrocie z szatni na boisko. Ma dziś szansę uciec Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelców ligi włoskiej, ponieważ Portugalczyk odpoczywa.

6
1
2
3
3
45+3'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Farias za zdjęcie koszulki po zdobyciu bramki.

8
7
4
4
4
45+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Diego Farias. Asystował mu Darijo Srna.

Sprytne uderzenie do bramki w doliczonym czasie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłka ominęła prawie całe towarzystwo zebrane w polu karnym Genoa CFC. Poczekał na nią tylko Diego Farias i pokonał Ionuta Andreia Radu.

6
5
8
21
34
45+2'

Leonardo Pavoletti strzelił zza pola karnego. Futbolówka odbiła się od defensora Genoa CFC i wyszła na korner. To już ostatnie szanse obu drużyn na zmianę bezbramkowego wyniku w pierwszej połowie.

1
2
2
2
3
45'

Doliczone trzy minuty.

4
2
2
2
3
44'

Sandro sprawdził czujność Alessio Cragno strzałem zza pola karnego. Piłka szybko została przetransportowana w przeciwne pole karne, gdzie dwa płaskie uderzenia obronił Ionut Andrei Radu.

3
3
2
3
3
41'

Żółtą kartkę otrzymał Esteban Rolon za ostre przewinienie blisko linii bocznej boiska.

5
38'

W ostatnich minutach najgroźniejsza była akcja Darko Lazovicia, którego płaskie dośrodkowanie zakończyłoby się strzałem Krzysztofa Piątka, gdyby nie ofiarne zachowanie defensora.

6
4
3
5
4
35'

Miękka wrzutka Daniela Bessy do Krzysztofa Piątka. Nie pobiegł w kierunku szybującej piłki reprezentant Polski i świetna interwencja defensora uratowała Cagliari Calcio.

5
2
2
3
6
31'

Coraz groźniejsi są zawodnicy Cagliari Calcio. Nicolo Barella nawinął sobie obrońców Genoa CFC i oddał uderzenie nieznacznie obok bramki Ionuta Andreia Radu. Być może Krzysztofa Piątka i spółkę uratował drobny rykoszet od Cristiana Gabriela Romero.

5
3
4
3
5
30'

Fabio Pisacane wbiegł zaskakująco w pole karne Genoa CFC. Po przytomnym zgraniu Paolo Farago defensor strzelił niecelnie. Skończyło się na strachu dla Ionuta Andreia Radu.

3
2
3
3
3
29'

Faul na Paolo Farago. Drużyna z Genui próbowała zbyt agresywnie odebrać piłkę zawodnikom z Sardynii.

3
2
2
3
4
26'

Artur Ionita nie opanował futbolówki, ale ta trafiła jeszcze pod nogi Diego Fariasa, po którego wstrzeleniu musieli interweniować przyjezdni.

4
2
3
3
6
23'

Cagliari Calcio zaczyna układać swoją grę. Początkowo gospodarze poruszali się flegmatycznie, a na dodatek dostali cios w postaci wymuszonej kontuzją zmiany Joao Pedro.

3
1
1
2
3
20'

Przed polem karnym Genoa CFC dopadł do futbolówki Luca Cigarini. Uderzenie pomocnika było mocne, ale niecelne i Ionut Andrei Radu nie musiał wykazać się między słupkami.

1
1
2
2
3
19'

Gwizdek sędziego po faulu Krzysztofa Piątka. Reprezentant Polski nie zabrał się dobrze z piłką po podaniu Oscara Hiljemarka i staranował defensora Cagliari Calcio.

4
5
3
2
2
15'
ZMIANA

Cagliari. Schodzi: Joao Pedro. Wchodzi: Artur Ionita.

4
2
1
2
3
13'

Krzysztof Piątek opanował piłkę w polu karnym Cagliari Calcio i oddał strzał z ostrego kąta. Interweniował nogami Alessio Cragno. To był premierowy pojedynek tych zawodników. Można stawiać śmiało, że nie ostatni.

20
5
2
4
3
12'

Gwizdy na Sardegna Arena, ponieważ gospodarze anemicznie organizują się do pressingu i pozwalają na swobodne wymienianie podań zawodnikom Genoa CFC.

1
1
3
2
2
9'

Dośrodkowanie z prawej flanki w kierunku niebezpiecznego w powietrzu Leonardo Pavolettiego. Udało się tym razem wybić futbolówkę przyjezdnym.

3
4
1
2
3
7'

Próba uruchomienia Krzysztofa Piątka. W ostatnim momencie przed reprezentanta Polski wbiegł obrońca Cagliari Calcio i nie pozwolił na uderzenie.

6
2
3
3
4
5'

Pierwsza szansa Genoa CFC. Akcja przeprowadzona prawym skrzydłem, ale po płaskim dośrodkowaniu żaden z dwóch strzałów Estebana Rolona nie poleciał w światło bramki Alessio Cragno.

5
3
3
4
5
4'

Przerwa w grze spowodowana urazem Joao Pedro. Jeden z najważniejszych zawodników Cagliari Calcio potrzebował czasu na dojście do siebie po niebezpiecznym ataku Cristiana Gabriela Romero.

3
4
3
2
2
1'

Żółtą kartkę otrzymał Cristian Gabriel Romero za niebezpieczny wślizg w środku pola.