Serie A: 20. kolejka
20 sty 2019 15:00
90+3'

Gol! Strzelił German Pezzella.

Wyrównanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Szósta bramka we Florencji. Dziesięciu gospodarzy dopadło Sampdorię, a konkretnie piłkę wpakował do siatki German Pezzella.

7
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Veretout za przepychanki.

90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Nicola Murru za brzydki faul w bocznym sektorze boiska.

Sampdoria Genua
1
1
90'

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

2
3
86'

Fiorentina. Schodzi: Vitor Hugo. Wchodzi: Kevin Mirallas.

1
85'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Manolo Gabbiadini.

Sampdoria Genua po raz pierwszy na prowadzeniu w tej konfrontacji! Fabio Quagliarella bohaterem przyjezdnych. Po raz drugi wpakował on piłkę do bramki gospodarzy. Świetnie opanował on ją w polu karnym po podaniu z głębi pola i mimo obecności Nikoli Milenkovicia, zdobył gola.

11
7
5
4
4
82'

Żółtą kartkę otrzymał Cristiano Biraghi za przepychanki.

1
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal za przepychanki po golu Fabio Quagliarelli.

1
81'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella.

Piłka w bramce Fiorentiny. Ponownie wyrównanie Sampdorii Genua i ponownie ze stałego fragmentu. Fabio Quagliarella strzelił spokojnie do siatki na 2:2 z rzutu karnego. 10. mecz z golem weterana.

10
8
3
3
3
80'

Żółtą kartkę otrzymał Vitor Hugo.

Vitor Hugo blokował ręką zagranie Riccardo Saponary. Szansa na wyrównanie dla Sampdorii Genua z rzutu karnego.

3
2
79'

Sytuacja krytyczna Sampdorii Genua. Drużyna Marco Giampaolo odbija się od zmasowanej defensywy Fiorentiny, a czasu na zapunktowanie jest coraz mniej.

1
1
77'
74'
70'

Gol! Strzelił Luis Muriel. Asystował mu Federico Chiesa.

Tak to się musiało skończyć! Fiorentina na prowadzeniu mimo osłabienia. Luis Muriel przywitał się po powrocie do ligi włoskiej dubletem. Kolumbijczyk poradził sobie łatwo z Joachimem Andersenem, pognał w pole karne i pokonał w sytuacji sam na sam Emila Audero.

8
6
3
4
6
69'

W polu karnym przedzierał się Federico Chiesa. W ostatnim momencie został zablokowany. Jeszcze atakował Gerson. Fiorentina wyraźnie uwierzyła, że może wygrać to spotkanie mimo osłabienia.

1
67'

Sampdoria Genua na obrzeżach pola karnego Fiorentiny. Akcja przyjezdnych zakończona dwoma strzałami. Riccardo Saponara został zablokowany, natomiast Dennis Praet wystrzelił piłkę w powietrze.

1
1
63'

Gianluca Caprari poczęstował Albana Lafonta strzałem zza pola karnego. Spokojnie zatrzymał futbolówkę Francuz.

1
1
62'

Seria strzałów Fiorentiny. Jordan Veretout próbował zaskoczyć Emila Audero uderzeniem zza pola karnego, jednak swojego bramkarza wyręczył dobrym blokiem Riccardo Saponara.

1
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Jankto za faul taktyczny na Federico Chiesie.

59'

Fiorentina nie ogranicza się do bronienia. Pod pole karne przeciwnika wbiegł Cristiano Biraghi, któremu zabrakło zakończenia ataku dobrym uderzeniem. Denerwuje się na siebie defensor gospodarzy.

2
1
57'

Fabio Quagliarelli nie udało się wygrać pojedynku z Nikolą Milenkoviciem na połowie Fiorentiny.

1
1
55'

Stefano Pioli zorganizował swoich dziesięciu podopiecznych. Sampdoria Genua musi znaleźć sposób na ich rozmontowanie.

53'

Fiorentina stawia na defensywę, a Sampdoria na atak. Podopieczni Marco Giampaolo nie przebijają się przez grających w dziesięciu przeciwników.

1
1
1
50'

Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez Sampdorię. Niewiele później ponowiła atak, który przerwał sędzia po przewinieniu na Albanie Lafoncie.

1
1
48'

Gerson od początku nie miał innego pomysłu niż odepchnięcie Lorenzo Tonelliego. Na dodatek pomocnik gospodarzy protestował, czym zagrał na nerwach sędziego.

1
46'

Piłka ponownie w grze.

1
1
46'

Fiorentina. Schodzi: Giovanni Simeone. Wchodzi: Bryan Dabo.

Bryan Dabo #14
1
14:43

Czas na drugą połowę.

Czy Sampdoria Genua wyjdzie na prowadzenie po przerwie?
3
1
1
1
45'

Doliczona minuta.

2
1
44'

Gol! Strzelił Gaston Ramirez.

Wyrównanie! Jedenastu piłkarzy Sampdorii Genua już dopadło dziesięciu przeciwników. Gaston Ramirez uderzył perfekcyjnie z rzutu wolnego po faulu na Albinie Ekdalu. Futbolówka zanim wylądowała w bramce odbiła się od słupka. Alban Lafont nie miał szans na jej zatrzymanie.

13
6
4
2
3
42'

Rzuty rożne po obu stronach boiska. Groźniejsze rozegranie stałego fragmentu zaprezentowali podopieczni Marco Giampaolo, ale nie ukarali niepewnego Albana Lafonta strzałem do bramki.

3
1
1
39'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Edimilson Fernandes za brutalny atak wślizgiem w nogi Gastona Ramireza.

6
3
5
2
2
37'

Po zmianie wyniku jeden atak Sampdorii Genua, która dostała zimny prysznic i postanowiła rozpocząć odważniejszą grę.

1
1
1
34'

Gol! Strzelił Luis Muriel. Asystował mu Vitor Hugo.

Fiorentina przeważała i wyszła na prowadzenie. Tym razem dał się łatwo wymanewrować Lorenzo Tonelli, a nowy napastnik gospodarzy wbiegł w pole karne i płaskim uderzeniem ominął Emila Audero. Ładna akcja indywidualna i cieszą się gospodarze.

Asysta:
8
6
2
4
4
34'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Milenković za ostry faul na Gianluce Caprarim.

2
1
33'

Piłkarze z Florencji składają się do strzałów w zwolnionym tempie. Tym razem Federico Chiesa dał się zablokować na skraju pola karnego.

1
1
29'

Fabio Quagliarella nie wpakował piłki z bliska do bramki po akcji Gastona Ramireza. Podanie Urusa było odrobinę za mocne i za plecy najlepszego napastnika Sampdorii, choć mógł je wykorzystać i dać prowadzenie gościom.

1
1
2
28'

Federico Chiesa został zablokowany. Poprawiał po strzale swojego kompana Luis Muriel, ale nie skierował futbolówki w światło bramki Emila Audero.

1
27'

Piłkarze poniewierają się w ostatnich minutach. Sędzia nie rozdaje kartek, a może przydałoby się jakąś pokazać z korzyścią dla widowiska. Inaczej trudno będzie utemperować zawodników.

3
2
25'

Rywalizacja Luisa Muriela z przeciwnikami na ich połowie. Sędzia gwizdnął przewinienie nowego napastnika Fiorentiny. Sampdoria szybko wznowiła grę od rzutu wolnego, ale nie przeprowadziła niebezpiecznego ataku.

1
1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Gaston Ramirez za niebezpieczny faul.

1
1
22'

Kolejne ataki Fiorentiny, z którymi radzi sobie brylujący w obronie przyjezdnych Lorenzo Tonelli.

2
1
18'

Giovanni Simeone zwlekał za długo z oddaniem uderzenia po podaniu na wolne pole. W ten sposób umożliwił powrót Lorenzo Tonelliemu, którego rozpaczliwy wślizg uratował zespół z Genui.

2
1
16'

Kwadrans ze wskazaniem na Violę. Gospodarze zdecydowanie aktywniejsi i konkretniejsi. Sampdoria nie miała takich szans na zdobycie prowadzenia jak przeciwnik.

2
1
14'

Żółtą kartkę otrzymał Edimilson Fernandes za groźny wślizg w nogi Dennisa Praeta.

2
1
13'

Rajd Federico Chiesy na prawej stronie boiska. Podawał do Giovanniego Simeone zamiast do lepiej ustawionego Luisa Muriela. Argentyńczykowi nie udało się wpakować piłki z bliska do bramki Sampdorii pod naporem defensorów. Idzie do przodu Fiorentina.

1
10'

Jeszcze jedna szansa gospodarzy. Podanie w pole karne do Federico Chiesy, który miał trochę czasu, żeby przymierzyć prawą stopą w bramkę Emila Audero. Piłkarz Fiorentiny strzelił jednak nędznie obok słupka.

1
9'

Po wznowieniu gry od rzutu wolnego niezła akcja Fiorentiny zakończona niecelnym strzałem Edimilsona Fernandesa zza pola karnego. W wypracowaniu sytuacji strzeleckiej pomógł pomocnikowi Luis Muriel.

1
8'

Gwizdek sędziego po przewinieniu Gastona Ramireza na Vitorze Hugo. Urus próbował wysoko odebrać piłkę obrońcy Violi.

1
1
7'

Szarżował Nicola Murru, którego zatrzymał Nikola Milenković. Zderzenie z piłkarzem Fiorentiny było bolesne dla lewego defensora Sampdorii. Po wspomnianym pojedynku korner, po którym próbował bezskutecznie oddać strzał Gianluca Caprari.

1
4'

Lorenzo Tonelli interweniował we własnym polu karnym i nie pozwolił Federico Chiesie na oddanie uderzenia. Fiorentina miała jeszcze rzut rożny, którego rozegranie zakończyło się zablokowanym strzałem Jordana Veretouta.

2
2
3'

Gospodarze w fioletowych koszulkach i czarnych spodenkach. Sampdoria na biało z niebiesko-czerwonymi akcentami adekwatnie do przydomka Blucerchiati.

2
1
Kto wygra mecz?
3
2
14:01

Bartłomiej Drągowski poza jedenastką ACF Fiorentina.

2
2
3
14:01

Bartosz Bereszyński na ławce rezerwowych Sampdorii.

14:01

Sampdoria spróbuje przedłużyć serię trzech zwycięstw w lidze włoskiej. Drużyna ze stolicy Ligurii pokonała przed przerwą noworoczną kolejno Parma Calcio 1913, Empoli FC i Chievo Werona. Tym razem poprzeczka powinna być zawieszona wyżej niż we wspomnianych meczach.

2
2
14:01

Tydzień temu oba kluby rozegrały mecz w Pucharze Włoch. ACF Fiorentina awansowała do ćwierćfinału dzięki zwycięstwu 2:0 z Torino FC. Sampdoria Genua pożegnała się z rozgrywkami wskutek porażki 0:2 z Milanem.

1
1
1
1
14:01

Sampdoria Genua jest na siódmym miejscu w tabeli. Drużyna Marco Giampaolo jest cztery lokaty wyżej niż ACF Fiorentina, ale ma nad swoim przeciwnikiem zaledwie trzy punkty przewagi.