Lazio. Schodzi: Bastos. Wchodzi: Pedro Neto.

1
1
88'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Potężne uderzenie z rzutu karnego pod poprzeczkę bramki Thomasa Strakoshy. Cristiano Ronaldo dał prowadzenie najbardziej cynicznemu zespołowi na świecie.

74
42
16
19
23
87'

Szansa na decydującego gola dla Juventusu z rzutu karnego. Sędzia podyktował jedenastkę dla przyjezdnych po przewinieniu Senada Lulicia na Joao Cancelo. Portugalczyk jest bezapelacyjnie najważniejszym zawodnikiem w końcówce meczu.

2
2
2
2
2
85'

Zmęczeni wyniszczającym pressingiem gospodarze zaczęli mieć problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Juventus zbiera się do ostatniego szturmu, żeby tak samo jak w poprzednim sezonie rzutem na taśmę podbić stadion Lazio.

9
5
4
3
4
82'

Lazio. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Felipe Caicedo.

81'

Lazio. Schodzi: Luis Alberto. Wchodzi: Valon Berisha.

3
1
4
2
1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Sergej Milinković-Savić za faul na Alexie Sandro.

4
4
1
4
3
80'

Żółtą kartkę otrzymał Giorgio Chiellini za faul na Sergeju Milinkoviciu-Saviciu.

1
1
78'

Wojciech Szczęsny interweniował po strzale Joaquina Correi. Kolejny egzamin zdany przez reprezentanta Polski. Nadal nie potrafi go pokonać żaden piłkarz z Rzymu.

4
4
3
4
6
77'

Po zmianie wyniku nadal w posiadaniu piłki Juventus. Po podaniu z drugiej linii szansę na zdobycie drugiego gola miał Joao Cancelo, ale wobec presji Bastosa nie oddał dobrego strzału.

4
2
2
2
4
74'

Gol! Strzelił Joao Cancelo.

Zmiennicy ratują skórę Juventusu. Wyrównanie kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu. Po rajdzie Federico Bernardeschiego na lewym skrzydle pierwsze uderzenie Paulo Dybali obronił jeszcze Thomas Strakosha, ale wobec dobitki Joao Cancelo bramkarz Lazio był już bezradny.

Juventus FC
47
26
13
7
8
73'

Żółtą kartkę otrzymał Daniele Rugani za nadmierną ostrość w grze.

70'

Juventus. Schodzi: Douglas Costa. Wchodzi: Joao Cancelo.

8
7
7
5
5
70'

Żółtą kartkę otrzymał Mattia De Sciglio za faul na Luisie Alberto.

4
4
4
4
4
67'

Potężne uderzenie Luisa Alberto zza pola karnego nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Wojciecha Szczęsnego. Hiszpan sam wypracował sobie miejsce do uderzenia między kilkoma zawodnikami Juventusu.

3
2
3
4
5
64'

Ciro Immobile zmarnował genialną szansę na pokonanie Wojciecha Szczęsnego po podaniu Joaquina Correi. Napastnik Lazio miał przed oczami jedynie reprezentanta Polski. Ominął go swoim uderzeniem, ale jednocześnie ominął jego bramkę.

2
3
3
3
3
62'

Lazio natchnione swoim prowadzeniem. Juventusowi pozostało jeszcze sporo czasu na dogonienie podopiecznych Simone Inzaghiego.

1
1
1
2
1
59'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Emre Can.

Nie potrafili zdobyć gola piłkarze Lazio, ale pomogli im Bianconeri. Konkretnie rozgrywający katastrofalne spotkanie Emre Can, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpakował piłkę do bramki Wojciecha Szczęsnego. Przewaga rzymian została wreszcie udokumentowana bramką!

Juventus FC
15
15
18
18
28
57'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Bastos. Był blisko Cristiano Ronaldo i nie pozwolił środkowemu defensorowi Lazio na skierowanie piłki w lustro bramki Wojciecha Szczęsnego.

3
2
2
2
2
56'

Zablokowane uderzenie Ciro Immobile. Po próbie panującego króla strzelców ligi włoskiej Lazio miało jeszcze szansę na zaskoczenie Wojciecha Szczęsnego z rzutu rożnego.

1
1
2
1
1
54'

Zaczynają się gubić rzymianie, ale dobrze ustawiony Lucas Leiva zablokował uderzenie Douglasa Costy z dystansu.

3
4
1
52'

Aktywniejsi są Bianconeri, ale trudno być mniej aktywnym niż w pierwszej połowie. Starają się podkręcić tempo Douglas Costa oraz Cristiano Ronaldo.

5
3
2
1
1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Leiva za przepychanki z Blaisem Matuidim.

Lazio Rzym
2
2
2
1
2
49'

Żółtą kartkę otrzymał Blaise Matuidi za przepychanki z Lucasem Leivą.

3
3
1
2
49'

Nieznaczne pudło Luisa Alberto. Hiszpan uderzył pół metra obok bramki Wojciecha Szczęsnego po podaniu Ciro Immobile.

2
3
1
1
2
47'

Massimiliano Allegri musiał wstrząsnąć podopiecznymi w szatni. Po dośrodkowaniu Douglasa Costy blisko oddania strzału był Cristiano Ronaldo. Nieznacznie spóźnił się do piłki najlepszy snajper Juventusu.

5
1
2
1
1
46'

Piłka ponownie w grze.

3
1
20:11

Juventus był w tarapatach przed przerwą.

1
45'

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

4
2
43'

Daniele Rugani uratował Juventus i wybił piłkę zmierzającą do bramki. Ciro Immobile przerzucił ją ponad Wojciechem Szczęsnym, ale leciała ona zbyt wolno, żeby była nie do dogonienia dla środkowego defensora. Zapachniało golem, ale Stara Dama ponownie nie skapitulowała.

4
4
4
4
4
37'

Wojciech Szczęsny wyszedł w powietrze i interweniował po uderzeniu Marco Parolo. Kolejna szansa Lazio zmarnowana. Z kolei reprezentant Polski spisuje się wybornie.

8
5
1
6
3
34'

Przyspieszenie Douglasa Costy zakończone wstrzeleniem w kierunku bramki Lazio. Piąstkowanie Thomasa Strakoshy i akcja Brazylijczyka została powstrzymana.

4
2
5
3
3
32'

Lazio nadal atakuje przeciwników na całej długości boiska. Już ponad dwa kwadranse i żaden atak Juventusu nie zasłużył na słowo uznania.

4
2
2
1
30'

Dobra atmosfera na Stadio Olimpico. Piłkarze Lazio grają tak nędznie w tym sezonie, że ich obecna postawa krzepi publiczność.

6
4
1
1
3
27'

Po fatalnym podaniu Emre Cana mieli szansę rzymianie na zdobycie prowadzenia. Nie zastanawiał się długo Luis Alberto i huknął celnie na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Interweniował bez zarzutu bramkarz Juventusu.

7
4
2
3
3
27'

Giorgio Chiellini nadal nie wie, czy wchodzi na boisko czy zostaje na ławce rezerwowych. Leonardo Bonucci chce kontynuować występ, dlatego Massimiliano Allegri nie dokonuje zmiany.

3
4
2
3
3
24'

Żółtą kartkę otrzymał Emre Can za przewinienie taktyczne na Joaquinie Correi.

Juventus FC
13
10
8
4
6
23'

Nieudane dośrodkowanie Douglasa Costy w kierunku centralnie ustawionych Cristiano Ronaldo oraz Paulo Dybali. W odpowiedzi przyblokowane podanie Sergeja Milinkovicia-Savicia zostało zneutralizowane przez Wojciecha Szczęsnego.

2
3
1
2
2
19'

Joaquin Correa poczęstował Wojciecha Szczęsnego uderzeniem zza pola karnego. Reprezentant Polski jest czujny i nie przepuścił do bramki sunącej po nasiąkniętej wodą murawie piłki.

6
4
1
1
1
17'

Poszedł na przebój ponownie Joaquin Correa między obrońcami gości. Simone Inzaghi zaordynował podopiecznym wysoki pressing, a Juventus ma problem z przedostaniem się pod pole karne Thomasa Strakoshy.

3
3
2
1
1
15'

Rozgrzewa się Giorgio Chiellini na wypadek wymuszonej kontuzją Leonardo Bonucciego zmiany.

5
5
2
3
3
12'

Beznadziejne uderzenie głową Wallace'a po dośrodkowaniu Luisa Alberto. Piłkarz Lazio mógł śmiało pomyśleć o pokonaniu z tej pozycji Wojciecha Szczęsnego, tyle że do tego potrzeba znacznie lepszego strzału.

5
4
1
1
3
10'

Rozpędził się Joaquin Correa i zatańczył z piłką w polu karnym Juventusu. W ostatnim momencie po zamierzonym podaniu do Ciro Immobile interweniował Daniele Rugani.

5
3
2
2
3
9'

Walka w centrum boiska. Daniele Rugani staranował Ciro Immobile. Sędzia nie zdecydował się napomnieć środkowego obrońcę Juventusu żółtym kartonikiem.

5
5
5
5
5
6'

Pierwsza interwencja Wojciecha Szczęsnego po miękkim zagraniu Luisa Alberto z drugiej linii w pole karne Juventusu. Żaden zawodnik Lazio nie atakował na przedpolu reprezentanta Polski.

6
4
3
4
5
4'

Dwa rzuty rożne wywalczone przez klub ze stolicy Włoch. W obu przypadkach poradzili sobie podopieczni Massimiliano Allegriego.

5
2
2
1
2
3'

Lazio w biało-błękitnych strojach, a przeciwnik Biancocelestich na czarno z żółtymi akcentami na koszulkach i spodenkach. Piłkarze rozpoczęli rywalizację w ulewnym deszczu.