Serie A: 22. kolejka
02 lut 2019 20:30
90+3'

Gol! Strzelił Gervinho. Asystował mu Roberto Inglese.

Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się w Turynie. Juventus nie potrafił dobić przeciwnika i dostał za to karę w doliczonym czasie. Gervinho po podaniu Roberto Inglese przełamał dłonie Mattii Perina i doprowadził do remisu.

Parma Calcio 1913
93
54
23
23
27
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Emre Can za przytrzymanie przeciwnika.

Juventus FC
5
3
3
3
6
90'

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

8
5
4
4
7
86'
86'

Parma. Schodzi: Juraj Kucka. Wchodzi: Mattia Sprocati.

5
85'

Roberto Inglese zatańczył z obrońcami Juventusu i wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia. Mattia Perin musiał uważać. Na jego szczęście piłka przeleciała obok bramki.

3
4
5
2
8
82'

Juventus nie potrafi na dobre uciec swojemu przeciwnikowi, choć jest od niego o klasę lepszy tego wieczoru. Bianconeri wymieniają podania i szukają sposobu na poprawienie wyniku.

5
5
6
5
6
78'
76'

Parma. Schodzi: Matteo Scozzarella. Wchodzi: Leo Stulac.

2
74'

Gol! Strzelił Gervinho. Asystował mu Juraj Kucka.

Genialne trafienie Iworyjczyka! To musiało zrobić wrażenie w Turynie. Po drugiej tego wieczoru asyście Juraja Kucki najbardziej nieprzewidywalny piłkarz Parmy strzelił krzyżaczkiem do bramki Mattii Perina. Beniaminek zdobywa gole z zaskoczenia i jeszcze dodaje pikanterii końcówce spotkania.

42
19
9
16
23
72'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Federico Bernardeschiego.

3
2
3
3
4
70'

Najważniejszy zawodnik spotkania!

9
9
3
3
2
66'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Mario Mandzukić.

Do wcześniejszych gola oraz asysty Cristiano Ronaldo dorzucił drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Mario Mandzukicia gwiazdor Juventusu wyszedł wysoko w powietrze i główkował prosto do bramki Luigiego Sepe.

64
34
13
18
23
64'

Gol! Strzelił Antonino Barilla. Asystował mu Juraj Kucka.

W sobotę w Serie A gole chodzą parami. Piłkarze strzelają jak z dubeltówki. Juventus niby miał punkty w kieszeni, a po strzale głową Antonino Barilli trzeba to postawić pod znakiem zapytania.

Antonino Barilla #17
30
20
11
15
25
62'

Gol! Strzelił Daniele Rugani. Asystował mu Cristiano Ronaldo.

Po wrzutce Mario Mandzukicia próbował strzelić Cristiano Ronaldo. Wyszło z tego podanie do ustawionego w pobliżu Daniele Ruganiego. Defensor nie zastanawiał się ani chwili i wydaje się, że zagwarantował gospodarzom komplet punktów.

46
31
13
12
18
61'

Jeszcze raz Sami Khedira, którego strzał zatrzymał tym razem Luigi Sepe. Bramkarz beniaminka wyskoczył jak na sprężynach i sparował piłkę kopniętą przez największego pechowca wieczoru.

3
3
3
3
3
58'

Nie ma szczęścia Sami Khedira. Po dośrodkowaniu Cristiano Ronaldo główkował z bliska w słupek. Po raz drugi tego wieczoru były reprezentant Niemiec trafił w obramowanie Luigiego Sepe. Fart sprzyja z kolei gościom.

4
4
4
4
7
57'
55'

Odważniej grają przyjezdni po powrocie z szatni na boisko. Parma wywalczyła korner, po którym nie potrafiła oddać niebezpiecznego dla Mattii Perina uderzenia.

4
4
4
2
3
52'

Podobnie nieudane uderzenie Bruno Alvesa po przeciwnej stronie boiska. Portugalczyk nie zademonstrował swojemu rodakowi Cristiano Ronaldo jak należy przymierzyć w bramkę z rzutu wolnego.

3
5
3
3
2
50'

Cristiano Ronaldo ułożył sobie piłkę na stopie i postraszył swoim uderzeniem z dystansu. Nie Luigiego Sepe, a siedzących za jego bramką kibiców.

5
9
3
4
3
48'

Skuteczna interwencja Martina Caceresa w bocznym sektorze boiska. Urus wygląda na dobrze wkomponowanego w defensywę Juventusu, a cała osłabiona formacja nie pozwala Parmie na częste stwarzanie sytuacji podbramkowych.

7
5
4
4
3
46'

Gra w Turynie wznowiona.

8
8
4
3
4
46'

6
Czy Cristiano Ronaldo strzeli drugiego gola po przerwie?
13
10
5
5
5
45+2'

Sprawnie rozegrana akcja Bianconerich zakończona nieznacznie niecelnym uderzeniem Cristiano Ronaldo. Portugalczyk rozpoczął luty w zdecydowanie lepszym stylu niż zakończył styczeń.

5
5
5
4
3
45+1'

Nie ma rzutu karnego, nie było faulu na Martinie Caceresie.

6
5
6
4
4
45'

Doliczona minuta. W niej sędzia sprawdza, czy Juventusowi należy się jedenastka.

8
4
4
3
4
41'

Nie zmienił się obraz spotkania po strzale do bramki Cristiano Ronaldo. Parma niezmiennie broni się we własnym polu karnym, a w jej sporadycznych kontratakach wyróżniają się tylko Juraj Kucka oraz Gervinho.

7
6
3
2
2
38'

Cristiano Ronaldo przebił się przez mur beniaminka.

7
6
2
3
8
36'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Blaise Matuidi.

Nareszcie gol Juventusu, wreszcie trafienie Cristiano Ronaldo. Broniący zbyt głęboko przyjezdni skapitulowali. Piłka powędrowała do Portugalczyka od Blaise'a Matuidiego, a ten znalazł miejsce do pokonania Luigiego Sepe w gąszczu nóg przeciwników.

59
39
12
15
19
34'

Słupek! Sami Khedira ułożył sobie piłkę na lewej stopie w środku pola karnego Parmy i oddał nieznacznie niecelne uderzenie. Ogromne szczęście miał Luigi Sepe, który tylko przyglądał się, co wydarzy się po uderzeniu Niemca.

3
3
10
2
3
32'

80 procent posiadania piłki po stronie Juventusu. Taka miażdżąca przewaga nie przekłada się na liczne sytuacje podbramkowe.

6
4
4
2
2
29'

Juventus miał szansę na pokonanie Luigiego Sepe z rzutu wolnego. O dziwo dostał możliwość oddania strzału Miralem Pjanić zamiast Cristiano Ronaldo. Bośniakowi nie udało się ominąć muru przyjezdnych.

3
4
2
3
5
28'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Scozzarella za zagranie ręką po strzale zawodnika Juventusu.

5
6
3
3
4
26'

Żółtą kartkę otrzymał Antonino Barilla za faul na Samim Khedirze.

5
4
7
1
3
25'

Akcja Joao Cancelo. Obok Portugalczyka znalazło się dwóch przeciwników i nie pozwolili na dobre dośrodkowanie. Juventus wywalczył dla siebie tylko korner.

5
4
2
1
2
22'

Riccardo Gagliolo główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie skierował piłki w lustro bramki Mattii Perina, a w broniącego Mario Mandzukicia. Parma Calcio 1913 domagała się rzutu karnego, ale nie było podstaw do jego podyktowania.

4
4
5
3
6
20'

Statyczny obraz meczu. Parma Calcio 1913 rozbija ataki Juventusu. Beniaminek próbuje odpowiadać faworytowi, a Mattia Perin ma najwięcej pracy po uderzeniach z dystansu Juraja Kucki.

8
5
3
2
2
17'

Pierwsza próba pokonania Luigiego Sepe przez Cristiano Ronaldo. Bramkarzowi Parmy Calcio nie udało się złapać piłki i miał szczęście, że został zaasekurowany przez stojącego blisko defensora.

10
5
5
1
4
16'

Buduje atak za atakiem Juventus, jednak brakuje gospodarzom ostatniego podania. Dwoją się i troją Douglas Costa i Miralem Pjanić.

6
6
4
1
3
13'

Miralem Pjanić układał sobie piłkę na stopie przed polem karnym przeciwnika, po czym oddał uderzenie. Niestety dla Juventusu prosto w przebiegającego Douglasa Costę.

6
5
4
3
6
11'

Piłka ponownie w posiadaniu mistrza Włoch. Wędruje ona z jednego skrzydła na drugie, a Parma Calcio 1913 atakuje agresywnie gospodarzy na własnej połowie.

5
5
5
4
2
9'

Nieudane rozegranie pozycyjne Juventusu. Bianconerim nie udaje się dostarczyć piłki najbardziej wysuniętemu Mario Mandzukiciowi.

5
4
5
3
6
5'

Szarża Gervinho po połowie Bianconerich. Strzał Iworyjczyka został zablokowany. Poprawiał jeszcze Matteo Scozzarella, jednak nie trafił w bramkę Mattii Perina. Po rykoszecie wyłącznie korner dla beniaminka.

5
6
8
3
6
3'

Po raz pierwszy interweniował Mattia Perin. Bramkarza Juventusu sprawdził płaskim strzałem zza pola karnego Juraj Kucka. Konkurent Wojciecha Szczęsnego nie pozwolił sobie na błąd.

6
5
7
5
11
Czy Juventus wygra mecz z Parmą Calcio 1913?
7
5
1
2
2
20:13

Konkurent Wojciecha Szczęsnego w rozgrzewce.