Serie A: 23. kolejka
10 lut 2019 15:00
90+2'

Niebezpieczne zderzenie Marco Sportiello z Bartoszem Salamonem. Bramkarz staranował własnego defensora, co było bolesne dla obu. Bardziej ucierpiał były reprezentant Polski.

2
1
2
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Sportiello za opóźnianie gry.

Frosinone Calcio
1
1
1
90'

Doliczone pięć minut.

1
3
86'

Nieuznana z powodu spalonego bramka Ramana Chibsaha. Dzięki sędziemu asystentowi Sampdoria Genua pozostaje w grze o punkt, a może ich komplet.

1
1
1
1
3
84'

Marco Sportiello! Fenomenalna interwencja bramkarza Frosinone Calcio po strzale Omara Colleya. Piłka wróciła w szesnastkę przyjezdnych, gdzie Fabio Quagliarella domagał się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia nie reaguje!

2
2
82'

Kombinacyjna akcja zakończona nieudanym podaniem Karola Linettego. Następną szarżę przeprowadził Gaston Ramirez, ale skończyła się tak samo jak większość ataków zawodników Sampdorii w niedzielę.

1
1
1
1
78'

Frosinone Calcio. Schodzi: Camillo Ciano. Wchodzi: Marcello Trotta.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Camillo Ciano #28
1
1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Linetty za przewinienie taktyczne.

Sampdoria Genua
1
2
75'

Bartosz Bereszyński w polu karnym beniaminka. Jednego przeciwnika udało się wymanewrować, jednak obok był kolejny defensor Frosinone Calcio i wybił piłkę na korner.

2
1
2
74'

Sampdoria. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Marco Sau.

1
1
1
74'

Frosinone Calcio. Schodzi: Francesco Cassata. Wchodzi: Mirko Gori.

Mirko Gori #5
1
1
1
69'

Najlepsza szansa dla Sampdorii Genua na wyrównanie w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił celnie Joachim Andersen i na linii bramkowej musiał wysilić się Marco Sportiello.

2
1
1
1
1
68'

Piłka tradycyjnie pod nogami Blucerchiatich. Kolejna akcja gospodarzy została zatrzymana w polu karnym, gdzie miejsca do oddania strzału szukał Gregoire Defrel.

1
1
1
66'

Akcja zmienników. Gaston Ramirez jakimś cudem uruchomił podaniem Gregoira Defrela. Później dośrodkowanie Bartosza Bereszyńskiego prosto pod nogi Bartosza Salamona.

1
1
1
1
63'

Wymiana podań na prawym skrzydle z udziałem Bartosza Bereszyńskiego. Reprezentant Polski został przyblokowany i nie doszedł do piłki zanim ta opuściła plac.

1
1
1
60'

Minął kwadrans po przerwie i publiczność w Genui zaczyna być mocno zniecierpliwiona. Sampdoria ma wielki problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

1
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Manolo Gabbiadini za faul na Bartoszu Salamonie.

1
1
1
53'

Piłka na górnej siatce bramki Sampdorii Genua, ale nawet gdyby wylądowała w bramce Emila Audero, nie byłoby gola z powodu spalonego.

2
1
51'

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła strzelił głową obok bramki Sampdorii Genua nadspodziewanie wysoko ustawiony Raman Chibsah.

1
1
50'

Będzie upływać czas Sampdorii Genua w szybkim tempie. Frosinone Calcio próbuje utrzymać się w posiadaniu piłki chociaż przez minutę na połowie przeciwnika.

1
1
1
48'

Bartosz Salamon interweniował po wrzutce z obrzeży pola karnego. Mocno zadowolony ze swojej reakcji jest były zawodnik Cagliari Calcio.

2
2
1
2
47'

Druga połowa rozpoczęła się w ulewie. Sampdoria Genua stara się przyspieszyć grę na nasiąkniętej wodą murawie.

1
1
1
46'

2
45'

Żółtą kartkę otrzymał Camillo Ciano za uderzenie przeciwnika łokciem.

43'

Niezpieczna akcja Frosinone Calcio i przez moment zapachniało drugim golem zespołu z centralnej części Włoch. Odrobinę za długa wymiana podań zakończyła się niecelnym uderzeniem.

3
2
1
39'

Wyraźnie nieudane uderzenie Bartosza Bereszyńskiego. Byłemu zawodnikowi Lecha Poznań i Legii Warszawa nie udało się skierować piłki zza pola karnego w lustro bramki Marco Sportiello.

2
3
37'

Rośnie częstotliwość strzałów na bramkę Frosinone Calcio. Karol Linetty posłał piłkę po ziemi, ale nie zaskoczył tym uderzeniem Marco Sportiello. Przyjezdni pozostają na prowadzeniu.

1
2
36'

Budzi się Sampdoria Genua. Strzał Fabio Quagliarelli zatrzymany. Również dobitka Manolo Gabbiadiniego nie była skuteczna.

3
1
1
35'

Żółtą kartkę otrzymał Junior Tavares za przewinienie na połowie przeciwnika.

Junior Tavares #22
2
1
1
33'

Wrzutka Karola Linettego w kierunku Manolo Gabbiadiniego. Napastnik Sampdorii Genua reklamował przewinienie, jednak sędzia nie zdecydował się przyznać gospodarzom rzutu karnego.

1
1
2
32'

Akcja Karola Linettego i podanie reprezentanta Polski do Riccardo Saponary. Ofensywny pomocnik Blucerchiatich został zablokowany na obrzeżach pola karnego.

1
1
1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Francesco Cassata za faul na Bartoszu Bereszyńskim.

3
2
28'

Po zmianie wyniku jedno uderzenie gospodarzy prosto w Marco Sportiello. Frosinone Calcio może być zadowolone ze swojej postawy w obronie.

25'

Gol! Strzelił Daniel Ciofani. Asystował mu Edoardo Goldaniga.

Zakakujące otwarcie wyniku. Najpierw po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka tylko prześlizgnęła się po głowie Ramana Chibsaha, jednak Sampdoria Genua nie potrafiła wybić piłki. Ta wróciła pod bramkę Emila Audero, skąd prowadzenie beniaminkowi dał Daniel Ciofani.

Daniel Ciofani #9
6
4
5
4
4
23'

Przewinienie Karola Linettego na wspomnianym Ramanie Chibsahu w centralnej części boiska.

1
1
1
22'

W żółwim tempie Sampdorii Genua może być trudno o zdobycie prowadzenia. Bez problemu kasuje ataki gospodarzy tradycyjnie pracowity w destrukcji Raman Chibsah.

1
1
1
19'

Zdecydowana przewaga Sampdorii Genua w posiadaniu piłki. Gęsta jest obrona Frosinone Calcio i na razie trudno ją sforsować.

1
1
1
17'

Frosinone Calcio próbuje kontratakować. W założeniu niebezpieczny wypad przyjezdnych zablokował Omar Colley. Muszą oni budować swój atak od początku.

1
1
14'

Po wrzutce z rzutu wolnego strzelił Albin Ekdal obok bramki przyjezdnych. Nie miał pomocnik łatwej sytuacji, żeby zatrudnić albo pokonać Marco Sportiello.

1
13'

Niebezpieczne dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Frosinone Calcio. Nie pozwolił tam Fabio Quagliarelli na uderzenie Bartosz Salamon.

2
1
7'

Pierwszy pojedynek Fabio Quagliarelli z Marco Sportiello. Bramkarz Frosinone Calcio złapał piłkę po strzale po ziemi, a na dodatek gwiazdor Sampdorii Genua był na spalonym.

1
1
2
5'

W rozegraniu Sampdoria Genua. Na razie piłka krąży w bezpiecznej odległości od bramki Marco Sportiello. Interweniuje z powodzeniem Bartosz Salamon.

2
1
1
3'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marco Capuano miał pierwszą szansę na zdobycie bramki dla Frosinone Calcio. Piłka poszybowała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

2
1
Czy Sampdoria wygra mecz z Frosinone Calcio?
6
2
13:59

Bartosz Salamon w jedenastce Frosionone Calcio.

1
1
1
1
13:59

Bartosz Bereszyński i Karol Linetty od początku po stronie Sampdorii.

13:59

W rundzie jesiennej Sampdoria zdemolowała zespół Bartosza Salamona 5:0 na wyjeździe. W 2016 roku poradziła sobie z Frosinone Calcio na własnym stadionie i od tego czasu drużyny nie rywalizowały na Stadio Luigi Ferraris.

2
2
13:59

Frosinone Calcio jest jedną z dwóch drużyn praktycznie skazanych na spadek. Beniaminek zdobył w dotychczasowych 22 kolejkach zaledwie 13 punktów za dwa zwycięstwa oraz siedem remisów.

2
2
13:59

Sampdoria przegrała poprzedni mecz 0:3 z SSC Napoli. W tym roku drużyna Marco Giampaolo zwyciężyła tylko raz z Udinese Calcio, dlatego komplet punktów w rywalizacji z przedostatnim w tabeli Frosinone Calcio jest jej niezbędny.