Serie A: 25. kolejka
24 lut 2019 12:30
90+2'

Szansa Manolo Gabbiadiniego na zdobycie drugiego gola dla gospodarzy. Piłka po nodze defensora Cagliari Calcio opuściła boisko. Jeszcze korner dla piłkarzy ze stolicy Ligurii.

3
4
4
3
3
90'

Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

3
2
2
1
1
88'
ZMIANA

Sampdoria. Schodzi: Gregoire Defrel. Wchodzi: Ronaldo Vieira.

1
86'

Drugie w tym spotkaniu starcie Leonardo Pavolettiego z Emilem Audero. Ponownie bramkarz Sampdorii Genua poradził sobie z uderzeniem specjalisty od gry głową.

2
2
1
2
83'

Postawa Cagliari Calcio w meczach wyjazdowych na stałym, niskim poziomie. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie drużyna z Sardynii wyglądała solidnie, ale po przerwie statystuje.

3
1
1
1
80'
ZMIANA
79'
ZMIANA

Cagliari. Schodzi: Riccardo Doratiotto. Wchodzi: Francesco Verde.

Francesco Verde #37
Riccardo Doratiotto #36
3
1
1
76'

Kwadrans nadziei podopiecznych Rolando Marana. Cagliari Calcio wzięło piłkę w swoje posiadanie, ale efektu ataku pozycyjnego przyjezdnych nie widać.

3
2
1
73'
ZMIANA

Cagliari. Schodzi: Alessandro Deiola. Wchodzi: Darijo Srna.

Alessandro Deiola #27
3
1
1
73'
ZMIANA

Cagliari. Schodzi: Simone Padoin. Wchodzi: Paolo Farago.

Paolo Farago #24
3
1
1
71'

Podanie Nicoli Murru do Manolo Gabbiadiniego, którego uderzenie z kilkunastu metrów zostało zablokowane.

3
2
1
69'

Cagliari Calcio blisko dziewiątej w sezonie porażki na wyjeździe. Drużyna z Sardynii musi przystąpić do ataku.

1
1
1
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella.

17. gol w sezonie najlepszego napastnika Sampdorii Genua. Perfekcyjne uderzenie Fabio Quagliarelli z rzutu karnego. Alessio Cragno nie zatrzymał piłki, choć wyczuł intencję swojego przeciwnika.

Sampdoria Genua
8
7
5
2
4
64'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Luca Pellegrini za faul w polu karnym na Manolo Gabbiadinim.

2
63'

Genialnie Alessio Cragno! To wyglądało widowiskowo. Bramkarz Cagliari Calcio zatrzymał piłkę po uderzeniach Fabio Quagliarelli oraz Dennisa Praeta. Parada kolejki.

2
2
62'

Szansa dla zespołu ze stolicy Ligurii na zaskoczenie Alessio Cragno strzałem z rzutu wolnego. Długo zastanawiał się Manolo Gabbiadini, po czym trafił w środek muru ustawionego przez Cagliari Calcio.

2
1
60'

Tylko do pewnego momentu dobrze zapowiadała się akcja Nicolo Barelli. Jego dośrodkowanie w kierunku Leonadro Pavolettiego zostało zablokowane i Emil Audero nie miał problemu z zatrzymaniem piłki.

2
2
58'

Płaskie dośrodkowanie Dennisa Praeta zatrzymane przez Alessio Cragno. Czujnie interweniuje bramkarz Cagliari Calcio.

2
2
2
55'

Ruszył w centrum boiska Manolo Gabbiadini. Nie udało się zmiennikowi przedrzeć w pole karne Cagliari Calcio. Przyjezdni pod nieco większą presją Sampdorii Genua.

2
2
1
1
50'

Szansa na gola dla zespołu z Genui. Po płaskim dośrodkowaniu w polu karnym dopadł do piłki Gregoire Defrel, jednak strzelił wyjątkowo niecelnie. Powinien trafić w piłkę zdecydowanie czyściej.

2
2
48'

Seria przewinień na początku drugiej połowy. Nicola Murru powalił Simone Padoina. Po rzucie wolnym uderzenie Luci Pellegriniego wyraźnie obok bramki Sampdorii Genua.

2
2
46'

2
45+2'

Ostatnia szansa na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie. Piłka wylądowała w polu karnym Cagliari Calcio pod nogami Riccardo Saponary, którego uderzenie było równie mocne co niecelne.

2
1
45'

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

1
1
44'

Akcja Nicolo Barelli między kilkoma gospodarzami. Wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia, jednak był jeszcze jeden defensor, który nie pozwolił na zatrudnienie Emila Audero.

1
1
42'

Nie ma gwizdka sędziego po pojedynku z udziałem Nicoli Murru. Lewy defensor Sampdorii Genua próbował rozpędzić się i stworzyć przewagę na połowie Cagliari Calcio.

1
2
2
38'

Przyspieszyli na kilka minut piłkarze, ale tylko na kilka. Są jeszcze jednak możliwości na zmianę rezultatu w pierwszej połowie.

2
33'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Deiola za ostry atak w nogi Dennisa Praeta. Sędzia sprawdzał, czy nie należy się czerwona kartka, ale nie zmienił pierwotnej decyzji.

3
1
1
1
2
33'

Leonardo Pavoletti strzelił z czystej pozycji prosto w twarz Emila Audero. Napastnik zespołu z Cagliari zmarnował sytuację podbramkową tak samo jak Fabio Quagliarella.

3
1
1
33'

Alessio Cragno poradził sobie z dośrodkowaniem Fabio Quagliarelli z prawego skrzydła.

1
1
1
2
31'

Dwa zablokowane strzały Fabio Quagliarelli. Dobitka Jacopo Sali z kilkunastu metrów i po raz pierwszy w niedzielę musiał wysilić się Alessio Cragno. Z trzech sytuacji podbramkowych szczególnie ta pierwsza najlepszego napastnika Sampdorii mogła być wykorzystana.

2
1
2
28'

Nudzą się bramkarze. Mogli pospać pół godziny dłużej i nic by się nie stało.

2
2
1
26'

Solidnie Cagliari Calcio. Jak na swoje popisy we wcześniejszych meczach na wyjeździe. Na potwierdzenie tego zdania Nicolo Barella huknął prostym podbiciem nieznacznie ponad bramką Sampdorii Genua.

2
1
1
1
24'

Futbolówka w posiadaniu Blucerchiatich. Dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych, którego nie opanował Fabio Quagliarella.

3
3
2
2
2
22'

Druga próba w tym spotkaniu Luci Cigariniego zaskoczenia Emila Audero uderzeniem zza pola karnego. Ponownie nie przymierzył w lustro bramki Sampdorii Genua.

3
3
1
1
2
21'

Nie zachwycają podopieczni Marco Giampaolo swoimi akcjami ofensywnymi. Przed momentem pogubił się blisko pola karnego Fabio Quagliarella.

2
2
2
2
1
18'

Żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal za faul na Nicolo Barelli.

4
3
2
4
4
16'

Luca Cigarini dostał ostrzeżenie słowne od sędziego za powalenie rozpędzającego się w centrum boiska Riccardo Saponary. Po rzucie wolnym pierwsza sytuacja podbramkowa Sampdorii. Luca Ceppitelli zatrzymał metr przed bramką piłkę po strzale Jakuba Jankto.

3
2
2
1
13'

Podanie w środek pola karnego do Riccardo Saponary. Pomocnik Sampdorii miał dużo czasu i sporo miejsca, a skiksował i nie zatrudnił Alessio Cragno.

3
2
2
1
2
11'

W odpowiedzi strzał z dystansu Luci Cigariniego. Futbolówka przeleciała ponad bramką Emila Audero.

3
2
1
1
1
10'

Ricardo Saponara zagrał w pole karne Cagliari Calcio, a tam czujnie zachował się Alessio Cragno, który nie pozwolił dojść do piłki ani Fabio Quagliarelli, ani Gregoire'owi Defrelowi.

3
2
1
1
3
6'

Sampdoria w niebieskich koszulach i białych spodenkach. Podopieczni Marco Giampaolo jeszcze nie zagrozili przeciwnikom z Sardynii niebezpiecznym atakiem.

2
1
1
4'

Jacopo Sala, który zastępuje Bartosza Bereszyńskiego, już dwukrotnie upadł. Tym razem po zderzeniu z Joachimem Andersenem.

5
4
2
2
2
2'

Dwa dośrodkowania Cagliari Calcio. Przyjezdni w białych koszulkach z czerwonymi i niebieskimi akcentami. Ponadto w czarnych spodenkach.

5
3
2
3
3
Czy Sampdoria Genua wygra mecz z Cagliari Calcio?