Serie A: 25. kolejka
24 lut 2019 18:00
90+2'

Ostatnie akcje tego spotkania, ale wiadomo już, że punkty pojadą na południe Włoch. Parma może już zdobyć tylko honorową bramkę, a i na nią się nie zanosi.

10
4
7
5
4
90'

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

4
2
4
3
4
86'

Żółtą kartkę otrzymał Riccardo Gagliolo za nadmierną ostrość w grze.

4
85'

Napoli straszy Juventus przed nadchodzącym starciem wicelidera z liderem ligi. W Parmie rządzi niepodzielnie na boisku.

10
6
1
1
3
83'
82'

Gol! Strzelił Adam Ounas. Asystował mu Simone Verdi.

Nie dojechali na to spotkanie gospodarze. Napoli natomiast odblokowało się w meczach ligowych na wyjeździe. Zmiennik Arkadiusza Milika zaprezentował się dobrze w spotkaniu Ligi Europy i błysnął również w Serie A. Po podaniu Simone Verdiego nie zastanawiał się długo jak pokonać Luigiego Sepe w sytuacji sam na sam.

86
40
16
5
10
80'

Napoli. Schodzi: Arkadiusz Milik. Wchodzi: Adam Ounas.

20
7
14
22
42
78'

Parma. Schodzi: Gervinho. Wchodzi: Nicolas Schiappacasse.

11
75'

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Simone Verdi.

18
4
20
27
44
73'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik.

Trzecia polska bramka w Parmie. Gospodarze beznadziejnie wyprowadzali piłkę z własnej połowy, za co karę wymierzył bez mrugnięcia okiem Arkadiusz Milik. Ominął on swoim uderzeniem Bruno Alvesa i pokonał Luigiego Sepe. Drugi dublet w drugim meczu z tym przeciwnikiem.

339
147
41
12
9
71'

Zneutralizowane dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy. Przechwycili piłkę gracze beniaminka, a na dodatek Riccardo Gagliolo został sfaulowany.

1
2
8
4
2
68'

Przejęli piłkę ponownie neapolitańczycy. Po crossowym podaniu do Elseida Hysaja bocznemu defensorowi udało się wywalczyć wrzut z autu dla Napoli.

7
2
3
3
2
65'

Coraz mniej czasu pozostaje drużynie z Parmy. Przeniosła ona grę w okolicę pola karnego przeciwnika, ale zamiast zdobywać tam gole, zdobywa stałe fragmenty.

6
1
2
2
3
62'

Poprawka Juraja Kucki z dystansu gorsza od pierwszego strzału Gervinho. Odpowiedział Dries Mertens uderzeniem obok bramki po akcji z udziałem Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika.

11
4
5
2
3
61'

Piękne uderzenie i jeszcze lepsza interwencja bramkarza. Gervinho sprawdził czujność Alexa Mereta strzałem zza pola karnego. Koncentracja Włocha jest na odpowiednim poziomie. Tylko korner dla byłego triumfatora Pucharu UEFA.

6
8
4
2
1
58'

Piotr Zieliński oddaje mnóstwo uderzeń. To ostatnie było najgorsze. Piłka uciekła pomocnikowi Napoli w złym kierunku. Odkręcała się ona od bramki Luigiego Sepe.

7
9
6
4
14
57'

Nie ma rzutu karnego dla beniaminka. Sędzia zobaczył sytuację jeszcze raz i zauważył że przed faulem na Bruno Alvesie było przewinienie na Jose Callejonie.

22
10
3
3
2
56'

Sędzia jeszcze sprawdzi to na wideo.

14
4
2
4
7
55'

Szansa na gola kontaktowego dla Parmy. Będzie rzut karny za faul Kevina Malcuita na Bruno Alvesie.

8
2
5
6
12
53'

Parma. Schodzi: Pepin. Wchodzi: Luca Siligardi.

Pepin #14
4
2
2
1
1
51'

Parma Calcio była na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Nie byli w stanie gospodarze przygotować czegoś zaskakującego dla Kalidou Koulibaliego i spółki.

4
2
1
2
1
48'

Napoli w posiadaniu piłki. Drużyna Carlo Ancelottiego umiejętnie pozbawia przeciwnika ochoty do ataku po powrocie z szatni.

8
5
2
2
2
46'

3
Czy padnie trzeci gol Polaka po przerwie?
17
7
4
3
5
45'

Doliczona minuta.

5
2
4
4
4
45'

Piotr Zieliński próbował strzelić zza pola karnego w narożnik bramki Parmy. Luigi Sepe z niepokojem spoglądał na piłkę, która przeleciała nieznacznie obok jego królestwa.

19
5
5
4
3
42'

13. trafienie w sezonie Arkadiusza Milika. Przed nim w rankingu strzelców ligi czterech zawodników.

32
12
2
3
2
41'

Piłka w rękawicach Luigiego Sepe po tym jak próbował ją skierować z bliska do bramki beniaminka Arkadiusz Milik.

12
3
6
3
4
38'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik za faul na połowie przeciwnika.

5
4
6
12
22
36'

Po Piotrze Zielińskim przyszedł czas na gola Arkadiusza Milika! Zgodnie z zapowiedziami reprezentant Polski nie miał problemu z pokonaniem Luigiego Sepe z rzutu wolnego. To już trzecie trafienie Arkadiusza Milika ze stałego fragmentu w tym sezonie. Staje się od nich specjalistą.

473
215
61
14
15
34'

Przewinienie na Arkadiuszu Miliku blisko linii pola karnego. Reprezentant Polski spróbuje przymierzyć do bramki i podwoić prowadzenie zespołu z Neapolu.

34
16
6
3
5
32'

Napoli w posiadaniu piłki, a przeciwnik wicemistrza Włoch nieudolnie stara się przejść do ataku. W ostatnich minutach nie wydarzyło się nic specjalnie ekscytującego.

5
6
3
2
1
29'

Potężne i minimalnie niecelne uderzenie Jose Callejona z dystansu. Huknął Hiszpan, jednak minimalnie przestrzelił. Trochę szkoda, szczególnie kibicom Napoli, ponieważ bramka byłaby przepiękna.

3
5
3
1
1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Luca Rigoni za faul na połowie przeciwnika.

2
2
4
5
1
26'

Przerwa w grze spowodowana urazem Nikoli Maksimovicia.

1
1
1
3
4
24'

Szansa dla beniaminka na wyrównanie z rzutu wolnego. Alex Meret pieczołowicie ustawił mur, co utrudniło Parmie skierowanie piłki do jego bramki.

1
2
1
2
1
22'

Po golu Piotra Zielińskiego gospodarze nie mogą się wyłącznie bronić.

27
14
1
4
5
19'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Elseid Hysaj.

Polska bramka w Parmie. Przytomnie zaplanowana i wykonana przez Piotra Zielińskiego akcja bramkowa. Po wymianie podań z Elseidem Hysajem pomocnik Napoli miał dużo miejsca w polu karnym przeciwnika i pokonał precyzyjnym strzałem po ziemi Luigiego Sepe. Piotr Zieliński otworzył wynik!

436
203
47
16
13
16'

To mogła być cudowna akcja bramkowa. Zabrakło przedostatniego elementu. Po podaniu Piotra Zielińskiego starał się Jose Callejon uruchomić Arkadiusza Milika. W ostatnim momencie interweniował we własnym polu karnym Luigi Sepe.

6
5
4
1
7
13'

Nie ma łatwego życia Napoli między ciasno ustawionymi obrońcami beniaminka. Podopieczni Carlo Ancelottiego starają się zaangażować duże siły do ataku, a odsłonięci byli zagrożeni kontratakiem Gervinho.

3
3
1
1
4
11'

Riposta beniaminka. Jonathan Biabiany miał ochotę na oddanie strzału po dośrodkowaniu Gervinho. Odrobinę spóźnił się i tylko sprowokował Napoli do przeprowadzenia kontrataku.

4
2
1
1
5
8'

Akcja Piotra Zielińskiego, który chciał uruchomić swoim dośrodkowaniem Arkadiusza Milika. Wmieszał się to wszystko Luigi Sepe.

8
3
4
2
3
7'

Jose Callejon dopadł do piłki w polu karnym przeciwnika i oddał uderzenie z półwoleja. Nie była to udana próba kapitana Azzurrich i futbolówka poszybowała daleko od bramki Luigiego Sepe.

3
1
2
1
3
5'

Dobrze utrzymał się w posiadaniu piłki Elseid Hysaj, ale wykonał beznadziejne podanie prosto pod nogi przeciwnika. Parma Calcio 1913 broni się głęboko przed atakami wicemistrza Włoch.

2
2
1
4
3'

Napoli miało pierwszą szansę na zaskoczenie bramkarza beniaminka po rzucie wolnym. Grający w białych koszulkach i czarnych spodenkach gospodarze poradzili sobie z dośrodkowaniem.

4
2
5
3
2
Czy Arkadiusz Milik strzeli gola w meczu z Parma Calcio 1913?