2
1
89'

Gol! Strzelił Danilo Cataldi. Asystował mu Sergej Milinković-Savić.

Szaleństwo pod Curva Nord! Danilo Cataldi utonął w objęciach innych piłkarzy Lazio. Rodowity rzymianin pokonał Robina Olsena strzałem zza pola karnego. Derby dla podopiecznych Simone Inzaghiego.

87'

Lazio podbudowane drugim golem. Niewiele wskazuje na to, że pozwoli lokalnemu wrogowi na wyrównanie. Piłka jest na połowie podopiecznych Eusebio Di Francesco.

2
1
1
1
1
83'

Gwizdek sędziego, ponieważ po dośrodkowaniu Edin Dzeko staranował nieprzepisowo Thomasa Strakoshę. Kolejna szansa dla zespołu Eusebio Di Francesco nie została wykorzystana.

1
2
2
1
80'

Akrobatyczne uderzenie Edina Dzeko po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Piłka nie poleciała w bramkę Thomasa Strakoshy.

2
2
1
1
3
78'

Lazio. Schodzi: Joaquin Correa. Wchodzi: Danilo Cataldi.

77'

Żółtą kartkę otrzymał Sergej Milinković-Savić za faul blisko koła środkowego.

3
1
1
1
1
75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu, a Lazio złapało drugi oddech. Podopieczni Simone Inzaghiego pozostają w okolicy pola karnego lokalnego wroga.

2
1
1
73'

Gol! Strzelił Ciro Immobile.

Król Rzymu wszedł i zrobił swoje. Po jego podaniu w pole karne faulowany był Joaquin Correa. Ciro Immobile sam zabrał się za wykonanie jedenastki i posłał piłkę pod rękami Robina Olsena do siatki. Lazio coraz blizej panowania w wiecznym mieście!

12
8
3
2
3
72'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Fazio za sprokurowanie jedenastki.

4
1
2
72'

Rzut karny dla Lazio! Faul Federico Fazio na Joaquinie Correi.

5
2
1
2
3
70'

Lazio. Schodzi: Luis Alberto. Wchodzi: Marco Parolo.

5
3
2
3
3
69'

Pod wielką presją są podopieczni Simone Inzaghiego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dwóch zawodników Romy było kilka metrów przed bramką Lazio. Nie potrafili trafić między słupki przeszkadzający sobie Javier Pastore i Federico Fazio.

4
2
1
1
2
67'

Alessandro Florenzi przejął opaskę kapitana i bierze na siebie odpowiedzialność za wynik. Po uderzeniu pomocnika Romy interweniował z trudem Thomas Strakosha. Jeszcze korner dla rozpędzającej się drużyny.

4
3
2
2
2
66'

Roma. Schodzi: Daniele De Rossi. Wchodzi: Javier Pastore.

65'

Pożegnany głośnymi brawami dotychczas najważniejszy zawodnik derbów. Także euforycznie powitany został król strzelców ligi włoskiej.

3
3
2
2
3
64'

Lazio. Schodzi: Felipe Caicedo. Wchodzi: Ciro Immobile.

62'

Roma. Schodzi: Nicolo Zaniolo. Wchodzi: Diego Perotti.

61'

Ruszyli Giallorossi. Indywidualna akcja Nicolo Zaniolo zatrzymana w ostatnim momencie przez obrońców Lazio. Zaczyna pachnieć wyrównaniem w Derbach della Capitale.

2
59'

Stephan El Shaarawy sprawdził czujność Thomasa Strakoshy strzałem zza pola karnego. Piłka nie leciała w lustro bramki Lazio, mimo to golkiper Biancocelestich interweniował i jest korner dla Romy.

3
1
57'

Piłka wrzucona w pole karne Lazio, gdzie Alessandro Florenzi strzelił z półwoleja w nogi przebiegającego kompana z zespołu. Ucieka czas drużynie Eusebio Di Francesco.

2
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Senad Lulić za przewinienie taktyczne.

4
1
1
53'

Senad Lulić wygląda nadspodziewnie dobrze w porównaniu z innymi występami z tego sezonu. Obronę Romy nęka również atakami Joaquin Correa.

2
1
1
49'

Lazio dopuściło do zagrożenia pod własną bramką po przerwie. Lorenzo Pellegrini zatrudnił Thomasa Strakoshę strzałem po ziemi zza pola karnego.

3
47'

Szansa na wyrównanie z rzutu wolnego. Piłka spadła przed polem karnym pod nogami Nicolo Zaniolo, po którego płaskim strzale futbolówka przetoczyła się metr obok bramki Thomasa Strakoshy.

2
2
2
46'

Druga połowa.

1
1
1
Czy AS Roma wyrówna po przerwie?
5
45'

Doliczona minuta.

2
2
43'

Crossowe podanie do Senada Lulicia. Strzał Bośniaka zablokowany identycznie jak próba Sergeja Milinkovicia-Savicia. Dobrze transportują piłkę Biancocelesti, jednak mają problem z zadaniem drugiego ciosu Romie.

1
1
39'

Bardzo twardo i skutecznie obrona Biancocelestich. Z trudem zdobywają przestrzeń podopieczni Eusebio Di Francesco. Przed momentem Nicolo Zaniolo wywalczył tylko wrzut z autu w konfrontacji ze Stefanem Radu.

1
1
2
36'

Giallorossi na połowie Lazio. Akcja oskrzydlająca przyniosła owoc w postaci rzutu rożnego. Stały fragment wywalczył Edin Dzeko.

2
1
1
1
1
32'

Lazio opanowało sytuację. Ponownie piłka na połowie formalnych gości, gdzie strzału nie udało się oddać Joaquinowi Correi. Został on zablokowany przez Juana Jesusa.

1
1
2
1
1
30'

Bastos ośmieszył się, ale dobra interwencja kilka sekund po kiksie pozwoliła publiczności szybko wybaczyć wcześniejsze niepowodzenie. Nie ma jednak co ukrywać, że Bastos to tykająca bomba.

2
2
1
1
1
27'

Coraz lepiej wygląda Roma. Jakby dojechała na Stadio Olimpico. Nieco spóźniona, ale ma jeszcze dużo czasu na odwrócenie wyniku.

4
1
1
1
1
24'

Pierwsza sytuacja podbramkowa Giallorossich. Edin Dzeko próbował ominąć Thomasa Strakoshę strzałem z kilkunastu metrów, jednak poradził sobie i zatrzymał trudne uderzenie Albańczyk.

2
1
1
1
2
23'

Próba uruchomienia Felipe Caicedo przez Luisa Alberto. Tym razem piłka uciekła Hiszpanowi pod nogi defensora w bordowym stroju.

1
1
1
1
2
21'

AS Roma jeszcze nie zagroziła Thomasowi Strakoshie. Twardo bronią gospodarze. Przed momentem Lorenzo Pellegrini został zatrzymany po profesorsku przez Stefana Radu.

1
1
1
1
2
18'

Robin Olsen był dobrze ustawiony i poradził sobie z uderzeniem Luisa Alberto zza pola karnego.

2
1
1
1
1
17'

Felipe Caicedo dał prowadzenie Lazio!

1
1
1
1
2
15'

Nie zmienia się obraz spotkania. Piłka daleko od bramki Thomasa Strakoshy, a Lazio narzuca lokalnemu wrogowi swoje warunki.

1
1
2
1
2
13'

13 sekund braw dla Davide Astoriego.

1
1
1
1
1
12'

Gol! Strzelił Felipe Caicedo. Asystował mu Joaquin Correa.

Lazio na prowadzeniu! Felipe Caicedo godnie zastępuje Ciro Immobile w podstawowym składzie Biancocelestich. Przewaga zespołu Simone Inzaghiego została wcześnie udokumentowana golem. W sytuacji sam na sam "Pantera" zachowała zimną krew i trafiła do siatki. Podawał Joaquin Correa.

8
6
4
5
7
11'

Felipe Caicedo wywalczył korner dla Biancocelestich. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu nie udało się skierować piłki do bramki Bastosowi. Całe zamieszanie wyjaśnił chwytem Robin Olsen.

1
7'

Złe uderzenie Luisa Alberto z rzutu wolnego i piłka zatrzymała się na obrońcach ustawionych w murze przez Robina Olsena.

1
5'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Jesus za faul na Joaqinie Correi.

2
5'

Lazio stara się zagrać jak prawdziwy, a nie tylko formalny gospodarz derbów. Drużyna Simone Inzaghiego oddała premierowy strzał i to ona wywalczyła rzut wolny blisko linii pola karnego.

2
3'

Joaquin Correa dostał podanie po akcji Lucasa Leivy oraz Sergeja Milinkovicia-Savicia. Uderzenie Hiszpana ponad bramką Robina Olsena. Tylko ostrzeżenie dla podopiecznych Eusebio Di Francesco.

1
1
2'

W posiadaniu piłki na początku meczu Giallorossi. Pierwsze przyspieszenie Nicolo Zaniolo unieszkodliwone przez Lucasa Leivę.