Serie A: 28. kolejka
17 mar 2019 18:00
90'

Piłka w bramce Udinese Calcio. Nie zranił swojego byłego klubu Piotr Zieliński, ponieważ sędzia asystent słusznie zasygnalizował spalonego reprezentanta Polski.

3
3
5
6
21
90'

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

5
3
4
4
2
86'

Napoli. Schodzi: Kevin Malcuit. Wchodzi: Elseid Hysaj.

1
86'
84'

Próba umieszczenia piłki w okienku bramki Juana Musso. To Piotr Zieliński pokusił się o mocne uderzenie prawą nogą. Nie zabrakło wiele do szczęścia reprezentantowi Polski.

18
4
3
4
4
80'

Zarządzają swoim prowadzeniem umiejętnie gospodarze. Napoli nie pozwala na pokonanie Alexa Mereta i najpewniej niebawem będzie cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

5
3
2
2
76'

Nie zbudowało Napoli swojego ataku i skontrowało Udinese Calcio. Ignacio Pussetto strzelił odrobinę za wysoko po podaniu Rodrigo De Paula.

2
1
1
1
5
75'

Jose Callejon nie zabrał się z piłką na prawym skrzydle po podaniu Piotra Zielińskiego. Napoli musi budować swój atak od początku.

2
3
2
6
7
72'

Po wrzutce Kevina Malcuita dopadł do piłki Arkadiusz Milik i główkował nieznacznie obok bramki Udinese Calcio. Reprezentant Polski wygląda na rozczarowanego. Liczył, że ponownie będzie mógł cieszyć się z gola.

6
5
2
5
5
70'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Akcja indywidualna reprezentanta Belgii zakończona technicznym uderzeniem do bramki. Napoli odzyskało dwubramkowe prowadzenie. Wścieka się Juan Musso, który po raz czwarty tego wieczoru musi sięgnąć po piłkę do własnej siatki.

72
34
8
4
9
68'

Udinese. Schodzi: Hidde Ter Avest. Wchodzi: Sebastien De Maio.

Hidde Ter Avest #18
4
7
2
1
2
64'

Udinese. Schodzi: Sandro. Wchodzi: Svante Ingelsson.

2
62'

Nie chcą powtórzyć gospodarze błędu z pierwszej połowy i po zdobyciu prowadzenia starają się trzymać przeciwników daleko od własnej bramki.

9
5
3
1
2
60'

Arkadiusz Milik z 15. golem w Serie A.

72
34
8
2
6
57'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Jose Callejon.

Polska bramka w Neapolu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arkadiusz Milik wygrał pojedynek z Rolando Mandragorą i bez litości skierował piłkę głową do bramki Juana Musso. Reprezentant Polski odzyskał prowadzenie dla wicemistrza Włoch.

319
144
44
7
8
56'

Napoli. Schodzi: Amin Younes. Wchodzi: Simone Verdi.

11
3
4
1
3
54'

Mocne, ale niecelne uderzenie Allana. Nie musiał interweniować Juan Musso.

6
2
3
2
2
51'

Prosta pomyłka techniczna Jose Callejona. Na usprawiedliwienie skrzydłowy Napoli był na spalonym. Uśmiecha się szeroko autor drugiego z czterech goli w tym meczu.

7
5
3
3
3
49'

Druga połowa rozpoczyna się tak jak pierwsza od serii fauli. Kiedy piłkarze przestali się poniewierać, zaczęły padać gole i oby tak samo było po przerwie.

2
2
2
4
5
46'

Kevin Lasagna miał plan, żeby szybko po przerwie oddać drugie uderzenie do bramki Napoli. W ostatnim momencie wyręczył jeden z obrońców Azzurrich już odpowiednio rozgrzanego Alexa Mereta.

4
5
1
1
2
46'

Druga połowa.

6
1
1
1
2
Czy Napoli strzeli minimum gola również po przerwie?
4
1
1
1
2
45+3'

Arkadiuszowi Milikowi i innym zawodnikom Napoli nie udało się oddać strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

3
4
1
5
13
45'

Doliczone sześć minut do regulaminowego czasu.

10
3
3
2
44'

Napoli. Schodzi: David Ospina. Wchodzi: Alex Meret.

5
3
5
8
2
43'

Opuszcza boisko na noszach bramkarz.

2
1
8
21
8
41'

Wygląda na nieprzytomnego David Ospina. Groźnie wyglądająca sytuacja. Już wcześniej miał problem po zderzeniu z Ignacio Pussetto.

2
1
6
11
8
40'

Atak pozycyjny Azzurrich zakończony uderzeniem Faouziego Ghoulama z dystansu ponad bramką Udinese Calcio.

2
2
6
39'

Zablokowane dośrodkowanie Kevina Malcuita z prawej strony boiska. Jeszcze korner dla Napoli i Arkadiuszowi Milikowi nie udało się wymierzyć kary za niepewne wyjście na przedpole Juana Musso.

1
1
4
7
36'

Gol! Strzelił Seko Fofana. Asystował mu Jens Stryger Larsen.

Była asysta i jest bramka Seko Fofany. Nic nie wskazywało na taki zwrot akcji, a jednak. Udinese Calcio wyrównało. Swobodne rozegranie przyjezdnych w polu karnym Napoli zakończyło się podaniem Jensa Strygera Larsena i uderzeniem Fofany z centralnej części pola karnego. Nie zatrzymał przeciwnika Piotr Zieliński.

6
5
5
15
29
33'

David Ospina w opałach. Kolumbijczyka próbował pokonać swoim uderzeniem Ignacio Pussetto. Sporo tych godnych odnotowania ataków zespołu z Udine.

1
1
1
4
30'

Gol! Strzelił Kevin Lasagna. Asystował mu Seko Fofana.

Nie popisała się defensywa Napoli. Nie przeciął podania Kalidou Koulibaly, a Davidowi Ospinie nie udało się zatrzymać strzału reprezentanta Włoch. Kevin Lasagna przywrócił nadzieję na pozytywny wynik w obozie Udinese Calcio.

8
5
7
22
24
29'

Piłka nadal na połowie Bianconerich. Juan Musso nie miał pomysłu na uruchomienie będących na desancie Ignacio Pussetto oraz Kevina Lasagni.

1
1
1
4
1
26'

Gol! Strzelił Jose Callejon. Asystował mu Dries Mertens.

Nic nie wskazuje na to, że mecz będzie mieć dramaturgię. Już druga bramka Napoli i ponownie po podaniu Driesa Mertensa. Tym razem uderzenie z bliska do siatki Juana Musso oddał Jose Callejon. Nie było ono czyste, ale najważniejsze, że skuteczne.

37
20
7
3
5
22'

Seko Fofana nie zaskoczył dobrze ustawionego Davida Ospiny. Kolumbijczyk nie musiał przesuwać się na linii bramkowej, żeby zatrzymać piłkę po strzale z dystansu pomocnika Udinese Calcio.

1
1
2
1
19'

Wymiana ciosów w Neapolu. Na gola Amina Younesa próbował ekspresowo odpowiedzieć Ignacio Pussetto, jednak rozpędzony nie oddał wystarczająco dobrego uderzenia, żeby pokonać Davida Ospinę.

3
2
1
1
17'

Gol! Strzelił Amin Younes. Asystował mu Dries Mertens.

Napoli na prowadzeniu. Eleganckie i techniczne uderzenie w narożnik bramki z kilkunastu metrów. Juan Musso nie sięgnął piłki i Udinese Calcio już ma stratę do odrobienia.

42
22
13
3
5
16'

Podanie Arkadiusza Milika do Kalidou Koulibaliego. Szkoda, że Senegalczyk nie pokonał swoim uderzeniem Juana Musso, ponieważ byłaby asysta napastnika reprezentacji Polski. Na wysokości zadania stanął Argentyńczyk.

1
5
15'

Akcja oskrzydlająca przeprowadzona przez Faouziego Ghoulama. Nie udało mu się wykonać dobrego dośrodkowania w kierunku Arkadiusza Milika, ponieważ piłkę na korner wybił Hidde Ter Avest.

3
3
3
2
2
13'

Żółtą kartkę otrzymał Sandro za faul na Aminie Younesie.

1
11'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński za nieprzepisowe zatrzymanie rozpędzonego Ignacio Pussetto.

6
6
4
6
10
11'

Gra wznowiona po sześciu minutach. David Ospina pozostał między słupkami z mało gustowym opatrunkiem na głowie.

1
2
2
8'

Długo trwa przerwa spowodowana niebezpiecznym zderzeniem.

2
1
3
5'

Ignacio Pussetto zderzył się z Davidem Ospiną, kiedy próbował wbić piłkę z bliska do bramki po płaskim dośrodkowaniu Kevina Lasagni. Obaj zawodnicy potrzebują pomocy medycznej.

2
2
1
3'

Ucierpiał Rodrigo De Paul, ale lider Udinese Calcio nie doznał groźnego urazu. Argentyńczyk jest już gotowy do kontynuowania walki z neapolitańczykami.

1
1
Czy Arkadiusz Milik strzeli gola w meczu z Udinese Calcio?
2
17:09

Jedenastka Udinese Calcio.

1
17:09

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik w podstawowym składzie Napoli.

17:09

Udinese Calcio jest na 16. miejscu w tabeli z 25 punktami. To o dwa więcej niż otwierająca strefę spadkową Bologna FC. W poprzednich spotkaniach z Napoli nie potrafiło sprawić niespodzianki.

1
1
17:09

Drużyna z Neapolu jest niezagrożonym wiceliderem ligi włoskiej. W poprzedniej kolejce z trudem zremisowała z będącym w niskiej formie US Sassuolo. Dlatego kibice na południu Włoch liczą tym razem na przełonujące zwycięstwo z Bianconerimi.

1
1
17:09

SSC Napoli wyeliminowało Red Bulla Salzburg z Ligi Europy. Po meczu rozegranym w czwartek w Austrii podopiecznych Carlo Ancelottiego czeka niedzielna konfrontacja w Udine.